/> Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | z transAzja.pl

Wycieczka objazdowa do Birmy w 16 dni | z transAzja.pl

Wycieczka do Birmy: 16 dni, objazdowa z wypoczynkiem na plaży Ngapali | transAzja

Wakacje w Birmie, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu

Birma - wycieczka objazdowa z wypoczynkiem na plaży Ngapali

Wycieczka objazdowa po Birmie: dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją

kraj Birma (Mjanma) 
zobacz też oferty: wycieczka do:
Sri Lanki, Nepalu, Laosu
długość wyjazdu 16 dni, łącznie z przelotami
trasa Rangun (Yangon), Bago, Kyaiktiyo (Złota Skała), Mandalaj, Mingun, Amarapura, Monywa, Bagan, Jezioro Inle, Plaża Ngapali, Rangun
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Birmy: łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy.
termin Następny planowany termin:
wiosna 2024
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.
liczba uczestników minimum 9 osób - maksimum 14 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w hotelach standardu 3* i 4*
Mamy rezerwacje w poniższych hotelach:
Rangun: 3* Panorama Hotel
Kinpun: 3* Thuwunna Bumi Mountain Resort
Mandalaj: 3* Hotel Magic Mandalay
Bagan: 3* Bagan Thande Hotel
Inle: 3* Nyaung Shwe City Hotel
Ngapali: 4* Jade Marina Resort and Spa
wyżywienie 13 śniadań, 9 obiadów i 10 kolacji
kod wyjazdu MM-22-01
Zwróć uwagę!
 • Nie jest to formuła trampingowa,
 • Polski przewodnik przez całą podróż,
 • Bogata narracja w języku polskim,
 • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
 • Mała grupa, 9-12 osobowa,
 • W cenie niemal zawsze 3, pełne posiłki dziennie,
 • Noclegi w wysokiej jakości hotelach,
 • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ
przyczytaj też opinie o tej imprezie

Od szczerozłotych pagód po najpiękniejsze plaże w Azji - wsiądź do wehikułu czasu !

Od autora:   Idea wyprawy

Mjanma (dawna Birma) to pewnego rodzaju wehikuł czasu. Wsiadając do niego człowiek przenosi się o przynajmniej 50 lat wstecz, do kraju zupełnie wyjątkowego pod każdym w zasadzie względem. To istna kraina mnichów i złotych pagód, gdzie nauki Buddy są żywe i stanowią oś, wokół której toczą się wszystkie sfery codziennego życia mieszkańców.

I myli się ten, kto sądzi, że zwiedzanie Birmy polega tylko na codziennym oglądaniu świątyń. Istotnie, są one obecne każdego dnia, ale stanowią jednocześnie i cel sam w sobie i tło do zrozumienia kraju. To właśnie w bezpośredniej bliskości świątyń i kolejnych posągów Buddy toczy się codzienne życie miast, wsi i ulic. To tam ludzie zmagają się z problemami dnia, celebrują swoje małe sukcesy, prowadzą interesy i wychowują dzieci. I to staramy się pokazywać naszym gościom.

Pierwszy raz dotarliśmy do Birmy w styczniu 2007 roku, na parę miesięcy przez wydarzeniami, które świat później nazwał szafranową rewolucją. To było zupełnie inne państwo niż teraz - zaskakujące, tajemnicze, zamknięte, ale równocześnie radosne, przepełnione buddyjską wiarą, urzekające egzotyką. Już wówczas wiedzieliśmy, że Birma będzie tym miejscem w Azji, do którego będziemy chcieli wracać. I tak też się stało. Kolejny raz trafiliśmy do Birmy wiele lat później, niedługo po pierwszej fali przemian politycznych, po "nowym otwarciu". Obserwowaliśmy wiele zmian, podziwialiśmy tempo w jakim kraj próbuje nadgonić lata izolacji. Baliśmy się, że tak duże zmiany szybko zmienią Birmę, zmienią na gorsze. Myliliśmy się! Kolejne pobyty pokazały że kraj się zmienił, podróżowanie stało się łatwiejsze, zaistniały bankomaty, telefonia komórkowa, internet, ale… nie zmienili się ludzie i to, w jaki sposób my postrzegaliśmy Birmę.

Birma, po latach, przestała być dla nas już tylko miejscem pełnym złotych pagód. Zawiązaliśmy tam prawdziwe przyjaźnie i szczerze wierzymy w to, że oprowadzając kolejne nasze grupy, realnie pomagamy ludziom, współpracując bardzo oddolnie, z dobrze nam znanymi osobami.

Na przełomie 2018 i 2019 roku, dzięki pomysłowi jednej z uczestniczek oraz przy ogromnej pomocy uczestników kolejnych grup zmierzających z nami do Birmy, udało się przetransportować ponad 250 kg podręczników do nauki angielskiego, które w całości dotarły do przyklasztornej szkoły na obrzeżasz Rangunu.

Jednak od szeregu lat Birma nie trwa już w izolacji. Birma się zmienia i zmieniać się będzie. Nie wszystkie zmiany będą dobre dla tego kraju. Globalizacja z pewnością odciśnie swoje piętno. Zatem warto się spieszyć! Jeśli ktoś kocha podpatrywać życie, to Birma jest idealnym wyborem!

Krzysztof Stępień - autor trasy


w programie: 3 dni wypoczynku w Ngapali - plaży idealnej!


Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.


Zgłoszenia

Termin następnej wycieczki do Birmy
wiosna 2024

Z powodu pandemii COVID-19, Birma pozostaje zamknięta dla zagranicznych turystów od kwietnia 2020. Aktualnie nie są komunikowane żadne informacje dotyczące możliwości zmiany tego stanu. Dodatkowo, 1 lutego 2021 wojsko ponownie przejęło władzę w kraju, co prawdopodobnie jeszcze bardziej oddali otwarcie kraju dla turystyki zagranicznej.

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Birmy.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • Dwa dni pośród fascynujących świątyń Bagan,
 • Wypoczynek w Ngapali - plaży idealnej,
 • Pagoda Szwedagon w Rangun,
 • Cały dzień na Jeziorze Inle,
 • Złota Skała w Kyaiktiyo,
 • Istny "rollercoaster" samochodem ciężarowym w drodze na szczy Góry Kyaiktiyo,
 • Rejs prywatnym statkiem po rzece Irawadi,
 • Niezwykła Pagoda Thanboddhay w Monywa,
 • Zachód słońca na Moście U Bein w Amarapurze,
 • Tętniące życiem Mandalaj,
 • Tajemnicze ruiny w Indein,
 • Monumentalne zabytki Bago,
 • Lot balonem nad Baganem (osobno płatne),
 • Wizyta w rezerwacie słoni w Arakanie (osobno płatne)

Prowadzenie

Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Birmy i Nepalu. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

Rodzaj wyjazdu

Nasza wycieczka do Birmy to łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

Czas pobytu w Birmie jest wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite, 3-posiłkowe wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem, od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży, natomiast dwa dłuższe przejazdy między miastami odbywać się będą kursowymi autobusami w klasie VIP. Dystans pomiędzy Jeziorem Inle, Plażą Ngapali oraz Rangunem pokonamy samolotem.
Inne wycieczki do Azji

Wycieczka do Birmy: mapa wyjazdu Birma - kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki do Birmy


Kliknij, aby zobaczyć nasz kolorowy folder
      posiłki
Dzień 1   Wylot z Polski

Wylot z Warszawy, przelot do Rangunu (aktualnie Yangon). Najbardziej prawdopodobna będzie przesiadka w katarskiej Dausze lub Amsterdamie i chińskim Kantonie.

-
Dzień 2   Przylot do Rangunu / wieczorem zwiedzanie Pagody Szwedagon

Pagoda Szwedagon, RangunDo Rangunu przylecimy przed południem. Z lotniska transfer do hotelu i odpoczynek po podróży, obiad. Wieczorem wizyta w jednym z najświętszych miejsc całej Birmy, architektonicznym symbolu miasta (jeśli nie nawet całego kraju) - Szwedagonie. Po zakończeniu zwiedzania, kolacja i powrót do hotelu.

Szwedagon - potężna, majestatyczna świątynia buddyjska, uważana powszechnie za jedno z najświętszych miejsc w kraju. Stanowi architektoniczny symbol miasta lub nawet całego kraju. Wierzy się, że została wybudowana ponad 2500 lat temu i zawiera w swoim wnętrzu relikwie włosów Buddy. Przechowywane są one razem z niezliczoną ilością skarbów: złota i kosztowności. Całkowita waga zebranego tutaj złota może dzisiaj dochodzić do 9 ton. Budowla ma niemal 100 metrów wysokości.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Rangun przesycony wilgocią

o, k
Dzień 3   Przejazd do Bago, zwiedzanie zabytków miasta / po południu przejazd do Kinpun

Kyaikpun Pagoda, BagoPo śniadaniu, wyjedziemy autobusem z Rangunu do Bago (Pegu). Przejazd zajmie około 2 godzin. Po drodze zatrzymamy się jeszcze przed cmentarzem wojennym Taukkyan, upamiętniającym poległych żołnierzy Commonwealth z okresu II wojny światowej. Następnie, po przyjeździe do Bago odwiedzimy najbardziej okazałe zabytki dawnej stolicy królestwa Hanthawaddy. W czasie swojej świetności zbudowano tam wiele pięknych świątyń oraz pałaców. Szereg z nich nadal zachwyca wdziękiem oraz rozmachem budowy. Zobaczymy m.in.: drugi największy na świecie posąg leżącego Buddy, zrekonstruowany pałac królewski i kilka innych miejsc związanych z buddyzmem. Następnie, po obiedzie, opuścimy autobusem Bago i udamy się do miasteczka Kinpun - bazy wypadowej dla Złotej Skały. Przejazd zajmie około 3 godzin. Kolacja i nocleg w Kinpun.

Cmentarz wojenny Taukkyan - jest największym z trzech cmentarzy wojennych w Birmie, zainagurowany w 1951 roku. Znajdują się tam 6374 mogiły żołnierzy Commonwealth z okresu II wojny światowej.Pałac Kanbawzathadi, Bago

Shwe Thal Yaung Buddha - drugi największy na świecie pomnik leżącego Buddy. Ma on 55 metrów długości i 16 metrów wysokości. Według legendy miał zostać zbudowany w roku 994.

Pałac Kanbawzathadi - jest powstałą na początku lat 90. repliką pałacu wybudowanego dla króla Bayinnaunga w latach 1556-1557 i spalonego podczas rewolty z 1599 r.

ś, o, k
Dzień 4   Wjazd na szczyt Góry Kyaiktiyo, zwiedzanie Złotej Skały / nocny przejazd do Mandalaj

Złota Skała w KyaiktiyoPo śniadaniu, wsiądziemy na pokład specjalnie przystosowanej do przewozu pielgrzymów ciężarówki, która zawiezie nas na szczyt Góry Kyaiktiyo. Już przejazd sam w sobie jest warty wizyty w tym miejscu. Na szczycie, idąc w istnym morzu pielgrzymów dotrzemy do jednego z trzech najświętszych przybytków kraju - Złotej Skały. Po powrocie do Kinpun, pojedziemy autobusem ponownie do Bago, gdzie w promieniach zachodzącego słońca odwiedzimy najwyższą pagodę Birmy - Shwemawdaw. Stamtąd, po kolacji, wrócimy na obrzeża Rangunu, gdzie wsiądziemy do nocnego autobusu o podwyższonym standardzie (klasa VIP) do Mandalaj. Podróż zajmie około 9 godzin.

Góra Kyaiktiyo - to jedno z najświętszych miejsc w całej Birmie. Na jej szczycie, znajduje się Złota Skała - cel milionów rodzimych pielgrzymów. Na balansującym na krawędzi klifu głazie, zbudowano siedmiometrową stupę. Głaz niemal w całości pokryty jest złotem. Według legendy, głaz utrzymuje równowagę tylko dzięki precyzyjnie umieszczonemu pod nim włosowi Buddy.

Pagoda Shwemawdaw - należy do najświętszych miejsc Dolnej Birmy. Mając 114 m przewyższa o 16 m Szwedagon i jest najwyższą stupą w Mjanmie. Wybudowana została nie później niż w XIV w.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Duchowy lunapark

ś, o, k
Dzień 5   Zwiedzanie Mandalaj

Kuthodaw Pagoda czyli 'Księga w Kamieniu', MandalajDo Mandalaj dotrzemy wczesnym rankiem. Po śniadaniu odwiedzimy najważniejszą świątynię miasta, Mahamuni Paya oraz przespacerujemy się po dzielnicy słynącej z tworzenia sakralnych rzeźb w marmurze. Następnie udamy się do hotelu. Po odświeżeniu się wrócimy do zwiedzania miasta. Odwiedzimy tekowy klasztor Shwenandaw, kamienną księgę w Kuthodaw Pagoda i Pagodę Kyauk Taw Gyi. Na koniec dnia, wjedziemy na szczyt Mandalaj Hill, aby podziwiać wspaniałą panoramę okolicy o zachodzie słońca. Nocleg w Mandalaj.

Mandalaj - to drugie co do wielkości miasto Birmy i ostatnia stolica birmańskiego królestwa. Jest centrum religijnym i kulturalnym kraju.

Mahamuni Paya - świątynia w której znajduje się wykonany z brązu, a obecnie pokryty ogromną ilością złota i kamieni szlachetnych wizerunek Buddy, uważany za najważniejszy w kraju. Znaczenie wizerunku wynika z wiary, iż jest to jedyna istniejąca dokładna podobizna Buddy.

Klasztor Shwenandaw - pochodzący z XIX wieku, reprezentuje typową birmańską architekturę i jest jedynym w całości zachowanym drewnianym budynkiem pochodzącym z terenu Pałacu Królewskiego.Mury Pałacu Królewskiego, Mandalaj

Kuthodaw Pagoda - wybudowana w 1857 roku świątynia, nazywana "Księgą w Kamieniu". Na jej terenie znajduje się złocona stupa oraz 729 małych, białych stup, wewnątrz których znajdują się kamienne tablice. Na obu stronach tych tablic wypisane są słowa Tipitaki, czyli zbioru nauk buddyjskich.

Pagoda Kyauk Taw Gyi - kryje w sobie olbrzymi posąg Buddy w pozycji siedzącej, wykonany z jednego bloku z marmuru w 1865 roku. Kamień był transportowany przez 13 dni, przez 10 do 12 tyś. ludzi.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Migawki z Mandalaj

ś, o, k
Dzień 6   Rejs po rzece Irawadi do Mingun / zachód słońca w Amarapurze

Most U Bein w AmarapurzePo śniadaniu czeka nas relaksujący rejs statkiem po największej rzece Birmy - Irawadi. Po godzinie, dopłyniemy do Mingun - niewielkiej osady, słynącej z kilku, monumentalnych budowli. Zobaczymy tam m.in. Mingun Pahtotawgyi Paya - niedoszłą największą pagodę na świecie, Wielki Dzwon Mingun oraz Świątynię Hsinbyume. Do Mandalaj wrócimy ponownie rzeką. Dzień zakończymy klasycznym "widoczkiem" z Birmy - zachodem słońca na najdłuższym na świecie, tekowym moście w Amarapurze. Kolacja i nocleg w Mandalaj.

Most U Bein w Amarapurze - to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Birmie, jedna z ikon architektonicznych kraju. Najdłuższy na świecie most tekowy, mający długość ponad 1200 metrów.

Mingun Pagoda - w zamierzeniu jej pomysłodawcy miała być największą pagodą na świecie, mierząc około 170 metrów wysokości. Budowana w latach 1791-1812, nie została ukończona.

ś, o, k
Dzień 7   Przejazd do Bagan / po drodze zwiedzanie świątyń w Monywa oraz widok na Sagaing

Thanboddhay Pagoda w MonywaDzień zaczniemy od spaceru po tętniącym życiem bazarze Zegyo. Następnie opuścimy gościnne Mandalaj i pojedziemy prywatnym autobusem do Bagan - prawdopodobnie najbardziej rozpoznawanej na świecie atrakcji Birmy. Przy wyjeździe z Mandalaj zatrzymamy się na moment w punkcie widokowym, z którego rozpościera się piękna panorama na Rzekę Irawadi oraz Wzgórze Sagaing, usiane licznymi, połyskującymi złotem świątyniami. Do Bagan pojedziemy nieco okrężną drogą, bo zatrzymamy się jeszcze na przedmieściach Monywa. Tam odwiedzimy dwie niezwykłe budowle: jedną z najpiękniejszych i zarazem najbardziej niezwykłych świątyń Birmy - Thanboddhay Pagoda oraz wybudowany współcześnie, gigantyczny posąg stojącego Buddy - Bodhi Tataung. Obydwa te miejsca - zupełnie niesłusznie naszym zdaniem - pomijane przez zwiedzających - są w naszej ocenie warte nadłożenia drogi. Kolacja i nocleg w Bagan.

Bodhi Tataung - to przedziwna budowla przedstawiająca stojącego Buddę. Została ukończona w 2008 roku i osiągając wysokość niemal 130 metrów zdobyła tytuł drugiej największej budowli tego typu na świecie. Jednak to co czyni ją niezwykłą to fakt, że pokonując 31 pomieszczeń znajdujących się na 31 piętrach w środku posągu, pielgrzymi mogą doświadczyć formy podróży po 31 buddyjskich płaszczyznach istnienia.

Thanboddhay Pagoda - prawdopodobnie najbardziej oryginalna i kandydująca do miana najpiękniejszej w całej Birmie świątynia buddyjska. Mówi się, że na swoim terenie ma 500 000 wizerunków Buddy i w tym przypadku wartość ta może być bardzo bliska prawdy.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Inny punkt widzenia

ś, o, k
Dzień 8   Całodniowa eksploracja Bagan

Bagan o wschodzie słońcaCały dzień poświęcimy na eksplorację najbardziej rozpoznawalnej atrakcji turystycznej Birmy - Bagan. Zaczniemy go wcześnie rano, obserwując wschód słońca nad równiną. Następnie, w ciągu dnia odwiedzimy najbardziej monumentalne i kluczowe do zrozumienia historii świątynie dawnej stolicy. Dzień zakończymy ponownie na jednym z punktów widokowych, aby móc podziwiać zachodzące słońce na tle wspaniałych świątyń. Kolacja i nocleg w Bagan.

Bagan - stanowi jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji, porównywalnych jedynie z Angkor Wat w Kambodży. To starożytne miasto w Birmie, na ternie którego naukowcy naliczyli: 524 buddyjskich pagód, 911 świątyń, 415 klasztorów i 380 innych obiektów. Położone nad rzeką Irawadi, w latach 1044-1287 było stolicą Pierwszego Imperium Birmańskiego (Królestwa Paganu). Obecnie pozostałości miasta tworzą rozległą strefę archeologiczną, z doskonale zachowanymi zabytkami rozsianymi na obszarze o długości 13 km i szerokości 8 km.Bagan

Lot balonem nad Bagan (impreza fakultatywna) - to jedna ze sztandarowych atrakcji Birmy. Loty balonami odbywają się wyłącznie o wschodzie słońca. Przelot odbywa się bezpośrednio ponad setkami, kamiennych pagód dawnej stolicy I Imperium Birmańskiego. Lot zależnie od warunków atmosferycznych trwa od 30 do 50 minut. W cenę wliczony jest poczęstunek przed lotem, lampka szampana po lądowaniu oraz certyfikat odbytego lotu balonem wraz z okolicznościowym upominkiem. Lot balonem nad Bagan to faktycznie zapadająca w pamięć przygoda. Cena: około 350 US$ /os.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Bagan - kraina tysięcy pagód

ś, o, k
Dzień 9   Dalsze zwiedzanie Bagan / nocny przejazd nad Jezioro Inle

Pagody BaganJeden dzień na obejrzenie Bagan to zdecydowanie za mało. Z tego powodu również i ten dzień poświęcimy na fascynujące poszukiwania "najpiękniejszej pagody" oraz "najlepszego punktu widokowego", z którego rozpościera się najpełniejsza panorama okolicy. Późnym wieczorem opuścimy Bagan i nocnym autobusem o podwyższonym standardzie (w klasie VIP) pojedziemy nad Jezioro Inle. Czas przejazdu to około 8 godzin.

ś, o, k
Dzień 10   Całodniowe zwiedzanie okolic Jeziora Inle z pokładu łodzi, wizyta w ruinach Indein

Jezioro InleBardzo wcześnie rano dotrzemy do miasteczka Nyaung Shwe, będącego bazą wypadową do jednej z trzech największych atrakcji Birmy - Jeziora Inle. Po zakwaterowaniu w hotelu, kilku godzinach snu, odświeżeniu się i śniadaniu, wsiądziemy do szybkich łodzi, które staną się naszym środkiem transportu na cały dzień. Odwiedzimy między innymi pływające na jeziorze plantacje warzyw, wioski w których kanały zastąpiły ulice, a samochody ustąpiły miejsca łodziom. Zajrzymy do monumentalnej Świątyni Phaung Daw Oo Paya, stanowiącej filar religii dla mieszkańców jeziora. Obejrzymy również kilka lokalnych manufaktur, zajmujących się tkactwem, jubilerstwem czy wyrobem tradycyjnych ozdób. Z pewnością będziemy mieli też możliwość podejrzenia pracy rybaków z Inle. Wczesnym przedpołudniem popłyniemy jeszcze do niezwykle tajemniczych i majestatycznych ruin świątynnych w Indein. Do hotelu wrócimy po zachodzie słońca. Kolacja i nocleg w Nyaung Shwe.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Wszystko na wodzie...

ś, o, k
Dzień 11   Poranny przelot samolotem z okolic Jeziora Inle na Plażę Ngapali

Plaża NgapaliPo śniadaniu opuścimy hotel w Nyaung Shwe i przejedziemy na nieodległe lotnisko w Heho. Stamtąd polecimy samolotem na lotnisko w Thandwe (około 1 godzinę), skąd będzie już tylko 20 minut jazdy autobusem do Ngapali - najpiękniejszej plaży w całej Birmie. Po zakwaterowaniu, czas wolny. Obiad i kolacja we własnym zakresie na terenie hotelu lub w jednej z licznych restauracji w okolicy.

Plaża Ngapali - to nie tylko najpiękniejsza plaża w całej Birmie, ale również w pewien sposób najbardziej ekskluzywna. O ile Birma jest krajem z długą linią brzegową, o tyle z powodów niedawnych uwarunkowań politycznych, dostęp do większości plaż był ograniczony dla obcokrajowców. Z tego powodu, nie wykształciła się w Birmie infrastruktura hotelowa na wybrzeżu. Wyjątek stanowiła Plaża Ngapali, do której to - z powodu izolacji - docierali tylko zamożni turyści. Nawet dziś, Plaża Ngapali nie straciła miana "ekskluzywności". Znajdują się na niej niemal wyłącznie obiekty 4* i 5*, a 9 na 10 turystów dolatuje tam samolotem. W naszej ocenie to najpiękniejsza plaża w Azji na której byliśmy. Długa, czysta, piaszczysta plaża oraz piękne, stylowe i zadbane hotele zlokalizowane bezpośrednio na linii brzegowej sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek - plaża niemal ze snów.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Ngapali, plaża doskonała

ś
Dzień 12   Plaża Ngapali: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Plaża NgapaliPełny dzień wypoczynku na rajskiej plaży.

Rezerwat słoni nieopodal Thandwe (impreza fakultatywna) - w ramach pobytu na plaży Ngapali będzie można odbyć wycieczkę do rezerwatu słoni nieopodal Thandwe. To rządowy ośrodek, w którym słonie mają zapewnione godne warunki życia. Impreza składa się najpierw z transportu samochodem do Thandwe. Następnych 45 minut spędza się w szybkiej łodzi na Rzece Thandwe, którą dopływa się do ośrodka. Na miejscu można pomóc w codziennej kąpieli słoni w rzece, przejechać na nich do ośrodka, by na miejscu pomóc w ich karmieniu. W cenę imprezy wliczony jest pełny obiad. Cena: około 70 US$ /os.

Rejs łodzią po morzu (impreza fakultatywna) - dla chętnych będzie istniała możliwość zorganizowania 4-godzinnego rejsu łodzią rybacką po morzu. To niezwykle relaksująca impreza, w trakcie której uczestnicy będą mogli łowić ryby, pływać z maską i rurką na rafie, opalać się oraz wyjść na bezludną wyspę. Koszt to około 10 US$ od osoby.

ś
Dzień 13   Plaża Ngapali: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

Pełny dzień wypoczynku na rajskiej plaży.

ś
Dzień 14   Poranny przelot samolotem do Rangunu / ostatnie zwiedzanie

Pagoda Ngar Htat Gyi, RangunPo śniadaniu, przejedziemy na lotnisko w Thandwe (20 minut jazdy), skąd odlecimy samolotem do Rangun. Lot zajmie niewiele ponad 1 godzinę. Po przylocie dokończymy zwiedzanie dawnego Rangunu. Odwiedzimy Pagodę Chauk Htat Gyi, która kryje w sobie potężny posąg leżącego Buddy oraz sąsiadującą z nią Pagodę Ngar Htat Gyi. Kolacja i nocleg w Rangun.

ś, k
Dzień 15   Rangun - spacer pośród kolonialnej zabudowy / wylot do Polski

Ostatnim akcentem wyjazdu będzie spacer pośród kolonialnej zabudowy Rangunu. Obiad we własnym zakresie. Po południu wylot z Rangunu do Polski.

ś
Dzień 16   Przylot do Polski

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wycieczki "Dzień po dniu"

Co odróżnia nasz program od innych ofert?

Przygotowujemy trasę wyjazdu - Bagan, Birma
 

Fotografie z wycieczki do Birmy

Opinie z wycieczki do Birmy

ELa 16 kwietnia 2020 źródło: Transazja
Oprócz zwiedzania dostałam od prowadzącego Krzysztofa ogrom wiedzy geograficzno-historyczno-socjologicznej. czytaj całość

zalety: mała grupa, perfekcja przekazu informacji przed wyjazdem i w trakcie, jeżeli niespodzianka to wyłącznie pozytywna tzw. wisienka na torcie.

wady: ŻADNYCH

opinia: Skorzystałam z wyjazdu do Birmy 2019, oprócz zwiedzania tego kraju dostałam od prowadzącego Krzysztofa ogrom wiedzy geograficzno-historyczno-socjologicznej. Dopieszczenie detalu w każdym calu. Komfort poznawania w tempie odpoczywania. Poza tym Krzysztof skupia fajnych ludzi wokół siebie [cytuję jedną ze współuczestniczek, która wojażowała z TransAzją kilkukrotnie] - potwierdzam. Polecam bez wachania TransAzję, mam nadzieję na spotkanie.

Uczestniczka 9 kwietnia 2020 źródło: Transazja
Uważamy, że wyjazd do Birmy z Krzysztofem był jednym z naszych najlepszych i najciekawszych wyjazdów. czytaj całość

zalety: perfekcyjna organizacja zarówno przed jak i w trakcie imprezy, doskonałe przygotowanie merytoryczne, mała grupa, rewelacyjna atmosfera chociaż mieliśmy wiele obaw, nie znaliśmy biura, znaleźliśmy ofertę w internecie

wady: praktycznie brak

opinia: dotyczy wyjazdu do Birmy listopad 2019 z biurem Trans-Azja. Wybraliśmy to biuro, ponieważ oferuje podróż w małych grupach, a program wycieczki jest niestandardowy. Nie znaliśmy biura i mieliśmy trochę obaw, które okazały się zupełnie nieuzasadnione. Krzysztof osobiście prowadził naszą grupę i jesteśmy pod dużym wrażeniem Jego zaangażowania, doskonałej organizacji oraz rewelacyjnego przygotowania merytorycznego. Cała impreza była doskonale zorganizowana, a przy tym nie brakowało spontanicznych zwrotów akcji oraz możliwości zajęć ponadprogramowych. Uważamy, że wyjazd do Birmy z Krzysztofem był jednym z naszych najlepszych i najciekawszych wyjazdów. Polecamy i czekamy na kolejną możliwość poznania z Krzysztofem kolejnych interesujących zakątków świata

Irena i Ryszard 60+ 2 kwietnia 2020 źródło: Facebook
Otrzymaliśmy dużą dawkę informacji odnośnie odwiedzanego kraju jak i całego regionu podanych w przystępny sposób. czytaj całość

zalety: Mała grupa-10 osób. Wybitnie profesjonalne przygotowanie uczestników przed wyprawą jak również pełna opieka w trakcie a szczególnie w chwili wystąpienia niespodziewanych okoliczności np. poważnych problemów zdrowotnych.

wady: Brak

opinia: Wyprawa do Birmy w drugiej połowie listopada 2019. Pierwszy raz wraz z żoną skorzystaliśmy z usług biura TransAzja prowadzącego wspaniale przez pana Krzysztofa Stępnia wraz z żoną Agnieszką. Wyjazd niezapomniany, urzekający, pełen wrażeń turystycznych jak i mistycznych. Otrzymaliśmy dużą dawkę informacji odnośnie odwiedzanego kraju jak i całego regionu podanych w przystępny sposób. Tempo zwiedzania bardzo umiarkowane - obfitujące w wiele atrakcji. Na koniec wypoczynek na wspaniałej rajskiej plaży. Niestety w ostatnich dniach naszej wyprawy u mojej żony wystąpiły poważne problemy zdrowotne. Krzysztof sprawdził się na 200%. Wykazał się dużą profesjonalną pomocą oraz wielką empatią. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Żałujemy, że na TransAzje natknęliśmy się dopiero teraz. Jeśli będzie to moźliwe w obecnej globalnej sytuacji to na pewno skorzystamy jeszcze nie jeden raz z ich usług. Polecamy wszystkim miłośnikom azjatyckich klimatów.

Ewa S. 31 marca 2020 źródło: Transazja
Bardzo podobało mi się umiarkowane tempo zwiedzania, wszędzie można było obejrzeć wszystko do woli, zrobić zdjęcia czytaj całość

zalety: Perfekcja i pasja Krzysztofa - organizatora i przewodnika - począwszy od przedwyjazdowych wskazówek aż po ostatni dzień podróży.

wady: To prawie niemożliwe - mając na względzie inne moje wyjazdy - ale nie było.

opinia: Była to wycieczka do Birmy w drugiej połowie listopada 2019. Dwa tygodnie wypełnione zwiedzaniem ciekawych miejsc, pięknymi zachodami słońca, różnorodnymi wycieczkami(statek, łodzie, ciężarówka a nawet balon),a na końcu relaksem na rajskiej plaży. Wszystko to w miłej atmosferze, poczuciu bezpieczeństwa a nawet zaopiekowania, z ogromną dawką wiedzy serwowaną przez Krzysztofa i wspaniałą organizacją.

Bardzo podobało mi się umiarkowane tempo zwiedzania, wszędzie można było obejrzeć wszystko do woli, zrobić zdjęcia, no i oczywiście wysłuchać ogromnej ilości informacji przekazywanej przez Krzysztofa. Tu ogromną zaletą była też mała liczebność grupy.

Świetnym pomysłem były trzy posiłki w ciągu dnia,nie dlatego, że czułam się głodna, wręcz przeciwnie, jedzenia było zawsze pod dostatkiem, a dla mnie nawet za dużo, ale taka przerwa w ciągu dnia wypełnionego zwiedzaniem, wszystkim nam dobrze robiła.

Wróciłam nie tylko wypoczęta i oczarowana Birmą ale też zachwycona zaangażowaniem i fachowością Krzysztofa.

Śledzę stronę TransAzji, bo z pewnością będę chciała jeszcze z nimi pojechać.

Ania K. 29 marca 2020 źródło: Facebook
Bardzo dbają o to by nie podążać z klientami jedynie utartymi szlakami a pokazać im dany kraj od najbardziej unikalnej strony, dają poczuć jego klimat. czytaj całość

zalety: Urozmaicony, bardzo dobrze przemyślany program; wysoka jakość narracji; dbałość o bezpieczeństwo

wady: Trudno nie mieć ochoty na więcej ;-)

opinia: Podróżowałam z TransAzją trzykrotnie- zaczynając od Sri Lanki w styczniu 2017, następnie do Birmy w kwietniu 2018 i do Laosu w lutym 2020. Wszystkie wyprawy okazały się niezapomniane, każda na swój sposób i z każdą kolejną miałam ochotę na więcej. Oferta TransAzji pozwala dotrzeć do miejsc ciekawych i urokliwych. Bardzo dbają o to by nie podążać z klientami jedynie utartymi szlakami a pokazać im dany kraj od najbardziej unikalnej strony, dają poczuć jego klimat. Każdy wyjazd jest bardzo dobrze zaplanowany, przemyślany i zorganizowany. Motywacją twórców tych wypraw jest chęć pokazania innym tej części świata w taki sposób by pozostawić niezatarte wspomnienia i rozbudzić chęć podróżowania. I to się zdecydowanie udaje!

Krzysztof 24 marca 2020 źródło: Transazja
Wiedza prowadzącego na temat buddyzmu i religii Wschodu wymyka się prostej klasyfikacji. czytaj całość

zalety: Dogłębne poznanie kraju lub regionu (na ile to możliwe bez znajomości jego języka). Znakomite przygotowanie wyjazdu. Wszystkie informacje geograficzno-turystyczne opracowane przez TransAzję, tzn. zawsze aktualne uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, co jest niespotykaną praktyką. Zaangażowanie, wiedza i kompetencje prowadzącego są niezrównane.

wady: NIE MA. Żeby nie wyglądało tak różowo starałem się jakieś znaleźć. No i powtarzam: NIE MA WAD.

opinia: Byłem z TransAzją w Tybecie (2018), Birmie i Nepalu (2019). Świetnie przemyślane i przygotowane, niepowtarzalne programy. Wyjazd jakby w gronie miłych znajomych (chociaż nikogo nie znałem). Dobór "współlokatora" i przydzielanie pokoi zawsze bezproblemowe. Informacje geograficzno-kulturowe udzielane podczas przejazdów, a nawet można niekiedy powiedzieć wykłady niezwykle interesujące i starannie przygotowane pozwalają na przyswojenie sporego zasobu wiedzy o zwiedzanym regionie. Wiedza prowadzącego na temat buddyzmu i religii Wschodu wymyka się prostej klasyfikacji. Zaangażowanie pp. Stępniów poważne podejście do organizacji wyjazdów, wywiezienia jak najlepszych wrażeń i poszerzenia znajomości zwiedzanych krajów przez uczestników wyjazdów zasługują na najwyższe uznanie.

Agnieszka R. 19 marca 2020 źródło: Transazja
Ta niezwykła, intensywna i pełna niesamowitych miejsc wyprawa, była moim pierwszym spotkaniem z Azją i dzięki Wam, załapałam bakcyla...przepadłam... i ciągle planuje kolejne czytaj całość

zalety: bardzo przemyślany i bogaty program, organizacja na najwyższym poziomie, bezpieczeństwo, fantastyczne hotele, wybór miejsc na posiłek od super restauracji po domowy posiłek i wszystko pyszne, - gigantyczna wiedza Krzysztofa, świetnie przekazywana

wady: uzależniające

Birma w wydaniu Trans Azji? Ta niezwykła, intensywna i pełna niesamowitych miejsc wyprawa, była moim pierwszym spotkaniem z Azją (luty/marzec 2019) i dzięki Wam (Agnieszko i Krzysztofie), załapałam bakcyla...przepadłam... i ciągle planuje kolejne :) Fantastyczna podróż, przemyślany pod każdym względem, realizowany zgodnie z planem, przebogaty program, poczucie bezpieczeństwa - 100%, a jednocześnie niespodzianki i przygody na każdym kroku. Bardzo ciekawa narracja Krzysztofa (Twoja wiedza imponuje), cudowni lokalni przewodnicy i wspaniali birmańczycy... Rekomenduję Birmę z Trans Azją każdemu, kto nie lubi spędzać wakacji na basenowym leżaku. Ale czas relaxu po zwiedzaniu tych cudownych miejsc, w uroczych miejscówkach po drodze, czy wypoczynek na plaży, umożliwiający na nowo przeżywanie wrażeń dnia - bezcenne!Inne wycieczki do Azji

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
wiosna 2025planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
majówka 2025 planowany

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 16 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M526320,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

  Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

 3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasza wycieczka do Birmy to łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, ze stacjonarnym pobytem przy plaży, na końcu imprezy. Wyjazd dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

  Czas pobytu w Birmie jest wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite, 3-posiłkowe wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem, od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży, natomiast dwa dłuższe przejazdy między miastami odbywać się będą kursowymi autobusami w klasie VIP. Dystans pomiędzy Jeziorem Inle, Plażą Ngapali oraz Rangunem pokonamy samolotem.

 4. Czy do Birmy potrzebna jest wiza?

  Zdecydowana większość obcokrajowców (w tym Polacy) są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Myanmaru (Birmy). Władze kraju wprowadziły elektroniczny system wizowy "Myanmar eVisa", pozwalający samodzielnie aplikować online.

  Koszt wizy w systemie "Myanmar eVisa" to aktualnie 50 US$. Aby aplikować o taką wizę należy wypełnić prosty formularz (w języku angielskim) dostępny na stronie https://evisa.moip.gov.mm, uiścić opłatę wizową za pomocą karty kredytowej lub karty debetowej umożliwiającej płatności przez internet, a po kilku godzinach otrzymamy zwrotną wiadomość z numerem wizy. Dokument taki należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

  Uwaga: cena wyjazdu nie zawiera opłaty wizowej.

  Co jest niezbędne aby aplikować o Myanmar eVisa?

  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Birmy,
  • Skan 1 kolorowej fotografii paszportowej,
  • Karta umożliwiająca dokonania płatności przez internet (kredytowa lub wypukła debetowa)

  Uwaga: jeżeli uczestnik z jakiś powodów nie będzie miał możliwości samodzielnego aplikowania o wizę - pomożemy w tym lub wręcz aplikujemy w jego imieniu.

 5. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Birmy
  • 1 wolna strona w paszporcie

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

 6. Jak realizowany będzie przelot do Birmy?

  Niestety, Birma nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Europą. Z punktu widzenia podróży lotniczych jest to nadal bardzo odległy kraj, do którego dość trudno dolecieć, a podróż w każdą stronę jest długa.

  Najwygodniejsze i najszybsze połączenie lotnicze jest obecnie realizowane liniami Qatar Airways lub chińskimi liniami China Southern, z przesiadkami w Paryżu i chińskim Kantonie. Od niedawna, połączenia mają linie z Półwyspu Arabskiego, z przesiadką w Dubaju. Dopuszczamy też możliwość przelotu przez Bangkok, Hong Kong lub Singapur. Generalnie uczestnicy muszą się liczyć z dwoma przesiadkami w drodze "do" i "z" Birmy.

  Najczęściej do tej pory lataliśmy do Rangunu liniami Qatar Airways, z przesiadką w Dausze, raz Singapore Airlines z przesiadkami w Monachium i Singapurze oraz dwa razy liniami China Southern z przesiadką w Kantonie.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do linii lotniczych o oferty przelotu. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu, przewoźnik oraz trasa i godziny przelotu.

 7. Jak realizowany będzie transport na terenie Birmy?

  Transport na terenie Birmy odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu (bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży), od punktu do punktu oraz - na terenie miast - od obiektu do obiektu. Dla grupy do 10 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

  Nocne przejazdy pomiędzy Bago i Mandalaj oraz Bagan i Jeziorem Inle będą realizowane kursowymi autobusami o podwyższonym komforcie, w klasie VIP. Autobusy takie mają bardzo rozkładane siedzenia, dużo przestrzeni na nogi, a każdy pasażer otrzymuje do dyspozycji koc, poduszkę, wodę oraz drobną przekąskę.

  Pomiędzy Heho (okolice Jeziora Inle) oraz Thandwe (okolicy Plaży Ngapali) oraz pomiędzy Thandwe i Rangunem transfer będzie realizowany krajowym, rejsowym samolotem, odbywającym rozkładowe, regularne połączenia na tej trasie.

 8. Dlaczego zrezygnowaliśmy z przelotów pomiędzy miastami na trasie?

  Istotnie, zrezygnowaliśmy z kilku przelotów wewnętrznych na terenie Birmy na rzecz transportu lądowego. Birma to rozległy kraj, gdzie miejsca warte odwiedzenia rozrzucone są po różnych jego regionach. Większość zorganizowanych grup realizuje transfery pomiędzy miastami transportem lotniczym. Ma to na celu oszczędzenie czasu i zwiększenie komfortu.

  Uważamy, że przy odpowiednim planowaniu oraz doborze trasy, możliwe jest i wręcz wskazane przemieszczanie się bez korzystania z samolotów. Taka forma podróżowania pozwala lepiej poznać kraj, podpatrywać mieszkańców, wyrobić sobie zdanie na temat dostępnych środków transportu, czy wreszcie nieco zaoszczędzić pieniędzy (podróże lotnicze w Birmie do tanich nie należą).

  Autobusy klasy VIP w Birmie są niezwykle komfortowe, przez co nocny przejazd wcale nie musi oznaczać znaczącego dyskomfortu lub straty czasu.

  Uwaga!: Warto dodać, że nocna podróż autobusem z Bagan nad Jezioro Inle została tak zaplanowana, że po dotarciu na miejsce, uczestnicy od razu wchodzą do czekających pokoi w hotelu. Dopiero po kilku godzinach snu, odświeżeniu się i śniadaniu, wsiądziemy do szybkich łodzi, które staną się naszym środkiem transportu na cały dzień.

  W przypadku nocnej podróży z Rangunu do Mandalaj, wejście do hotelu nastąpi między godziną 10 a 12, przed rozpoczęciem zasadniczego zwiedzania miasta. Właściwa godzina otrzymania pokoi hotelowych jest uzależniona od ich dostępności w danym dniu.

 9. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. Pragniemy bowiem, aby także i miejsca noclegowe stały się spójną częścią wypoczynku i pobytu w Birmie.

  Dużą zaletą wyjazdu jest zakwaterowanie w komfortowych hotelach, na ogół umiejscowionych w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie. W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 3* i 4*. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, telewizorem i łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia. Doskonale nadają się do wypoczynku lub relaksu po całym dniu zwiedzania.

  Mamy rezerwacje w poniższych hotelach *

  Na potrzeby wypoczynkowej części wyjazdu, wybraliśmy hotel, który znajduje się bezpośrednio przy Plaży Ngapali. Plaża Ngapali - to nie tylko najpiękniejsza plaża w całej Birmie, ale również w pewien sposób najbardziej ekskluzywna. O ile Birma jest krajem z długą linią brzegową, o tyle z powodów niedawnych uwarunkowań politycznych, dostęp do większości plaż był ograniczony dla obcokrajowców. Z tego powodu na wybrzeżu, nie wykształciła się w infrastruktura hotelowa. Wyjątek stanowiła Plaża Ngapali, do której to - z powodu izolacji - docierali tylko zamożni turyści. Nawet dziś, Plaża Ngapali nie straciła miana "ekskluzywności". W naszej ocenie to najpiękniejsza plaża w Azji, na której byliśmy. Długa, czysta, piaszczysta plaża oraz piękne, stylowe i zadbane hotele zlokalizowane bezpośrednio na linii brzegowej sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek - plaża niemal ze snów.

  Uwaga!: Warto dodać, że nocna podróż autobusem z Bagan nad Jezioro Inle została tak zaplanowana, że po dotarciu na miejsce, uczestnicy od razu wchodzą do czekających pokoi w hotelu. Dopiero po kilku godzinach snu, odświeżeniu się i śniadaniu, wsiądziemy do szybkich łodzi, które staną się naszym środkiem transportu na cały dzień.

  W przypadku nocnej podróży z Rangunu do Mandalaj, wejście do hotelu nastąpi między godziną 10 a 12, przed rozpoczęciem zasadniczego zwiedzania miasta. Właściwa godzina otrzymania pokoi hotelowych jest uzależniona od ich dostępności w danym dniu.

 10. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 611 US$

 11. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

  Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

  Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

 12. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 13 śniadań, 9 obiadów i 10 kolacji. Pozostałe posiłki - 3 obiadów i 3 kolacje - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 60 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje. Obiady i kolacje na ogół będą serwowane w restauracjach, rzadziej w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni birmańskiej, chińskiej, rzadziej europejskiej czy tajskiej. Często będą to dania wegetariańskie.

  Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone w czasie obiadów i kolacji napoje.

 13. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 3 obiadów i 3 kolacji.

  Kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to pobytu na plaży.

  Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 60 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-12 US$.

 14. Jakie są dodatkowe koszty?

  Podana cena wyjazdu jest praktycznie ceną całkowitą. Jedynymi dodatkowymi opłatami są:

  • Wiza turystyczna do Birmy: równowartość 50 US$ płatna w PLN przed wylotem,
  • Zwyczajowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców w kwocie 50 US$ od uczestnika, - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przylocie do Rangunu,
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 3 obiadów i 3 kolacji,
  • Opłat za napoje w czasie obiadów i kolacji,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 15. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Warto dodać, że praktycznie wszędzie na trasie naszego wyjazdu będą dostępne bankomaty lub punkty wymiany pieniędzy umożliwiające pozyskanie brakujących birmańskich kyatów.

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 500 MMK (1,35zł)
  • Coca Cola 0,5l: 1000 MMR (2,70zł)
  • Coca Cola 1,5l: 3000 MMR (8zł)
  • Piwo 0,6l: 1200 - 1500 MMK (3,2 - 4,2zł)
  • Gorący posiłek: 4000 - 16000 MMR
 16. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

  Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 10-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Birmy.

  Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej nie tylko znacząco obniża koszt opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  Lokalną kartę SIM można nabyć już w hali terminalu przylotów lotniska w Rangun. Jej koszt to około 8-10 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

  Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

 17. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych w Birmie?

  Duża część miejsc, które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

  • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów (skarpetki również nie są dozwolone),
  • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni lub zabiera ze sobą,
  • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym. Na ten cel warto zabrać ze sobą pareo, długą chustę lub sarong - dotyczy to również mężczyzn,
  • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
  • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
 18. Jaką walutą płaci się w Birmie?

  Walutą Birmy jest kyat (czyt. cziat). Jego kod to MMK. Od niedawna zupełnie bez problem i legalnie można je nabyć w kantorach wymiany walut lub bankach. Są one szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: birmańskie kyaty poza krajem są bezwartościowe i nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Na kyaty można wymienić amerykańskie dolary oraz euro, przy czym te pierwsze są zdecydowanie bardziej preferowane. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  UWAGA - BARDZO WAŻNA INFORMACJA!

  Banknoty dolarów lub euro muszą być z bardzo nieodległych lat oraz w idealnym stanie. Każde zagięcie, rozdarcie, zanieczyszczenie lub dodatkowy napis czy znaczek niemal zawsze spowodują odrzucenie banknotu w czasie wymiany. Nawet złożenie banknotu na pół powodujące trwały ślad po linii zgięcia będzie również skutkowało niezbywalnością banknotu w Birmie. Jest to szalenie ważna sprawa i duży problem w czasie podróżowania po kraju.

  Dolary i euro w wysokich nominałach (100 i 50) będą wymieniane po wyższym kursie niż banknoty z niskimi nominałami.

  Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi artykułami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany kyatów na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany oraz koniecznością pokazania dowodu pierwotnej wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 1380 MMK
  1 EUR = ok. 1595 MMK
  1000 MMK = 2,65 PLN

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 500 MMK (1,35zł)
  • Coca Cola 0,5l: 1000 MMR (2,70zł)
  • Coca Cola 1,5l: 3000 MMR (8zł)
  • Piwo 0,6l: 1200 - 1500 MMK (3,2 - 4,2zł)
  • Gorący posiłek: 4000 - 16000 MMR
 19. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  Lot balonem nad Bagan
  To jedna ze sztandarowych atrakcji Birmy. Loty balonami odbywają się wyłącznie o wschodzie słońca. Przelot odbywa się bezpośrednio ponad setkami, kamiennych pagód dawnej stolicy I Imperium Birmańskiego. Lot zależnie od warunków atmosferycznych trwa od 30 do 50 minut. W cenę wliczony jest poczęstunek przed lotem, lampka szampana po lądowaniu oraz certyfikat odbytego lotu balonem wraz z okolicznościowym upominkiem. Lot balonem nad Bagan to faktycznie zapadająca w pamięć przygoda.
  Cena: około 300 US$ /os.

  Rezerwat słoni nieopodal Thandwe
  W ramach pobytu na plaży Ngapali będzie można odbyć wycieczkę do rezerwatu słoni nieopodal Thandwe. To rządowy ośrodek, w którym słonie mają zapewnione godne warunki życia. Impreza składa się najpierw z transportu samochodem do Thandwe. Następnych 45 minut spędza się w szybkiej łodzi na Rzece Thandwe, którą dopływa się do ośrodka. Na miejscu można pomóc w codziennej kąpieli słoni w rzece, przejechać na nich do ośrodka, by na miejscu pomóc w ich karmieniu. W cenę imprezy wliczony jest pełny obiad.
  Cena: około 70 US$ /os.

  Rejs łodzią rybacką po morzu
  W czasie pobytu na Plaży Ngapali, będzie istniała możliwość zorganizowania 4-godzinnego rejsu łodzią rybacką po morzu. To niezwykle relaksująca impreza, w trakcie której uczestnicy będą mogli łowić ryby, pływać z maską i rurką na rafie, opalać się oraz wyjść na bezludną wyspę.
  Cena: 10 US$/ os.

 20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Birma to rozległy i zróżnicowany kraj. Na jej pogodę bezpośrednio wpływa wysokość terenu oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W dużym uproszczeniu wyróżnia się trzy pory roku: suchą chłodną, suchą gorącą oraz mokrą. Temperatury powietrza są wysokie lub bardzo wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca często jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Jednakże z uwagi na duże zróżnicowanie wysokości terenu i bardzo wyodrębnione, różniące się między sobą regiony geograficzne, klimat - a co za tym idzie - warunki pogodowe mogą znacząco różnić się od siebie.

  Okres od połowy października do lutego to w Birmie chłodna pora sucha i na ten okres przypada również sezon turystyczny w tym kraju.

  W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 30-32 st. C w dzień i nie mniej niż 20-25 st. C w nocy. Odczucie gorąca będzie potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza, a przy bezchmurnym niebie może sięgnąć nawet wartości powyżej 35 st. C.

  Opady deszczu są mało prawdopodobne, jednak sporadycznie możliwe. W czasie wyjazdu należy być przygotowanym na ich występowanie.

 21. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

  Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków.

  Bardzo dużo miejsc, które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Najlepiej przywieźć ze sobą dużą chustę lub zaopatrzyć się w sarong / pareo już na miejscu (dotyczy to też mężczyzn) i każdorazowo przed wejściem zakładać.

  Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

  Nie powinno bardzo padać, listopad-luty to pora sucha, ale parasol dobrze jest mieć, chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem. Nienajlepszym rozwiązaniem są peleryny przeciwdeszczowe. Są mało poręczne i trudno je wysuszyć, a mokre są z kolei uciążliwe w przechowywaniu.

  Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne. Warto rozważyć zabranie apaszki lub uniwersalnej chusty, która może posłużyć jako tymczasowe nakrycie głowy, ręcznik, chusta od kurzu czy mokry ręcznik.

  Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic. Ponieważ przed wejściem do świątyń najczęściej ściągamy buty, zwróćmy uwagę czy te, w których mamy zamiar podróżować łatwo schodzą z nogi.

 22. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 60 000 EUR
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 15 000 PLN
 23. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Birmy nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

  Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki. Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to w miejscach, które będziemy odwiedzać ryzyko jest małe lub nie występuje. Mandalay, Rangun i Bagan są wolne od malarii. Tak samo w stanie Shan - obszar na którym znajduje się Jezioro Inle - malaria nie jest problemem. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi. Środki te muszą być przepisane przez lekarza, nie musi być to specjalista medycyny tropikalnej. Można także wziąć je ze sobą "na wszelki wypadek". Bez konsultacji z miejscowym lekarzem na terenie Birmy antymalaryki bardzo trudno zakupić. Komary są, choć w porze suchej jest ich dużo mniej. Polski MSZ w dziale dotyczącym zdrowia na terenie Birmy nie wspomina nic na temat malarii.

  Co roku odnotowywane są za to przypadki dengi - infekcyjnej choroby wywoływanej przez wirusa dengi, które to przenosi kilka gatunków komarów mających charakterystyczne białe pasy na odnóżach. Leczy się objawy choroby, a zapobiega się jej stosując repelenty. Komary przenoszące wirus dengi są aktywne zwłaszcza wczesnym rankiem i wieczorem, ale należy zwracać na nie uwagę przez cały dzień. Zalecamy zabrać z Polski dobre repelenty oraz jasne, przewiewne ubrania. W Birmie również jest duży wybór środków przeciw komarom.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.Cena

4 900 PLN   + 1700 US$

oraz dodatkowo

50 US$ - obowiązkowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców
50 US$ - koszt wizy turystycznej

Termin następnej wycieczki do Birmy
wiosna 2024

Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa-Rangun-Warszawa z przesiadkami + opłaty lotniskowe,
 • Przelot na trasie Heho-Thandwe oraz Thandwe-Rangun + opłaty lotniskowe,
 • Pokoje 2-osobowe standardu 3*+. Hotele posiadają przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia,.
 • Posiłki opisane w planie wyjazdu (13 śniadań, 9 obiadów, 10 kolacji),
 • Opiekę polskiego pilota i przewodnika,
 • Równoczesną opiekę lokalnego, anglojęzycznego pilota,
 • Dwa nocne przejazdy autobusowe w klasie VIP,
 • Wszystkie pozostałe transfery prywatnym, wygodnym autobusem,
 • Wstępy do wszystkich opisanych w programie obiektów,
 • Butelkowaną wodę pitną,
 • Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW
 • Obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wizy turystycznej do Birmy: równowartość 50 US$ płatna w PLN przed wylotem,
 • Obowiązkowych napiwków dla lokalnych pilotów i kierowców w kwocie 50 US$/os.,
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 3 obiadów i 3 kolacji,
 • Napojów w czasie obiadów i kolacji,
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego wyłącznie na życzenie uczestnika: US$ 611,
 • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej,
Opcjonalne, dodatkowo płatne atrakcje:
 • Lot balonem nad Bagan: ok. 300 US$ od osoby,
 • Wycieczka do rezerwatu słoni nieopodal Thandwe: około 70 US$ od osoby,
 • Rejs łodzią rybacką połączony ze snorkelowaniem i łowieniem ryb: około 10 US$ od osoby

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Birmy.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.Inne wycieczki do Azji

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
wiosna 2025planowany

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
majówka 2025 planowany

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Wycieczka do Birmy: 16 dni, objazdowa z wypoczynkiem na plaży Ngapali | transAzja

Wycieczka objazdowa do Birmy w 16 dni

Wakacje w Birmie, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu

Birma - wycieczka objazdowa z wypoczynkiem na plaży Ngapali

Wycieczka objazdowa po Birmie: dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją


TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl