/> Sri Lanka - wycieczka objazdowa z pobytem na plaży, 14 dni

Sri Lanka - wycieczka objazdowa z pobytem na plaży , 14 dni

Sri Lanka na świętawycieczka objazdowa z pobytem na plaży

Wycieczka objazdowa po Sri Lance, z pobytem na plaży: dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją

Wakacje na Sri Lance, pełna egzotyka na tropikalnej wyspie Cejlon

Planujemy wrócić do podróżowania od nowego roku, organizując wyjazdy do: Omanu (styczeń), Sri Lanki (luty), Nepalu (marzec). czytaj więcej...

kraj Sri Lanka
zobacz też oferty: wycieczka do:
Omanu samochodami, w Himalaje Nepalu
długość wyjazdu 14 dni, łącznie z przelotami
trasa Sigiriya, Anuradhapura, Mihintale, Polonnaruwa, Dambulla, Park Narodowy Minneriya, Kandy, Nuwara Eliya, Szczyt Adama (fakultatywnie), Równina Hortona, Ella, Weligama, Galle, Beruwala lub Waskaduwa
rodzaj wyjazdu Wycieczka na Sri Lankę: łatwa, mało intensywna, o charakterze objazdowym, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy
termin Następny planowany termin:
luty 2022
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Dodatkowo wymagany jest certyfikat pełnego szczepienia na COVID-19
liczba uczestników minimum 6 osób - maksimum 8 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w hotelach standardu 4* i 3*
Mamy wstępne rezerwacje w:
Oak Ray Elephant Lake, Habarana, 4*
Oak Ray City Hotel, Kandy, 4*
Hotel Daffodils, Nuwara Eliya, 3*
Centauria Lake Resort, Embilipitiya, 4*
The Palms, Beruwala, 4*
wyżywienie 12 śniadań, 6 obiadów i 12 kolacje
kod wyjazdu LK-22-01
Zwróć uwagę!
 • Nie jest to formuła trampingowa,
 • Polski przewodnik przez całą podróż,
 • Bogata narracja w języku polskim,
 • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
 • W cenie niemal zawsze 3, pełne posiłki dziennie,
 • Noclegi w wysokiej jakości hotelach,
 • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat,

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ
przyczytaj też opinie o tej imprezie

Egzotyczna i wszechotaczająca przyroda wyspy czeka na Ciebie.
Daj się ponieść tropikalnej "sie-lance"!

Rodzaj wyjazdu

Nasza wycieczka na Sri Lankę ma charakter objazdowy, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy. Trasa jest bardzo łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży. Dużym atutem wyjazdu są wysokiej jakości hotele, na ogół umiejscowione w tropikalnych ogrodach, idealnie nadające się do relaksu po dniu zwiedzania. Wszelki transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

Prowadzenie

Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

Zgłoszenia

przygotowujemy ofertę na
luty 2022
szczegóły niebawem

COVID-19 - Od 7 października 2021, warunkiem wjazdu bez obowiązkowej kwarantanny jest pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19 oraz negatywny wynik testu PCR zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Po spełnieniu powyższych warunków istnieje możliwość swobodnego podróżowania po wyspie.

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • zobacz monumentalne i fascynujące swoją potęgą zabytki dawnych stolic Sri Lanki: Anuradhapury i Polonnaruwy,
 • wejdź na szczyt skalnej fortecy Sigiriya oraz do wnętrza buddyjskich jaskiń w Dambulla,
 • zasmakuj w krainie doskonałej herbaty spacerując pośród wiecznie zielonych pól. Dowiedz się jak powstaje jedna z najlepszych herbat na świecie,
 • poczuj niezwykłą, religijną atmosferę wyspy stojąc w pobliżu relikwii Zęba Buddy, czy świętego drzewa Bodhi,
 • zobacz pozostałości kolonialne spacerując po forcie w Galle, czy ulicami Kandy,
 • odwiedź Park Narodowy Minneriya i zobacz dzikie słonie, małpy, jelenie i ptaki,
 • popłyń łodzią w górę Rzeki Madhu, poprzez gęste lasy namorzynowe, aby obserwować tradycyjny styl życia mieszkańców wysp na tej rzece,
 • zasiądź w kolejowym wagonie i delektuj się podróżą po jednej z najpiękniejszych tras kolejowych w Azji,
 • odwiedź Mihintale i posłuchaj barwnej historii o tym jak buddyzm trafił na wyspę,
 • wypocznij w luksusowym hotelu, zlokalizowanym przy piaszczystej plaży przed wylotem do domu,
 • dołącz do rozmodlonych pielgrzymów, wspinających się nocą na Szczyt Adama,
 • zakosztuj egzotycznych smaków lankijskich potraw przesyconych mieszaniną aromatycznych przypraw, chili i świeżych owoców

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M519501.


Inne wycieczki do Azji

Wycieczka na Sri Lankę: mapa wyjazdu Sri Lanka, tropikalna sie-lanka, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki na Sri Lankę

      posiłki
Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Kolombo i przejazd do Habarana / samochodowe safari w Park Narodowym Minneriya

Słonie w Parku Narodowym UdawalawePrzylot do Kolombo w godzinach porannych i bezpośredni transfer autobusem do hotelu w Habarana. Na miejsce dotrzemy przed obiadem. Zakwaterowanie w tropikalnym, 4* hotelu.

Czas wolny na odpoczynek po podróży.

Po południu wjedziemy do Parku Narodowego Minneriya. W czasie samochodowego safari, przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć liczne zwierzęta, w tym słonie, małpy, bawoły i pawie.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Habarana.

* śniadanie w dniu przylotu uzależnione jest od godziny lądowania w Kolombo

ś*, o, k
Dzień 3   Zwiedzanie pierwszej stolicy - Anuradhapury oraz Mihintale

zabytki pierwszej stolicy Sri Lanki - AnuradhapuryPo śniadaniu udamy się do Mihintale - jednego z najbardziej kameralnych i nastrojowych miejsc kultu na Sri Lance, miejsca - które według wierzeń - jest kolebką buddyzmu na wyspie.

Po obiedzie udamy się do pierwszej stolicy Sri Lanki - Anuradhapury. To historyczna stolica syngaleskiego buddyjskiego państwa, które rozwijało się w okresie III wiek p.n.e.-XI wiek n.e. Według legendy początek miastu miała dać córka cesarza Asioki - Sangamitta, przywożąc gałąź ze świętego drzewa Bodhi, pod którym miał medytować i doznać oświecenia Budda. Po upadku syngleskiego państwa zostało opuszczone i odkryte ponownie dopiero w 1820 roku. Głównym celem dla pielgrzymów jest drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia. Poza nim można tam obecnie oglądać majestatyczne kamienne świątynie (m.in. Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości) oraz pozostałości potężnych klasztorów.

Powrót do hotelu w Habarana, kolacja.

ś, o, k
Dzień 4   Zwiedzanie średniowiecznej stolicy Polonnaruwy / wejście na skalną fortecę Sigiriya

Gal Vihara, PolonnaruwaPo śniadaniu odwiedzimy stolicę wyspy z okresu średniowiecza - Polonnaruwę. To niezwykle przyjemne miejsce, w dużej mierze usytuowane w zacienionym lesie, usiane mnóstwem potężnych świątyń, ruinami pałacu królewskiego oraz monumentalną skałą - Gal Vihara - w której wyrzeźbione są cztery, ogromne posagi Buddy.

Po obiedzie natomiast wejdziemy na szczyt Sigiriya - skalną fortecę - siedzibę królewską z V w n.e., Sigiriya - skalna fortecazbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Po drodze przejdziemy wąskimi schodami pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami (Sigiriya to w wolnym tłumaczeniu "Lwia Skała") strzegącymi niegdyś dostępu do wyższych kondygnacji, a w połowie drogi obejrzymy słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice.

Powrót do hotelu w Habaraba, kolacja.

ś, o, k
Dzień 5   Wizyta w buddyjskich grotach w Dambulla / przejazd do Kandy / zwiedzanie Świątyni Zęba Buddy

buddyjskie groty w DambullaPo śniadaniu wyruszymy w kierunku Kandy, po drodze zatrzymując się w miejscowości Dambulla, gdzie odwiedzimy największy i najlepiej zachowany na Sri Lance kompleks świątyń wykutych w grotach jaskiń, po dziś dzień będący jednym z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na wyspie.

Obiad zjemy w ogrodzie przypraw w okolicach Matale.

Świątynia Relikwii Zęba Buddy, KandyPo dotarciu do Kandy, po zmroku, wejdziemy do najważniejszej dla buddystów świątyni na wyspie - Świątynia Relikwii Zęba Buddy. Odwiedzimy to miejsce w trakcie trwania ceremonii ofiarowania, aby doświadczyć atmosfery duchowego uniesienia pośród licznie obecnych wiernych. Ta świątynia - została zbudowana w XVI wieku n.e. wyłącznie w celu przechowywania relikwii zęba.

Zakwaterowanie w hotelu w Kandy, kolacja, nocleg.

Jeżeli czas, pogoda i chęci pozwolą to zainteresowane - przed śiadaniem - osoby polski przewodnik może zaprowadzić na "Pidurangala Rock" - punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczny widok na skalną fortecę Sigiriya. Orientacyjny koszt to około 5 US$/ os.

ś, o, k
Dzień 6   Spacer po Kandy / plantacje herbaty w drodze do Nuwara Eliya

Po śniadaniu - w ramach czasu wolnego - przespacerujemy się pośród kolonialnej zabudowy centrum Kandy.

Następnie udamy się do centrum kamieni szlachetnych, gdzie zostanie wyświetlony film dokumentalny na temat wydobycia kamieni szlachetnych na Sri Lance.

Podróż pośród plantacji herbatyPo obiedzie, ruszymy autobusem w region wysokich gór Sri Lanki. Wolno, pokonując liczne serpentyny będziemy wspinać się pośród bujnej, tropikalnej roślinności, malowniczych wodospadów oraz ciągnących się po sam horyzont licznych plantacji herbaty. Odwiedzimy przynajmniej jedną z nich, poznając u źródła proces uprawy i przetwarzania słynnej na całym świecie herbaty Cejlon. Będzie także okazja do jej degustacji oraz zakupu.

Przed końcem dnia, dotrzemy do jednej z najwyżej na wyspie położonych miejscowości – Nuwara Eliya – zwanej często „Małą Anglią” ze względu na liczne pozostałości po brytyjskich osadnikach.

Wolny wieczór, kolacja, nocleg w Nuwara Eliya.

Wspinaczka na Szczyt Adama
Szczyt Adama Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama (Adam’s Peak lub Sri Pada). To jeden drugim, najwyższym szczytem Sri Lanki. Wznosi się do wysokości 2243 m n.p.m. Uważany jest za miejsce święte przez wyznawców wielu religii – znajdujące się na szczycie podłużne zagłębienie o długości 1,5 m uznawane jest za odcisk stopy: Śiwy (przez hinduistów), Buddy (przez buddystów), Adama (przez muzułmanów) czy św. Tomasza (przez chrześcijan). Szczyt jest znaczącym miejscem kultu religijnego i celem licznych pielgrzymek. Celem jest nocne podejście po kamiennych schodach, szlakiem wraz z dziesiątkami wiernych, aby przywitać wschód słońca u stóp świątyni wybudowanej na szczycie góry. Wizyta w tym miejscu to niezwykle zapadające w pamięć doświadczenie.
Cena: 50 US$/ os. – minimum 6 osób.

ś, o, k
Dzień 7   Wizyta na "końcu świata" (Równina Hortona) / czas wolny w Nuwara Eliya

Równica HortonaPo śniadaniu pojedziemy na „koniec świata” – Równinę Hortona. Park narodowy o tej nazwie znajduje się na najwyższym płaskowyżu Sri Lanki, na wysokości 2100 metrów n.p.m. Punktem kulminacyjnym jest potężna skarpa, która spada pionowo do około 300 metrów. W bardzo pogodne dni, poza równinami ciągnącymi się na południu, można zobaczyć także wschodnie wybrzeże. To miejsce nosi nazwę „koniec świata”. Występują tutaj rzadkie gatunki fauny i flory. Było niegdyś miejscem polowań brytyjskiego gubernatora.

Popołudnie spędzimy w Nuwara Eliya, poznając je indywidualnie w ramach czasu wolnego.

Powrót do hotelu, wolny wieczór, kolacja, nocleg w Nuwara Eliya.

ś, k
Dzień 8   Przejazd pociągiem przez góry / punkt widokowy Ella / Embilipitiya

Podróż po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych w AzjiPo śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy w Nanu Oya, skąd odjedziemy pociągiem w podróż po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych w tej części świata. W ciągu 2,5 godzin jazdy pokonamy zaledwie 40km, jednak będzie to podróż do niemal innego świata. Kręta linia kolejowa, poprowadzona po bardzo górzystym terenie już sama w sobie jest warta zobaczenia. Gdy do tego doda się bujną, tropikalną roślinność, plantacje herbaty, ciągnące się aż po horyzont i wodospady spadające kaskadami w dół to, dostaniemy w efekcie zapadającą w pamięć przygodę. Aż trudno naprawdę uwierzyć, że jest to część tego samego kraju. Przejazd pociągiem bez bagaży.

W drugiej części dnia, zatrzymamy się na chwilę w niewielkiej miejscowości Ella, gdzie można podziwiać fantastyczny krajobraz, w miejscu gdzie góry gwałtownie ulegają spłaszczeniu i przechodzą w nadmorskie równiny. Zobaczymy też efektowny Wodospad Ravana.

Wczesnym wieczorem dotrzemy do Embilipitiya.

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

ś, k
Dzień 9   Zwiedzanie Galle / Rybacy z Weligama

Fort GallePo śniadaniu opuścimy hotel i ruszymy trasą prowadzącą wzdłuż południowego wybrzeża Sri Lanki.

Nieopodal rybackiej wsi Weligama zatrzymamy się na chwilę aby zobaczyć jedną z charakterystycznych "wizytówek" wyspy - rybaków łowiących na drewnianych palach wbitych w morskie dno.

Później zawitamy do klejnotu epoki kolonialnej - holenderskiej twierdzy Galle. Port ten jest jednym z najdawniejszych portów morskich Sri Lanki i był ważnym punktem na handlowym szlaku. Jest to również miejsce, gdzie w roku 1505 pierwszy raz na lankijski ląd zeszli portugalscy żeglarze. Twierdza w Galle to dzisiaj jeden z obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do komfortowego, zlokalizowanego przy samej plaży, 4* hotelu w Beruwala lub Waskaduwa, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

ś, o, k
Dzień 10   Beruwala lub Waskaduwa / spływ Rzką Madhu / ośrodek żółwi morskich

Lasy namorzynowe nad Rzeką MadhuPo południu opuścimy na parę godzin nasz hotel, aby przesiąść się do łodzi i popłynąć w górę Rzeki Madhu. Tradycyjny styl życia mieszkańców wysp na tej rzece jest możliwy do obserwacji tylko od strony wody. Łódź zabierze nas przez gęste lasy namorzynowe, gdzie będzie można obserwować życie ptaków oraz tradycyjny styl odłowu ryb i krewetek, nadal praktykowany przez mieszkańców okolicy.

Odwiedzimy również ważne miejsce związane z zachowaniem populacji żółwi morskich (które są zagrożone wyginięciem). Na południowym wybrzeżu Sri Lanki, żółwie wychodzą na brzeg, aby złożyć jaja. Często zdarza się, że jaja są wykopywane przez rybaków i następnie sprzedawane. Dzięki projektowi są one skupowane i pozwala się, aby małe żółwie wykluwały się w naturalny sposób w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie ptaki nie mają możliwości ich porwać.

ś, k
Dzień 11   Beruwala lub Waskaduwa: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Hotel w BeruwalaPlażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala lub Waskaduwa.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 12   Beruwala lub Waskaduwa: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynekPlażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala lub Waskaduwa.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 13   Beruwala lub Waskaduwa: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala lub Waskaduwa.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 14   Wylot ze Sri Lanki / Przylot do Polski

Późnym wieczorem 13 dnia pobytu opuścimy hotel przy plaży i udamy się na lotnisko nieopodal Kolombo.

Przelot do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Lądowanie w Warszawie tego samego dnia.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Fotografie z wycieczki na Sri Lankę

Opinie z wycieczki do Sri Lanki

Sylwia D. 9 kwietnia 2020 źródło: bozo.pl oraz Facebook
Oprócz atrakcji związanych z samą magią kraju, mnóstwo dobrego w wyjazd wnieśli prowadzący: dbałość o uczestników, wiedzę i własne zaangażowanie, pasję, poczucie humoru i pozytywną atmosferę czytaj całość

zalety: Pasja i wiedza prowadzących, serdeczny kontakt, dbałość o uczestników wyjazdu, dużo atrakcji

wady: Nie zauważyłam

opinia: Gorąco polecam Biuro Turystyczne TRANS AZJA, z którym wyjeżdżałam wile razy. Szczególnie zapadła mi w pamięć wyprawa na Sri Lankę. Oprócz atrakcji związanych z samą magią kraju, mnóstwo dobrego w wyjazd wnieśli prowadzący: dbałość o uczestników, wiedzę i własne zaangażowanie i pasję, poczucie humoru i pozytywną atmosferę :) Jak zawsze niezapomniane niespodzianki, którymi prowadzący wyjazd Krzysztof zaskakuje uczestników, to wisienka na torcie :D Wyprawa przez krzaki na górę, pozostałość wulkaniczną...nazwy nie pamiętam :D To było coś !!! Serdecznie pozdrawiam Agnieszkę i Krzysztofa :) Oby więcej takich wypraw !!! Polecam, polecam, polecam :)

Inne wycieczki do Azji

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
8-24 stycznia 2022zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
luty 2022przygotowujemy ofertę

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
marzec 2022przygotowujemy ofertę

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
Bali nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
Indie nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 15 dni
Laos nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
jesień 2022planowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 14 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M519501.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M519501,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

  Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

 3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasz wyjazd ma charakter objazdowy, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy. Trasa jest bardzo łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży. Dużym atutem wyjazdu są wysokiej jakości hotele, na ogół umiejscowione w tropikalnych ogrodach, idealnie nadające się do relaksu po dniu zwiedzania. Wszelki transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Wszystko zgodnie z hasłem: "daj się ponieść tropikalnej się-lance"...

 4. Czy na Sri Lankę potrzebna jest wiza?

  Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej na Sri Lankę. Władze kraju wprowadziły elektroniczny system wizowy Electronic Travel Authorization (ETA) dla wszystkich osób przybywających na wyspę.

  Koszt wizy w systemie ETA to 35 US$. Aby aplikować o taką wizę należy wypełnić prosty formularz (w języku angielskim) dostępny na stronie http://www.eta.gov.lk/slvisa/, uiścić opłatę wizową za pomocą karty kredytowej, a po kilku godzinach otrzymamy zwrotną wiadomość z numerem wizy. Dokument taki należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

  Wizę można też otrzymać już na lotnisku, po przylocie na Sri Lankę - kosztuje ona wtedy 40 US$. W takim przypadku opłatę uiszczamy w dolarach amerykańskich, bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

  Uwaga: cena wyjazdu nie zawiera w sobie opłaty wizowej.

 5. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na Sri Lankę,
  • wolne miejsce na dwa stemple graniczne,

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

 6. Jak realizowany będzie przelot na Sri Lankę?

  Sri Lanka ma dość dobre połączenia lotnicze z Europą. Do Kolombo można się dostać bezpośrednio z jednego z węzłowych portów lotniczych Europy lub z przesiadką gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenia lotnicze jest przez katarską Dohę lub przez Dubai.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych o tzw. bilet grupowy. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu.

 7. Jak realizowany będzie transport na terenie Sri Lanki?

  Transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie mini-autobus.

  Jakość dróg na wyspie jest na ogół bardzo dobra, przez co przejazdy pomiędzy miejscami nie powinny być uciążliwe. Jedynie w czasie pobytu w górach, za sprawą licznych zakrętów, osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą czuć pewnego rodzaju dyskomfort.

  Przejazd pomiędzy Nanu Oya i Haputale (dotyczy to tylko wyjazdu w listopadzie/grudniu 2016 roku) realizowany będzie pociągiem, w wagonach III klasy, z miejscami do siedzenia. Przejazd zajmie około 2,5 godzin i będzie wiódł jedną z najpiękniejszych widokowo tras kolejowych w Azji. Do przejazdu pociągiem nie są wskazane jakieś szczególne przygotowania. Bagaż główny będzie przewieziony naszym autobusem.

 8. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. Pragniemy bowiem, aby także i miejsca noclegowe stały się spójną częścią wypoczynku i pobytu na wyspie.

  Dużą zaletą wyjazdu jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, na ogół umiejscowionych w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie. W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 4* oraz 3*+, jednak niektóre sprawiają wrażenie, że spełniają wyższe normy niż wynikałoby to z ich klasyfikacji. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, telewizorem i łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia. Doskonale nadają się do relaksu po całym dniu zwiedzania.

  Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży w związku z przenosinami do kolejnej lokalizacji. Przyjęliśmy również zasadę, że wszędzie tam, gdzie spędzimy więcej niż dwie noce, zakwaterowanie będzie miało miejsce w hotelu wyższej klasy niż w przypadku miejsc gdzie spędzimy tylko jedną noc.

  Na potrzeby wypoczynkowej części wyjazdu, wybraliśmy hotel, który znajduje się bezpośrednio przy plaży w Beruwala. Miejscowość ta - na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki - położona jest w bezpośredniej bliskości dwóch innych plaż, co czyni z niej doskonałą lokalizacją do aktywnego wypoczynku, spacerów i relaksacji.

  Mamy wstępne rezerwacje w poniższych hotelach

  Oak Ray Elephant Lake, Habarana, 4*
  Oak Ray City Hotel, Kandy, 4*
  Hotel Daffodils, Nuwara Eliya, 3*
  Centauria Lake Resort, Embilipitiya, 4*
  The Palms, Beruwala, 4*
  lub Citrus Waskaduwa, 5*

  W przypadku braku możliwości zakwaterowania w wyżej wymienionych obiektach, zostaną one zastąpione innymi, o podobnym standardzie oraz lokalizacji.

 9. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 510 US$

 10. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

  Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

  Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

 11. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 12 śniadań, 6 obiadów i 12 kolacji. Pozostałe posiłki - 6 kolacji - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 50 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje.

  Obiady na ogół będą serwowane w restauracjach, natomiast kolacje w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni lankijskiej lub indyjskiej, rzadziej europejskiej. Często będą to dania wegetariańskie. Potrawy mogą być dość mocno pikantne - bo z tego słynie lankijska kuchnia.

  Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone żadne napoje w czasie obiadów i kolacji.

 12. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 6 kolacji.

  W jednym przypadku powodem jest brak czasu oraz dogodnego miejsca na realizację obiadu, natomiast w pozostałych przypadkach kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to przede wszystkim pobytu na plaży.

  Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 50 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-12 US$.

 13. Jakie są dodatkowe koszty?

  Dodatkowymi opłatami są:

  • Wiza turystyczna na Sri Lankę: 35 US$ w systemie on-line lub 40 US$ na lotnisku w Kolombo,
  • Bilety wstępu do opisanych w programie obiektów oraz opłaty związane z realizacją dodatkowych imprez: 250 US$ - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przybyciu na Sri Lankę,
  • Zwyczajowe napiwki dla lankijskiej obsługi: 50 US$ /os - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przybyciu na Sri Lankę,
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 6 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 50 US$,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
  • Opłata za fakultatywną wycieczkę na Szczyt Adama - 50 US$ /os
 14. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 250 - 350 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot. Poza tym, praktycznie wszędzie na trasie naszego wyjazdu będą dostępne bankomaty lub punkty wymiany pieniędzy umożliwiające pozyskanie brakujących rupii lankijskich.

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 60 LKR
  • Coca Cola 0,5l: 100 LKR
  • Coca Cola 1,5l: 170 LKR
  • Piwo imbirowe 0,6l: 50 LKR
  • Piwo 0,7l: 180 - 300 LKR
  • Gorący posiłek: 400 - 1500 LKR
 15. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

  Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 10-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Sri Lanki.

  Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej co prawda nie obniża znacząco opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale umożliwia prowadzenie bardzo tanich rozmów na wyspie, a przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  Lokalną kartę SIM można nabyć już w hali terminalu przylotów lotniska w Kolombo. Jej koszt to około 10 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

  Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

 16. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych na Sri Lance?

  Duża część miejsc które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

  • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów (skarpetki są dozwolone),
  • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni,
  • Za przechowanie butów pobierana jest najczęściej opłata rzędu 50 - 80 rupii od pary butów (opłata nie jest wliczona w cenę wyjazdu),
  • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym,
  • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
  • Na obszarach ścisłego sacrum świątynnego należy bezwzględnie zdjąć nakrycie głowy (dotyczy to również kobiet),
  • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
 17. Jaką walutą płaci się na Sri Lance?

  Na Sri Lance płaci się rupią lankijską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut lub bankach. Są one bardzo szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: rupie lankijskie poza wyspą są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne, aby to były nominały niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi pamiątkami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 154 LKR
  1 EUR = ok. 184 LKR
  100 LKR = 2,30 PLN

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 60 LKR
  • Coca Cola 0,5l: 100 LKR
  • Coca Cola 1,5l: 170 LKR
  • Piwo imbirowe 0,6l: 50 LKR
  • Piwo 0,7l: 180 - 300 LKR
  • Gorący posiłek: 400 - 1500 LKR
 18. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama (Adam's Peak lub Sri Pada). To jeden z najwyższych szczytów Sri Lanki. Wznosi się do wysokości 2243 m n.p.m. Uważany jest za miejsce święte przez wyznawców wielu religii - znajdujące się na szczycie podłużne zagłębienie o długości 1,5 m uznawane jest za odcisk stopy: Śiwy (przez hinduistów), Buddy (przez buddystów), Adama (przez muzułmanów) czy św. Tomasza (przez chrześcijan). Szczyt jest znaczącym miejscem kultu religijnego i celem licznych pielgrzymek. Na tę porę roku przypada szczyt sezonu pielgrzymkowego. Celem jest nocne podejście po kamiennych schodach, oświetlonym szlakiem wraz z dziesiątkami wiernych, aby przywitać wschód słońca u stóp świątyni wybudowanej na szczycie góry. Wizyta w tym miejscu to niezwykle zapadające w pamięć doświadczenie.

  Cena: 50 US$/ os. - minimum 6 osób.

 19. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Na pogodę na Sri Lance bezpośrednio wpływa bliskość równika oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W zasadzie temperatury powietrza na wyspie są wysokie lub bardzo wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Jednakże z uwagi na duże zróżnicowanie wysokości terenu na Sri Lance i bardzo wyodrębnione, różniące się między sobą regiony geograficzne, klimat - a co za tym idzie - warunki pogodowe mogą znacząco różnić się od siebie.

  Grudzień, styczeń i luty to bardzo optymalny termin wyjazdu na Sri Lankę. Na ten okres przypada również sezon turystyczny w tym kraju. W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 28-32 st. C w dzień i nie mniej niż 20 st. C w nocy. Odczucie gorąca będzie potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza, a przy bezchmurnym niebie może sięgnąć nawet wartości powyżej 38 st. C.

  Opady deszczu występują na Sri Lance praktycznie przez cały rok. Ich intensywność wzrasta w okresie wiosny i jesieni. Na wyspie w zasadzie nie obserwuje się tzw. pory suchej. Deszcze mają charakter nawalny, lecz krótkotrwały. W czasie wyjazdu należy być przygotowanym na ich występowanie.

  Uwaga ważne!

  Okolice Nuwara Eliya, Horton Plains i Ella to region gór Sri Lanki. Jest to również statystycznie najzimniejszy i zarazem najbardziej deszczowy region na wyspie. Temperatury powietrza w dzień zazwyczaj nie przekraczają 20 st. C, podczas gdy w nocy mogą spadać do zaledwie 7-10 st. C. Z tego względu bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter czy ciepłą bluzę.

  Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w nocnej pielgrzymce na Szczyt Adama (Adam's Peak). Z uwagi na fakt, że podejście odbywa się nocą, a po wejściu na szczyt należy czekać do wschodu słońca, bezwzględnie należy zabrać ze sobą ciepłą odzież. Zimowa czapka, koszulka termoaktywna czy chusta/szalik wcale nie będą w takiej sytuacji złym pomysłem.

 20. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

  Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków. Bardzo dużo miejsc które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

  Bezwzględnie należy być przygotowanym na opady deszczu. Mają one charakter nawalny, lecz krótkotrwały i mogą wystąpić każdego dnia bez względu na porę roku i region. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą parasola - zwłaszcza takiego w jasnych kolorach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem. Nienajlepszym rozwiązaniem są peleryny przeciwdeszczowe. Są mało poręczne i trudno je wysuszyć, a mokre są z kolei uciążliwe w przechowywaniu.

  Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne. Warto rozważyć zabranie apaszki lub uniwersalnej chusty, która może posłużyć jako tymczasowe nakrycie głowy, ręcznik, chusta od kurzu czy mokry ręcznik.

  Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic.

  Osoby które zamierzają wchodzić nocą na Szczyt Adama powinny zabrać ze sobą wygodne buty inne niż klapki. Nie musi to być typowe obuwie górskie (bo trasa składa się w dużej mierze z kamiennych lub betonowych schodów), ale takie które znacząco ograniczy możliwość kontuzji stawu. Można ewentualnie pomyśleć o zabraniu ze sobą koszulki termoaktywnej.

 21. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
 22. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Sri Lanki nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które są trudnodostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie opon mózgu.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B), zwłaszcza że na wyspie notowany jest wysoki 10-20% odsetek nosicieli wirusa HBV odpowiedzialnego za WZW typu B. Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

  Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki. Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Potencjalnym zagrożeniem mogą być ukąszenia jadowitych czy wściekłych zwierząt. Od niedawna, na polskim rynku dostępne są szczepionki przeciwko wściekliźnie.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zdania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

  Ryzyko zachorowania na malarię istnieje na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w zimie i lecie oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje i jest umiarkowane. O leki antymalaryczne oraz ich dawkowanie należy pytać w aptekach. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na antymalaryki to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.Cena

5 000 PLN   + 1 000 US$

510 US$ - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego
wyłącznie na życzenie uczestnika


Przygotowujemy ofertę na
luty 2022
szczegóły niebawem


Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa, z przesiadkami + opłaty lotniskowe,
 • Wszelki transport na terenie Sri Lanki opisany w planie, realizowany prywatnym pojazdem,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o standardzie odpowiadającym 4*, 3* (w ocenie organizatora), z bogatym wyposażeniem, prywatnymi łazienkami i klimatyzacją,
 • Wyżywienie według planu opisanego w programie (12 śniadań, 6 obiadów, 12 kolacji),
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • Dodatkową opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Biletów wstępu do opisanych w programie obiektów oraz opłat związanych z realizacją dodatkowych imprez - 250 US$ /os,
 • Zwyczajowych napiwków dla lankijskiej obsługi: 50 US$ /os,
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 6 obiadów,
 • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 • Napojów w czasie obiadów i kolacji,
 • Fakultatywnej, wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama - 50 US$ /os, (minimum 6 osób),
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu na Sri Lankę.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.

Inne wycieczki do Azji

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
8-24 stycznia 2022zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
luty 2022przygotowujemy ofertę

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
marzec 2022przygotowujemy ofertę

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
Bali nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
Indie nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 15 dni
Laos nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
jesień 2022planowany

Wycieczka na Sri Lankę: Daj się ponieść tropikalnej "sie-lance"!, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl