transAzja Biuro Podróży - wycieczki z zajęciami jogi

Wycieczki do Azji z zajęciami jogi


Ze środowiskiem jogi związani jesteśmy od 2008 roku. Początkowo współpraca nie miała nic wspólnego z wyjazdami zagranicznymi, ale szybko okazało się, że jogę i podróżowanie można z powodzeniem połączyć. W ten sposób powstał cykl wyjazdów łączących zwiedzanie, wypoczynek oraz praktykę jogi. Zaczynaliśmy od wyjazdów z jogą do Indii, w których nierzadko współpracowaliśmy z indyjskimi nauczycielami. Później pojawiły się imprezy "jogiczne" w Nepalu, na Bali, Sri Lance oraz w Birmie. Raz zorganizowaliśmy również wyjazd do Chin o takim charakterze. Przekonaliśmy się, że wyjazdy tego typu cieszą się dużym powodzeniem i uznaniem pośród naszych klientów.

zajęcia jogi w Szanghaju, Chiny

Jak należy rozumieć "wycieczki z jogą"
Dokładnie wiemy czego oczekują nasi goście po wyjazdach połączonych z zajęciami jogi. Joga nie ma być jedynie dobrze brzmiącym w reklamie dodatkiem do typowego wyjazdu, lecz ma być jego integralną częścią. Z drugiej strony, wyjazdów tego typu nie można traktować jako typowych, zamiejscowych warsztatów, gdyż idea która nam przyświeca, to połączenie zwiedzania, wypoczynku i praktyki jogi. Zatem nasze imprezy to zręczne połączenie tych trzech elementów.

  1. Ile sesji jogi jest w czasie wyjazdu rozwiń

    Każdy wyjazd ma swój własny rozkład planowanych sesji. Jest ich nie mniej niż 10, zazwyczaj około 14. Dokładny ich harmonogram jest zawsze przedstawiony w programie. Najczęściej mają one miejsce raz dziennie w dniach związanych ze zwiedzaniem oraz dwa razy dziennie w czasie wypoczynku (na przykład na plaży).

  2. Ile trwają sesje jogi rozwiń

    Sesje trwają zazwyczaj 90 minut. Czasem grupa lub prowadzący może zdecydować o skróceniu sesji do 60 minut, ale zawsze jest to podyktowane jakimiś konkretnymi uwarunkowaniami.

  3. W jakich godzinach odbywają się sesje jogi rozwiń

    Poranne sesje odbywają się wcześnie rano, przed śniadaniem i przed rozpoczęciem zwiedzania. Wynika to głównie z klimatu jaki panuje w krajach do których jeździmy, gdzie nierzadko już w dwie godziny po wschodzie słońca, upał bywa nie do wytrzymania. Wieczorne sesje odbywają się natomiast po zakończeniu zwiedzania, bezpośrednio przed kolacją.

  4. Gdzie odbywają się sesje jogi rozwiń

    Zajęcia odbywają się w różnych miejscach, zależnie od kraju, regionu, pogody i możliwości. Zazwyczaj nie są to specjalnie sale do ćwiczeń. Sesje poranne odbywają się zazwyczaj na terenie hotelu w którym nocujemy. Mogą to być okolice basenu, trawnik, altanka, jakaś wiata czy czysty dach z pięknym widokiem na okolicę. Sesje wieczorne również najczęściej odbywają się w okolicy hotelu, ale także zdarzają się na plaży. Bywają sytuacje, w których jesteśmy w stanie zaaranżować sesje jogi czy medytacji w zapadających w pamięć miejscach. Dla przykładu warto wymienić tu sesje medytacji o zachodzie słońca na Wzgórzu Mandalajskim w Birmie, czy w kompleksie świątynnym Kuthodaw (Birma). Mieliśmy też wspaniała sesję jogi w chińskim Klasztorze Shaolin.

  5. W jakim języku prowadzone są zajęcia jogi rozwiń

    Niemal zawsze zajęcia prowadzone są po Polsku, przez polskich nauczycieli podróżujących razem z grupą. Może się zdarzyć, że niektóre zajęcia gościnnie poprowadzi lokalny nauczyciel. W takiej sytuacji narracja będzie tłumaczona na język polski.

  6. Jaki jest stopień trudności zajęć rozwiń

    Przyjęliśmy zasadę, że prowadzący zajęcia zawsze dostosowuje poziom zajęć do umiejętności oraz zapotrzebowania uczestników. Często układ zajęć podyktowany jest konkretnymi wydarzeniami w ciągu dnia lub dniu poprzednim. Na przykład po długim locie z Europy, czy kilkugodzinnym marszu, zajęcia będą realizowane pod kątem rozluźnienia spiętych mięśni.

  7. Czy trzeba mieć wcześniejsze doświadczenia z jogą aby wziąć udział w wyjeździe rozwiń

    Przyjęliśmy zasadę, że prowadzący zajęcia zawsze dostosowuje poziom zajęć do umiejętności oraz zapotrzebowania uczestników. W grupach zazwyczaj mamy zarówno osoby długo praktykujące jogę, jak również osoby które z jogą nigdy nie miały wcześniej kontaktu. Zdarzają się też osoby, które bardzo luźno podchodzą do zajęć, biorąc w nich udział tylko kilkukrotnie. Zatem brak wcześniejszych doświadczeń z jogą z całą pewnością nie jest barierą. Wręcz przeciwnie, może to być ciekawym uzupełnieniem wyjazdu.

  8. Czy zajęcia jogi są obowiązkowe rozwiń

    Nie są. Praktykowanie jogi może być celem samym w sobie lub jedynie ciekawym uzupełnieniem egzotycznego wyjazdu. Nie stosujemy żadnej listy obecności, a stawiennictwo na zajęciach jest prywatną sprawą uczestników.

  9. Czy można dostać rabat jeśli nie zamierza się brać udziału w zajęciach jogi rozwiń

    Nie przewidujemy rabatów w takich okolicznościach. Co więcej, zazwyczaj mamy wyjazdy na tych samym trasach, bez zajęć jogi w programie.

  10. Czy jest wymagany jakiś dodatkowy sprzęt do jogi rozwiń

    Każdy uczestnik zamierzający praktykować jogę proszony jest zawsze o zabranie ze sobą z Polski, lekkiej, cienkiej maty do jogi, paska oraz odpowiedniego stroju. Niestety, nie ma na miejscu możliwości wypożyczenia lub zakupu tego typu sprzętu.

Zajęcia jogi na terenie hotelu w Waskaduwa, Sri Lanka Zajęcia jogi na dawnej plantacji kałczuku w Kinpun, Birma Zajęcia jogi na terenie hotelu przy plaży Ngapali, Birma Zajęcia jogi nad Gangesem w Waranasi, Indie

Kim są nauczyciele jogi


Wiemy, że kluczem do tego typu wyjazdów są doskonali nauczyciele. Podczas gdy my zajmujemy się logistyką, bezpieczeństwem oraz prowadzeniem narracji, zajęciami jogi zajmują się zawsze polscy, dyplomowani, uznani nauczyciele, podróżujący razem z grupą. Nazwisko nauczyciela zawsze jest przedstawione przy opisie konkretnego wyjazdu. Aktualnie współpracujemy z dwoma szkołami jogi i to nauczyciele z tych szkół towarzyszą nam w wyjazdach.

Justyna Wojciechowska

pomysłodawca i założyciel Joga Sztuka Życia, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, fizjoterapeutka. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Na co dzień uczy jogi w Warszawie, w szkole Joga Sztuka Życia, prowadzi zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych oraz zajęcia profilaktyczne jogi dla kręgosłupa. W swojej pracy łączy wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii, jogi i pilatesa, a program zajęć stara się dobrać do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi, w pięknych zakątkach Polski, a od 2010 roku również wyjazdy zagraniczne do Azji, łączące praktykę jogi i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Indiach, Nepalu, Sri Lance, Birmie, Bali i Chinach.

Jeśli chcesz podjąć z nami współpracę w podobnym zakresie


Napisz do nas




TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl