/> Wycieczka do Nepalu, trekking w regionie Annapurny, 16 dni | transAzja

Wycieczka do Nepalu: 16 dni, trekking w regionie Annapurny | transAzja

Trekking w Nepalu w 16 dni

Wakacje w Nepalu, trekking w Himalajach, w paśmie Annapurny

Nepal - trekking Muktinath łatwa, mało intensywna trasa, dobra dla początkujących

Wycieczka w Himalaje Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją

Zwolniło się 1 miejsce na wyjazd do Omanu w dniach 6-22 stycznia. Można dołączyć.

kraj Nepal
zobacz też oferty: wycieczka do:
Sri Lanki, Omanu samochodami
długość wyjazdu 16 dni, łącznie z przelotami
trasa Kathmandu, Pokhara, 10-dniowy trekking: Muktinath - Tatopani - Poon Hill - Naya Pul, Pokhara - rafting na Rzece Trisuli (fakultatywnie), Bhaktapur, Boudhanat, Kathmandu
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Nepalu: trekking
termin Następny termin wyprawy:
marzec 2022
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
stopień trudności trekkingu dobry dla początkujących, technicznie łatwy
dla kogo dostępny bez ograniczeń wiekowych, dla każdego, kto lubi, może i chce wędrować po himalajskich szlakach. Dodatkowo wymagany jest certyfikat pełnego szczepienia na COVID-19
liczba dni w górach 10
punkt startowy trekkingu Jomsom, 2747 m n.p.m.
punkt końcowy trekkingu Naya Pul, 1041 m n.p.m.
maksymalna wysokość trekkingu Muktinath, 3730 m n.p.m.
minimalna wysokość trekkingu okolice Tatopani, około 1040 m n.p.m.
długość trasy trekkingu około 110 km
liczba godzin marszu dziennie 4-7
średni dystans dzienny 11 km (najwięcej 16km, najmniej 2km)
zakwaterowanie w górach drewniane, proste, nieogrzewane, 2-4 osobowe izby, wyposażone wyłącznie w łóżko i materac. Toalety czasem wspólne
zakwaterowanie poza trekkingiem hotele, pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami w Kathmandu i Pokharze.
transport bagażu w górach lekki plecak niesiony osobiście lub odpłatnie przez tragarza
wyżywienie w górach w domach gościnnych, w wioskach
we własnym zakresie
wyżywienie w cenie wyjazdu 3 śniadania
liczba uczestników minimum 7 osób - maksimum 10 osób
kod wyjazdu NP-22-01
Zwróć uwagę!
 • Nie jest to formuła trampingowa,
 • Polski przewodnik przez całą podróż,
 • Bogata narracja w języku polskim,
 • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
 • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ
przyczytaj też opinie o tej imprezie

Prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych trekkingów w Nepalu. Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

Prowadzenie

Agnieszka Stępień - Z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Birmy, Indonezji i Indii. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Generalnie Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania.

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M519501.

Zgłoszenia

przygotowujemy ofertę na
marzec 2022
szczegóły niebawem

COVID-19 - warunkiem wjazdu bez obowiązkowej kwarantanny jest pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19 oraz negatywny wynik testu PCR zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Po lądowaniu w Nepalu każdy jest dodatkowo zobowiązany wykonać test przeciwko COVID na lotnisku lub po przyjeździe do hotelu.

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.



masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • Zasmakuj Himalajów w czasie 10-dniowego, malowniczego trekkingu w regionie Annapurny,
 • Zobacz dwa ośmiotysięczniki: Dhaulagiri i Annapurna I,
 • Poczuj różnorodność przyrodniczą: od surowych himalajskich hal, przez piętro lasów iglastych, liściastych po tropikalne lasy strefy zwrotnikowej. Wszystko to w czasie jednego trekkingu!,
 • Spotkaj się z mieszkańcami gór: od kamiennych wiosek pogranicza Tybetu po niżej położone wioski grup etnicznych Thakali, Magar i Gurung,
 • Odwiedź drugą, najważniejszą świątynię hinduistyczną Nepalu - położoną wysoko w Himalajach Świątynię Muktinath,
 • Zobacz Bhaktapur - jedno z trzech królewskich miast Doliny Kathmandu, w którym czas niemal zatrzymał się,
 • Zobacz religijne symbole Nepalu: Stupę Boudhanath, Świątynię Małp oraz hinduistyczną Świątynię Pashupatinath,
 • Doświadcz raftingu na himalajskiej rzece (fakultatywnie),

Stopień trudności

Nasza wycieczka do Nepalu (trekking w rejonie Annapurny) ma charakter wędrówki po górskim szlaku. Nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnik powinien lubić piesze wędrówki. Nie musi mieć doświadczenia. Trekking jest technicznie łatwy, choć trzeba sobie zdawać sprawę, że nie jest to spacer po parku lub promenadzie nadmorskiej. Z punktu widzenia stopnia trudności jest to prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych trekkingów w Nepalu, idealny dla osób które nie mają wcześniejszego doświadczenia w chodzeniu po górach lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem. Trasa została opracowana w taki sposób, aby każdy - bez względu na wiek czy doświadczenie - mógł sobie z nią poradzić.

Najwyższa wysokość na jaką dotrą uczestnicy to 3730 m n.p.m. Rodzi ona już potencjalne problemy zdrowotne związane z niedotlenieniem i ogólnie rozumianym przebywaniem na znacznych wysokościach. Przez 9 dni trekkingu uczestnicy będą poruszali się pieszo, pokonując z plecakami kilka kilometrów dziennie. Maszerować będą 4 do 7 godzin każdego dnia, poruszając się głównie w dół. Dwa dni będą związane z pokonaniem dość dużego wniesienia. Nie ma mowy o wspinaczce z wykorzystaniem lin, raków czy łańcuchów.

Przeciwwskazaniami do wyjazdu są schorzenia zdrowotne uniemożliwiające przebywanie przez 3 dni na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., problemy z aparatem ruchu, choroby krążenia oraz... niechęć do pieszych wędrówek

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ


Inne wycieczki do Azji

Wycieczka do Nepalu - mapa wyjazdu: Nepal, Muktinath Trekk, 16 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij, aby przeczytać więcej na temat statystyki Muktinath Trekking

Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki do Nepalu


Kliknij, aby zobaczyć nasz kolorowy folder
      posiłki
Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Kathmandu / wolne popołudnie na zakupy przed trekkingiem

Przylot do stolicy Nepalu wczesnym przedpołudniem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wolne popołudnie, będzie można przeznaczyć na uzupełnienie wyposażenia przed trekkingiem w górach. Nocleg w Kathmandu, kolacja we własnym zakresie.

-
Dzień 3   Wizyta w Boudhanat / wyjazd ze stolicy / nocleg w Pokharze

Po śniadaniu, odwiedzimy największą w Nepalu, buddyjską Stupę Boudhanat - jedną z architektonicznych wizytówek Nepalu. Następnie przejazd prywatnym pojazdem w stronę nepalskiego odpowiednika Zakopanego - miasta Pokhara. Zajmie on w sumie około 6-7 godzin i będzie wiódł bardzo malowniczą drogą przecinającą kolejne pasma niższych Himalajów.

Uwaga: W Pokharze będzie można nieodpłatnie przechować część bagaży niepotrzebnych w czasie trekkingu.

ś
Dzień 4   przelot do Jomsom / przejazd jeepami do Jharkot (3518m) / trekking do Muktinath (3730m)

1 dzień trekkingu, około 1 godziny marszu.
Poranny przelot samolotem z Pokhary na lądowisko w Jomsom (2720 m n.p.m.). Następnie przejazd samochodami terenowymi do wsi-fortecy Jharkot (3518 m n.p.m.). Później - w ramach aktywnej aklimatyzacji - marsz bez plecaków do miasteczka Muktinath (3730 m n.p.m.). Zakwaterowanie, nocleg.

-
Dzień 5   trekking: Muktinath / Jhong / Kagbeni (2800m)

2 dzień trekkingu, około 5-7 godzin marszu.
Wizyta w Świątyni Muktinath - dla wyznawców hinduizmu i buddyzmu drugiej najważniejszej świątyni Nepalu, będącej celem odwiecznych pielgrzymek. Następnie niespieszny spacer po malowniczej okolicy. Odwiedzimy zrujnowany tybetański fort w Jhong i kamienne wioski okolic Muktinath. Następnie łatwy technicznie marsz, niemal 1000 metrów w dół, z Muktinath do Kagbeni, malowniczymi, rozległymi terenami prowadzącymi do Doliny Kali Gandaki - dużo tybetańskich wpływów, panoramiczne widoki, dobrze widoczny Masyw Dhaulagiri (8167m n.p.m - siódmy, najwyższy szczyt świata). Nocleg w "kamiennym mieście" Kagbeni. Miasteczko stanowi faktyczne wrota do tajemniczego królestwa Mustang.

-
Dzień 6   trekking: Kagbeni / Jomsom (2720m) / Marpha (2670m)

3 dzień trekkingu, około 5-6 godzin marszu.
Będziemy maszerować rozległą doliną rzeki Kali Gandaki, czasem wręcz jej suchym korytem. Wspaniale widoczny będzie szczyt Nilgiri. Po dotarciu do Jomsom odpoczniemy, zjemy obiad. Na koniec dnia dotrzemy do malowniczej wsi Marpha - słynącej z bielonych ścian budynków, górującej nad wsią potężną Gompą (buddyjski klasztor) oraz doskonałych przetworów z jabłek.

-
Dzień 7   trekking: Marpha / Larjung (2570m)

4 dzień trekkingu, około 5 godzin marszu.
Opuścimy piętro himalajskich hal i wkroczymy w piętro lasu iglastego. Łatwy marsz w dół, nierzadko wyschniętym korytem rzeki, kilka przepraw przez wiszące mosty. Nocleg w dużej wsi Larjung.

-
Dzień 8   trekking: Larjung / Ghaza (2010m)

5 dzień trekkingu, około 5 godzin marszu.
Na początek dnia piękna panorama Dhaulagiri (8167m n.p.m - siódmy, najwyższy szczyt świata), a w drugiej połowie dnia widok między innymi na Annapurnę I (8091m n.p.m. - dziesiąty, najwyższy szczyt ziemi). Do tego spokojny marsz w dół, częściowo po lesie oraz łąkach. Tego dnia wkroczymy w piętro lasów mieszanych. Nocleg we wsi Ghaza.

-
Dzień 9   trekking: Ghaza / Tatopani (1200m)

6 dzień trekkingu, około 4 godzin marszu.
Dość łagodnym szlakiem prowadzącym w coraz głębszej dolinie Kali Gandaki, zejdziemy w bardziej tropikalne rejony. Pojawią się tropikalne kwiaty oraz bambusy. Za "naszymi plecami" cały czas będzie dobrze widoczny, ośnieżony szczyt Nilgiri (7061m n.p.m.), a po drodze miniemy efektowny, wysoki wodospad. Po dotarciu do Tatopani będzie nas czekać relaksująca kąpiel w gorących źródłach znajdujących się nieopodal rzeki. Zamieszkamy w tropikalnym ogrodzie z drzewami oblepionymi cytrynami, mandarynkami i papajami.

-
Dzień 10   trekking: Tatopani / Sikha (1935m)

7 dzień trekkingu, około 4 godzin marszu.
Dzień o tyle trudny, że czaka nas dość strome podejście do wsi Sikha. W około 4 godziny pokonamy ponad 700 metrów różnicy wysokości. Wynagrodzeniem za to będzie widok na malownicze tarasy uprawne.

-
Dzień 11   trekking: Sikha / Ghorepani (2870m)

8 dzień trekkingu, około 5 godzin marszu.
Chyba najtrudniejszy dzień trekkingu. Będziemy mieli do pokonania prawie 1000 metrów pod górę. Wynagrodzeniem za to będzie widok na cały Masyw Dhaulagiri (8167m n.p.m) oraz siedmiotysięczniki wchodzące w skład masywu Annapurny. Nocleg we wsi Ghorepani, położonej na wysokości prawie 3000m. Dla chętnych 2-godzinny spacer na zachód słońca, na punkt widokowy Poon Hill.

-
Dzień 12   trekking: Ghorepani / Poon Hill (3210m) / Hille (1500m)

9 dzień trekkingu, około 5-6 godzin marszu.
Wschód słońca przywitamy na punkcie widokowym Poon Hill (3210m). Rozpościera się z niego pełna panorama tej części Himalajów. Widoczne są: masyw Dhaulagiri (8167m), Annapurna I (8091m), Annapurna Południowa (7219m), święta góra Machhapuchhare (6967m), masyw Nilgiri i kilka innych. Po śniadaniu ruszymy w dół. Przed końcem dnia, za wsią Ulleri będziemy zmagać się z tzw. "kamienną klatką schodową" czyli 3280 kamiennymi schodami prowadzącymi do wsi Tikhedhunga. Nocleg we wsi Hille.

-
Dzień 13   trekking: Hille / Naya Pul (1070m) / przejazd do Pokhary

10 dzień trekkingu, około 2-3 godzin marszu.
Bardzo wczesne wyjście i marsz w dół, którego symbolicznym końcem jest postawienie stopy na asfaltowej drodze prowadzącej do Pokhary. W Naya Pul odbierze nas samochód i zawiezie do Pokhary, do hotelu. Kolacja we własnym zakresie, nocleg w Pokharze.

-
Dzień 14   Przejazd do Kathmandu / zwiedzanie Świątyni Małp - Swayambunath

Poranny wyjazd z Pokhary do Katmandu. Przejazd zajmie około 5-6 godzin. Po przyjeździe do stolicy, odwiedzimy jeszcze Świątynię Małp - Swayambunath. Wieczorem czas wolny w Kathmandu. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Rafting (impreza fakultatywna) - w połowie drogi będzie można wziąć udział w raftingu - spływie pontonami po Rzece Trisuli. Po jego zakończeniu obiad w uroczym obozie położonym nad samą rzeką. Koszt to około 45 US$/os (przy minimum 4 zainteresowanych osobach).

ś
Dzień 15   Zwiedzanie Świątyni Pashupatinath oraz miasteczka Bhaktapur

Wczesnym porankiem zwiedzanie najważniejszej hinduistycznej świątyni kraju - poświęconej bogowi Shivie - Pashupatinath. Później przejazd do miasta Bhaktapur - jednego z trzech królewskich miast w Dolinie Kathmandu - zwiedzanie Durbar Square, świątyń i architektury pałacowej Newarów. Powrót do Kathmandu, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Ś
Dzień 16   Wylot do Polski / przylot do Warszawy

Wylot z Kathmandu w godzinach porannych. Przylot do Warszawy tego samego dnia, zakończenie imprezy.

-
Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Filmy z trekkingu w Nepalu


Chcesz wiedzieć jak wyjazd wygląda w rzeczywistości?
Obejrzyj kilka filmów kręconych przez nas, w czasie poprzednich wyjazdów do Nepalu.


Fotografie z wycieczki do Nepalu

Opinie z wycieczki do Nepalu

Krzysztof2018 16 kwietnia 2020 źródło: bozo.pl
Dobra koncepcja trasy sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem czytaj całość

zalety: Dobra koncepcja trasy sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem, dobre warunki bytowe, profesjonalna obsługa, dbałość o bezpieczeństwo.

wady: Powrotna podróż autobusem z Kathmandu do Pokhary, ale nie sądzę aby dało się tego uniknąć, zwłaszcza że dolina jest przepiękna, widoki nadzwyczajne i przynajmniej raz trzeba ją przejechać.

opinia: Z TransAzją byłem jeszcze w październiku 2019 na wspaniałym trekkingu w Nepalu. Oszałamiająca przyroda doliny Kali Gandaki i widoki na ośmiotysięczniki (wbrew pozorom dosyć rzadkie, ale może dlatego niezapomniane) są tu atutem najważniejszym. W pewnym sensie można powiedzieć, że praca organizacyjna z natury rzeczy schodzi na dalszy plan. Chociaż może właśnie jest odwrotnie, bo gdyby nie:
- znakomicie pomyślana koncepcja: pół pętli trasy dokoła Annapurny rozpoczynająca się wysoko w górach i później prowadząca w zasadzie już tylko w dół, co oczywiście sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem,
- lepsze warunki bytowe na trasie niż się spodziewałem, a w tym zakresie doświadczenie mam naprawdę niemałe,
- przesympatyczny i bardzo profesjonalny zespół nepalski (tak starannej i dyskretnej opieki nie zaznałem nigdy),
- kontrolująca wszystko z wdziękiem, spokojem i nieskończoną tolerancją dla ludzkich słabości Agnieszka,
to dolina Kali Gandaki i wspaniałe widoki może nie byłyby aż tak wspaniałe.

Inne wycieczki do Azji

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
6-22 stycznia 2022zwolniło się 1 miejsce!

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
13-26 lutego 2022zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
marzec 2022przygotowujemy ofertę

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
Bali nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
Indie nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 15 dni
Laos nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
jesień 2022planowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 16 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny w zasadzie dla każdego, komu codzienny ruch nie jest obcy, bez ograniczeń wiekowych. Wyjazd jest związany z trwającym 10 dni trekkingiem w wysokich górach (bez spania w namiotach). Uczestnicy muszą lubić i być w stanie chodzić pieszo kilka, kilkanaście kilometrów dziennie, z plecakiem, w górskim terenie.

 2. Kto nie powinien wziąć udziału w wyjeździe?

  Przeciwwskazaniem do wyjazdu są schorzenia zdrowotne uniemożliwiające przebywanie przez 3 dni na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., problemy z aparatem ruchu, choroby układu krążenia, oddechowego. Bardzo przeszkadza niechęć do pieszych wędrówek. Równocześnie osoby które prowadzą bardzo stacjonarny tryb życia, spędzając większą część dnia w pozycji siedzącej powinny przed zgłoszeniem przeanalizować stan swojej kondycji pod kątem możliwości maszerowania z plecakiem przez 10 dni.

 3. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M519501.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M519501,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

  Agnieszka Stępień - Z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Poza trekkingami w regionie Everestu oraz Annapurny, w 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

 4. Czy jest to pierwsza edycja wyjazdu na tej trasie?

  Nie. Nepal traktujemy jako "nasze miejsce na ziemi" i bywamy tam regularnie 2-3 razy w roku od 2007 roku. Dla naszych grup realizowaliśmy ten jak również inne warianty tras. Od wyprawy na skraj Tybetu, przez inne trekkingi w Himalajach po imprezy łączące pobyt w Nepalu razem z pobytem w Indiach.

 5. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasz wyjazd ma charakter wędrówki po górskim szlaku. Nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnik powinien lubić piesze wędrówki. Nie musi mieć doświadczenia. Trekking jest technicznie łatwy, choć trzeba sobie zdawać sprawę, że nie jest to spacer po parku tylko himalajski szlak, na którym droga będzie prowadziła raz w górę, raz w dół przez cały okres trekkingu. Dla osób które na co dzień mało się ruszają lub są ogólnie słabe fizycznie będzie to duże wyzwanie. Z punktu widzenia stopnia trudności jest to prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych trekkingów w Nepalu, idealny dla osób które nie mają wcześniejszego doświadczenia w chodzeniu po górach lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem. Trasa została opracowana w taki sposób, aby każdy zdrowy człowiek - bez względu na wiek czy doświadczenie - mógł sobie z nią poradzić.

  Najwyższa wysokość na jaką dotrą uczestnicy to 3730 m n.p.m. Rodzi ona już potencjalne problemy zdrowotne związane z niedotlenieniem i ogólnie rozumianym przebywaniem na znacznych wysokościach. Przez 9 dni trekkingu uczestnicy będą poruszali się pieszo, pokonując z plecakami kilka kilometrów dziennie. Maszerować będą 4 do 7 godzin każdego dnia. Dwa dni będą związane z pokonaniem dość dużego wniesienia. Nie ma mowy o wspinaczce z wykorzystaniem lin, raków czy łańcuchów.

  Przeciwwskazaniami do wyjazdu są schorzenia zdrowotne uniemożliwiające przebywanie przez 3 dni na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., problemy z aparatem ruchu, choroby krążenia oraz... niechęć do pieszych wędrówek

 6. Na czym polega trekking w Himalajach?

  Trekking to brzmi dumnie, ale w tym konkretnie przypadku polega on na marszu przez 9 dni po górach (1 dzień będzie polegał na przelocie do Jomsom i przejechaniu do Muktinath samochodami terenowymi). W czasie 7 z 9 dni, będziemy zmniejszać wysokość nad poziomem morza (co nie znaczy że w tych dniach droga prowadzi tylko w dół). 2 pozostałe dni to głównie podchodzenie w górę. Nie ma mowy o wspinaczce z wykorzystaniem lin, raków czy łańcuchów.

 7. Na ile trudna jest trasa w czasie trekkingu?

  Pierwsze 5 dni trasa wiedzie szerokim płaskowyżem, przechodzącym stopniowo w głęboką dolinę rzeczną. Poruszać się będziemy wygodnym, szerokim duktem, później trasą nad rzeką. 4 ostatnie dni to marsz ścieżką między kolejnymi wioskami, pośród tarasowych pól uprawnych.

 8. Na ile trekking w Himalajach może być niebezpieczny?

  Jakkolwiek ten konkretnie trekking jest jednym z najłatwiejszych trekkingów w Nepalu, idealnym dla osób które nie mają wcześniejszego doświadczenia w chodzeniu po górach lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem, to mimo to wzięcie w nim udziału wiąże się z zagrożeniem wynikającym z przebywania i podróżowania po terenie górskim. Zagrożenia mogą być związane z przebywaniem na dużych wysokościach (3 dni) lub kontuzjami w czasie marszu. Nigdzie na trasie nie ma niebezpiecznych przepaści, trasa nie prowadzi po eksponowanych graniach, nie korzysta się z pomocy raków, czekanów, lin czy łańcuchów. W przypadku problemów zdrowotnych (nie wymagających ewakuacji lub/i hospitalizacji) istnieje możliwość zjechania samochodem terenowym do miasteczka Pokhara i poczekanie tam na resztę grupy.

 9. Czy w czasie wyjazdu występuje zagrożenie związane z wysokością?

  Tak. Najwyższa wysokość na jaką dotrą uczestnicy to 3730 m n.p.m. Rodzi ona już potencjalne problemy zdrowotne związane z niedotlenieniem i ogólnie rozumianym przebywaniem na znacznych wysokościach. W czasie trwania trekkingu będziemy przebywali 3 dni na obszarze objętym potencjalnym zagrożeniem chorobą wysokościową

 10. Na ile prawdą jest, że na trasie tego trekkingu została wybudowana droga jezdna?

  Tak, to prawda, że wzdłuż całej Doliny Kali Gandaki, od miejscowości Beni na południu, przez Tatopani, Jomsom, Kagbeni po Upper Mustang i granicę z Tybetem została wybudowana droga jezdna. Jest to w większości nieutwardzony, kamienisty szlak, po którym kilkanaście razy dziennie suną w obydwie strony pojazdy terenowe oraz niewielkie autobusiki. W 2018 roku, odcinkek pomiędzy Kagbeni i Muktinath został wyasfaltowany. W naszej ocenie, fakt ten nie wyklucza poruszania się pieszo po tym regionie. Trekking na tej trasie nie oznacza poruszania się drogą jezdną. W wielu miejscach mieszkańcy utworzyli alternatywne ścieżki, najczęściej umiejscowione po drugiej stronie rzeki. Z kolei fakt istnienia drogi zapewnia alternatywną drogę dojazdu (w przypadku braku możliwości przelotu do Jomsom) lub w skrajnym przypadku zwiększa bezpieczeństwo ewentualnej ewakuacji. Co więcej, od Tatopani (dzień 6) trasa trekkingu całkowicie porzuca drogę i kieruje się przez Ghorepani do Naya Pul.

  Muktinath Trekk realizowaliśmy już kilkukrotnie i w ocenie naszych uczestników, obecność drogi jezdnej w żaden sposób nie zakłócała odbioru regionu.

 11. Jaki ekwipunek należy ze sobą zabrać?

  Każdy uczestnik musi posiadać indywidualny sprzęt turystyczny przed wyjściem na trekking. Są to:

  • śpiwór pozwalający nocować przy temperaturze około +5 st. C,
  • obuwie trekkingowe dobrze chroniące kostkę, na grubej podeszwie przystosowanej do chodzenia po górach,
  • plecak
  • odzież pozwalającą zachować ciepłotę ciała przy temperaturze rzędu +5 st.C oraz komfort przy temperaturze +20 st.C
  • litrowy pojemnik na wodę

  Wskazane jest też posiadanie kijów trekkingowych. Wiele z tych rzeczy (poza plecakiem i obuwiem) można po atrakcyjnych cenach zakupić w sklepach w Kathmandu (będzie na to czas po przylocie). Dokładna lista rzeczy zostanie przedstawiona uczestnikom w specjalnie przygotowanym na ten cel informatorze przedwyjazdowym.

  Plecak w czasie trekkingu nie powinien ważyć więcej niż 8-10kg. Pozostałą część bagażu będzie można przechować w hotelu w Pokharze.

 12. Czy w czasie trekkingu samodzielnie trzeba nieść plecak?

  Plecak w czasie trekkingu powinien być tak mały i lekki jak to jest możliwe. Nie powinien przekraczać 8-10kg. Istnieje zawsze możliwość wynajęcia za odpłatnością tragarza który zajmie się plecakiem. Jest to koszt około 10 US$ / dzień.

 13. Ile godzin marszu dziennie należy się spodziewać w czasie trekkingu?

  Od 3 do maksymalnie 6-7 godzin marszu. Czas ten jest podzielony na kilka przerw, w trakcie których można coś zjeść, napić się i odpocząć.

 14. Jaki jest całkowity dystans do pokonania w czasie trekkingu?

  Całkowity dystans to 128km, z czego 109,3km pokonuje się pieszo. Kliknij, aby przeczytać więcej na temat statystyki Muktinath Trekking

 15. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  W Kathmandu i Pokharze zakwaterowanie odbywać się będzie w hotelach. W czasie trwania trekkingu należy się spodziewać zakwaterowania w warunkach turystycznych, w drewnianych lub murowanych, 2-4 osobowych izbach, wyposażonych wyłącznie w łóżko i materac. Toalety często będą wspólne. Pomieszczenia nie są ogrzewane.

 16. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu nie są wliczone w zasadzie żadne posiłki (poza 3 śniadaniami). Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 200 US$.

 17. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W cenę wyjazdu nie są wliczone w zasadzie żadne posiłki (poza 2 śniadaniami). Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na ogromną różnorodność i bogactwo serwowanych w górach specjałów. Potrawy zamawia się z kilkustronicowego menu i wszystkie przygotowywane są na zamówienie. To czyni je smacznymi, świeżymi i zaskakującymi. Możliwość samodzielnego wyboru dań okazała się być bardzo cenionym przez uczestników elementem. Zdecydowaliśmy się nie zarzucać takiej możliwości. To samo dotyczy brakujących posiłków w Kathmandu i Pokharze. Obydwa miasta dysponują tak ogromną ofertą gastronomiczną, że narzucanie uczestnikom konieczności jadania w hotelu byłaby dużym błędem.

  Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 200 US$.

 18. Czy do Nepalu potrzebna jest wiza?

  Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Nepalu. Na terenie RP nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju. Najbliższe mieści się w Berlinie. Wizę do Nepalu otrzymuje się na granicy tego kraju, na wyznaczonych przejściach lądowych i portach lotniczych. Opłata wizowa (niewliczona w cenę wyjazdu) zależna jest od deklarowanej długości pobytu i jest uiszczana w dolarach amerykańskich bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

 19. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż planowana data powrotu z Nepalu,
  • 1 wolna strona w paszporcie (wklejka wizowa zajmuje dokładnie całą stronę paszportową),
  • 1 wypełniony i podpisany wniosek wizowy (do wypełnienia dopiero po przylocie do Nepalu),
  • 1 kolorowe zdjęcie paszportowe
  • opłata wizowa w USD

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu

 20. Jak realizowany będzie przelot do Nepalu?

  Nepal nie ma bezpośredniego połączenia z Europą. Do Kathmandu można dotrzeć z przesiadką w Delhi albo gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenie lotnicze jest przez Doha w Katarze.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych.

 21. Jak realizowany będzie przelot z Pokhary na lądowisko Jomsom?

  Przelot odbywać się będzie małym, 18-miejscowym samolotem De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter, należącym do jednego z prywatnych, nepalskich przewoźników. Lot realizowany będzie w bardzo wczesnych godzinach porannych.

 22. Jak realizowany będzie transport na terenie Nepalu?

  Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla liczniejszej grupy podstawiony będzie autobus.

  Ze względu na wybitnie górzysty charakter kraju oraz niedostatki w infrastrukturze drogowej Nepalu, przejazdy mogą okazać się dość męczące, głównie za sprawą licznych zakrętów oraz często złej nawierzchni drogi.

 23. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak (tylko w Pokharze i Kathmandu), jednak wiąże się to z dopłatą 200 US$

 24. Jakie są dodatkowe koszty?

  Dodatkowymi opłatami są:

  • Koszt wizy turystycznej do Nepalu: 30 US$
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących posiłków. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 200 US$,
  • Zwyczajowe, obowiązkowe napiwki dla nepalskiej obsługi: 50 US$ /os,
  • Koszt uczestnictwa w raftingu (spływie pontonami) po Rzece Trisuli: 45 US$ /os.,
 25. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 250 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu poza górami. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy czy uzupełnienie brakującego ekwipunku.

  Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 300 - 400 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot.

 26. Jaką walutą płaci się w Nepalu?

  W Nepalu płaci się rupią nepalską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut. Kantory są bardzo szeroko dostępne w Kathmandu i Pokharze.

  Uwaga: rupie nepalskie poza Nepalem są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne aby to były nominały niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  W Kathmandu i Pokharze szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi pamiątkami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Uwaga: W czasie trekkingu praktycznie nie ma możliwości wymiany gotówki na rupie lub płacenia w walucie obcej. Bezwzględnie należy mieć zapas rupii na cały okres pobytu na trekkingu.

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 110 NPR
  1 EUR = ok. 125 NPR

 27. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Okres od października do połowy grudnia to najbardziej optymalny termin wyjazdu do Nepalu. Na ten okres przypada również szczyt sezonu turystycznego w tym kraju. Ma to przede wszystkim związek ze stabilną pogodą i przejrzystością powietrza zapewniającą doskonałe warunki do oglądania gór.

  Okres trekkingu

  Trekking będzie trwał 10 dni, w czasie trwania których, uczestnicy będą poruszać się w kilku strefach klimatyczno-roślinnych: od pustynnej strefy himalajskich hal po nisko położone piętro tropikalne.

  3 noclegi będą znajdowały się w strefie, którą można określić mianem zimnej. Spodziewana temperatura w nocy będzie rzędu +5 do +10 st. C. W ciągu dnia - jeżeli niebo będzie bezchmurne - temperatura powietrza osiągnie nawet +20 st. C, co pozwoli na dość swobodne poruszanie się w cienkiej odzieży. W przypadku dużego zachmurzenia, temperatura możne oscylować w granicach +10 st. C. Z uwagi na fakt, że żadne hoteliki na trasie nie są ogrzewane, temperatura w nocy, w wewnątrz pomieszczeń noclegowych raczej nie przekroczy +12st. C.

  Kolejne 3 noclegi w czasie trekkingu będą zlokalizowane w strefie, którą można określić jako ciepłą lub wręcz tropikalną. Za dnia, przy bezchmurnym niebie należy spodziewać się temperatury rzędu +28 st. C (przy zachmurzonym niebie nie więcej niż +18 st. C), noce powinny być także ciepłe, z temperaturą przewyższającą +15 st. C. Temperatura powietrza w pomieszczeniach będzie wtedy bardzo podobna.

  Pozostałe noclegi zlokalizowane będą w strefie przejściowej pomiędzy opisanymi wyżej warunkami.

  Deszcz o tej porze roku nie jest zjawiskiem częstym, jednak należy się liczyć z jego krótkotrwałym wystąpieniem w czasie pobytu w górach.

  Kathmandu
  W Kathmandu należy być przygotowanym na dwa rodzaje pogody i temperatur. Należy spodziewać się wysokich temperatur w ciągu dnia oraz zimnych nocy i wieczorów. Jeżeli w ciągu dnia, niebo będzie bezchmurne to można spodziewać się odczuwalnych temperatur rzędu 20-25 st. C. W przypadku nieba zachmurzonego temperatura odczuwalna będzie w granicach 14-18 st. C. Wraz z zachodem słońca temperatura będzie bardzo szybko spadać i w nocy może osiągać poziom +8 do +12 st. C. Nie należy się spodziewać opadów śniegu. Deszcz o tej porze roku też jest dość rzadkim zjawiskiem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto być na niego przygotowanym. Hotele w Kathmandu nie są ogrzewane. Są za to wyposażone w wystarczającą liczbę dodatkowych koców. W bezpośredniej bliskości hotelu znajdują się liczne sklepy gdzie po atrakcyjnych cenach można nabyć ciepłą odzież.

  Pokhara
  W Pokharze, z uwagi na fakt, że położona jest nieco niżej niż Kathmandu należy spodziewać się podobnych układów pogodowych jak w stolicy, ale z temperaturą wyższą o przynajmniej 5 st. C.

 28. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 60 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 15 000 pln

  Ubezpiecznie obejmuje sporty wysokiego ryzyka, w tym trekking i rafting

 29. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Nepalu nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które nie są dostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko tężcowi oraz żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień i warto rozważyć przyjęcie na to szczepionki. Należy tylko pamiętać, że szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zdania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

  Ryzyko zachorowania na malarię istnieje poniżej 2000 m n.p.m. na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w porze suchej oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje, ale jest bardzo niewielkie lub wręcz znikome. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na leki profilaktyczne to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.



Cena

6 000 PLN   + 750 US$

oraz dodatkowo

30 US$ - na wizę do Nepalu
50 US$ - na obowiązkowe napiwki dla nepalskich pilotów i kierowców


Przygotowujemy ofertę na
marzec 2022
szczegóły niebawem

Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Kathmandu - Warszawa, z przesiadkami + opłaty lotniskowe,
 • Przelot na trasie Pokhara - Jomsom,
 • Wszelki transport na terenie Nepalu opisany w planie, realizowany prywatnym pojazdem,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami w Kathmandu i Pokharze,
 • Zakwaterowanie w prostych, nieogrzewanych, 2-4 osobowych izbach w czasie trwania trekkingu,
 • Wyżywienie według planu opisanego w programie (3 śniadania),
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • W czasie trekkingu opiekę lokalnego przewodnika górskiego (anglojęzycznego),
 • Wydanie pozwolenia na trekking w regionie Annapurny (TIMS),
 • Bilet wstępu do ACAP (Annapurna Conservation Area Project),
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW) uwzględniające sporty wysokiego ryzyka,
 • Obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wizy turystycznej do Nepalu 30 US$ /os.,
 • Wyżywienia nieopisanego w programie. Każdy uczestnik powinien mieć min 200 US$.
 • Obowiązkowych napiwków dla nepalskiej obsługi: 50 US$ od uczestnika,
 • Prywatnego ekwipunku związanego z trekkingiem w górach,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej
Opcjonalne, dodatkowo płatne atrakcje:
 • Rafting (spływ pontonami) na Rzece Trisuli: 45 US$ /os. (przy minimum 4 osobach)

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.




masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.

Inne wycieczki do Azji

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
6-22 stycznia 2022zwolniło się 1 miejsce!

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
13-26 lutego 2022zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
marzec 2022przygotowujemy ofertę

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
Bali nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
Indie nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 15 dni
Laos nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
jesień 2022planowany

Wycieczka do Nepalu: 16 dni, trekking w regionie Annapurny | transAzja

Trekking w Nepalu w 16 dni

Wakacje w Nepalu, trekking w Himalajach, w paśmie Annapurny

Nepal - trekking Muktinath łatwa, mało intensywna trasa, dobra dla początkujących

Wycieczka w Himalaje Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją


TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl