Wycieczka objazdowa do Nepalu, bez trekkingu, 13 dni | transAzja

Wycieczka objazdowa do Nepalu: 13 dni, bez trekkingu | transAzja

Zwiedzanie Nepalu w 13 dni

Wakacje w Nepalu, wycieczka objazdowa, zwiedzanie Katmandu, Park Narodowy Chitwan, Lumbini, Bhaktapur, Pokhara, Patan

Nepal - wycieczki objazdowe łatwa trasa, bez chodzenia po górach

Wycieczki do Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją

kraj Nepal 
zobacz też oferty: wycieczka do:
Bali, Namibii, Laosu, Indii
długość wyjazdu 13 dni, łącznie z przelotami
trasa Katmandu, Park Narodowy Chitwan, Lumbini, Pokhara, rafting na Rzece Trisuli, Boudhanath, Bhaktapur, Patan, Katmandu
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Nepalu: łatwa, mało intensywna, o charakterze poznawczo-objazdowym
termin 1 - 13 marca 2025
dopuszczamy możliwość przesunięcia daty wylotu o maksymalnie 3 dni później
dla kogo dla każdego, powyżej 12 roku życia
liczba uczestników minimum 8 osób - maksimum 11 osób
wyżywienie 11 śniadań, 7 obiadów, 4 kolacje
zakwaterowanie pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami oraz 1 noc w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach.
kod wyjazdu NP-25-01
Ubezpieczenie
  • KL 100 000 eur
  • NNW 15 000 pln
Zwróć uwagę!
  • Nie jest to formuła trampingowa,
  • Polski przewodnik na miejscu,
  • Bogata narracja w języku polskim,
  • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
  • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ
przyczytaj też opinie o wycieczce do Nepalu.

Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko niespieszne poznawanie jednego z najegzotyczniejszych
krajów Azji.

Od autora:   Idea trasy

W powszechnym wyobrażeniu, Nepal to ośnieżone, trudnodostępne Himalaje, zarezerwowane dla nielicznych. Nic bardziej mylnego! Nepal to fascynująca kraina, której poznawanie nie musi sprowadzać się tylko do gór!

Wyobraźmy sobie wspaniałe budowle, z misternie rzeźbionymi w drewnie i kamieniu detalami. Nierzadko mają po 300 i więcej lat. Są olśniewające urodą, ale pomimo upływu czasu, nadal są działającymi obiektami, codziennie służącymi mieszkańcom. Bo Dolina Katmandu to jedna z największych skarbnic średniowiecznej architektury sakralnej i pałacowej. Najlepszym przykładem jest to Bhaktapur – miasteczko, w którym czas zatrzymał się w średniowieczu, a mieszkańcy próbują łączyć tradycję z nowoczesnością w ich codziennym życiu.

Nepal to kraj na styku dwóch potężnych systemów religijnych: hinduizmu i buddyzmu w jego różnych odmianach. Jakże fascynujące może być podglądanie codziennych zwyczajów religijnych mieszkańców, przechadzając się między zatopionymi w gwarze ulic i bazarów świątyniami. Kulminacją niech będzie wizyta w Lumbini – jednym z najświętszych celów pielgrzymek na naszej planecie, miejscu narodzin Buddy.

Nepal to kraj niezwykle zróżnicowany przyrodniczo. Najwyższe, ośnieżone szczyty ziemi, płynnie przechodzą w płaską, wiecznie tropikalną równinę, a to wszystko na przestrzeni zaledwie 160 km. Niezwykłym jest zobaczenie słoni czy nosorożców w ich naturalnym środowisku, a to wszystko na tle ośnieżonych Himalajów.

Nepal postrzegam jako pewnego rodzaju magiczną krainę, miejsce, z którym związany jestem od 2003 roku. To w zasadzie tam rozpoczęło się moje podróżnicze życie. To kraj, który zauroczył mnie od samego początku, niemalże od pierwszych godzin pobytu. Jestem z nim związany emocjonalie i ten właśnie obszar traktuję jako swoje miejsce na ziemi.
Krzysztof Stępień - autor trasy

Prowadzenie

Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie kilka dobrych lat. Regularnie zagląda do Nepalu i Indii, a Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana, dzisiaj jest drugim domem. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorowała Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obeszła świętą Górę Kailash. W 2018 i 2022 współtworzyła i brała udział w wyprawach samochodowych po Namibii, RPA, Botswanie i Zimbabwe. W 2023 przez miesiąc eksplorowała głęboką Kambodżę, przygotowując nową trasę do naszej oferty. Prowadzi wyjazdy do Nepalu, Indii, na Bali i do Kambodży.

Zgłoszenia

Wyjazd potwierdzony
Nadal można dołączyć do grupy

liczba zgłoszeń na termin 1 - 13 marca 2025: 10
   - miejsce zajęte
   - wstępne zgłoszenie, niepotwierdzone
   - miejsce wolne
wyślij wstępne zgłoszenie
Pierwsza wpłata: 1000 PLN do 5 dni od zgłoszenia
masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

  • Zobacz Bhaktapur – jedno z trzech królewskich miast Doliny Katmandu, w którym czas niemal zatrzymał się,
  • Pogrąż się w pozornym chaosie, spacerując zaułkami starego Katmandu,
  • Odwiedź Patan i jego Plac Durbar – najbardziej kameralny spośród trzech znajdujących się w Dolinie Katmandu,
  • Zobacz religijne symbole Nepalu: Stupę Boudhanath, Świątynię Małp oraz hinduistyczną Świątynię Pashupatinath,
  • Odwiedź Lumbini – miejsce narodzin Buddy,
  • Zobacz Muzeum Patan – kameralne muzeum na światowym poziomie,
  • Zobacz słonie, nosorożce i krokodyle w ich naturalnym środowisku – w Parku Narodowym Chitwan,
  • Odpocznij nad Jeziorem Phewa w Pokharze,
  • Zobacz dwa ośmiotysięczniki: Dhaulagiri i Annapurna I,
  • Poczuj różnorodność przyrodniczą: od pogórza Himalajów, po tropikalną równinę Teraj,
  • Zapoznaj się z hinduizmem i tybetańskim buddyzmem w miejscach dla nich najbardziej charakterystycznych,
  • Zanocuj w uroczym obozie nad Rzeką Trisuli,
  • Doświadcz spływu pontonem po himalajskiej rzece [impreza nieobowiązkowa],
  • Zobacz Mt. Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu w czasie lotu widokowego [impreza dodatkowo płatna]

Stopień trudności

Nasza wycieczka do Nepalu to bardzo łatwy wyjazd o charakterze poznawczo-objazdowym, dostępny dla każdego, powyżej 12 roku życia. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji, ani przygotowań. Trzeba być jednak osobą samodzielnie poruszającą się, lubiącą spacery oraz poznawanie kultury i historii. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności noszenia bagaży. Program zwiedzania jest wypełniony każdego dnia, ale równocześnie tak skonstruowany, aby dać czas i miejsce na odpoczynek, samodzielne poznawanie, czy zakupy. Spływ pontonem po rzece nie jest obowiązkowy i będzie można z niego zrezygnować. Wszystkie noclegi odbywać się będą w wygodnych hotelach. Jedynym wyjątkiem będzie jedna noc spędzona w obozie nad Rzeką Trisuli. Tam zanocujemy w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.




Inne wycieczki do Azji

Wycieczka objazdowa do Nepalu - mapa wyjazdu 13 dni | wyjazd z transAzja

Program wycieczki do Nepalu



Kliknij, aby przeczytać pełny program wycieczki do Nepalu "Dzień po dniu"
Dzień 1   Wylot z Warszawy -
Dzień 2   Przylot do Katmandu, wolne popołudnie

Przylot do stolicy Nepalu wczesnym popołudniem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwszy spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Wolny wieczór. Nocleg w Katmandu.

-
Dzień 3   Przejazd do Parku Narodowego Chitwan

Po śniadaniu opuścimy Dolinę Katmandu i prywatnym pojazdem pojedziemy w kierunku Parku Narodowego Chitwan. Przejazd zajmie nam około 5 godzin. Po dotarciu do miasteczka Sauraha, zakwaterowanie w hotelu-ogrodzie, późny obiad i spacer po miasteczku, nad brzeg Rzeki Rapti, by podziwiać malowniczy zachód słońca na skraju dżungli. Po kolacji obejrzymy pokaz „tańca z kijami” miejscowego ludu Tharu. Nocleg w Sauraha.

ś, o, k
Dzień 4   Pobyt w Parku Narodowym Chitwan

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Chitwan. Rano spłyniemy drewnianymi łodziami po Rzece Rapti, wypatrując ptaków i leniwie wygrzewających się na brzegu krokodyli. Wrócimy do obozu pieszo, spacerując pod okiem doświadczonego przewodnika parkowego, pośród wysokiej trawy słoniowej. W drugiej części dnia, po obiedzie, samochodami terenowymi wjedziemy w trudnodostępne rozlewiska Rzeki Rapti, licząc na spotkanie nosorożców. Kolacja i nocleg w Sauraha.

Park Narodowy Chitwan – położony jest na płaskiej i wiecznie zielonej równinie Teraj. Od XIX w. były to tereny łowieckie brytyjskich i nepalskich arystokratów. Wraz z degradacją środowiska zmniejszyła się drastycznie populacja żyjących tam tygrysów i nosorożców. Dramatyczne tempo wymierania zwierząt udało się w zatrzymać w 1964 r., kiedy powstał rezerwat. Oficjalnie założenie Królewskiego Parku Narodowego Chitwan ogłoszono w 1973 r. i od tego czasu populacja dzikich zwierząt znacząco odrodziła się. W 1984 roku miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nasza wycieczka do Nepalu niemal na pewno pozwoli zobaczyć nosorożce i krokodyle w ich naturalnym środowisku.

ś, o, k
Dzień 5   Przejazd do Lumbini

Po śniadaniu, ruszymy płaską i tropikalną równiną Teraj do leżącego nieopodal granicy z Indiami Lumbini – miejsca narodzin księcia Siddharty Gautama – późniejszego Buddy. Przejazd zajmie nam około 5 godzin. Po drodze zjemy obiad. Na miejscu zamieszkamy w nastrojowym, tropikalnym hotelu-ogrodzie.

Dodatkowa atrakcja: wczesnym rankiem, osoby zainteresowane, będą mogły ponownie wjechać do dżungli, tym razem na grzbiecie słonia. Celem będzie wypatrywanie nosorożców. Na każdym słoniu podróżują 4 osoby. Cena to 25 USD/os.

ś, o, k
Dzień 6   Zwiedzanie Lumbini / przejazd do Pokhary

Po śniadaniu zwiedzimy Świątynię Maya Devi - jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu. Według tradycji urodził się tu książę Siddhartha Gautama, który stał się potem Buddą Śakjamunim. Odwiedzimy też kilka znajdujących się na terenie kompleksu buddyjskich klasztorów, należących do wspólnot buddyjskich z różnych krajów Azji. Następnie, po obiedzie, pojedziemy prywatnym pojazdem w stronę nepalskiego odpowiednika Zakopanego – miasta Pokhara. Przejazd zajmie on nam około 5 godzin i będzie wiódł bardzo malowniczą drogą przecinającą kolejne pasma niższych Himalajów. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w Pokharze, kolacja we własnym zakresie.

Lumbini – według tradycji urodził się tu książę Siddhartha Gautama, który stał się potem Buddą Śakjamunim. Świątynia Maya Devi uznawana jest natomiast za najważniejsze i najświętsze miejsce w okolicy. Mieści się w niej rzeczywiste miejsce narodzin Buddy. Inne pobliskie atrakcje to drzewo Bodhi w Ogrodzie Lumbini, święty staw i filar Cesarza Ashoki, który został ustawiony w 249 r. p.n.e. Poza tym, szereg państw buddyjskich wybudowało tu swoje klasztory i świątynie, których odwiedzenie w czasie naszej wycieczki do Nepalu jest wielką atrakcją.

ś, o
Dzień 7   Pokhara: Stupa Światowego Pokoju, piknik na punkcie widokowym Sarangkot

Dzień wolny na relaksację nad Jeziorem Phewa. Chętnych, polski przewodnik może zabrać na kilkugodzinne wycieczki po okolicy: do Stupy Światowego Pokoju i/lub na wzgórze Sarangkot. Obiad, kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Pokharze.

Pokhara – to "turystyczna stolica Nepalu". Jest drugim co do wielkości miastem w tym himalajskim kraju. Leży nad malowniczym Jeziorem Phewa, w którego wodach idealnie odbija się panorama Himalajów – Masywu Annapurny i Dhaulagiri. Pokhara to miejsce, w którym przyroda i przygoda spotykają się z harmonią i spokojem. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, czy po prostu pragniesz odpocząć w pięknej scenerii, Pokhara i nasza wycieczka do Nepalu zapewni niezapomniane wrażenia i chwile wytchnienia.

Dodatkowa atrakcja: Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju – to współczesna, buddyjska budowla, umiejscowiona na szczycie wzgórza, bezpośrednio powyżej Jeziora Phewa. Rozpościera się z niej piękny widok na Masyw Annapurny i szczyt Machupachare. Dostać się tam można łodzią przez jezioro, a następnie pieszo, na szczyt wzgórza. Wejście zajmuje około 1 godzinę, zejście (tą samą drogą) około 40 minut. Istnieje też możliwość wjechania na szczyt taksówką. Cena to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.

Dodatkowa atrakcja: Wzgórze Sarangkot – ze szczytu rozpościera się najbardziej pełna panorama Himalajów, pasma Annapurny i szczytu Machupachare. Wjazd na wzgórze odbywa się w całości taksówkami. Na sam nam szczyt prowadzi niedługa, piesza ścieżka. Cena to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.

ś
Dzień 8   wyjazd z Pokhary / rafting na Rzece Trisuli

Po śniadaniu, opuścimy Pokharę i prywatnym pojazdem pojedziemy w kierunku Katmandu. Przejazd zajmie on nam około 4 godzin. Wczesnym popołudniem, po gorącym obiedzie, przesiądziemy się do pontonów* i spłyniemy nimi po Rzece Trisuli. Po zakończonym raftingu, spędzimy późne popołudnie oraz noc w malowniczym obozie nad rzeką. Nocleg będzie realizowany w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach.

ś, o, k
Dzień 9   przejazd do Katmandu / zwiedzanie Boudhanath

Zobacz nasz film ze zwiedzania Boudhanath

Po śniadaniu w uroczym obozie nad Rzeką Trisuli ruszymy w dalszą drogę do Katmandu. Na miejsce dotrzemy po około 3 godzinach jazdy. Zakwaterowanie w hotelu, obiad we własnym zakresie. Późnym popołudniem dotrzemy jeszcze do największej buddyjskiej stupy w kraju, jednej z wizytówek Nepalu – Boudhanath. Na koniec dnia, wrócimy do Katmandu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja we własnym zakresie, czas wolny, nocleg.

Boudhanath (Boudha) – jest jednym z najświętszych miejsc buddyjskich w Katmandu. Tamtejsza stupa zalicza się do największych w Nepalu i zarazem jest jedną z najstarszych na świecie. Znajdowała się na starym szlaku handlowym z Tybetu. To tutaj od wieków kupcy podróżujący z Tybetu w stronę Patanu odpoczywali i modlili się. Współcześnie, cała okolica zwana jest „małą Lhasą”. Napływ dużej liczby tybetańskich uchodźców przyczynił się do powstania wielu buddyjskich klasztorów. Boudhanath znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie naszej wycieczki do Nepalu, będzie to idealne miejsce, aby wejdź w atmosferę medytacji, spacerując wokół stupy, obserwując modlących się mnichów i delektując się unikalną atmosferą tego miejsca.

ś
Dzień 10   Zwiedzanie Świątyni Małp oraz Bhaktapuru

Zobacz nasz film ze zwiedzania Bhaktapuru

Po śniadaniu, odwiedzimy buddyjską stupę Swayambunath – zwaną też Świątynią Małp – jedną z architektonicznych wizytówek Nepalu. Później pojedziemy do miasteczka Bhaktapur - jednego z trzech królewskich miast w Dolinie Katmandu, pełnego doskonałych przykładów architektury Newarów. Spędzimy tam kilka godzin, spacerując i podglądając codzienność w miejscu, w którym czas niejako zatrzymało się w średniowieczu. Powrót do Katmandu, wolny wieczór, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Bhaktapur - jako część Doliny Katmandu dzieli swoją historię, kulturę i język z innymi miastami tej doliny. Miasto było stolicą Nepalu od XII wieku do 1482 roku. Ten średniowieczny klejnot jest prawdziwą ozdobą wycieczki do Nepalu, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Miasto zachwyca unikalnym stylem życia i wspaniałą architekturą, której kwintesencją jest pięciostropowa Świątynia Nyatapola. Wędrując po jego wąskich uliczkach, można podziwiać piękno świątyń, pałaców i pagód. Bhaktapur to idealne miejsce, aby przenieść się w czasie i zanurzyć się w tradycji nepalskiej.

Swayambunath (Świątynia Małp) – to jedna z architektonicznych wizytówek Nepalu. Jest też jedną z najważniejszych świątyń stolicy. Biała stupa i szereg towarzyszących jej świątyń to miejsce, które codziennie przyciąga zarówno buddystów jak i hindusów. Ramy historyczne tego miejsca sięgają okresu mitologii regionu. W czasie naszej wycieczki do Nepalu spotkasz lokalnych mnichów i doświadczysz duchowej atmosfery, która sprawia, że Swayambunath jest tak wyjątkowe. Ze wzgórza Swayambunath roztacza się piękny widok na Katmandu i jego okolicę.

ś, o
Dzień 11   Zwiedzanie Świątyni Pashupatinath oraz Patanu: Durbar Square, Świątyni Kumbheshwor

Dzień zaczniemy od wizyty w najważniejszej hinduistycznej świątyni kraju – poświęconej Shivie – Pashupatinath. Później, pojedziemy do Patan – trzeciego z królewskich miast w Dolinie Katmandu. Zjemy tam obiad, a następnie odwiedzimy najważniejsze zabytki, m.in. Plac Durbar oraz Świątynię Kumbheshwor. Powrót do Katmandu, wolny wieczór, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Patan – był niegdyś niezależnym i potężnym królestwem Doliny Katmandu. Współcześnie jest trzecim co do wielkości miastem Nepalu, zaraz po Katmandu i Pokharze. Znany jest również jako Lalitpur. Jest to tradycyjne centrum rękodzieła, a także doskonałe miejsce zakupu biżuterii, posągów Buddy i masek. Patan jest tyglem dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Świadczy o tym mnogość wspaniałych świątyń, pałaców z dziedzińcami, buddyjskich klasztorów, posągów i kupieckich rezydencji. Wszystkie one wciąż emanują duchem przeszłości. Największą atrakcją jest Plac Durbar oraz przylegającego do niego Muzeum Patan, będące najpiękniejszym muzeum na trasie naszej wycieczki do Nepalu

Świątynia Pashupatinath – to najważniejsza, największa i najświętsza z hinduistycznych świątyń Nepalu. Położona jest po obu brzegach świętej rzeki Bagmati, na wschodnich obrzeżach Katmandu. Sanktuarium poświęcone jest Śiwie. Przyciąga tysiące wiernych, którzy przychodzą, aby ofiarować mu swoje modlitwy i prosić o błogosławieństwo. Świątynia Pashupatinath to również główny ghat kremacyjny stolicy. W 1979 roku świątynia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie naszej wycieczki do Nepalu, w tym miejscu postaramy się przybliżyć nieco wiedzę na temat hinduizmu oraz zwyczajów pogrzebowych hindusów.

Dodatkowa atrakcja: Osoby zainteresowane, będą mogły polecieć samolotem w rejs widokowy w rejon Mt. Everest. Odbędzie się on zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Lot rozpoczyna się w Katmandu i kończy na tym samym lotnisku. Trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse. Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lubi niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana.
Cena to około 230 USD/os.

ś, o
Dzień 12   Spacer po starym Katmandu / czas wolny

Ostatnim akcentem wyjazdu będzie kilkugodzinny spacer po gwarnych i malowniczych zaułkach starego Katmandu, którego kulminacją będzie wizyta na stołecznym placu koronacyjnym oraz w starym Pałacu Królewskim - Hanuman Dokha. Drugą część dnia pozostawimy uczestnikom do własnej dyspozycji. Będzie można ten czas przeznaczyć na ostatnie zakupy lub ostatnie spacery po mieście. Obiad i kolacja we własnym zakresie, nocleg w Katmandu.

Katmandu – to pulsujące serce Nepalu i współczesna stolica kraju. Miasto pełne historii, kultury i duchowego bogactwa. To miejsce, gdzie współczesność spotyka się z historią. W samym centrum znajduje się Plac Durbar z majestatycznymi pałacami i świątyniami, które ukazują bogactwo kultury i dziedzictwa kraju. Ramy historyczne Katmandu sięgają setek lat wstecz. W czasie naszej wycieczki do Nepalu pokażemy najważniejsze zabytki miasta.

Plac Durbar w Katmandu – jest jednym z trzech tego typu królewskich placów w Nepalu. Było miejscem koronacji i hołdu składanego kolejnym królom kraju. Do dziś miejsce to pozostaje najbardziej niezwykłym dziedzictwem tradycyjnej architektury Katmandu.

ś
Dzień 13   wylot z Nepalu / Przylot do Warszawy

Wylot z Katmandu w godzinach porannych. Przylot do Warszawy tego samego dnia, zakończenie imprezy.

ś
Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Filmy z wycieczki do Nepalu


Chcesz wiedzieć jak wyjazd wygląda w rzeczywistości?
Obejrzyj kilka filmów kręconych przez nas, w czasie poprzednich wycieczek do Nepalu.


Fotografie z wycieczki do Nepalu

Wszystkie filmy i fotografie są naszego autorstwa, przedstawiają opisane w programie miejsca i pochodzą z poprzednich wycieczek do Nepalu.

Opinie z wycieczki do Nepalu

Katarzyna R. 17 lutego 2024 źródło: Transazja
Organizacja wyjazdu była bardzo dobra. Miałam pomoc we wszystkich sprawach od samego początku. Czułam się bezpiecznie. czytaj całość

Uczestniczyłam w wyjeździe do Nepalu w styczniu 2024. Jestem bardzo zadowolona. Szczerze mówiąc, nie miałam czasu, aby się dobrze przygotować merytorycznie do tego wyjazdu. Prowadząca wyjazd Agnieszka przegotowała wykłady na temat buddyzmu i hinduizmu, historii Nepalu oraz historii zdobywania nepalskich szczytów. W czasie długiej jazdy samochodem po nepalskich drogach, przekazywała nam te wykłady, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Dużo się dowiedziałam i mogłam lepiej zrozumieć to co widzę.

Organizacja wyjazdu była bardzo dobra. Miałam pomoc we wszystkich sprawach od samego początku. Czułam się bezpiecznie. Materiały przesyłane przez Agnieszkę były konkretne i zrozumiałe. Hotele, w których mieszkaliśmy były dobre. Nasz kierowca był uroczy. We wszystkich problemach Agnieszka służyła rozwiązaniem. Atmosfera była bardzo dobra. Nie było żadnych konfliktów. To także zasługa uczestników, którzy byli zdyscyplinowani i życzliwi dla siebie nawzajem. Jednym słowem polecam Transazję.

A co do Nepalu, to kraj wielu kontrastów. Piękny i brzydki jednocześnie. Piękny jeśli chodzi o przyrodę i zabytki. Brzydki jeśli chodzi o współczesną zabudowę i infrastrukturę. Natomiast ludzie są bardzo mili i życzliwi. I to jest najważniejsze.

Grażyna K. 21 kwietnia 2023 źródło: Transazja
Tworzysz na wycieczce fantastyczną atmosferę, wszystko Ci się chce, dbasz o wszystkich razem i każdego z osobna(...) czytaj całość

Bardzo dziękuję za wspaniałą wycieczkę, mam nadzieję, że nie ostatnią wspólną. Tworzysz na wycieczce fantastyczną atmosferę, wszystko Ci się chce, dbasz o wszystkich razem i każdego z osobna, a Twoja fascynacja Nepalem jest zaraźliwa. Reklamuję Twój profesjonalizm wszystkim znajomym i polecam TransAzję.

Monika K. 6 kwietnia 2023 źródło: Facebook
Dzięki Transazji mogłam w krótkim czasie doświadczyć prawdziwego Nepalu. czytaj całość

Dzięki Transazji mogłam w krótkim czasie doświadczyć prawdziwego Nepalu. W różnych barwach, smakach, emocjach. Niezwykłe doświadczenie, wiedza, uważność. Doskonała organizacja !!! Świetne, epickie opowieści w trakcie transferów. Krzysztof jest Podróżnikiem w każdym calu! Bardzo polecam!



Inne wycieczki do Azji

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
15 lutego-1 marca 2025potwierdzony

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
1-13 marca 2025potwierdzony

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
27 lutego-14 marca 2025potwierdzony

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
23 kwietnia-8 maja 2025zapisy

Namibia: wycieczka samochodami, 19 dni Namibia, 19 dni
22 września-10 październikazapisy

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
20 paź-3 listopada 2025planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
październik 2025planowany

Nowość Kambodża nieznana, 16 dni Kambodża, 16 dni
listopad 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
listopad 2025planowany

Sri Lanka: tropikalna Sie-Lanka, 14 dni Sri Lanka, 14 dni
styczeń i luty 2026planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 16 dni
czerwiec 2026planowany

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

    Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 13 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, powyżej 12 lat.

  2. Kto jest organizatorem?

    Organizatorem wyjazdu jest:

    TRANSAZJA Krzysztof Stępień
    Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
    NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

    Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

    Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

    pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M526320,
    opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


    pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
    o numerze 1887


    pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
    pod numerem 10621


  3. Czy jest to pierwsza edycja wyjazdu na tej trasie?

    Nie. Nepal traktujemy jako "nasze miejsce na ziemi" i bywamy tam regularnie od 2007 roku. Dla naszych grup realizowaliśmy ten, jak również inne warianty tras. Od wyprawy na skraj Tybetu, przez trekkingi w Annapurny po imprezy łączące pobyt w Nepalu razem z pobytem w Indiach.

  4. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

    Nasza wycieczka do Nepalu to bardzo łatwy wyjazd o charakterze poznawczo-objazdowym, dostępny dla każdego, powyżej 12 roku życia. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji, ani przygotowań. Trzeba być jednak osobą samodzielnie poruszającą się, lubiącą spacery oraz poznawanie kultury i historii. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności noszenia bagaży. Program zwiedzania jest wypełniony każdego dnia, ale równocześnie tak skonstruowany, aby dać czas i miejsce na odpoczynek, samodzielne poznawanie, czy zakupy. Spływ pontonem po rzece nie jest obowiązkowy i będzie można z niego zrezygnować. Wszystkie noclegi odbywać się będą w wygodnych hotelach. Jedynym wyjątkiem będzie jedna noc spędzona w obozie nad Rzeką Trisuli. Tam zanocujemy w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach.

    "Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko niespieszne poznawanie jednego z najegzotyczniejszych krajów Azji."

  5. Czy w czasie wyjazdu występuje zagrożenie związane z wysokością?

    Nie w przypadku tego konkretnie scenariusza. Nepal to nie tylko wysokie, majestatyczne Himalaje, lecz również relatywnie nisko położone pogórze oraz płaska jak stół, tropikalna równina Teraj. Sama stolica - Katmandu - położone jest zaledwie na wysokości 1350 metrów n.p.m. Nie powoduje to zagrożenia związanego z chorobą wysokościową.

  6. Czy do Nepalu potrzebna jest wiza?

    Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Nepalu. Na terenie RP nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju. Najbliższe mieści się w Berlinie. Wizę do Nepalu otrzymuje się na granicy tego kraju, na wyznaczonych przejściach lądowych i portach lotniczych. Opłata wizowa (nie wliczona w cenę wyjazdu) zależna jest od deklarowanej długości pobytu i jest uiszczana w dolarach amerykańskich bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

  7. Jakie są wymogi paszportowe?
    • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż planowana data powrotu z Nepalu,
    • 1 wolna strona w paszporcie (wklejka wizowa zajmuje dokładnie całą stronę paszportową),
    • 1 wypełniony i podpisany wniosek wizowy (do wypełnienia dopiero po przylocie do Nepalu),
    • 1 kolorowe zdjęcie paszportowe
    • opłata wizowa w USD

    Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu

  8. Jak realizowany będzie przelot do Nepalu?

    Nepal nie ma bezpośredniego połączenia z Europą. Do Katmandu można dotrzeć z przesiadką w Delhi albo gdzieś na Półwyspie Arabskim. W tej chwili, najrozsądniejsze połączenie oferują linie Qatar Airways oraz Fly Dubai.

  9. Jak realizowany będzie transport na terenie Nepalu?

    Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 12-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

    Ze względu na wybitnie górzysty charakter kraju oraz niedostatki w infrastrukturze drogowej Nepalu, przejazdy mogą okazać się dość męczące, głównie za sprawą licznych zakrętów oraz często złej nawierzchni drogi.

  10. Jakie będą warunki zakwaterowania?

    Zakwaterowanie odbywać się będzie w hotelach, w pokojach 2-osobowych, z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją. W Parku Narodowych Chitwan oraz w Lumbini zakwaterowanie będzie miało miejsce w tropikalnym hotelu-ogrodzie. Z kolei nocleg nad Rzeką Trisuli realizowany będzie w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach, z prostą łazienką zlokalizowaną na terenie obozu.

    Dużą wagę przykładamy do lokalizacji miejsc noclegowych. Dopuszczamy możliwość gorszego zakwaterowania, ale w lepszej lokalizacji niż odwrotnie. To ważne, aby miejsce noclegu znajdowało się "w samym centrum wydarzeń" a nie gdzieś na peryferiach, z których każdorazowo będzie trzeba dojeżdżać.

    Uwaga: na terenie Nepalu, a zwłaszcza w Katmandu powszechne i bardzo regularne (występujące praktycznie codziennie) są przerwy w dostawie prądu. Najczęściej występują w okolicach godziny 18:00 i trwają około 3-4h. Niestety przerwy te trwają czasem i 6-8 godzin. W tym czasie działają generatory prądu zapewniające oświetlenie, ale prąd w gniazdach elektrycznych jest wyłączony. Nie można wtedy ładować urządzeń elektrycznych.

  11. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

    Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 490 US$

  12. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

    Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci (nie dotyczy to oczywiście osób podróżujących razem). Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

    Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

  13. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

    W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 11 śniadań, 7 obiadów i 4 kolacje. Pozostałe posiłki: 7 kolacji oraz 3 obiady we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 70 US$.

    Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje.

    Obiady i kolacje to przede wszystkim specjały kuchni nepalskiej lub indyjskiej. Potrawy mogą być lekko pikantne.

  14. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

    W czasie pobytu w Katmandu oraz Pokharze nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 7 kolacji oraz 3 obiadów. Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na ogromną dostępność, różnorodność i bogactwo restauracji w bezpośredniej bliskości hotelu, w wyżej wymienionych miastach. Można wybierać spośród specjałów kuchni nepalskiej, indyjskiej, tybetańskiej, chińskiej oraz europejskiej. Zamawiane potrawy są świeże, smaczne i zaskakujące. Możliwość samodzielnego wyboru restauracji oraz dań okazała się być bardzo cenionym elementem pośród uczestników poprzednich wyjazdów. Naszym zdaniem, narzucanie konieczności jadania w hotelu byłaby dużym błędem. Potrawy nie są drogie. Koszt jednej gorącej potrawy, bez napojów to wydatek rzędu 3-8 US$.

  15. Jakie są dodatkowe koszty?

    Dodatkowymi opłatami są:

    • Wiza turystyczna do Nepalu: 30 US$
    • Obowiązkowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców: jednorazowo, 50 US$
    • Koszty opłacenia brakujących 7 kolacji oraz 3 obiadów. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel min. 70 US$,
  16. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

    W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

    Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 200 - 300 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot.

  17. Jaką walutą płaci się w Nepalu?

    W Nepalu płaci się rupią nepalską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut. Kantory są bardzo szeroko dostępne w Katmandu i Pokharze.

    Uwaga: rupie nepalskie poza Nepalem są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

    Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne aby to były nominały niezniszczone i z nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

    W Katmandu i Pokharze szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

    Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe na terenie miast.

    W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

    Uwaga: W czasie trekkingu praktycznie nie ma możliwości wymiany gotówki na rupie lub płacenia w walucie obcej. Bezwzględnie należy mieć zapas rupii na cały okres pobytu na trekkingu.

    Kurs wymiany:
    1 USD = ok. 130 NPR
    1 EUR = ok. 140 NPR

  18. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?
    • Lot widokowy w regionie Mt. Everest – około 230 USD /os zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Lot rozpoczyna się w Katmandu i kończy na tym samym lotnisku. Trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lub niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana.
    • Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju w Pokharze - to współczesna, buddyjska budowla, umiejscowiona na szczycie wzgórza, bezpośrednio powyżej Jeziora Phewa. Rozpościera się z niej piękny widok na Masyw Annapurny i szczyt Machupachare. Dostać się tam można łodzią przez jezioro, a następnie pieszo, na szczyt wzgórza. Wejście zajmuje około 1 godzinę, zejście (tą samą drogą) około 40 minut. Istnieje też możliwość wjechania na szczyt taksówką. Cena to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.
    • Wzgórze Sarangkot w Pokharze – ze szczytu rozpościera się najbardziej pełna panorama Himalajów, pasma Annapurny i szczytu Machupachare. Wjazd na wzgórze odbywa się w całości taksówkami. Na sam nam szczyt prowadzi niedługa, piesza ścieżka. Cena to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.
    • Wycieczka po dżungli na słoniu w P.N. Chitwan. Może być realizowana późnym popołudniem. Osoby zainteresowane, będą mogły ponownie wjechać do dżungli, tym razem na grzbiecie słonia. Celem będzie również tropienie nosorożców. Na każdym słoniu podróżują 4 osoby. Cena to 25 USD/os.
  19. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

    Wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

    Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 7-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Nepalu.

    Warto dodać, że powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura ta wcale nie jest w Nepalu prosta, ale możliwa do realiacji. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej co prawda nie obniża opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

    Okres od połowy stycznia do końca kwietnia to bardzo optymalny termin wyjazdu do Nepalu. Na ten okres przypada również II szczyt sezonu turystycznego w tym kraju. Ma to przede wszystkim związek ze stabilną pogodą i dobrą przejrzystością powietrza. Temperatury powietrza rosną od lutego i zyskują swoją kulminację w połowie maja.

    Katmandu
    W Katmandu należy być przygotowanym na dwa rodzaje pogody i temperatur. Należy spodziewać się wysokich temperatur w ciągu dnia oraz chłodnych nocy i wieczorów. Jeżeli w ciągu dnia, niebo będzie bezchmurne to można spodziewać się odczuwalnych temperatur rzędu 20-25 st. C. W przypadku nieba zachmurzonego temperatura odczuwalna będzie w granicach 15-20 st. C. Wraz z zachodem słońca temperatura będzie spadać i w nocy może osiągać poziom +8 st. C. Nie ma mowy o obadach śniegu! Deszcz o tej porze roku też jest dość rzadkim zjawiskiem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto być na niego przygotowanym.

    Pokhara
    W Pokharze, z uwagi na fakt, że położona jest nieco niżej niż Katmandu należy spodziewać się podobnych układów pogodowych jak w stolicy, ale z temperaturą w nocy wyższą o przynajmniej 5 st. C.

    Park Narodowy Chitwan oraz Lumbini
    Położone są w pasie graniczącym z Indiami, na płaskiej, tropikalnej nizinie. Należy spodziewać się w ciągu dnia temperatur rzędu 28-32 st. C, w nocy około 20 st. C, o poranku około 15 st. C + zamglenia.

  21. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

    Oficjalnie, do przekroczenia granicy Nepalu nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu.

    W naszej ocenie, warto rozważyć przyjęcie szczepienia przeciwko tężcowi, durowi brzusznemu oraz żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Należy tylko pamiętać, że szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

    Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zdania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że niektóre środki antymalaryczne mają bardzo silne działanie i przyjmowanie ich może być obciążone skutkami ubocznymi.

    Ryzyko zachorowania na malarię istnieje poniżej 2000 m n.p.m. na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w porze suchej oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje, ale jest bardzo niewielkie lub wręcz znikome. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na leki profilaktyczne to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

    W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.

  22. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

    Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

    • KL - Koszty leczenia za granicą: 100 000 euro
    • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 15 000 PLN
    • Transport do kraju zamieszkania - bez limitu
    • Koszty ratownictwa - do 10 000 euro
    • Zaostrzenie choroby przewlekłej - tak

    Zachęcamy do zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Signal Iduna.

    pdfOgólne Warunki Ubezpieczenia


  23. Czy można ubezpieczyć się od rezygnacji z wyjazdu?

    Tak, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

    Ile kosztuje takie dodatkowe ubezpieczenie?
    od 380 zł do 620 zł od osoby, zależnie od wybranych opcji ubezpieczenia.
    Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora składki dostępnego pod tym adresem

    Na jaki zwrot można wówczas liczyć?
    100% poniesionych kosztów.

    W jakiej sytuacji takie ubezpieczenie zadziała?

    W najbardziej podstawowej formie, bez wybrania dodatkowych rozszerzeń, polisa chroni w sytuacji, w której nie możemy wziąć udziału w wykupionej imprezie turystycznej z powodu:

    • Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, Dzieci Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną,
    • Śmierci Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub Osób im bliskich
    • Nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub Osób im bliskich, skutkującego leczeniem ambulatoryjnym lub hospitalizacją
    • Wypowiedzenia umowy o pracę
    • Poważnej szkody w mieniu ubezpieczonego lub współuczestnika podróży.
    • i 31 innych sytuacjach ujętych w OWU

    Po ewentualnym wykupieniu opcji " Rozszerzenie ochrony o następstwa chorób przewlekłych", zyskujemy ochronę w przypadku:

    • Kiedy to w ciągu ostatnich 2 lat, my, osoba nam bliska lub współuczestnik podróży (czyli osoba ujęta w tej samej umowie na podróż), leczy się na jakąś chorobę przewlekłą i przed rozpoczęciem wyjazdu następuje zaostrzenie stanu tej jednostki chorobowej, co uniemożliwia nam wyjazd.

    Do kiedy należy się zdecydować na takie dodatkowe ubezpieczenie?
    Dodatkowe ubezpieczenie należy zawrzeć nie później niż w 14 dni od daty podpisania umowy na wyjazd.

    Zachęcamy do zapoznania się z warunkami ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej Signal Iduna.

    pdfUbezpieczenie kosztów imprezy turystycznej




Cena

8 200 PLN   + 950 US$

oraz dodatkowo

30 US$ - na wizę do Nepalu
50 US$ - na obowiązkowe napiwki dla nepalskich pilotów i kierowców

Wyjazd potwierdzony
Nadal można dołączyć do grupy

Cena zawiera:
  • Przelot na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa, z przesiadkami i rejestrowanym bagażem a),
  • Wszelki transport na terenie Nepalu opisany w programie, realizowany prywatnym pojazdem,
  • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami w Katmandu, Pokharze, Lumbini i Sauraha,
  • Zakwaterowanie 1 noc w stacjonarnych, dwuosobowych namiotach (po raftingu),
  • Wyżywienie według planu opisanego w programie (11 śniadań, 7 obiadów, 4 kolacje),
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • Spływ pontonami na Rzece Trisuli,
  • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
  • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW),
  • Obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

a) Cena przelotu zakłada bilet do kwoty 5000 PLN od osoby. Wyższa od założonej cena biletu lotniczego będzie skutkować koniecznością dopłaty przez uczestnika różnicy, pomiędzy ostateczną ceną biletu, a gwarantowanym poziomem 5000 PLN.

Cena nie zawiera:
  • Wyżywienia nieopisanego w programie. Każdy uczestnik powinien mieć minimum min 70 US$.
  • Napojów gazowanych i alkoholowych do posiłków,
  • Wyżywienia w czasie przesiadek w portach lotniczych i na terenie innych państw niż Nepal,
  • Elementów nieopisanych w powyższym programie,
  • Wszelkich wydatków natury prywatnej
Opcjonalne, dodatkowo płatne atrakcje:
  • Lot widokowy do regionu Mt.Everest: około 230 US$ od osoby,
  • Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju w Pokharze: około 5-6 US$ od osoby,
  • Wizyta przy na wzgórzu Sarangkot w Pokharze: około 5-6 US$ od osoby,
  • Wycieczka po dżungli na słoniu w P.N. Chitwan: 25 US$ od osoby

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

wyślij wstępne zgłoszenie
Pierwsza wpłata: 1000 PLN do 5 dni od zgłoszenia

masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.



Inne wycieczki do Azji

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
15 lutego-1 marca 2025potwierdzony

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
1-13 marca 2025potwierdzony

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
27 lutego-14 marca 2025potwierdzony

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
23 kwietnia-8 maja 2025zapisy

Namibia: wycieczka samochodami, 19 dni Namibia, 19 dni
22 września-10 październikazapisy

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
20 paź-3 listopada 2025planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
październik 2025planowany

Nowość Kambodża nieznana, 16 dni Kambodża, 16 dni
listopad 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
listopad 2025planowany

Sri Lanka: tropikalna Sie-Lanka, 14 dni Sri Lanka, 14 dni
styczeń i luty 2026planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 16 dni
czerwiec 2026planowany

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Wycieczka objazdowa do Nepalu: 13 dni, bez trekkingu | transAzja

Zwiedzanie Nepalu w 13 dni

Wakacje w Nepalu, wycieczka objazdowa, zwiedzanie Katmandu, Park Narodowy Chitwa, Lumbini, Bhaktapur, Pokhara

Nepal - wycieczki objazdowe łatwa trasa, bez chodzenia po górach

Wycieczki do Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją


TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl


>