Wycieczka na Sri Lankę: Daj się ponieść tropikalnej "sie-lance"!, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl

kraj Sri Lanka
zobacz też oferty: Chiny, Bali z jogą, Nepal i Oman
długość wyjazdu 14 dni, łącznie z przelotami
trasa Dambulla, Sigiriya, Anuradhapura, Mihintale, Polonnaruwa, Kandy, Nuwara Eliya, Szczyt Adama (fakultatywnie, tylko w 2017 roku), Równina Hortona, Ella, Buduruwagala, Park Narodowy Udawalawe, Weligama, Galle, Beruwala
rodzaj wyjazdu Wycieczka na Sri Lankę: łatwa, mało intensywna, o charakterze objazdowym, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy
termin grudzień 2017 i styczeń 2018
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych
liczba uczestników minimum 12 osób - maksimum 18 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w hotelach standardu 4*, 3* i 2*
wyżywienie 12 śniadań, 6 obiadów i 12 kolacje
kod wyjazdu LK-16-02
LK-17-01

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Egzotyczna i wszechotaczająca przyroda wyspy czeka na Ciebie.
Daj się ponieść tropikalnej "sie-lance"!

Rodzaj wyjazdu

Nasza wycieczka na Sri Lankę ma charakter objazdowy, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy. Trasa jest łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży. Dużym atutem wyjazdu są wysokiej jakości hotele, na ogół umiejscowione w tropikalnych ogrodach, idealnie nadające się do relaksu po dniu zwiedzania. Wszelki transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

Prowadzenie

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M207800.


Zgłoszenia

Termin następnego wyjazdu
grudzień 2017 i styczeń 2018

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu na Sri Lankę.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • zobacz monumentalne i fascynujące swoją potęgą zabytki dawnych stolic Sri Lanki: Anuradhapury i Polonnaruwy,
 • wejdź na szczyt skalnej fortecy Sigiriya oraz do wnętrza buddyjskich jaskiń w Dambulla,
 • zasmakuj w krainie doskonałej herbaty spacerując pośród wiecznie zielonych pól. Dowiedz się jak powstaje jedna z najlepszych herbat na świecie,
 • poczuj niezwykłą, religijną atmosferę wyspy stojąc w pobliżu relikwii Zęba Buddy, czy świętego drzewa Bodhi,
 • zobacz pozostałości kolonialne spacerując po forcie w Galle, czy ulicami Kandy,
 • odwiedź Park Narodowy Udawalawe i zobacz dzikie słonie, małpy, jelenie i ptaki,
 • popłyń łodzią w górę Rzeki Madhu, poprzez gęste lasy namorzynowe, aby obserwować tradycyjny styl życia mieszkańców wysp na tej rzece,
 • zasiądź w kolejowym wagonie i delektuj się podróżą po jednej z najpiękniejszych tras kolejowych w Azji (tylko dla wyjazdu w listopadzie/grudniu 2016),
 • odwiedź Mihintale i posłuchaj barwnej historii o tym jak buddyzm trafił na wyspę,
 • wypocznij w luksusowym hotelu, zlokalizowanym przy piaszczystej plaży przed wylotem do domu,
 • dołącz do rozmodlonych pielgrzymów, wspinających się nocą na Szczyt Adama (tylko dla wyjazdu w 2017 roku),
 • zakosztuj egzotycznych smaków lankijskich potraw przesyconych mieszaniną aromatycznych przypraw, chili i świeżych owoców

Inne propozycje

Wycieczka na Sri Lankę: mapa wyjazdu Sri Lanka, tropikalna sie-lanka, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki na Sri Lankę

Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Kolombo i przejazd do Sigiriya / zwiedzanie skalnej fortecy Sigiriya

buddyjskie groty w DambullaPrzylot do Kolombo w godzinach nocnych i bezpośredni transfer autobusem do hotelu w Sigiriya. Na miejsce dotrzemy przed śniadaniem. Zakwaterowanie w tropikalnym, 4* hotelu-ogrodzie.

Czas wolny na odpoczynek po podróży do obiadu.

Po obiedzie wejdziemy na szczyt Sigiriya - skalną fortecę - siedzibę królewską z V w n.e., zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Po drodze przejdziemy wąskimi schodami pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami (Sigiriya to w wolnym tłumaczeniu "Lwia Skała") strzegącymi niegdyś dostępu do wyższych kondygnacji, a w połowie drogi obejrzymy słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Sigiriya.

ś, o, k
Dzień 3   Zwiedzanie pierwszej stolicy - Anuradhapury oraz Mihintale

zabytki pierwszej stolicy Sri Lanki - AnuradhapuryPo śniadaniu udamy się do pierwszej stolicy Sri Lanki - Anuradhapury. To historyczna stolica syngaleskiego buddyjskiego państwa, które rozwijało się w okresie III wiek p.n.e.-XI wiek n.e. Według legendy początek miastu miała dać córka cesarza Asioki - Sangamitta, przywożąc gałąź ze świętego drzewa Bodhi, pod którym miał medytować i doznać oświecenia Budda. Po upadku syngleskiego państwa zostało opuszczone i odkryte ponownie dopiero w 1820 roku. Głównym celem dla pielgrzymów jest drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia. Poza nim można tam obecnie oglądać majestatyczne kamienne świątynie (m.in. Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości) oraz pozostałości potężnych klasztorów.

Po obiedzie udamy się jeszcze do Mihintale - jednego z najbardziej kameralnych i nastrojowych miejsc kultu na Sri Lance, miejsca - które według wierzeń - jest kolebką buddyzmu na wyspie.

Powrót do hotelu w Sigiriya, kolacja.

ś, o, k
Dzień 4   Zwiedzanie średniowiecznej stolicy Polonnaruwy

Gal Vihara, PolonnaruwaPo śniadaniu odwiedzimy stolicę wyspy z okresu średniowiecza - Polonnaruwę. To niezwykle przyjemne miejsce, w dużej mierze usytuowane w zacienionym lesie, usiane mnóstwem potężnych świątyń, ruinami pałacu królewskiego oraz monumentalną skałą - Gal Vihara - w której wyrzeźbione są cztery, ogromne posagi Buddy.

Powrót do hotelu w Sigiriya, kolacja.

Jeżeli czas, pogoda i chęci pozwolą to zainteresowane osoby polski przewodnik może zaprowadzić na "Pidurangala Rock" - punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczny widok na skalną fortecę Sigiriya.

ś, o, k
Dzień 5   Wizyta w buddyjskich grotach w Dambulla / przejazd do Kandy

buddyjskie groty w DambullaPo śniadaniu wyruszymy w kierunku Kandy, po drodze zatrzymując się w miejscowości Dambulla, gdzie odwiedzimy największy i najlepiej zachowany na Sri Lance kompleks świątyń wykutych w grotach jaskiń, po dziś dzień będący jednym z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na wyspie.

Po dotarciu do Kandy obiad.

Następnie udamy się do centrum kamieni szlachetnych, gdzie zostanie wyświetlony film dokumentalny na temat wydobycia kamieni szlachetnych na Sri Lance.

Na koniec dnia udamy się jeszcze do miejskiego teatru, gdzie obejrzymy pokaz tradycyjnych tańców i muzyki połączony z tzw. próbą ognia.

Zakwaterowanie w 3* hotelu w Kandy, kolacja, nocleg.

ś, o, k
Dzień 6   Zwiedzanie Świątyni Zęba Buddy w Kandy / plantacje herbaty w drodze do Nuwara Eliya

Świątynia Relikwii Zęba Buddy, KandyPo śniadaniu, wejdziemy do najważniejszej dla buddystów świątyni na wyspie - Świątynia Relikwii Zęba Buddy. Odwiedzimy to miejsce w trakcie trwania ceremonii ofiarowania, aby doświadczyć atmosfery duchowego uniesienia pośród licznie obecnych wiernych. Ta świątynia - została zbudowana w XVI wieku n.e. wyłącznie w celu przechowywania relikwii zęba.

Następnie – w ramach czasu wolnego - przespacerujemy się pośród kolonialnej zabudowy centrum Kandy.

Podróż pośród plantacji herbatyPo obiedzie, ruszymy autobusem w region wysokich gór Sri Lanki. Wolno, pokonując liczne serpentyny będziemy wspinać się pośród bujnej, tropikalnej roślinności, malowniczych wodospadów oraz ciągnących się po sam horyzont licznych plantacji herbaty. Odwiedzimy przynajmniej jedną z nich, poznając u źródła proces uprawy i przetwarzania słynnej na całym świecie herbaty Cejlon. Będzie także okazja do jej degustacji oraz zakupu.

Przed końcem dnia, dotrzemy do jednej z najwyżej na wyspie położonych miejscowości – Nuwara Eliya – zwanej często „Małą Anglią” ze względu na liczne pozostałości po brytyjskich osadnikach.

Wolny wieczór, kolacja, nocleg w 2* hotelu w Nuwara Eliya.

ś, o, k
Dzień 7   Wizyta na "końcu świata" (Równina Hortona) / czas wolny w Nuwara Eliya

Równica HortonaPo wczesnym śniadaniu pojedziemy na „koniec świata” – Równinę Hortona. Park narodowy o tej nazwie znajduje się na najwyższym płaskowyżu Sri Lanki, na wysokości 2100 metrów n.p.m. Punktem kulminacyjnym jest potężna skarpa, która spada pionowo do około 300 metrów. W bardzo pogodne dni, poza równinami ciągnącymi się na południu, można zobaczyć także wschodnie wybrzeże. To miejsce nosi nazwę „koniec świata”. Występują tutaj rzadkie gatunki fauny i flory. Było niegdyś miejscem polowań brytyjskiego gubernatora.

Popołudnie spędzimy w Nuwara Eliya, poznając je indywidualnie w ramach czasu wolnego.

Powrót do hotelu, wolny wieczór, kolacja, nocleg w Nuwara Eliya.

Szczyt AdamaWspinaczka na Szczyt Adama
dotyczy tylko wyjazdu w lutym 2017 roku.
Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama (Adam’s Peak lub Sri Pada). To jeden z najwyższych szczytów Sri Lanki. Wznosi się do wysokości 2243 m n.p.m. Uważany jest za miejsce święte przez wyznawców wielu religii – znajdujące się na szczycie podłużne zagłębienie o długości 1,5 m uznawane jest za odcisk stopy: Śiwy (przez hinduistów), Buddy (przez buddystów), Adama (przez muzułmanów) czy św. Tomasza (przez chrześcijan). Szczyt jest znaczącym miejscem kultu religijnego i celem licznych pielgrzymek. Luty to okres sezonu pielgrzymkowego. Celem jest nocne podejście po kamiennych schodach, oświetlonym szlakiem wraz z dziesiątkami wiernych, aby przywitać wschód słońca u stóp świątyni wybudowanej na szczycie góry. Wizyta w tym miejscu to niezwykle zapadające w pamięć doświadczenie. Cena: 35 US$/ os. – minimum 6 osób.

ś, k
Dzień 8   Punkt widokowy Ella / zwiedzanie Buduruwagala / P.N. Udawalawe

Słonie w Parku Narodowym UdawalawePo śniadaniu ruszymy na południe, opuszczając region gór Sri Lanki.

Po drodze zatrzymamy się na chwilę w niewielkiej miejscowości Ella, gdzie można podziwiać fantastyczny krajobraz, w miejscu gdzie góry gwałtownie ulegają spłaszczeniu i przechodzą w nadmorskie równiny. Zobaczymy też efektowny Wodospad Ravana.

Następnym przystankiem na trasie będzie niewielka miejscowość Buduruwagala. Tamtejsze ryty skalne są obiektami o ponad tysiącletniej historii. Istnieje siedem figur rzeźbionych w wysokiej skale - najwyższą z nich jest posąg Buddy, który ma 16 metrów wysokości.

Wczesnym popołudniem dotrzemy na obrzeża Parku Narodowego Udawalawe.

Zakwaterowanie w 3* hotelu w okolicach parku narodowego, kolacja, nocleg.

Przejazd pociągiem przez góry
dotyczy tylko wyjazdu w listopadzie/grudniu 2016 roku.
Podróż po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych w AzjiPo śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy w Nanu Oya, skąd odjedziemy pociągiem w podróż po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych w tej części świata. W ciągu 2,5 godzin jazdy pokonamy zaledwie 40km, jednak będzie to podróż do niemal innego świata. Kręta linia kolejowa, poprowadzona po bardzo górzystym terenie już sama w sobie jest warta zobaczenia. Gdy do tego doda się bujną, tropikalną roślinność, plantacje herbaty, ciągnące się aż po horyzont i wodospady spadające kaskadami w dół to, dostaniemy w efekcie zapadającą w pamięć przygodę. Aż trudno naprawdę uwierzyć, że jest to część tego samego kraju. Impreza wliczona w cenę wyjazdu, przejazd pociągiem bez bagaży.

ś, k
Dzień 9   Safari samochodowe w P.N. Udawalawe / rybacy z Weligama / fort w Galle / Beruwala

Latarnia morska w Galle Po śniadaniu wjedziemy do Parku Narodowego Udawalawe. W czasie samochodowego safari, przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć liczne zwierzęta, w tym słonie, dziki, bizony, małpy.

Następnie ruszymy trasą prowadzącą wzdłuż południowego wybrzeża Sri Lanki.

Następnie, nieopodal rybackiej wsi Weligama zatrzymamy się na chwilę aby zobaczyć jedną z charakterystycznych "wizytówek" wyspy - rybaków łowiących na drewnianych palach wbitych w morskie dno.

Później zawitamy do klejnotu epoki kolonialnej - holenderskiej twierdzy Galle. Port ten jest jednym z najdawniejszych portów morskich Sri Lanki i był ważnym punktem na handlowym szlaku. Jest to również miejsce, gdzie w roku 1505 pierwszy raz na lankijski ląd zeszli portugalscy żeglarze. Twierdza w Galle to dzisiaj jeden z obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do komfortowego, zlokalizowanego przy samej plaży, 4* hotelu w Beruwala, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

ś, o, k
Dzień 10   Beruwala / spływ Rzką Madhu / ośrodek żółwi morskich

Lasy namorzynowe nad Rzeką MadhuPo południu opuścimy na parę godzin nasz hotel, aby przesiąść się do łodzi i popłynąć w górę Rzeki Madhu. Tradycyjny styl życia mieszkańców wysp na tej rzece jest możliwy do obserwacji tylko od strony wody. Łódź zabierze nas przez gęste lasy namorzynowe, gdzie będzie można obserwować życie ptaków oraz tradycyjny styl odłowu ryb i krewetek, nadal praktykowany przez mieszkańców okolicy.

Odwiedzimy również ważne miejsce związane z zachowaniem populacji żółwi morskich (które są zagrożone wyginięciem). Na południowym wybrzeżu Sri Lanki, żółwie wychodzą na brzeg, aby złożyć jaja. Często zdarza się, że jaja są wykopywane przez rybaków i następnie sprzedawane. Dzięki projektowi są one skupowane i pozwala się, aby małe żółwie wykluwały się w naturalny sposób w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie ptaki nie mają możliwości ich porwać.

ś, k
Dzień 11   Beruwala: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Hotel w BeruwalaPlażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 12   Beruwala: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynekPlażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 13   Beruwala: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w jednym z hoteli zlokalizowanym bezpośrednio przy piaszczystej plaży w Beruwala.

Istnieje możliwość skorzystania za dopłatą z zabiegów ajurwedyjskich.

ś, k
Dzień 14   Wylot ze Sri Lanki / Przylot do Polski

Późnym wieczorem 13 dnia pobytu opuścimy hotel przy plaży i udamy się na lotnisko nieopodal Kolombo.

Przelot do Polski w godzinach nocnych, z przesiadką w jednym z portów lotniczych w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Lądowanie w Warszawie tego samego dnia.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Fotografie z wycieczki na Sri Lankę

Inne propozycje

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
29 wrze-15 paź 2017zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
24 paź - 8 lis 2017zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
gru 2017 i sty 2018planowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 14 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M207800.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M207800,
  opiewającej na kwotę 90 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji, współtwórca portalu internetowego www.transAzja.pl - promującego indywidualne podróżowanie po Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 28 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 3 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. W samym tylko Nepalu spędził ponad 7 miesięcy. Kraj ten traktuje jako "swoje miejsce na ziemi". Przeszedł pełny szlak z Jiri do bazy pod Mt. Everest, Annapurna Circuit oraz kilkukrotnie Muktinath Trek. W 2013 roku współorganizował i "prowadził karawanę na skraj Tybetu" - I Wyprawę do Upper Dolpo. Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - nielegalny wjazd i przejechanie całego Tybetu na początku zimy.

  Agnieszka Stępień - współautor serwisu transAzja.pl, z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 28 kraje w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 3 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Chin. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna, droga i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z maluszkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Możliwość pokazania innym choć fragmentów tego wspaniałego kontynentu jest dla niej wielką frajdą. Poza trekkingami w regionie Everestu oraz Annapurny, w 2013 roku współorganizowała i współprowadziła I Wyprawę do Upper Dolpo.

 3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasz wyjazd ma charakter objazdowy, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy. Trasa jest łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży. Dużym atutem wyjazdu są wysokiej jakości hotele, na ogół umiejscowione w tropikalnych ogrodach, idealnie nadające się do relaksu po dniu zwiedzania. Wszelki transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Wszystko zgodnie z hasłem: "daj się ponieść tropikalnej się-lance"...

 4. Czy na Sri Lankę potrzebna jest wiza?

  Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej na Sri Lankę. Władze kraju wprowadziły elektroniczny system wizowy Electronic Travel Authorization (ETA) dla wszystkich osób przybywających na wyspę.

  Koszt wizy w systemie ETA to 30 US$. Aby aplikować o taką wizę należy wypełnić prosty formularz (w języku angielskim) dostępny na stronie http://www.eta.gov.lk/slvisa/, uiścić opłatę wizową za pomocą karty kredytowej, a po kilku godzinach otrzymamy zwrotną wiadomość z numerem wizy. Dokument taki należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

  Wizę można też otrzymać już na lotnisku, po przylocie na Sri Lankę - kosztuje ona wtedy 35 US$. W takim przypadku opłatę uiszczamy w dolarach amerykańskich, bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

  Uwaga: cena wyjazdu nie zawiera w sobie opłaty wizowej.

 5. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na Sri Lankę,
  • wolne miejsce na dwa stemple graniczne,

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

 6. Jak realizowany będzie przelot na Sri Lankę?

  Sri Lanka ma dość dobre połączenia lotnicze z Europą. Do Kolombo można się dostać bezpośrednio z jednego z węzłowych portów lotniczych Europy lub z przesiadką gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenia lotnicze jest przez katarską Dohę lub przez Dubai.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych o tzw. bilet grupowy. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu.

 7. Jak realizowany będzie transport na terenie Sri Lanki?

  Transport na terenie Sri Lanki odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie mini-autobus.

  Jakość dróg na wyspie jest na ogół bardzo dobra, przez co przejazdy pomiędzy miejscami nie powinny być uciążliwe. Jedynie w czasie pobytu w górach, za sprawą licznych zakrętów, osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą czuć pewnego rodzaju dyskomfort.

  Przejazd pomiędzy Nanu Oya i Haputale (dotyczy to tylko wyjazdu w listopadzie/grudniu 2016 roku) realizowany będzie pociągiem, w wagonach III klasy, z miejscami do siedzenia. Przejazd zajmie około 2,5 godzin i będzie wiódł jedną z najpiękniejszych widokowo tras kolejowych w Azji. Do przejazdu pociągiem nie są wskazane jakieś szczególne przygotowania. Bagaż główny będzie przewieziony naszym autobusem.

 8. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. Pragniemy bowiem, aby także i miejsca noclegowe stały się spójną częścią wypoczynku i pobytu na wyspie.

  Dużą zaletą wyjazdu jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, na ogół umiejscowionych w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie. W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 4* oraz 3*+, jednak niektóre sprawiają wrażenie, że spełniają wyższe normy niż wynikałoby to z ich klasyfikacji. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, telewizorem i łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia. Doskonale nadają się do relaksu po całym dniu zwiedzania.

  Dla wygody naszych uczestników ograniczyliśmy do minimum liczbę hoteli na trasie, a tym samym konieczność pakowania i rozpakowywania bagaży w związku z przenosinami do kolejnej lokalizacji. Przyjęliśmy również zasadę, że wszędzie tam, gdzie spędzimy więcej niż dwie noce, zakwaterowanie będzie miało miejsce w hotelu wyższej klasy niż w przypadku miejsc gdzie spędzimy tylko jedną noc.

  Na potrzeby wypoczynkowej części wyjazdu, wybraliśmy hotel, który znajduje się bezpośrednio przy plaży w Beruwala. Miejscowość ta - na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki - położona jest w bezpośredniej bliskości dwóch innych plaż, co czyni z niej doskonałą lokalizacją do aktywnego wypoczynku, spacerów i relaksacji.

 9. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 420 US$

 10. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

  Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

  Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

 11. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 12 śniadań, 6 obiadów i 12 kolacji. Pozostałe posiłki - 6 kolacji - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 50 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje.

  Obiady na ogół będą serwowane w restauracjach, natomiast kolacje w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni lankijskiej lub indyjskiej, rzadziej europejskiej. Często będą to dania wegetariańskie. Potrawy mogą być dość mocno pikantne - bo z tego słynie lankijska kuchnia.

  Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone żadne napoje w czasie obiadów i kolacji.

 12. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 6 kolacji.

  W jednym przypadku powodem jest brak czasu oraz dogodnego miejsca na realizację obiadu, natomiast w pozostałych przypadkach kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to przede wszystkim pobytu na plaży.

  Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 50 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-12 US$.

 13. Jakie są dodatkowe koszty?

  Podana cena wyjazdu jest praktycznie ceną całkowitą. Jedynymi dodatkowymi opłatami są:

  • Wiza turystyczna na Sri Lankę: 30 US$ w systemie on-line lub 35 US$ na lotnisku w Kolombo,
  • Zwyczajowe napiwki dla lankijskiej obsługi: 35 US$ /os, - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przybyciu na Sri Lankę,
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 6 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 50 US$,
  • Opłaty za przechowanie obuwia w czasie zwiedzania obiektów o charakterze religijnym - około 0,5 US$ od pary butów w każdym miejscu,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
  • Opłata za fakultatywną wycieczkę na Szczyt Adama - 35 US$ /os (dotyczy to tylko wyjazdu w lutym 2017 roku)
 14. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 250 - 350 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot. Poza tym, praktycznie wszędzie na trasie naszego wyjazdu będą dostępne bankomaty lub punkty wymiany pieniędzy umożliwiające pozyskanie brakujących rupii lankijskich.

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 60 LKR
  • Coca Cola 0,5l: 100 LKR
  • Coca Cola 1,5l: 170 LKR
  • Piwo imbirowe 0,6l: 50 LKR
  • Piwo 0,7l: 180 - 300 LKR
  • Gorący posiłek: 400 - 1500 LKR
 15. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

  Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 10-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Sri Lanki.

  Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej co prawda nie obniża znacząco opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale umożliwia prowadzenie bardzo tanich rozmów na wyspie, a przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  Lokalną kartę SIM można nabyć już w hali terminalu przylotów lotniska w Kolombo. Jej koszt to około 10 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

  Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

 16. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych na Sri Lance?

  Duża część miejsc które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

  • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów (skarpetki są dozwolone),
  • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni,
  • Za przechowanie butów pobierana jest najczęściej opłata rzędu 50 - 80 rupii od pary butów (opłata nie jest wliczona w cenę wyjazdu),
  • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym,
  • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
  • Na obszarach ścisłego sacrum świątynnego należy bezwzględnie zdjąć nakrycie głowy (dotyczy to również kobiet),
  • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
 17. Jaką walutą płaci się na Sri Lance?

  Na Sri Lance płaci się rupią lankijską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut lub bankach. Są one bardzo szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: rupie lankijskie poza wyspą są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne, aby to były nominały niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi pamiątkami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 149 LKR
  1 EUR = ok. 169 LKR
  100 LKR = 2,60 PLN

  Kliknij, aby pobrać i wydrukować podręczną tabelkę przeliczenia walut na portalu www.transAzja.pl http://www.transazja.pl/pl22/kurs_waluty/LKR/rupia_lankijska

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 60 LKR
  • Coca Cola 0,5l: 100 LKR
  • Coca Cola 1,5l: 170 LKR
  • Piwo imbirowe 0,6l: 50 LKR
  • Piwo 0,7l: 180 - 300 LKR
  • Gorący posiłek: 400 - 1500 LKR
 18. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  dotyczy to tylko wyjazdu w lutym 2017 roku

  Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania nocnej wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama (Adam's Peak lub Sri Pada). To jeden z najwyższych szczytów Sri Lanki. Wznosi się do wysokości 2243 m n.p.m. Uważany jest za miejsce święte przez wyznawców wielu religii - znajdujące się na szczycie podłużne zagłębienie o długości 1,5 m uznawane jest za odcisk stopy: Śiwy (przez hinduistów), Buddy (przez buddystów), Adama (przez muzułmanów) czy św. Tomasza (przez chrześcijan). Szczyt jest znaczącym miejscem kultu religijnego i celem licznych pielgrzymek. Na tę porę roku przypada szczyt sezonu pielgrzymkowego. Celem jest nocne podejście po kamiennych schodach, oświetlonym szlakiem wraz z dziesiątkami wiernych, aby przywitać wschód słońca u stóp świątyni wybudowanej na szczycie góry. Wizyta w tym miejscu to niezwykle zapadające w pamięć doświadczenie.

  Cena: 35 US$/ os. - minimum 6 osób.

 19. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Na pogodę na Sri Lance bezpośrednio wpływa bliskość równika oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W zasadzie temperatury powietrza na wyspie są wysokie lub bardzo wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Jednakże z uwagi na duże zróżnicowanie wysokości terenu na Sri Lance i bardzo wyodrębnione, różniące się między sobą regiony geograficzne, klimat - a co za tym idzie - warunki pogodowe mogą znacząco różnić się od siebie.

  Grudzień i luty to bardzo optymalny termin wyjazdu na Sri Lankę. Na ten okres przypada również sezon turystyczny w tym kraju. W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 28-32 st. C w dzień i nie mniej niż 20 st. C w nocy. Odczucie gorąca będzie potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza, a przy bezchmurnym niebie może sięgnąć nawet wartości powyżej 38 st. C.

  Opady deszczu występują na Sri Lance praktycznie przez cały rok. Ich intensywność wzrasta w okresie wiosny i jesieni. Na wyspie w zasadzie nie obserwuje się tzw. pory suchej. Deszcze mają charakter nawalny, lecz krótkotrwały. W czasie wyjazdu należy być przygotowanym na ich występowanie.

  Uwaga ważne!

  Okolice Nuwara Eliya, Horton Plains i Ella to region gór Sri Lanki. Jest to również statystycznie najzimniejszy i zarazem najbardziej deszczowy region na wyspie. Temperatury powietrza w dzień zazwyczaj nie przekraczają 20 st. C, podczas gdy w nocy mogą spadać do zaledwie 7-10 st. C. Z tego względu bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter czy ciepłą bluzę.

  Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w nocnej pielgrzymce na Szczyt Adama (Adam's Peak). Z uwagi na fakt, że podejście odbywa się nocą, a po wejściu na szczyt należy czekać do wschodu słońca, bezwzględnie należy zabrać ze sobą ciepłą odzież. Zimowa czapka czy chusta/szalik wcale nie będą w takiej sytuacji złym pomysłem. (dotyczy to tylko wyjazdu w lutym 2017 roku)

 20. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

  Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków. Bardzo dużo miejsc które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

  Bezwzględnie należy być przygotowanym na opady deszczu. Mają one charakter nawalny, lecz krótkotrwały i mogą wystąpić każdego dnia bez względu na porę roku i region. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą parasola - zwłaszcza takiego w jasnych kolorach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem. Nienajlepszym rozwiązaniem są peleryny przeciwdeszczowe. Są mało poręczne i trudno je wysuszyć, a mokre są z kolei uciążliwe w przechowywaniu.

  Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne. Warto rozważyć zabranie apaszki lub uniwersalnej chusty, która może posłużyć jako tymczasowe nakrycie głowy, ręcznik, chusta od kurzu czy mokry ręcznik.

  Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic.

  Osoby które zamierzają wchodzić nocą na Szczyt Adama (dotyczy to tylko wyjazdu w lutym 2017 roku) powinny zabrać ze sobą wygodne buty inne niż klapki. Nie musi to być typowe obuwie górskie (bo trasa składa się w dużej mierze z kamiennych lub betonowych schodów), ale takie które znacząco ograniczy możliwość kontuzji stawu.

 21. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
 22. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Sri Lanki nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które są trudnodostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie opon mózgu.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B), zwłaszcza że na wyspie notowany jest wysoki 10-20% odsetek nosicieli wirusa HBV odpowiedzialnego za WZW typu B. Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

  Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki. Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Potencjalnym zagrożeniem mogą być ukąszenia jadowitych czy wściekłych zwierząt. Od niedawna, na polskim rynku dostępne są szczepionki przeciwko wściekliźnie.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zdania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

  Ryzyko zachorowania na malarię istnieje na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w zimie i lecie oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje i jest umiarkowane. O leki antymalaryczne oraz ich dawkowanie należy pytać w aptekach. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na antymalaryki to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.Cena

4 600 PLN   + 1200 US$

oraz dodatkowo

30 US$ - wiza turystyczna na Sri Lankę
35 US$ - obowiązkowe napiwki dla lankijskich pilotów, kierowców i bagażowych

420 US$ - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika


Termin następnego wyjazdu
grudzień 2017 oraz styczeń 2018


Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa, z przesiadką,
 • Wszelki transport na terenie Sri Lanki opisany w planie, realizowany prywatnym pojazdem,
 • Przejazd pociągiem na trasie Nanu Oya-Haputale w wagonie III klasy, z miejscami siedzącymi (dotyczy tylko wyjazdu w listopadzie/grudniu 2016 r.),
 • Bilety wstępu do wszystkich opisanych w programie obiektów i imprez,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o standardzie odpowiadającym 4*, 3* i 2* (w ocenie organizatora), z bogatym wyposażeniem, prywatnymi łazienkami i klimatyzacją,
 • Wyżywienie według planu opisanego w programie (12 śniadań, 6 obiadów, 12 kolacji),
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • Dodatkową opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW)
Cena nie zawiera:
 • Wizy turystycznej na Sri Lankę: 30 US$ dla wizy on-line lub 35 US$ na lotnisku w Kolombo,
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 6 obiadów. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 50 US$,
 • Zwyczajowych napiwków dla lankijskiej obsługi: 35 US$ /os,
 • Opłat za przechowanie obuwia w czasie zwiedzania obiektów o charakterze religijnym - około 0,5 US$ od pary butów w każdym miejscu,
 • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 • Napojów w czasie obiadów i kolacji,
 • Fakultatywnej, wycieczki pielgrzymim szlakiem na Szczyt Adama - 35 US$ /os, minimum 6 osób (dotyczy tylko wyjazdu w lutym 2017 roku),
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu na Sri Lankę.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

Inne propozycje

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 17 dni
29 wrze-15 paź 2017zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
24 paź - 8 lis 2017zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
gru 2017 i sty 2018planowany

Wycieczka na Sri Lankę: Daj się ponieść tropikalnej "sie-lance"!, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl