/> Wycieczka do Nepalu, 14 dni bez chodzenia po górach | z transAzja.pl

Wycieczka do Nepalu: himalajska kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl

kraj Nepal
zobacz też oferty: wycieczka do:
Sri Lanki, Omanu samochodami, Laosu, Indii
długość wyjazdu 14 dni, łącznie z przelotami
trasa Kathmandu, Patan, Nagarkot, Changu Narayan, Bhaktapur, Pokhara, Lumbini, Park Narodowy Chitwan, Kathmandu
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Nepalu: łatwa, mało intensywna o charakterze objazdowym
zobacz też ofertę niezwykłego trekkingu w Dolpo
termin Następny planowany termin:
17-30 marca 2023
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych
liczba uczestników minimum 8 osób - maksimum 18 osób
zakwaterowanie pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami
wyżywienie 11 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji
COVID-19 wymagania wymagany jest certyfikat pełnego szczepienia na COVID-19 lub negatywny test PCR na 72h przed wylotem.
COVID-19 ograniczenia Wymóg noszenia maseczki we wszystkich przestrzeniach publicznych. Brak ograniczeń w przemieszczaniu się po kraju.
najwyższy punkt na trasie Nagarkot, około 2000m n.p.m.
kod wyjazdu NP-23-01

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko relaks i odpoczynek w jednym z najegzotyczniejszych krajów Azji

Rodzaj wyjazdu

Wycieczka do Nepalu: łatwa, mało intensywna, o charakterze objazdowym, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek lub zakupy. Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

Prowadzenie

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M521599.

Zgłoszenia

Termin następnej wycieczki do Nepalu
17-30 marca 2023
Oferta zostanie opublikowana na początku listopada

COVID-19 - Teraz bez testów PCR! Warunkiem wjazdu jest pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży do Nepalu.

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • zwiedzanie wszystkich obiektów wpisanych na Listę UNESCO na obszarze trzech królewskich miast Doliny Kathmandu,
 • rafting, czyli spływ pontonami po himalajskiej rzece,
 • Nocleg w obozie nad Rzeką Trisuli,
 • odpoczynek nad Jeziorem Phewa Tal w Pokharze,
 • zobaczenie tropikalnego oblicza kraju przez odwiedzenie Parku Narodowego Chitwan - oglądanie słoni, dzikich nosorożców, małp, krokodyli, jeleni i wielu gatunków ptaków,
 • wizyta w Lumbini - miejscu narodzin Buddy,
 • zwiedzanie najważniejszych architektonicznych zabytków Nepalu: Stupy Boudhanath, Świątyni Małp oraz hinduistycznej Świątyni Pashupatinath,
 • zapoznanie się z głównymi nurtami religijnymi kraju: hinduizmem i tybetańskim buddyzmem w miejscach dla nich najbardziej charakterystycznych,
 • widok na dwa - spośród czternastu - ośmiotysięczników (Dhaulagiri i Annapurny I),
 • dodatkowo - (za dopłatą) lot widokowy do kolejnych 4 ośmiotysięczników, w tym: Mt. Everest i Lhotse.

Inne wycieczki do Azji

Wycieczka do Nepalu: himalajska kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki do Nepalu

Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Kathmandu / odpoczynek po podróży

Przylot do stolicy Nepalu późnym popołudniem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wspólna kolacja. Następnie wolny wieczór, odpoczynek po podróży, ewentualnie spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Nocleg w Kathmandnu.

k
Dzień 3   Zwiedzanie Świątyni Pashupatinath oraz Patanu: Durbar Square, Świątyni Kumbheshwor

O poranku, przejazd na lotnisko celem odbycia godzinnego lotu widokowego nad pasmem Mt Everest*. Zwiedzanie najważniejszej hinduistycznej świątyni kraju - poświęconej bogowi Shivie - Pashupatinath. Następnie przejazd do nieodległego miasta Patan, obiad, a następnie zwiedzanie między innymi Durbar Square oraz Świątyni Kumbheshwor. Powrót na Thamel w Kathmandu, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

* Lot widokowy nad pasmem Mt Everest zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Impreza jest nieobowiązkowym, dodatkowym punktem programu, oddzielnie płatnym przez uczestników (około 200 USD od osoby). Lot trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse. Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lubi niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana.

ś, o
Dzień 4   Wyjazd na punkt widokowy Nagarkot / zwiedzanie Świątyni Changu Narayan i Bhaktapuru

Bardzo wczesnym porankiem pojedziemy na obrzeża Doliny Kathmandu, na punkt widokowy Nagarkot, skąd rozpościera się wspaniała panorama wysokich Himalajów. Następnie odwiedzimy urokliwą, drewnianą Świątynię Changu Narayan - jedną z najstarszych hinduistycznych świątyń na ternie Doliny Kathmandu. Później przejazd do miasta Bhaktapur - jednego z trzech królewskich miast w Dolinie Kathmandu - zwiedzanie Durbar Square, świątyń i architektury pałacowej Newarów, obiad. Powrót na Thamel w Kathmandu, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

ś, o
Dzień 5   Spacer po starym Kathmandu / czas wolny

Kilkugodzinny spacer po gwarnych i malowniczych zaułkach starego Kathmandu: zwiedzanie najbardziej rozpoznawalnej wizytówki miasta - placu koronacyjnego oraz starego Pałacu Królewskiego - Hanuman Dokha. Wolne popołudnie, które będzie można przeznaczyć na odpoczynek, zakupy lub samodzielne zwiedzanie. Obiad i kolacja we własnym zakresie, nocleg.

ś
Dzień 6   Wizyta w Świątyni Małp / wyjazd ze stolicy / rafting na Rzece Trisuli

Po śniadaniu, przed wyjazdem z Kathmandu, odwiedzimy buddyjską stupę Swayambunath - zwaną też Świątynią Małp - jedna z architektonicznych wizytówek Nepalu. Następnie przejazd prywatnym autobusem w stronę nepalskiego odpowiednika Zakopanego - miasta Pokhara. Zajmie on nam w sumie około 7 godzin i będzie wiódł bardzo malowniczą drogą przecinającą kolejne pasma niższych Himalajów. Tego dnia pokonamy tylko połowę dystansu. W połowie drogi odbędziemy rafting - spływ pontonami po jednej z himalajskich rzek. Nocleg w malowniczo położonym obozie nad rzeką Trisuli.

ś, o, k
Dzień 7   przejazd do Pokhary / opcjonalnie wjazd kolejką linową do Świątyni Manakama

Po śniadaniu w uroczym obozie nad Rzeką Trisuli ruszymy w dalszą drogę w kierunku Pokhary. Na miejsce dotrzemy po około 4 godzinach jazdy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Tego dnia istnieje możliwość wjazdu jedyną w Nepalu kolejką linową do położonej wysoko na górskiej grani Świątyni Manakama, skąd - przy dobrej pogodzie - rozpościera się fantastyczna panorama Himalajów masywu Manaslu i Ganesh Himal. Impreza jest nieobowiązkowym, dodatkowym punktem programu, oddzielnie płatnym przez uczestników (około 20 USD od osoby).

ś
Dzień 8   Pokhara: Stupa Światowego Pokoju, piknik na punkcie widokowym Sarangkot

Dzień wolny na relaksację nad Jeziorem Phewa Tal. Chętnych, polski przewodnik może zabrać na kilkugodzinne wycieczki po okolicy. Może to być wizyta przy Stupie Światowego Pokoju (3 USD/os.) skąd rozpościera się piękny widok na Masyw Annapurny i szczyt Machupachare, lub/i piknik na punkcie widokowym Sarangkot (około 3 USD/os. za transport na miejsce). Obiad, Kolacja we własnym zakresie.

ś
Dzień 9   Przejazd do Lumbini

Przed południem udamy się autobusem do leżącego nieopodal granicy z Indiami Lumbini - miejsca narodzin księcia Siddharty Gautama - późniejszego Buddy. Przejazd bardzo malowniczą drogą zajmie nam około 6 godzin. Zamieszkamy w niezwykle nastrojowym, tropikalnym hotelu-ogrodzie.

ś, k
Dzień 10   Zwiedzanie Lumbini / przejazd do Parku Narodowego Chitwan

Po śniadaniu zwiedzimy Świątynię Maya Devi - jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu. Według tradycji urodził się tu książę Siddhartha Gautama, który stał się potem Buddą Śakjamunim. Następnie koło południa ruszymy płaską i tropikalną równiną Terai w kierunku Parku Narodowego Chitwan. Przejazd zajmie nam około 4 godzin. Po dotarciu do wsi Souraha, zakwaterowanie w hotelu-ogrodzie, obiad, ewentualnie spacer nad brzeg Rzeki Rapti, by podziwiać malowniczy zachód słońca w dżungli. Na koniec dnia kolacja, nocleg.

ś, o, k
Dzień 11   Pobyt w Parku Narodowym Chitwan

Po wczesnym śniadaniu wejdziemy do parku narodowego, gdzie czekają nas takie atrakcje jak: spływ po rzece (pośród leniwie wygrzewających się krokodyli), spacer pośród wysokiej trawy słoniowej pod okiem doświadczonego przewodnika parkowego (duża możliwość spotkania małp, dzikiego ptactwa, a nawet nosorożców) oraz wizyta w "słoniowej łaźni" gdzie chętni będą mogli nawet wykąpać słonia! Po obiedzie kolejne wejście do dżungli - tym razem na grzbietach słoni. Bardzo duże prawdopodobieństwo natknięcia się na nosorożce, jelenie, małpy i dzikie ptactwo. Na koniec dnia obejrzymy pokaz "tańca z kijami" miejscowego ludu Tharu.

ś, o, k
Dzień 12   Pobyt w Parku Narodowym Chitwan / przejazd do Kathmandu / zwiedzanie Boudhanat

Przed śniadaniem, pod okiem przewodnika parkowego, udamy się na krótki spacer budzącej się do dnia okolicy wsi Souracha. Dowiemy się czegoś więcej o zamieszkującej tej region ludności Tharu. Wczesnym przedpołudniem wyruszamy autobusem w kierunku Kathmandu. Przejazd zajmie nam około 6 godzin. Późnym popołudniem dotrzemy do największej buddyjskiej stupy w kraju, jednej z wizytówek Nepalu - Boudhanat. Następnie przejazd do Kathmandu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja we własnym zakresie, czas wolny, nocleg.

ś
Dzień 13   Czas wolny w Kathmandu / wylot z Nepalu

Wolne przedpołudnie na ostatnie zakupy, samodzielne zwiedzanie i pożegnanie z Nepalem. Wymeldowanie z hotelu (zależnie od godziny wylotu) i przejazd na lotnisko w Kathmandu, wylot do Polski.

ś
Dzień 14   Przylot do Polski -
Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Fotografie z wycieczki do Nepalu

Inne wycieczki do Azji

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
6-19 stycznia 2023nowy termin

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 16 dni
26 stycznia - 10 lutegopotwierdzony

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
28 lutego - 16 marcazapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
17-30 marcaoferta w listopadzie

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
5-20 kwietniaplanowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
kwiecień/maj 2023planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
październik 2023planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 14 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M521599.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M521599,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji, współtwórca portalu internetowego www.transAzja.pl - promującego indywidualne podróżowanie po Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 28 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 3 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. W samym tylko Nepalu spędził ponad 7 miesięcy. Kraj ten traktuje jako "swoje miejsce na ziemi". Przeszedł pełny szlak z Jiri do bazy pod Mt. Everest, Annapurna Circuit oraz kilkukrotnie Muktinath Trek. W 2013 roku współorganizował i "prowadził karawanę na skraj Tybetu" - I Wyprawę do Upper Dolpo. Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy.

  Agnieszka Stępień - współautor serwisu transAzja.pl, z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 28 kraje w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 3 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Chin. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna, droga i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z maluszkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Możliwość pokazania innym choć fragmentów tego wspaniałego kontynentu jest dla niej wielką frajdą. Poza trekkingami w regionie Everestu oraz Annapurny, w 2013 roku współorganizowała i współprowadziła I Wyprawę do Upper Dolpo.

 3. Czy jest to pierwsza edycja wyjazdu na tej trasie?

  Nie. Nepal traktujemy jako "nasze miejsce na ziemi" i bywamy tam regularnie 2-3 razy w roku od 2007 roku. Dla naszych grup realizowaliśmy ten jak również inne warianty tras. Od wyprawy na skraj Tybetu, przez trekkingi w Himalajach po imprezy łączące pobyt w Nepalu razem z pobytem w Indiach.

 4. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasz wyjazd ma charakter objazdowy, jednak trasa jest łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek lub zakupy. Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

  "Żadnej męczącej wspinaczki po górach, tylko relaks i odpoczynek w jednym z najegzotyczniejszych krajów Azji"

 5. Czy w czasie wyjazdu występuje zagrożenie związane z wysokością?

  Nie w przypadku tego konkretnie scenariusza. Nepal to nie tylko wysokie, majestatyczne Himalaje, lecz również relatywnie nisko położone pogórze oraz płaska jak stół, tropikalna równina Teraj. Sama stolica - Kathmandu - położone jest zaledwie na wysokości 1350 metrów n.p.m. Uczestnicy wyjazdu, w najwyższym punkcie (Nagarkot) będą przebywać zaledwie parę godzin na wysokości około 2000 metrów n.p.m. Nie powoduje to zagrożenia związanego z chorobą wysokościową.

 6. Czy do Nepalu potrzebna jest wiza?

  Obcokrajowcy są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Nepalu. Na terenie RP nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju. Najbliższe mieści się w Berlinie. Wizę do Nepalu otrzymuje się na granicy tego kraju, na wyznaczonych przejściach lądowych i portach lotniczych. Opłata wizowa (wliczona w cenę wyjazdu) zależna jest od deklarowanej długości pobytu i jest uiszczana w dolarach amerykańskich bezpośrednio do rąk urzędnika imigracyjnego.

 7. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż planowana data powrotu z Nepalu,
  • 1 wolna strona w paszporcie (wklejka wizowa zajmuje dokładnie całą stronę paszportową),
  • 1 wypełniony i podpisany wniosek wizowy (do wypełnienia dopiero po przylocie do Nepalu),
  • 1 kolorowe zdjęcie paszportowe
  • opłata wizowa w USD

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu

 8. Jak realizowany będzie przelot do Nepalu?

  Nepal nie ma bezpośredniego połączenia z Europą. Do Kathmandu można dotrzeć z przesiadką w Delhi albo gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenie lotnicze jest przez Doha w Katarze.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych. Jeżeli uczestników będzie więcej niż 9 to zaczniemy starania o tzw. bilet grupowy.

  Jeżeli żadna z ofert przelotu grupowego nie będzie atrakcyjna cenowo, zdecydujemy się wtedy na wykup biletów indywidualnych.

 9. Jak realizowany będzie transport na terenie Nepalu?

  Wszelki transport na terenie Nepalu odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

  Ze względu na wybitnie górzysty charakter kraju oraz niedostatki w infrastrukturze drogowej Nepalu, przejazdy mogą okazać się dość męczące, głównie za sprawą licznych zakrętów oraz często złej nawierzchni drogi.

 10. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Zakwaterowanie odbywać się będzie w hotelach, w pokojach 2-osobowych, z prywatnymi łazienkami, nie zawsze z TV i klimatyzacją. W Parku Narodowych Chitwan oraz w Lumbini zakwaterowanie będzie miało miejsce w pięknym, tropikalnym hotelu-ogrodzie. Z kolei nocleg nad Rzeką Trisuli realizowany będzie w obszernych, 2-osobowych namiotach, z prostą łazienką zlokalizowaną na terenie obiektu.

  Dużą wagę przykładamy do lokalizacji miejsc noclegowych. Dopuszczamy możliwość gorszego zakwaterowania, ale w lepszej lokalizacji niż odwrotnie. To ważne, aby miejsce noclegu znajdowało się "w samym centrum wydarzeń" a nie gdzieś na peryferiach, z których każdorazowo będzie trzeba dojeżdżać.

  Uwaga: na terenie Nepalu, a zwłaszcza w Kathmandu powszechne i bardzo regularne (występujące praktycznie codziennie) są przerwy w dostawie prądu. Najczęściej występują w okolicach godziny 18:00 i trwają około 3-4h. Niestety przerwy te trwają czasem i 6-8 godzin. W tym czasie działają generatory prądu zapewniające oświetlenie, ale prąd w gniazdach elektrycznych jest wyłączony. Nie można wtedy ładować urządzeń elektrycznych.

 11. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 240 US$

 12. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 11 śniadań, 5 obiadów i 5 kolacje. Pozostałe posiłki: 6 kolacji i 4 obiady we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 70 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje.

  Obiady i kolacje to przede wszystkim specjały kuchni nepalskiej lub indyjskiej - często wegetariańskie. Potrawy mogą być lekko pikantne.

 13. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 6 kolacji oraz 4 obiadów. Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na ogromną dostępność, różnorodność i bogactwo restauracji w bezpośredniej bliskości hoteli. Można wybierać spośród specjałów kuchni nepalskiej, indyjskiej, tybetańskiej, chińskiej oraz europejskiej. Zamawiane potrawy są świeże, smaczne i zaskakujące. Możliwość samodzielnego wyboru restauracji oraz dań okazała się być bardzo cenionym elementem pośród uczestników poprzednich wyjazdów. Naszym zdaniem, narzucanie konieczności jadania w hotelu byłaby dużym błędem. Potrawy nie są drogie. Koszt jednej gorącej potrawy, bez napojów to wydatek rzędu 3-10 US$.

 14. Jakie są dodatkowe koszty?

  Nie ma. Podana cena wyjazdu jest praktycznie ceną całkowitą. Zawiera w sobie: przelot na trasie Warszawa - Kathmandu - Warszawa, z przesiadką, wszelki transport na terenie Nepalu opisany w powyższym planie, wizę turystyczną do Nepalu, rafting na jednej z himalajskich rzek, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami, zakwaterowanie w obszernych 2-sobowych namiotach w czasie noclegu nad rzeką, wyżywienie według planu opisanego w programie (11 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji), opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika, ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na zwyczajowych napiwkach skończywszy.

  Jedynymi dodatkowymi opłatami są:

  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 6 kolacji i 4 obiadów. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 70 US$,
  • Opłata za opcjonalny dodatkowy lot widokowy w regionie Mt Everest - 200 US$ /os,
  • Opłata za opcjonalny wjazd kolejką linową do Świątyni Manakama - 20 US$ /os,
 15. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 300 - 500 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot.

 16. Jaką walutą płaci się w Nepalu?

  W Nepalu płaci się rupią nepalską. Zupełnie bez problem i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut. Kantory są bardzo szeroko dostępne w Kathmandu i Pokharze. W Parku Narodowym Chitwan, rupie nepalskie można kupić w kantorze, ale po mocno zaniżonym kursie.

  Uwaga: rupie nepalskie poza Nepalem są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Warto ze sobą zabrać dolary amerykańskie w niskich nominałach. Są one normalnym środkiem płatniczym przy "zakupach pamiątkowych czy turystycznych". Ważne aby to były nominały niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  W Kathmandu i Pokharze szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi pamiątkami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 98 NPR
  1 EUR = ok. 136 NPR

  Kliknij, aby pobrać i wydrukować podręczną tabelkę przeliczenia walut na portalu www.transAzja.pl http://www.transazja.pl/pl22/kurs_waluty/NPR/rupia_nepalska

 17. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  Lot widokowy w regionie Mt. Everest - około 200 USD /os. zależnie od zapotrzebowania oraz stanu pogody. Lot trwa około 50 minut, w trakcie których z okna samolotu ogląda się 4 ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Każdy pasażer ma gwarantowane miejsce przy oknie. W przypadku złej pogody lub niemożności wykonania lotu, całość wpłaconych pieniędzy jest zwracana.

  Świątyni Manakama - 20 USD /os. to jedna z najważniejszych w kraju, hinduistycznych świątyń, cel licznych pielgrzymek. Świątynia znajduje się na wysokim wzgórzu, górującym nad rozległą doliną Rzeki Trisuli. Na szczyt wiedzie jedyna w Nepalu kolejka linowa. Przy dobrej pogodzie, ze szczytu rozpościera się piękna panorama Himalajów, pasm Manaslu oraz Ganesh Himal.

 18. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Okres od II połowy września do połowy grudnia to najbardziej optymalny termin wyjazdu do Nepalu. Na ten okres przypada również szczyt sezonu turystycznego w tym kraju. Ma to przede wszystkim związek ze stabilną pogodą i najlepszą przejrzystością powietrza zapewniającą doskonałe warunki do oglądania gór.

  Kathmandu
  W Kathmandu należy być przygotowanym na dwa rodzaje pogody i temperatur. Należy spodziewać się relatywnie wysokich temperatur w ciągu dnia oraz zimnych nocy i wieczorów. Jeżeli w ciągu dnia, niebo będzie bezchmurne to można spodziewać się odczuwalnych temperatur rzędu 20-25 st. C. W przypadku nieba zachmurzonego temperatura odczuwalna będzie w granicach 12-15 st. C. Wraz z zachodem słońca temperatura będzie bardzo szybko spadać i w nocy może osiągać poziom +8 st. C. Nie należy się spodziewać opadów śniegu. Deszcz o tej porze roku też jest dość rzadkim zjawiskiem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto być na niego przygotowanym. Hotele w Kathmandu nie są ogrzewane. Są za to wyposażone w wystarczającą liczbę dodatkowych koców. W bezpośredniej bliskości hotelu znajdują się liczne sklepy gdzie po atrakcyjnych cenach można nabyć ciepłą odzież.

  Pokhara
  W Pokharze, z uwagi na fakt, że położona jest nieco niżej niż Kathmandu należy spodziewać się podobnych układów pogodowych jak w stolicy, ale z temperaturą wyższą o przynajmniej 5 st. C.

  Park Narodowy Chitwan oraz Lumbini
  Położony jest w pasie graniczącym z Indiami, na płaskiej, tropikalnej nizinie. Należy spodziewać się w ciągu dnia temperatur rzędu 30 st. C, w nocy około 20 st. C, o poranku około 12 st. C + zamglenia.

 19. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
  • OC - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym: 10 000 euro
  • Bagaż podróżny: 400 euro (z wyłączeniem sprzętu sportowego i podręcznego elektronicznego)
 20. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Nepalu nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które nie są dostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko tężcowi oraz żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień i warto rozważyć przyjęcie na to szczepionki. Należy tylko pamiętać, że szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to zadania są tu podzielone. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

  Ryzyko zachorowania na malarię istnieje poniżej 2000 m n.p.m. na terenie całego kraju, praktycznie przez cały rok. Ryzyko to maleje w porze suchej oraz na terenach aglomeracji miejskich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ryzyko w okresie wyjazdu istnieje, ale jest bardzo niewielkie. Jeżeli ktoś nie zdecyduje się na leki profilaktyczne to zaleca się zwykłą profilaktykę przeciw-komarom - taką jak spreje, maści przeciw-komarom, spirale dymne itp.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.

 21. Jaki jest harmonogram płatności?
  • 700 PLN - I rata przy rezerwacji miejsca
  • 3300 PLN - II rata
  • 1600 PLN + 450 USD - III rata
  • 400 USD - zostanie zebrane przez polskiego pilota po przylocie do Nepalu

  Musimy zastrzec możliwość odwołania wyjazdu, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników. W takim przypadku wszelkie wpłacone środki zostaną zwrócone w całości.

 22. Jakie są warunki rezygnacji z wyjazdu?
  • Przepadek I raty (700 PLN/os) na 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  • Przepadek równowartości ceny biletu lotniczego po dacie jego wykupienia,
  • Przepadek równowartości ceny biletu lotniczego po dacie jego wykupienia oraz przepadek 60% wpłaconej kwoty w US$ na 30-1 dni przed rozpoczęciem imprezy
  • Brak refundacji po rozpoczęciu imprezy.

  Musimy zastrzec możliwość odwołania wyjazdu, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników. W takim przypadku wszelkie wpłacone środki zostaną zwrócone w całości.Cena

5 600 PLN   + 850 US$

240 US$ - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego


Termin następnej wycieczki do Nepalu
17-30 marca 2023
Oferta zostanie opublikowana na początku listopada

Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Kathmandu - Warszawa, z przesiadką,
 • Wszelki transport na ternie Nepalu opisany w powyższym planie,
 • Wizę turystyczną do Nepalu,
 • Rafting na jednej z himalajskich rzek,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami,
 • Zakwaterowanie w obszernych 2-sobowych namiotach w czasie noclegu nad rzeką,
 • Wyżywienie według planu opisanego w programie (11 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji),
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • Zwyczajowe napiwki dla nepalskiej obsługi,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW),
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie:
  6 kolacji i 4 obiadów. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 70 US$,
 • Dodatkowego lotu widokowego w regionie Mt Everest - 200 US$ /os,
 • Fakultatywnej wizyty w Świątyni Manakama - 20 USD /os,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Nepalu.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.

Inne wycieczki do Azji

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
6-19 stycznia 2023nowy termin

Wycieczka do Laosu, 15 dni Laos, 16 dni
26 stycznia - 10 lutegopotwierdzony

Indie z jogą, 17 dni Indie, 17 dni
28 lutego - 16 marcazapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni Nepal, 14 dni
17-30 marcaoferta w listopadzie

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
5-20 kwietniaplanowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 15 dni Bali, 15 dni
kwiecień/maj 2023planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal, 16 dni
październik 2023planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
Birma nadal zamkniętaczekamy na otwarcie

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
Tybet nadal zamkniętyczekamy na otwarcie

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
Chiny nadal zamknięteczekamy na otwarcie

Wycieczka do Nepalu: himalajska kraina uśmiechniętych ludzi, 14 dni | wyjazd z transAzja.pl

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl