/> Wycieczka objazdowa do Nepalu, bez trekkingu, 13 dni | transAzja

Wycieczka objazdowa do Nepalu: 13 dni, bez trekkingu | transAzja

Zwiedzanie Nepalu w 13 dni

Wakacje w Nepalu, wycieczka objazdowa, zwiedzanie Kathmandu, Park Narodowy Chitwa, Lumbini, Bhaktapur, Pokhara

Nepal - wycieczki objazdowe łatwa trasa, bez chodzenia po górach

Wycieczki do Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją

kraj Nepal
zobacz też oferty: wycieczka do:
w Himalaje Nepalu, Bali
długość wyjazdu 13 dni, łącznie z przelotami
trasa Kathmandu, Bhaktapur, Changu Narayan, Patan, rafting na Rzece Trisuli, Pokhara, Lumbini, Park Narodowy Chitwan, Kathmandu
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Nepalu: łatwa, mało intensywna, o charakterze poznawczo-objazdowym
zobacz też ofertę trekkingu w Nepalu
termin Następny termin wycieczki:
wiosna 2024
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dla każdego, powyżej 12 roku życia
liczba uczestników minimum 8 osób - maksimum 12 osób
wyżywienie 11 śniadań, 5 obiadów, 4 kolacje
zakwaterowanie pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami oraz 1 noc w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą.
COVID-19 wymagania wymagany jest certyfikat pełnego szczepienia na COVID-19 lub negatywny test PCR na 72h przed wylotem.
COVID-19 ograniczenia Brak ograniczeń
kod wyjazdu NP-23-01
Ubezpieczenie
 • KL 100 000 eur
 • NNW 15 000 pln
Zwróć uwagę!
 • Nie jest to formuła trampingowa,
 • Polski przewodnik na miejscu,
 • Bogata narracja w języku polskim,
 • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
 • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ
przyczytaj też opinie o tej imprezie

Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko niespieszne poznawanie jednego z najegzotyczniejszych
krajów Azji.

Od autora:   Idea trasy

W powszechnym wyobrażeniu, Nepal to ośnieżone, trudnodostępne Himalaje, zarezerwowane dla nielicznych. Nic bardziej mylnego! Nepal to fascynująca kraina, której poznawanie nie musi sprowadzać się tylko do gór!

Wyobraźmy sobie wspaniałe budowle, z misternie rzeźbionymi w drewnie i kamieniu detalami. Nierzadko mają po 300 i więcej lat. Są olśniewające urodą, ale pomimo upływu czasu, nadal są działającymi obiektami, codziennie służącymi mieszkańcom. Bo Dolina Kathmandu to jedna z największych skarbnic średniowiecznej architektury sakralnej i pałacowej. Najlepszym przykładem jest to Bhaktapur – miasteczko, w którym czas zatrzymał się w średniowieczu, a mieszkańcy próbują łączyć tradycję z nowoczesnością w ich codziennym życiu.

Nepal to kraj na styku dwóch potężnych systemów religijnych: hinduizmu i buddyzmu w jego różnych odmianach. Jakże fascynujące może być podglądanie codziennych zwyczajów religijnych mieszkańców, przechadzając się między zatopionymi w gwarze ulic i bazarów świątyniami. Kulminacją niech będzie wizyta w Lumbini – jednym z najświętszych celów pielgrzymek na naszej planecie, miejscu narodzin Buddy.

Nepal to kraj niezwykle zróżnicowany przyrodniczo. Najwyższe, ośnieżone szczyty ziemi, płynnie przechodzą w płaską, wiecznie tropikalną równinę, a to wszystko na przestrzeni zaledwie 160 km. Niezwykłym jest zobaczenie słoni czy nosorożców w ich naturalnym środowisku, a to wszystko na tle ośnieżonych Himalajów.

Nepal postrzegam jako pewnego rodzaju magiczną krainę, miejsce, z którym związany jestem od 2003 roku. To w zasadzie tam rozpoczęło się moje podróżnicze życie. To kraj, który zauroczył mnie od samego początku, niemalże od pierwszych godzin pobytu. Jestem z nim związany emocjonalnie i ten właśnie obszar traktuję jako swoje miejsce na ziemi.
Krzysztof Stępień - autor trasy

Prowadzenie

Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Mjanmy, Omanu i Nepalu. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Największe podróżnicze zaskoczenie - Pakistan. Najnowsze zauroczenie: Afryka off-road

COVID-19 - Warunkiem wjazdu jest pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży do Nepalu.

Zgłoszenia

Termin następnej wycieczki do Nepalu
wiosna 2024

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • Zobacz Bhaktapur – jedno z trzech królewskich miast Doliny Kathmandu, w którym czas niemal zatrzymał się,
 • Pogrąż się w pozornym chaosie, spacerując zaułkami starego Kathmandu,
 • Odwiedź Patan i jego Plac Durbar – najbardziej kameralny spośród trzech znajdujących się w Dolinie Kathmandu,
 • Zobacz religijne symbole Nepalu: Stupę Boudhanath, Świątynię Małp oraz hinduistyczną Świątynię Pashupatinath,
 • Odwiedź Lumbini – miejsce narodzin Buddy,
 • Zobacz słonie, nosorożce i krokodyle w ich naturalnym środowisku – w Parku Narodowym Chitwan,
 • Odpocznij nad Jeziorem Phewa Tal w Pokharze,
 • Zobacz dwa ośmiotysięczniki: Dhaulagiri i Annapurna I,
 • Poczuj różnorodność przyrodniczą: od pogórza Himalajów, po tropikalną równinę Teraj,
 • Zapoznaj się z hinduizmem i tybetańskim buddyzmem w miejscach dla nich najbardziej charakterystycznych,
 • Zanocuj w uroczym obozie nad Rzeką Trisuli,
 • Doświadcz spływu pontonem po himalajskiej rzece [impreza nieobowiązkowa],
 • Zobacz Mt. Everest i Lhotse w czasie lotu widokowego [impreza dodatkowo płatna]

Stopień trudności

Nasza wycieczka do Nepalu to bardzo łatwy wyjazd o charakterze poznawczo-objazdowym, dostępny dla każdego, powyżej 12 roku życia. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji, ani przygotowań. Trzeba być jednak osobą samodzielnie poruszającą się, lubiącą spacery oraz poznawanie kultury i historii. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności noszenia bagaży. Program zwiedzania jest wypełniony każdego dnia, ale równocześnie tak skonstruowany, aby dać czas i miejsce na odpoczynek, samodzielne poznawanie, czy zakupy. Spływ pontonem po rzece nie jest obowiązkowy i będzie można z niego zrezygnować. Wszystkie noclegi odbywać się będą w wygodnych hotelach. Jedynym wyjątkiem będzie noc spędzona w obozie nad Rzeką Trisuli. Tam zanocujemy w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M521599.
Inne wycieczki do Azji

Wycieczka objazdowa do Nepalu - mapa wyjazdu 13 dni | wyjazd z transAzja
Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki objazdowej do Nepalu

Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Kathmandu

Przylot do stolicy Nepalu wczesnym popołudniem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwszy spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Wolny wieczór. Nocleg w Kathmandu.

-
Dzień 3   Zwiedzanie Bhaktapuru i Świątyni Changu Narayan

Zobacz nasz film ze zwiedzania Bhaktapuru

Po śniadaniu pojedziemy do miasteczka Bhaktapur - jednego z trzech królewskich miast w Dolinie Kathmandu, pełnego doskonałych przykładów architektury Newarów. Spędzimy tam kilka godzin, spacerując i podglądając codzienność w miejscu, w którym czas niejako zatrzymało się w średniowieczu. Po obiedzie, pojedziemy jeszcze do uroczej, drewnianej Świątyni Changu Narayan, jednej z najstarszych hinduistycznych świątyń na terenie Doliny Kathmandu. Powrót do Kathmandu, wolny wieczór, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

ś, o
Dzień 4   Zwiedzanie Świątyni Pashupatinath oraz Patanu: Durbar Square, Świątyni Kumbheshwor

Dzień zaczniemy od wizyty w najważniejszej hinduistycznej świątyni kraju – poświęconej Shivie – Pashupatinath. Później, pojedziemy do Patan – trzeciego z królewskich miast w Dolinie Kathmandu. Zjemy tam obiad, a następnie odwiedzimy najważniejsze zabytki, m.in. Plac Durbar oraz Świątynię Kumbheshwor. Powrót do Kathmandu, wolny wieczór, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dodatkowa atrakcja: Osoby zainteresowane, będą mogły polecieć samolotem w rejs widokowy w rejon Mt. Everest. Odbędzie się on zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Lot rozpoczyna się w Kathmandu i kończy na tym samym lotnisku. Trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse. Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lubi niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana. Koszt to około 220 USD/os.

ś, o
Dzień 5   Wizyta w Świątyni Małp / wyjazd ze stolicy / rafting na Rzece Trisuli

Zobacz nasz film ze zwiedzania Świątyni Małp

Po śniadaniu, przed wyjazdem z Kathmandu, odwiedzimy jeszcze buddyjską stupę Swayambunath – zwaną też Świątynią Małp – jedną z architektonicznych wizytówek Nepalu. Następnie opuścimy Dolinę Kathmandu i prywatnym pojazdem pojedziemy w stronę nepalskiego odpowiednika Zakopanego – miasta Pokhara. Przejazd zajmie on nam około 4 godzin i będzie wiódł bardzo malowniczą drogą przecinającą kolejne pasma niższych Himalajów. Wczesnym popołudniem, przesiądziemy się do pontonów* i spłyniemy nimi po Rzece Trisuli. Po zakończonym raftingu, w malowniczym obozie nad rzeką, będzie czekał na nas gorący obiad. Spędzimy tam też późne popołudnie oraz noc poprzedzoną kolacją. Nocleg będzie realizowany w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą.

* Spływ pontonem po rzece nie jest obowiązkowy i będzie można z niego zrezygnować. W takiej sytuacji uczestnik zostanie od razu przetransportowany do obozu nad rzeką, gdzie poczeka na resztę grupy.

ś, o, k
Dzień 6   przejazd do Pokhary

Po śniadaniu w uroczym obozie nad Rzeką Trisuli ruszymy w dalszą drogę w kierunku Pokhary. Na miejsce dotrzemy po około 4 godzinach jazdy, Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, Nocleg w Pokharze, kolacja we własnym zakresie.

ś
Dzień 7   Pokhara: Stupa Światowego Pokoju, piknik na punkcie widokowym Sarangkot

Dzień wolny na relaksację nad Jeziorem Phewa Tal. Chętnych, polski przewodnik może zabrać na kilkugodzinne wycieczki po okolicy: do Stupy Światowego Pokoju i/lub na wzgórze Sarangkot. Obiad, kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Pokharze.

Dodatkowa atrakcja: Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju – to współczesna, buddyjska budowla, umiejscowiona na szczycie wzgórza, bezpośrednio powyżej Jeziora Phewa. Rozpościera się z niej piękny widok na Masyw Annapurny i szczyt Machupachare. Dostać się tam można łodzią przez jezioro, a następnie pieszo, na szczyt wzgórza. Wejście zajmuje około 1 godzinę, zejście (tą samą drogą) około 40 minut. Istnieje też możliwość wjechania na szczyt taksówką. Koszt to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.

Dodatkowa atrakcja: Wzgórze Sarangkot – ze szczytu rozpościera się najbardziej pełna panorama Himalajów, pasma Annapurny i szczytu Machupachare. Wjazd na wzgórze odbywa się w całości taksówkami. Na sam nam szczyt prowadzi niedługa, piesza ścieżka. Koszt to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.

ś
Dzień 8   Przejazd do Lumbini

Przed południem udamy się prywatnym pojazdem do leżącego nieopodal granicy z Indiami Lumbini – miejsca narodzin księcia Siddharty Gautama – późniejszego Buddy. Przejazd bardzo malowniczą drogą zajmie nam około 6 godzin. Na miejscu zamieszkamy w nastrojowym, tropikalnym hotelu-ogrodzie.

ś, k
Dzień 9   Zwiedzanie Lumbini / przejazd do Parku Narodowego Chitwan

Po śniadaniu zwiedzimy Świątynię Maya Devi - jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu. Według tradycji urodził się tu książę Siddhartha Gautama, który stał się potem Buddą Śakjamunim. Następnie ruszymy płaską i tropikalną równiną Terai w kierunku Parku Narodowego Chitwan. Przejazd zajmie nam około 4 godzin. Po dotarciu do miasteczka Souraha, zakwaterowanie w hotelu-ogrodzie, późny obiad, ewentualnie spacer nad brzeg Rzeki Rapti, by podziwiać malowniczy zachód słońca na skraju dżungli. Po kolacji obejrzymy pokaz „tańca z kijami” miejscowego ludu Tharu.

ś, o, k
Dzień 10   Pobyt w Parku Narodowym Chitwan

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Chitwan i jego strefie buforowej, wypatrując dzikich zwierząt i ptaków. Samochodami terenowymi wjedziemy w trudnodostępne rozlewiska Rzeki Rapti, licząc na spotkanie nosorożców. W drugiej części dnia, spłyniemy drewnianymi łodziami po Rzece Rapti, wypatrując ptaków i leniwie wygrzewających się na brzegu krokodyli. Wrócimy do obozu pieszo, spacerując pod okiem doświadczonego przewodnika parkowego, pośród wysokiej trawy słoniowej. Kolacja i nocleg w Souracha.

Dodatkowa atrakcja: późnym popołudniem, osoby zainteresowane, będą mogły ponownie wjechać do dżungli, tym razem na grzbiecie słonia. Celem będzie również tropienie nosorożców. Na każdym słoniu podróżują 4 osoby. Koszt to 25 USD/os.

ś, o, k
Dzień 11   Pobyt w Parku Narodowym Chitwan / przejazd do Kathmandu / zwiedzanie Boudhanath

Zobacz nasz film ze zwiedzania Boudhanath

Po śniadaniu, wyruszamy naszym prywatnym pojazdem w kierunku Kathmandu. Przejazd zajmie nam około 6 godzin. Późnym popołudniem dotrzemy do największej buddyjskiej stupy w kraju, jednej z wizytówek Nepalu – Boudhanath. Na koniec dnia, wrócimy do Kathmandu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja we własnym zakresie, czas wolny, nocleg.

ś
Dzień 12   Spacer po starym Kathmandu / czas wolny

Ostatnim akcentem wyjazdu będzie kilkugodzinny spacer po gwarnych i malowniczych zaułkach starego Kathmandu, którego kulminacją będzie wizyta na stołecznym placu koronacyjnym oraz w starym pałacu królewskim - Hanuman Dokha. Drugą część dnia pozostawimy uczestnikom do własnej dyspozycji. Będzie można ten czas przeznaczyć na ostatnie zakupy lub ostatnie spacery po mieście. Obiad i kolacja we własnym zakresie, nocleg w Kathmandu.

ś
Dzień 13   wylot z Nepalu / Przylot do Warszawy

Wylot z Kathmandu w godzinach porannych. Przylot do Warszawy tego samego dnia, zakończenie imprezy.

ś
Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Filmy z wycieczki do Nepalu


Chcesz wiedzieć jak wyjazd wygląda w rzeczywistości?
Obejrzyj kilka filmów kręconych przez nas, w czasie poprzednich wycieczek do Nepalu.


Fotografie z wycieczki do Nepalu

Opinie z wycieczki do Nepalu

Aleksandra K. 9 grudnia 2022 źródło: Transazja
Wyprawa doskonale poprowadzona, bezpiecznie, odpowiedzialnie, z szacunkiem i sympatią dla kultury i ludzi. czytaj całość

Transazję polecam bez wahania. Trekking wokół Annapurny to była wzbogacająca, intensywna przygoda. Kilkanaście rzeczywistych dni przekształciło się w nieokreśloną, cenną przestrzeń czasową, to magia Nepalu per se zręcznie wyzwolona przez utalentowanego organizatora. Świetna narracja Krzysztofa tworzyła, z odpowiednio narastającym napięciem, szeroki kadr. Wyprawa doskonale poprowadzona, bezpiecznie, odpowiedzialnie, z szacunkiem i sympatią dla kultury i ludzi. Marka \"fair trade\". Choć może uzależniać. A Nepalscy opiekunowie - Najlepsi z Najlepszych.

Katarzyna 3 listopada 2022 źródło: Facebook
Zaangażowanie w organizację wyjazdu rzadko spotykane, a w tym ogromna pasja i dbałość o każdego uczestnika wyjazdu. czytaj całość

Właśnie zakończyłam wymarzony treking w Nepalu. Z Transazją można śmiało jechać na "drugi koniec świata". Zaangażowanie w organizację wyjazdu rzadko spotykane, a w tym ogromna pasja i dbałość o każdego uczestnika wyjazdu. To wszystko przerosło moje oczekiwania - zobaczyłam i dowiedziałam się znacznie więcej aniżeli oczekiwałam. Polecam Transazję tym, którzy chcą spędzić czas nietuzinkowo i w dobrej atmosferze. Katarzyna z Opola.

Bogusia S. 3 listopada 2022 źródło: Facebook
Byłam w Nepalu pierwszy raz z tą firmą, ale już planuje kolejne wyprawy, kierunek obojętny, bo mam pewność za z nimi na pewno będzie CUDNIE czytaj całość

Kochani, to jest organizator na miarę marzeń! Wszystko przygotowane perfekcyjnie, z wielka dbałością o zadowolenie uczestników. Każda minuta była wielka przyjemnością! Byłam w Nepalu pierwszy raz z tą firmą, ale już planuje kolejne wyprawy, kierunek obojętny bo mam pewność za z nimi na pewno będzie CUDNIE

Krzysztof2018 16 kwietnia 2020 źródło: Transazja
Dobra koncepcja trasy sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem czytaj całość

zalety: Dobra koncepcja trasy sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem, dobre warunki bytowe, profesjonalna obsługa, dbałość o bezpieczeństwo.

wady: Powrotna podróż autobusem z Kathmandu do Pokhary, ale nie sądzę aby dało się tego uniknąć, zwłaszcza że dolina jest przepiękna, widoki nadzwyczajne i przynajmniej raz trzeba ją przejechać.

opinia: Z TransAzją byłem jeszcze w październiku 2019 na wspaniałym trekkingu w Nepalu. Oszałamiająca przyroda doliny Kali Gandaki i widoki na ośmiotysięczniki (wbrew pozorom dosyć rzadkie, ale może dlatego niezapomniane) są tu atutem najważniejszym. W pewnym sensie można powiedzieć, że praca organizacyjna z natury rzeczy schodzi na dalszy plan. Chociaż może właśnie jest odwrotnie, bo gdyby nie:
- znakomicie pomyślana koncepcja: pół pętli trasy dokoła Annapurny rozpoczynająca się wysoko w górach i później prowadząca w zasadzie już tylko w dół, co oczywiście sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem,
- lepsze warunki bytowe na trasie niż się spodziewałem, a w tym zakresie doświadczenie mam naprawdę niemałe,
- przesympatyczny i bardzo profesjonalny zespół nepalski (tak starannej i dyskretnej opieki nie zaznałem nigdy),
- kontrolująca wszystko z wdziękiem, spokojem i nieskończoną tolerancją dla ludzkich słabości Agnieszka,
to dolina Kali Gandaki i wspaniałe widoki może nie byłyby aż tak wspaniałe.Inne wycieczki do Azji

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
11–26 październikazapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
styczeń 2024planowany

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 13 dni
wiosna 2024planowany

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 16 dni
wiosna 2024planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
wiosna 2024planowany

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Wizy turystyczne nadalnie są wydawane

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
zapytaj o terminplanowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
wiosna 2024planowany

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o terminplanowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 13 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, powyżej 12 lat.

 2. COVID-19 - Jakie są wymagania dotyczące wjazdu do Nepalu?

  Warunkiem wjazdu są:

  • Pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19, udokumentowane certyfikatem posiadającym kod QR (popularnie zwanym paszportem covidowym). W przypadku szczepionek 2-dawkowych, ostatnia dawka (druga) winna być podana nie później niż 14 dni przed planowaną datą wjazdu do Nepalu.

   lub

  • Negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży do Nepalu.
 3. COVID-19 - Jakie są ograniczenia na terenie Nepalu?
  • Brak ograniczeń
  • Przemieszczanie się po całym kraju jest możliwe bez ograniczeń,
 4. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M521599.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M521599,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

  Agnieszka Stępień - Z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Poza trekkingami w regionie Everestu oraz Annapurny, w 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

 5. Czy jest to pierwsza edycja wyjazdu na tej trasie?

  Nie. Nepal traktujemy jako "nasze miejsce na ziemi" i bywamy tam regularnie od 2007 roku. Dla naszych grup realizowaliśmy ten, jak również inne warianty tras. Od wyprawy na skraj Tybetu, przez trekkingi w Annapurny po imprezy łączące pobyt w Nepalu razem z pobytem w Indiach.

 6. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasza wycieczka do Nepalu to bardzo łatwy wyjazd o charakterze poznawczo-objazdowym, dostępny dla każdego, powyżej 12 roku życia. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji, ani przygotowań. Trzeba być jednak osobą samodzielnie poruszającą się, lubiącą spacery oraz poznawanie kultury i historii. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności noszenia bagaży. Program zwiedzania jest wypełniony każdego dnia, ale równocześnie tak skonstruowany, aby dać czas i miejsce na odpoczynek, samodzielne poznawanie, czy zakupy. Spływ pontonem po rzece nie jest obowiązkowy i będzie można z niego zrezygnować. Wszystkie noclegi odbywać się będą w wygodnych hotelach. Jedynym wyjątkiem będzie noc spędzona w obozie nad Rzeką Trisuli. Tam zanocujemy w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą.

  "Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko niespieszne poznawanie jednego z najegzotyczniejszych krajów Azji."

 7. Czy w czasie wyjazdu występuje zagrożenie związane z wysokością?

  Nie w przypadku tego konkretnie scenariusza. Nepal to nie tylko wysokie, majestatyczne Himalaje, lecz również relatywnie nisko położone pogórze oraz płaska jak stół, tropikalna równina Teraj. Sama stolica - Kathmandu - położone jest zaledwie na wysokości 1350 metrów n.p.m. Nie powoduje to zagrożenia związanego z chorobą wysokościową.

 8. Czy do Nepalu potrzebna jest wiza?

  Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Nepalu. Na terenie RP nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju. Najbliższe mieści się w Berlinie. Wizę do Nepalu otrzymuje się na granicy tego kraju, na wyznaczonych przejściach lądowych i portach lotniczych. Opłata wizowa (nie wliczona w cenę wyjazdu) zależna jest od deklarowanej długości pobytu i jest uiszczana w dolarach amerykańskich bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

 9. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż planowana data powrotu z Nepalu,
  • 1 wolna strona w paszporcie (wklejka wizowa zajmuje dokładnie całą stronę paszportową),
  • 1 wypełniony i podpisany wniosek wizowy (do wypełnienia dopiero po przylocie do Nepalu),
  • 1 kolorowe zdjęcie paszportowe
  • opłata wizowa w USD

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu

 10. Jak realizowany będzie przelot do Nepalu?

  Nepal nie ma bezpośredniego połączenia z Europą. Do Kathmandu można dotrzeć z przesiadką w Delhi albo gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenie lotnicze jest przez katarską Dohę.

  Aktualizacja COVID-19 (stan na grudzień 2022)

  Obecna siatka połączeń jest bardzo zredukowana. Nie wszyscy przewoźnicy ponownie uruchomili swoje połączenia, a te które są, najczęściej nie są realizowane codziennie. W tej chwili, najrozsądniejsze połączenie oferuje linia Qatar Airways oraz Fly Dubai.

 11. Jak realizowany będzie transport na terenie Nepalu?

  Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

  Ze względu na wybitnie górzysty charakter kraju oraz niedostatki w infrastrukturze drogowej Nepalu, przejazdy mogą okazać się dość męczące, głównie za sprawą licznych zakrętów oraz często złej nawierzchni drogi.

 12. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Zakwaterowanie odbywać się będzie w hotelach, w pokojach 2-osobowych, z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją. W Parku Narodowych Chitwan oraz w Lumbini zakwaterowanie będzie miało miejsce w tropikalnym hotelu-ogrodzie. Z kolei nocleg nad Rzeką Trisuli realizowany będzie w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą, z prostą łazienką zlokalizowaną na terenie obozu.

  Dużą wagę przykładamy do lokalizacji miejsc noclegowych. Dopuszczamy możliwość gorszego zakwaterowania, ale w lepszej lokalizacji niż odwrotnie. To ważne, aby miejsce noclegu znajdowało się "w samym centrum wydarzeń" a nie gdzieś na peryferiach, z których każdorazowo będzie trzeba dojeżdżać.

  Uwaga: na terenie Nepalu, a zwłaszcza w Kathmandu powszechne i bardzo regularne (występujące praktycznie codziennie) są przerwy w dostawie prądu. Najczęściej występują w okolicach godziny 18:00 i trwają około 3-4h. Niestety przerwy te trwają czasem i 6-8 godzin. W tym czasie działają generatory prądu zapewniające oświetlenie, ale prąd w gniazdach elektrycznych jest wyłączony. Nie można wtedy ładować urządzeń elektrycznych.

 13. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 490 US$

 14. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 11 śniadań, 5 obiadów i 4 kolacje. Pozostałe posiłki: 7 kolacji oraz 4 obiady we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 70 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje.

  Obiady i kolacje to przede wszystkim specjały kuchni nepalskiej lub indyjskiej. Potrawy mogą być lekko pikantne.

 15. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie pobytu w Kathmandu oraz Pokharze nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 7 kolacji oraz 4 obiadów. Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na ogromną dostępność, różnorodność i bogactwo restauracji w bezpośredniej bliskości hotelu, w wyżej wymienionych miastach. Można wybierać spośród specjałów kuchni nepalskiej, indyjskiej, tybetańskiej, chińskiej oraz europejskiej. Zamawiane potrawy są świeże, smaczne i zaskakujące. Możliwość samodzielnego wyboru restauracji oraz dań okazała się być bardzo cenionym elementem pośród uczestników poprzednich wyjazdów. Naszym zdaniem, narzucanie konieczności jadania w hotelu byłaby dużym błędem. Potrawy nie są drogie. Koszt jednej gorącej potrawy, bez napojów to wydatek rzędu 3-8 US$.

 16. Jakie są dodatkowe koszty?

  Dodatkowymi opłatami są:

  • Wiza turystyczna do Nepalu: 30 US$
  • Obowiązkowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców: jednorazowo, 50 US$
  • Koszty opłacenia brakujących 7 kolacji oraz 4 obiadów. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel min. 70 US$,
 17. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 200 - 300 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot.

 18. Jaką walutą płaci się w Nepalu?

  W Nepalu płaci się rupią nepalską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut. Kantory są bardzo szeroko dostępne w Kathmandu i Pokharze.

  Uwaga: rupie nepalskie poza Nepalem są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne aby to były nominały niezniszczone i z nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  W Kathmandu i Pokharze szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe na terenie miast.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Uwaga: W czasie trekkingu praktycznie nie ma możliwości wymiany gotówki na rupie lub płacenia w walucie obcej. Bezwzględnie należy mieć zapas rupii na cały okres pobytu na trekkingu.

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 123 NPR
  1 EUR = ok. 128 NPR

 19. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?
  • Lot widokowy w regionie Mt. Everest – około 220 USD /os zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Lot rozpoczyna się w Kathmandu i kończy na tym samym lotnisku. Trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lub niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana.
  • Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju w Pokharze - to współczesna, buddyjska budowla, umiejscowiona na szczycie wzgórza, bezpośrednio powyżej Jeziora Phewa. Rozpościera się z niej piękny widok na Masyw Annapurny i szczyt Machupachare. Dostać się tam można łodzią przez jezioro, a następnie pieszo, na szczyt wzgórza. Wejście zajmuje około 1 godzinę, zejście (tą samą drogą) około 40 minut. Istnieje też możliwość wjechania na szczyt taksówką. Koszt to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.
  • Wzgórze Sarangkot w Pokharze – ze szczytu rozpościera się najbardziej pełna panorama Himalajów, pasma Annapurny i szczytu Machupachare. Wjazd na wzgórze odbywa się w całości taksówkami. Na sam nam szczyt prowadzi niedługa, piesza ścieżka. Koszt to około 5-6 USD/os. na pokrycie kosztów transportu.
  • Wycieczka po dżungli na słoniu w P.N. Chitwan. Może być realizowana późnym popołudniem. Osoby zainteresowane, będą mogły ponownie wjechać do dżungli, tym razem na grzbiecie słonia. Celem będzie również tropienie nosorożców. Na każdym słoniu podróżują 4 osoby. Koszt to 25 USD/os.
 20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Okres od połowy stycznia do końca kwietnia to bardzo optymalny termin wyjazdu do Nepalu. Na ten okres przypada również II szczyt sezonu turystycznego w tym kraju. Ma to przede wszystkim związek ze stabilną pogodą i dobrą przejrzystością powietrza. Temperatury powietrza rosną od lutego i zyskują swoją kulminację w połowie maja.

  Kathmandu
  W Kathmandu należy być przygotowanym na dwa rodzaje pogody i temperatur. Należy spodziewać się wysokich temperatur w ciągu dnia oraz chłodnych nocy i wieczorów. Jeżeli w ciągu dnia, niebo będzie bezchmurne to można spodziewać się odczuwalnych temperatur rzędu 25-28 st. C. W przypadku nieba zachmurzonego temperatura odczuwalna będzie w granicach 18-20 st. C. Wraz z zachodem słońca temperatura będzie spadać i w nocy może osiągać poziom +10 st. C. Nie ma mowy o obadach śniegu! Deszcz o tej porze roku też jest dość rzadkim zjawiskiem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto być na niego przygotowanym.

  Pokhara
  W Pokharze, z uwagi na fakt, że położona jest nieco niżej niż Kathmandu należy spodziewać się podobnych układów pogodowych jak w stolicy, ale z temperaturą w nocy wyższą o przynajmniej 5 st. C.

  Park Narodowy Chitwan oraz Lumbini
  Położone są w pasie graniczącym z Indiami, na płaskiej, tropikalnej nizinie. Należy spodziewać się w ciągu dnia temperatur rzędu 30-35 st. C, w nocy około 20 st. C, o poranku około 15 st. C + zamglenia.

 21. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 100 000 eur
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 15 000 pln

  koszty leczenia oraz assistance uwzględniają nagłe zachorowanie spowodowane Sars-Cov-1, Sars- Cov-2 z ich mutacjami,

  Ubezpieczycielem jest: Signal Iduna

  Dokumenty do pobrania

  pdfUbezpieczenie podróży zagranicznych (OWU)


  Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia się od rezygnacji z wyjazdu.

  pdfUbezpieczenie kosztów imprezy turystycznej


 22. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Nepalu nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu.

  W naszej ocenie, warto rozważyć przyjęcie szczepienia przeciwko tężcowi, durowi brzusznemu oraz żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Należy tylko pamiętać, że szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zdania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że niektóre środki antymalaryczne mają bardzo silne działanie i przyjmowanie ich może być obciążone skutkami ubocznymi.

  Ryzyko zachorowania na malarię istnieje poniżej 2000 m n.p.m. na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w porze suchej oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje, ale jest bardzo niewielkie lub wręcz znikome. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na leki profilaktyczne to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.Cena

cena poprzedniej edycji 18 – 30 marca 2023
7 200 PLN   + 850 US$

oraz dodatkowo

30 US$ - na wizę do Nepalu
50 US$ - na obowiązkowe napiwki dla nepalskich pilotów i kierowców


TERMIN NASTĘPNEJ WYCIECZKI DO NEPALU
wiosna 2024

Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Kathmandu - Warszawa, z przesiadkami i rejestrowanym bagażem,
 • Wszelki transport na terenie Nepalu opisany w programie, realizowany prywatnym pojazdem,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami w Kathmandu, Pokharze, Lumbini i Souraha,
 • Zakwaterowanie 1 noc w stacjonarnych, przestronnych, dwuosobowych namiotach, na łóżkach z pościelą (po raftingu),
 • Wyżywienie według planu opisanego w programie (11 śniadań, 5 obiadów, 4 kolacje),
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • Spływ pontonami na Rzece Trisuli,
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW),
 • Obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia nieopisanego w programie. Każdy uczestnik powinien mieć minimum min 70 US$.
 • Napojów gazowanych i alkoholowych do posiłków,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej
Opcjonalne, dodatkowo płatne atrakcje:
 • Lot widokowy do regionu Mt.Everest: około 220 US$ od osoby,
 • Wizyta przy Stupie Światowego Pokoju w Pokharze: około 5-6 US$ od osoby,
 • Wizyta przy na wzgórzu Sarangkot w Pokharze: około 5-6 US$ od osoby,
 • Wycieczka po dżungli na słoniu w P.N. Chitwan: 25 US$ od osoby

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.Inne wycieczki do Azji

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
11–26 październikazapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
styczeń 2024planowany

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 13 dni
wiosna 2024planowany

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 16 dni
wiosna 2024planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
wiosna 2024planowany

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Wizy turystyczne nadalnie są wydawane

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
zapytaj o terminplanowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
wiosna 2024planowany

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o terminplanowany

Wycieczka objazdowa do Nepalu: 13 dni, bez trekkingu | transAzja

Zwiedzanie Nepalu w 13 dni

Wakacje w Nepalu, wycieczka objazdowa, zwiedzanie Kathmandu, Park Narodowy Chitwa, Lumbini, Bhaktapur, Pokhara

Nepal - wycieczki objazdowe łatwa trasa, bez chodzenia po górach

Wycieczki do Nepalu: mała grupa, polski przewodnik z pasją


TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl