/> Wycieczka na Bali z kursem gotowania, uprawy ryżu i wypoczynkiem, 15 dni | transAzja

Wycieczka objazdowa na Bali w 15 dni

Wakacje na Bali, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu

Bali - wycieczka objazdowa z kursem gotowania, uprawy ryżu i praktyką jogi

Wycieczka objazdowa po Bali: praktyka jogi, dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją

kraj Indonezja / Wyspa Bali + Gili 
zobacz też oferty: wycieczka do:
Bali, Sri Lanki, Nepalu, Laosu, Indii
długość wyjazdu 15 dni, łącznie z przelotami
trasa Rumah Desa, Pura Batukaru, Jatiluwih, Pura Ulun Danu Bratan, Wodospad Gitgit, Lovina, Air Panas Banjar, Brama Vihara Arama, Wyżyna Kintamani, Pura Besakih, Ubud, Pura Taman Ayun, Goa Gajah, Gunung Kawi, Tirta Empul, Wyspa Gili Air, Sanur
rodzaj wyjazdu Wycieczka na Bali: łatwy, mało intensywny, o charakterze objazdowo-stacjonarnym, z wypoczynkiem na plaży pod koniec pobytu.

wyjazd z fakultatywnymi zajęciami jogi zobacz co to znaczy?

termin Następny planowany termin:
lato 2024
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dostępny dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest warunkiem wzięcia udziału w wyjeździe.
liczba uczestników minimum 10 - maksimum 14 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w hotelach standardu 4* i 3*
Planujemy pobyt w poniższych hotelach:
Rumah Desa: domy gościnne
Lovina: 3* Aneka Lovina
Ubud: 4* Bhuvana Ubud
lub Ubud: 3* Om Han Retreat
Gili Air: 3* Turtle Beach Resort
Sanur: 4* Parigata Resorts and Spa
W przypadku braku ich dostępności zostaną zastąpione innymi, o podobnym standardzie i lokalizacji.
wyżywienie 12 śniadań, 7 lub 8 obiadów, 7 kolacji
kod wyjazdu ID-22-02
wyjazd we współpracy z Joga Sztuka Życia
Zwróć uwagę!
  • Nie jest to formuła trampingowa,
  • Polski przewodnik przez całą podróż,
  • Bogata narracja w języku polskim,
  • Nie będziemy korzystać z publicznych autobusów,
  • W cenie niemal zawsze 3, pełne posiłki dziennie,
  • Noclegi w wysokiej jakości hotelach,
  • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat,
  • Profesjonalne zajęcia jogi w cenie wyjazdu,
  • W cenie wyjazdu kursy gotowania i uprawy ryżu.

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Zanurz się w unikalnej kulturze wyspy pachnącej plumeriami i goździkami !

Od autora: dlaczego Bali?

Bali jest jedną z najpopularniejszych z ponad 17 tysięcy indonezyjskich wysp. Dla wielu jest to prawie bajkowa kraina, odwieczny synonim rajskiego wypoczynku w tropikach. Nie brakuje jednak opinii, deprecjonujących Bali. Zarzuca się jej komercję, przereklamowanie czy wręcz wskazuje się na widoczne zanieczyszczenia. Nie zgadzam się z tymi zdaniami! Bali ma różne oblicza i to, z jakim przyjdzie nam obcować, zależy wyłączenie od nas samych i od tego, jak bardzo głęboko pragniemy zanurzyć się w unikalnej kulturze i religii mieszkańców wyspy, jak bardzo chcemy się otworzyć na inną kuchnię, architekturę i obyczaje. To niemal zawsze oznacza konieczność zejścia z plaży i ruszenia w głąb Bali. To właśnie chcę zaoferować naszym gościom - prawdziwe przybliżenie Bali.

Jestem zauroczona Bali. Umiem sobie wyobrazić siebie przenoszącą się tam na stałe. Dobrze poznałam wyspę i jej kulturę, a każdy tam pobyt zwyczajnie sprawia mi przyjemność. Postrzegam Bali jako wyspę dosłownie zatopioną w morzu pachnących plumerii, goździków i wanilii, skąpaną w soczystej zieleni, otoczoną cudowną, kwitnącą przez cały rok przyrodą. Preferuję tajemnicze, głęboko religijne, wioski, położone w głębi wyspy, gdzie można doświadczyć prawdziwego, mniej komercyjnego oblicza wyspy. Bali to dla mnie również wspaniała kraina świątyń, wyrastających na każdym kroku, nawet w małych domostwach i balijskich bogów charakterystycznego, lokalnego hinduizmu, których obecność czasami jest wręcz namacalna. To wreszcie kraina tańca i muzyki, którego zwieńczeniem jest prawie hipnotyzujący Kecak.

Budując program wyjazdu postawiłam sobie za cel próbę pokazania maksymalnie wielu obliczy wyspy. Planuję z uczestnikami objechać dużą część Bali, dotrzeć do jej różnych regionów, nie zapominając równocześnie o wypoczynku na plaży. Wierzę ponadto, że najlepszą drogą do poznania jest doświadczenie czegoś. Dlatego umieściłam w programie atrakcje, dzięki którym będzie można lepiej zrozumieć wyspę i jej mieszkańców. Zaplanowałam zatem kurs gotowania, sadzenia ryżu, orania pola z bawołem, podstaw alfabetu balijskiego i umiejętności jego zapisywania na palmowych liściach oraz wiele innych atrakcji.

Aby to wszystko zobaczyć, potrzeba czasu. Nie da się doświadczyć Bali w 5 dni. Stąd idea Bali, jako samodzielnej destynacji, bez łączenia jej ze zwiedzaniem innych wysp. W mojej prywatnej ocenie, Bali zakrawa na miano małego raju na ziemi. Zatem do zobaczenia niebawem… na Bali - wyspie bogów i kwiatów.
Agnieszka Stępień - autor trasy

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

Zgłoszenia

Termin następnej wycieczki do Bali
lato 2024

COVID-19 - Warunkiem wjazdu jest pełne zaszczepienie podróżnego przed COVID-19 oraz negatywny wynik testu PCR zrobionego nie wcześniej niż 48 godziny przed przyjazdem.

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu na Bali.



masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

  • Odwiedź kluczowe świątynie balijskiego hinduizmu: Pura Besakih, Pura Taman Ayun, Pura Luhur Batukaru,
  • Kurs gotowania: ugotuj tradycyjne balijskie potrawy,
  • Pół dnia jako balijski rolnik! Naucz się orać pole z bawołem, sadzić, zbierać i łuskać ryż,
  • Daj się zauroczyć występem transowego tańca Kecak,
  • Spłyń rzeką Ayung pośród oszałamiającej, tropikalnej roślinności,
  • Zobacz największe zabytki związane z balijską historią w Gunung Kawi, Tirta Empul, Goa Gajah,
  • Weź udział w codziennych czynnościach lokalnej społeczności, stając się na 1 dzień "Balijczykiem",
  • Poznaj podstawy alfabetu balijskiego i naucz się go zapisywać na palmowych liściach,
  • Wypocznij nad morzem na rajskiej wyspie Gili Air,
  • Zobacz jak rośnie kawa, goździki i ryż - a wszystko to w naturalnym środowisku,
  • Wypocznij w wygodnych hotelach, zlokalizowanych w tropikalnych ogrodach,
  • Przespaceruj się po majestatycznych, tarasowych polach ryżowych Jati Luwih,
  • Poznaj wielowiekowe rzemiosło balijskich artystów,
  • Zakosztuj egzotycznych smaków balijskich potraw, przesyconych mieszaniną aromatycznych przypraw,
  • Zrelaksuj się w najbardziej urokliwych okolicznościach balijskiej przyrody, u stóp potężnych wulkanów,
  • Praktykuj jogę prowadzoną przez Kasię Huk z Joga Sztuka Życia

Stopień trudności

Wycieczka na Bali ma charakter objazdowo-pobytowy. Trasa jest bardzo łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji ani przygotowań.
Zajęcia jogi nie są obowiązkowe, a wcześniejsze doświadczenia z jogą nie są wymagane. Joga na wyjeździe może być celem samym w sobie lub przyjemnym urozmaiceniem wyjazdu.

Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite, 3-posiłkowe wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

w programie: 3 dni wypoczynku na Wyspie Gili

Prowadzenie

Agnieszka Stępień - autorka i prowadząca trasę po Bali. Z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

Kasia Huk - pierwsze kroki na macie stawiała 15 lat temu. Joga to jej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie czerpie od Kasi Pilorz oraz Justyny Wojciechowskiej. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi z Polski i zagranicy.




Inne wycieczki do Azji

Plan wycieczki na Bali, 15 dni z transAzja.pl - wycieczka objazdowa z wypoczynkiem na plaży Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wyjazdu


Kliknij, aby zobaczyć nasz kolorowy folder
Dzień 1   Wylot z Polski

Wylot z Warszawy do Denpasar na Bali, z przesiadką w jednym z portów w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

posiłki
Dzień 2   Przylot na Bali, przejazd do Rumah Desa

Przylot do Denpasar i bezpośredni transfer prywatnym autobusem do położonego w samym centrum wyspy miasteczka Desa Baru. Przejazd zajmie nie więcej niż 2 godziny. Zakwaterowanie w Rumah Desa, odpoczynek po podróży, kolacja przy dźwiękach balijskiej muzyki oraz krótki pokaz tańca.

Uwaga: obiad w tym dniu jest uzależniony od pory przylotu do Denpasar.

o*, k
Dzień 3   Rumah Desa / pół dnia jako balijski rolnik - kurs sadzenia ryżu!

Nauka sadzenia ryżu w Rumah Desa, foto: rumahdesa.comWierzymy, że najlepszą drogą do poznania jest doświadczenie czegoś. Z tego powodu nie będziemy tylko obserwować, lecz - dzięki inicjatywie Rumah Desa - weźmiemy udział w codziennych czynnościach lokalnej społeczności, stając się po części "Balijczykami". Doświadczymy codziennego ich życia. Nauczymy się sadzić ryż, orać pole z bawołem, wyrabiać olej kokosowy, poznamy podstawy alfabetu balijskiego i nauczymy się go zapisywać na palmowych liściach, dowiemy się więcej o ceremonii ofiarowania w świątyniach i nauczymy się przygotowywać paczuszki ofiarne. Poznamy też codzienne rytuały mieszkańców, zapoznamy się z ich muzyką i tańcem.Nauka zapisywania na palmowych liściach, foto: rumahdesa.com

Rumah Desa - trudno jednoznacznie opisać czym jest Rumah Desa. W dosłownym tłumaczeniu z Bahasa to "wiejski dom", co nieuchronnie przywołuje skojarzenie z naszą "agroturystyką". I prawdopodobnie takie odniesienie jest najbardziej trafne. Przyjmując założenie, że niemal wszystko na Bali jest inne niż to do czego przywykliśmy w Polsce, a co więcej, wszystko na Bali ma swoją symbolikę i znaczenie, postanowiliśmy rozpocząć pokazywanie wyspy właśnie od pokazania codziennego życia mieszkańców oraz symboliki która temu towarzyszy. Dzięki inicjatywie Rumah Desa staniemy się na jeden dzień, po części "Balijczykami".

ś, o, k
Dzień 4   Pola ryżowe Jatiluwih. Przejazd do Lovina, po drodze: wodospad Gitgit i Pura Ulun Danu Bratan

1 sesja jogi

Pola ryżowe Jati LuwihPo śniadaniu opuścimy gościnną Rumah Desa i pojedziemy do Świątyni Pura Luhur Batukaru, która ma chronić wyspę przed złymi duchami. Następnie udamy się na dłuższy spacer po malowniczych tarasach pól ryżowych Jati Luwih. Dalej pojedziemy w podróż na północne wybrzeże Bali, zatrzymując się po drodze przy Świątyni Pura Ulun Danu Bratan nad jeziorem Bratan, jednej z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych świątyń wyspy. Pod koniec dnia zobaczymy jeszcze malowniczy wodospad Gitgit. Zakwaterowanie w hotelu w Lovina, kolacja, nocleg.

Pura Luhur Batukaru - to hinduska świątynia w Tabanan. Znajduje się na południowym stoku góry Batukaru, drugiego najwyższego wulkanu Bali. Pura Batukaru jest jednym z dziewięciu Kayangan - świątyń, które mają chronić Bali od złych duchów.

Jati Luwih - wioska, przy której znajdują się przepiękne tarasy ryżowe. Są one nawadniane przez system nazywany Subak. Okolica znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ś, o, k
Dzień 5   Wypoczynek w Lovinie, wycieczki do Sambangan, Air Panas w Banjar i Brama Vihara Arama

1 sesja jogi

Tego dnia chcemy zaproponować wybór między wypoczynkiem w hotelu przy plaży, a aktywnym spędzeniem czasu. Każdy z uczestników będzie mógł dopasować sobie program do własnych wymagań i potrzeb. Osoby które zdecydują się pozostać w hotelu, będą miały do dyspozycji basen, ogród i plażę. Będzie można się zrelaksować i odpoczywać.

Pozostałym chcemy zaproponować dwie, osobno płatne imprezy. Pierwsza to Sambangan i tropikalny spacer do jednego z najpiękniejszych wodospadów na Bali (cała impreza 5-6 godzin, obiad w cenie, wyjazd po śniadaniu). Druga to wycieczka do Air Panas w Banjar, gdzie będzie można zanurzyć się w basenach z gorącą wodą, bogatą w związki siarki oraz do buddyjskiej świątyni Brama Vihara Arama (cała impreza 2,5 - 3 godzin, wyjazd po obiedzie). Nocleg w Lovina, kolacja we własnym zakresie. Wodospad Munduk, Bali

Sambangan - to fascynujący spacer przez malownicze pola ryżowe, bujną dżunglę i potoki do jednego z najpiękniejszych wodospadów na Bali. Po drodze mija się plantacje kawy, pomarańczy, goździków, wanilii, kakao i warzyw. Jest to wycieczka dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych czy kondycyjnych. Cała impreza, wraz z przejazdem zajmie około 5-6 godzin i warto ją zrealizować zaraz po śniadaniu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Sambangan - i wcale nie trzeba skakać z wodospadu!!! Cena: około 30 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach. W cenę wliczony jest obiad.

Air Panas (w Banjar) - Gorące źródła Air Panas w Banjarto miejsce gdzie można zanurzyć się w świętych dla mieszkańców Bali, gorących źródłach, które znajdują się w pięknie zaprojektowanym, tropikalnym ogrodzie. Wody siarczkowe, pochodzenia wulkanicznego mają przyjemną temperaturę 37 st.C. i tryskają z rzeźbionych, kamiennych ust mitycznych, podobnych do smoków istot. Cała impreza, razem z wizytą w Brama Vihara Arama, zajmie około 2,5 - 3 godzin. Cena: około 15 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach - razem z Brama Vihara Arama.

Brama Vihara Arama - Brama Vihara Arama - największa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Lovinynajwiększa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Loviny. Popularne miejsce spotkań medytacyjnych. W pięknym ogrodzie znajduje się wiele posagów Buddy. Na najwyższym tarasie kompleksu znajduje się stupa, która jest małą wersją świątyni Borobudur na wyspie Jawa. Cała impreza, razem z wizytą w Air Panas (w Banjar), zajmie około 2,5 - 3 godzin. Cena: około 15 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach - razem z Air Panas (w Banjar).

ś
Dzień 6   Wyżyna Kintamani, wizyta w Pura Besakih, widok na wulkany Agung i Batur, nocleg w Ubud

Pura Ulun Danu Batur nieopodal KintamaniRano, po śniadaniu wyjedziemy w stronę Wyżyny Kintamani, odwiedzając po drodze północno-balijską świątynię Beji. Głównym celem tego dnia będzie wizyta w najważniejszej balijskiej świątyni - Pura Besakih, znajdującej się u podnóża Wulkanu Agung. Na obiad udamy się do lokalnej restauracji z pięknym widokiem na Wulkan Batur. Następnie przejedziemy obok Jeziora Batur, które wypełnia mniejszą kalderę, powstałą po erupcji wulkanu. Po dotarciu do Ubud zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Wyżyna Kintamani - malownicza wyżyna na Bali, ze wzgórzami pochodzenia wulkanicznego, powstałymi w wyniku erupcji wulkanu Batur. Nazwa pochodzi od jednej z wiosek, która znajduje się na brzegu kaldery.

Gunung Batur - czynny wulkan, z najwyższym szczytem mierzącym 1717 m. n.p.m. W zewnętrznej, olbrzymiej kalderze znajduje się jezioro Batur.Ubud

Pura Besakih - uważana ze najważniejszą, hinduistyczną świątynię na Bali. Zbudowana na zboczach czynnego wulkanu Agung. Cały kompleks to ponad 200 budynków, które są połączone schodami i tarasami.

Ubud - centrum kultury i sztuki Bali. W mieście i w okolicy znajduje się wiele balijskich świątyń, tarasowe pola ryżowe, muzea, mnóstwo restauracji, sklepów oraz bazarów z lokalnymi produktami.

ś, o, k
Dzień 7   Zwiedzanie: Pura Taman Ayun, Tirta Empul, Gunung Kawi, Goa Gajah

1 sesja jogi

Tirta Empul - świątynię hinduską, w której Balijczycy dokonują oczyszczeniaDzień zaczniemy od zobaczenia przedstawienia Barong & Kris w położonej nieopodal Ubud wsi Batubulan. Następnie udamy się do Pura Taman Ayun - jednej z najpiękniejszych świątyń na wyspie. W dalszej części dnia zobaczymy kolejno Goa Gajah (Jaskinię Słonia), kompleks świątynno-grobowy Gunung Kawi oraz święte wody świątyni Tirta Empul. Powrót do Ubud, kolacja, nocleg.

Przedstawienie Barong & Kris - jest jednym z najbardziej popularnych dramatów scenicznych na Bali. Stawiany na równi z występami tanecznymi Legong i Kecak. Taniec ożywia na scenie klasyczną opowieść o walce dobra ze złem. Barong, życzliwy duch w bestialskiej formie, musi chronić królestwo przed mściwym gniewem wdowy i królowej czarownic, Rangdy. Zespół dwóch, męskich tancerzy opracowuje ruchy bogato zdobionego stroju Baronga, podczas gdy obsada drugoplanowa przedstawia małpy, kapłanów i mieszkańców wsi.Pura Taman Ayun

Taman Ayun - niegdyś główna świątynia Królestwa Mengwi. Piękne połączenie balijskiej świątyni z ogrodem i wodą. Budynek głównej świątyni został zbudowany w 1634 r.

Goa Gajah - Jaskinia Słonia z IX w., funkcjonująca obecnie jako sanktuarium.

Gunung Kawi - kompleks świątynno-grobowy, wykuty w skałach w X w n.e. Prowadzi do niego prawie 300 kamiennych schodków.

Tirta Empul - świątynię hinduską, w której Balijczycy dokonują oczyszczenia w świętych wodach, pochodzących z podziemnego źródła.

ś, o, k
Dzień 8   Kurs gotowania i Spływ Rzeką Ayung

Kurs gotowania, foto: rumahdesa.comKolejny dzień pełen unikalnych atrakcji. Ponownie wierząc, że najlepszą drogą do poznania jest doświadczenie czegoś, chcemy zabrać wszystkich uczestników na kurs gotowania. Rozpoczniemy go o 07:15 wizytą na bazarze, gdzie pod okiem prowadzącego zostaną zakupione świeże produkty, z których później ugotujemy wspólny obiad. W drugiej części dnia udamy się nad rzekę Ayung, gdzie przesiądziemy się do pontonów i popłyniemy w malowniczy rejs pośród oszałamiającej wręcz scenerii gęstej dżungli.

Kurs gotowania - Impreza przewidziana dla wszystkich uczestników, włączona w cenę wyjazdu. Każdy będzie mógł wziąć czynny udział w gotowaniu, lub - jeśli nie będzie miał takiej ochoty - będzie mógł stać się jedynie biernym obserwatorem kuchennych zmagań. Cała impreza, razem z wizytą na bazarze i obiadem zajmie około 6 godzin. W tym czasie uczestnicy nie tylko poznają praktyczny aspekt gotowania wybranych potraw, lecz również będą mogli dowiedzieć się szerzej na temat kuchni balijskiej, używanych składników, przypraw czy technik przyrządzania potraw. Całość zakończy się wspólnym obiadem.

Spływ Rzeką Ayung - Spływ Rzeką Ayungito również impreza przewidziana dla wszystkich uczestników, włączona w cenę wyjazdu. Spływ trwa około 2 godzin, w trakcie których pokonuje się około 11 km rzeki Ayung. Całość poprzedzona jest szkoleniem zachowania bezpieczeństwa na rzece, a każdy uczestnik zostanie wyposażony w kapok, kask i wiosło. Sam spływ jest prosty. Odcinki spokojnej, wolno płynącej wody są przedzielone przez okresowe spiętrzenia i uskoki, klasyfikowane jako 2 do 3 w 6 stopniowej skali (czyli proste i łagodne). Po zakończonej imprezie każdy będzie mógł skorzystać z gorącego prysznica, ręcznika, przebieralni oraz gorącej herbaty z imbirem. Całość zakończy kolacja. Zobacz film z ze spływu rzeką

Uwaga: jeżeli ktoś z uczestników nie może lub nie chce wziąć udziału w spływie, zaproponujemy inny rodzaj spędzenia tego czasu.

ś, o, k
Dzień 9   Ubud - Święty Małpi Las, Pałac Królewski / czas wolny na zakupy / wieczorem Taniec Kecak

1 sesja jogi

Święty Małpi Las w UbudPo śniadaniu w hotelu, przejedziemy do Świętego Małpiego Lasu. W plątaninie ścieżek i zabudowań porośniętych gęstą, tropikalną roślinnością odwiedzimy najważniejszą świątynię Małpiego Lasu - Pura Dalem Agung oraz spróbujemy się zaprzyjaźnić z równie świętymi makakami, zamieszkującymi ten obszar. Następnie zobaczymy Puri Saren - Pałac Królewski, w którym ciągle mieszka lokalna rodzina królewska. Podejdziemy do pobliskiej Pura Taman Saraswati, świątyni poświęconej bogini Saraswati, przed którą znajduje się urokliwy staw z lotosami, jedna z wizytówek Bali. Na końcu odwiedzimy usytuowany w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego bazar, Ubudna którym znajdziemy rzemiosło i produkty wykonane przez balijskich artystów i rzemieślników. Po wspólnym obiedzie czas wolny do wieczora. Później, po zachodzie słońca, w malowniczo położonym amfiteatrze obejrzymy przedstawienie Kecak - jedno z najciekawszych tego typu na wyspie. Kolacja w Ubud we własnym zakresie. Nocleg w Ubud.

Święty Małpi Las - rezerwat przyrody, święty dla Balijczyków. W plątaninie kamiennych uliczek, schodów i budowli, porośniętych gęstą tropikalną roślinnością, żyją tysiące małp. Na terenie rezerwatu znajdują się trzy hinduistyczne świątynie. Najważniejsze to Pura Dalem Agung, zwana Wielką Świątynią Śmierci.

Puri Saren - Pałac Królewski - Taniec Kecakhistoryczny kompleks budynków, do dnia dzisiejszego oficjalna rezydencja rodziny królewskiej w Ubud. Pięknie rzeźbione bramy, pawilony i kolorowe ogrody z mnóstwem kwiatów.

Taniec Kecak - najbardziej niezwykłe, wręcz hipnotyzujące przedstawienie muzyczne na Bali, powstałe w 1930 roku. Opowiada historię z Ramajany, w której to król Rama wyrusza na poszukiwanie porwanej przez demona Rawanę jego żony Sity.

ś, o
Dzień 10   Przejazd do Padang Bay i rejs szybką łodzią na Wyspę Gili Air

1 sesja jogi

Wyspy GiliTego dnia hotel w Ubud opuścimy bardzo wcześnie, bo musimy dotrzeć do portu Padang Bay, skąd po godzinie 9 odpłyniemy szybką łodzią do archipelagu wysp Gili. Naszym celem będzie wyspa Gili Air. Rejs potrwa nie więcej niż 2 godziny. W ten sposób rozpoczniemy etap wypoczynku, plażowania, kąpieli w morzu, snorkelowania i korzystania ze słońca.

Wyspy Gili - to niewielki archipelag 3 wysp, położonych na Morzu Balijskim między Bali, a wyspą Lombok. Tworzą je Gili Trawangan, Gili Meno i Gili Air. Każda z nich, choć niewielka, ma inny charakter, infrastrukturę i możliwości. Wybraliśmy Gili Air, jako doskonały kompromis pomiędzy dość "imprezową i głośną" Gili Trawangan, a najmniejszą, cichą i spokojną Gili Meno. Wyspy Gili to idealne miejsce do wypoczynku oraz korzystania z możliwości jakie daje morze. To wymarzone miejsce do oglądania podwodnego życia w ramach prostego snorkelowania, czy bardziej zorganizowanych imprez nurkowych.

ś
Dzień 11   Wypoczynek na Wyspie Gili Air

2 sesje jogi

Wyspy GiliWypoczynek na wyspie Gili Air. Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek. Obiad i kolacja we własnym zakresie.

ś
Dzień 12   Wypoczynek na Wyspie Gili Air

2 sesje jogi

Wyspy GiliWypoczynek na wyspie Gili Air. Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek. Obiad i kolacja we własnym zakresie.

ś
Dzień 13   Powrót na Bali, przejazd do Sanur, wypoczynek na plaży

2 sesje jogi

Tego dnia będziemy musieli opuścić rajskie Gili i wrócić na uroczą Bali. Szybki prom zabierze nas około godziny 11, a do balijskiego portu Serangan dotrzemy około 14:30. Stamtąd, po wspólnym obiedzie, pojedziemy do znajdującego się nieopodal Sanur, gdzie zamieszkamy w hotelu niedaleko plaży. W ten sposób będziemy kontynuować wypoczynek, ale już na wyspie, z której następnego dnia odlecimy do Polski.

Sanur - miejscowość, na wschodnim wybrzeżu. Niegdyś wioska rybacka, z odludną plażą i jednym hotelem, dzisiaj popularny wśród turystów kurort, jednak o wiele spokojniejszy od pobliskiej Kuty.

ś, o
Dzień 14   Wypoczynek w Sanur / wieczorem wylot do Polski

1 sesja jogi

Czas wolny na ostatnie plażowanie i pożegnanie z Bali. Po południu opuścimy hotel. W drodze na lotnisko zjemy razem ostatnią kolację na Bali. Wylot do Polski z lotniska w Denpasar. Przelot do Polski w godzinach nocnych, z przesiadką w jednym z portów lotniczych w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

ś, k
Dzień 15   Przylot do Polski

Przylot do Warszawy, zakończenie wycieczki.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Fotografie z wycieczki na Bali

Wszystkie fotografie są naszego autorstwa, przedstawiają opisane w programie miejsca i pochodzą z poprzednich wycieczek na Bali.



Inne wycieczki do Azji

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
16-31 sierpnia 2024 zapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
14-28 listopada1 wolne miejsce

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

    Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 15 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdej osoby, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Nie trzeba wcześniej ćwiczyć jogi. Zajęcia jogi są prowadzone tak, żeby mógł ćwiczyć każdy, bez względu na poziom zaawansowania.

  2. Kto jest organizatorem?

    Organizatorem wyjazdu jest:

    TRANSAZJA Krzysztof Stępień
    Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
    NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

    Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

    Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

    pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M526320,
    opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


    pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
    o numerze 1887


    pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
    pod numerem 10621


    Wyjazd organizują i poprowadzą:

    Agnieszka Stępień - autorka i prowadząca trasę po Bali. Z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

    Kasia Huk - pierwsze kroki na macie stawiała 15 lat temu. Joga to jej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie czerpie od Kasi Pilorz oraz Justyny Wojciechowskiej. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi z Polski i zagranicy.

    Pomoc organizacyjna:

    Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Birmy / Mjanmy i Nepalu. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

  3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

    Wycieczka na Bali ma charakter objazdowo-pobytowy. Trasa jest bardzo łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Do wzięcia udziału nie trzeba ani specjalnego sprzętu, kondycji ani przygotowań.

    Zajęcia jogi nie są obowiązkowe, a wcześniejsze doświadczenia z jogą nie są wymagane. Joga na wyjeździe może być celem samym w sobie lub przyjemnym urozmaiceniem wyjazdu.

    Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite, 3-posiłkowe wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport naziemny odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

  4. Co oznacza wyjazd z zajęciami jogi?

    Dokładnie to opisaliśmy na stronie "joga". Zachęcamy do przeczytania

  5. Czy na Bali potrzebna jest wiza?

    Od czerwca 2015 polscy turyści mogą wjeżdżać na terytorium Indonezji, w tym na Bali, bez konieczności posiadania wiz wjazdowych, jeśli pobyt nie przekroczy 30 dni. Nie potrzebujemy zatem wizy.

  6. Jakie są wymogi paszportowe?

    Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Nie ma obowiązku wykazania się określoną kwotą pieniędzy bądź deklarowania jej na granicy. Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

    Jeżeli ktoś posługuje się paszportem innym niż paszport polski i równocześnie nie posiada paszportu RP - prosimy o wcześniejszy kontakt.

  7. Jak realizowany będzie przelot na Bali?

    Bali jest odległą destynacją, co oznacza, że lot z Warszawy na wyspę potrwa co najmniej 17 godzin. Niestety nie ma z Polski bezpośredniego połączenia. Na Bali można się dostać bezpośrednio z jednego z węzłowych portów lotniczych Europy lub z przesiadką gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenia lotnicze jest przez katarską Dohę lub przez Dubai. Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych o tzw. bilet grupowy. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu.

  8. Jak realizowany będzie transport na terenie Bali?

    Na terenie Bali transport odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 17-osobowy minibus, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

    Jakość dróg na wyspie jest na ogół bardzo dobra, przez co przejazdy pomiędzy miejscami nie powinny być uciążliwe. Drogi bywają jednak kręte, za sprawą licznych zakrętów, osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą czuć pewnego rodzaju dyskomfort.

    Dodatkowy wyjazd do Sambangan oraz Air Panas w Banjar i Brama Vihara Arama będziemy realizować taksówkami lub wynajętymi samochodami.

  9. Jakie będą warunki zakwaterowania?

    Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. W doborze hoteli kierujemy się w tym przypadku ich lokalizacją, ale chcemy także by były niebanalne, wygodne i swoim wystrojem i stylistyką uzupełniały wrażenia z pobytu na Bali. Hotele na ogół umiejscowione są w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 3* i 4*. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia.

    Planujemy pobyt w poniższych ośrodkach (w ramach dostępności miejsc*)

    *W przypadku braku możliwości zakwaterowania w wyżej wymienionych obiektach, zostaną one zastąpione innymi, o podobnym standardzie oraz lokalizacji.

  10. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

    Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 445 US$

  11. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

    Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

    Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

  12. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

    W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 12 śniadań, 7 lub 8 obiadów i 7 kolacji. Pozostałe posiłki – 5 obiady, 6 kolacje - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 100 US$.

    Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje, ale często też ryż, makaron, curry. Obiady na ogół będą serwowane w restauracjach, natomiast kolacje w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni balijskiej i indonezyjskiej, rzadziej europejskiej. Często będą to dania wegetariańskie. Potrawy mogą być dość pikantne.

    Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone napoje serwowane do posiłków inne niż woda.

  13. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

    W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 5 obiadów, 6 kolacji. Podejmując taką decyzję kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to przede wszystkim pobytu w Ubud, Sanur i na Wyspie Gili.

    Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 100 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-15 US$.

  14. Jakie są dodatkowe koszty?

    Podana cena wyjazdu jest ceną całkowitą. Dodatkowymi opłatami są:

    • Obowiązkowe napiwki dla balijskiej obsługi: 50 US$ /os, - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przybyciu na Bali,
    • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 5 obiadów, 6 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 100 US$,

    Do ceny należy ewentualnie doliczyć fakultatywne imprezy:

    • Dodatkową wycieczkę do Sambangan - 30 US$ od osoby, przy minimum 3 os.,
    • Dodatkową wycieczkę do Air Panas (w Banjar) i Brama Vihara Arama: 15 US$ od osoby, przy minimum 3 os.

    Poza tym, cena imprezy nie obejmuje:

    • Wszelkich wydatków natury prywatnej,
    • Napojów innych niż woda lub herbata w czasie obiadów i kolacji,
    • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
    • Elementów nieopisanych w programie wycieczki
  15. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

    W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  16. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

    Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 7-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Bali.

    Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej co prawda nie obniża znacząco opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale umożliwia prowadzenie bardzo tanich rozmów na wyspie, a przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

    Lokalne kart SIM są dostępne w wielu miejscach. Jej koszt to około 5 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

    Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

  17. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych na Bali?

    Duża część miejsc, które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

    • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów,
    • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni lub zabiera się ze sobą. Dobrze jest mieć w tym celu przygotowaną torebkę foliową,
    • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym,
    • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
    • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
  18. Jaką walutą płaci się na Bali?

    Na Bali płaci się rupią indonezyjską. Zupełnie bez problemu i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut lub bankach. Są one bardzo szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: rupie indonezyjskie poza Indonezją są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

    Im większy nominał tym przy wymianie ma większą wartość. Ważne, aby to były banknoty niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

    Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

    Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe.

    W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

    Kurs wymiany:
    1 USD - 14 044,00 IDR
    1 EUR - 16 250,00 IDR
    1 PLN - 3 580,00 IDR
    10 000 IDR - 2,80 PLN

    Przykładowe ceny:

    • Woda 1,5l: 8000 IDR - 10 000 IDR
    • Coca Cola/Pepsi 0,33l: 8000 IDR
    • Piwo lokalne 0,5l: 25 000 IDR
    • Piwo importowane 0,33l: 45 000 IDR
    • Gorący posiłek: od 25 000 IDR
    • Banany 1 kg - 18 000 IDR
  19. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

    W cenie wycieczki nie są ujęte 2 dodatkowe imprezy.

    Sambangan - Wodospad Munduk, Balito fascynujący spacer przez malownicze pola ryżowe, bujną dżunglę i potoki do jednego z najpiękniejszych wodospadów na Bali. Po drodze mija się plantacje kawy, pomarańczy, goździków, wanilii, kakao i warzyw. Jest to wycieczka dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych czy kondycyjnych. Cała impreza, wraz z przejazdem zajmie około 5-6 godzin i warto ją zrealizować zaraz po śniadaniu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Sambangan - i wcale nie trzeba skakać z wodospadu!!!
    Cena: około 30 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach. W cenę wliczony jest obiad.

    Air Panas (w Banjar) - Gorące źródła Air Panas w Banjarto miejsce gdzie można zanurzyć się w świętych dla mieszkańców Bali, gorących źródłach, które znajdują się w pięknie zaprojektowanym, tropikalnym ogrodzie. Wody siarczkowe, pochodzenia wulkanicznego mają przyjemną temperaturę 37 st.C. i tryskają z rzeźbionych, kamiennych ust mitycznych, podobnych do smoków istot. Cała impreza, razem z wizytą w Brama Vihara Arama, zajmie około 2,5 - 3 godzin.
    Cena: około 15 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach - razem z Brama Vihara Arama.

    Brama Vihara Arama - Brama Vihara Arama - największa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Lovinynajwiększa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Loviny. Popularne miejsce spotkań medytacyjnych. W pięknym ogrodzie znajduje się wiele posagów Buddy. Na najwyższym tarasie kompleksu znajduje się stupa, która jest małą wersją świątyni Borobudur na wyspie Jawa. Cała impreza, razem z wizytą w Air Panas (w Banjar), zajmie około 2,5 - 3 godzin.
    Cena: około 15 US$ /os przy minimum 3 uczestnikach - razem z Air Panas (w Banjar).

  20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

    Na pogodę na Bali bezpośrednio wpływa bliskość równika oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W zasadzie temperatury powietrza na wyspie są wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Na terenach wyżynnych, gdzie kilka szczytów przekracza 2 i 3 tys. m n. p. m. jest dużo chłodniej, ale i opad w ciągu całego roku jest większy.

    Najbardziej optymalny termin wyjazdu na Bali, jeśli chodzi o warunki pogodowe przypada od kwietnia do końca października. Najbardziej intensywnie pada w grudniu, styczniu i lutym.

    Maj to zatem bardzo optymalny czas na wyjazd na Bali, pogoda powinna być stabilna, choć nawet i wtedy może wystąpić deszcz. Nie powinien on być jednak uciążliwy.

    W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 21-38 st. C w dzień i nie mniej niż 20 st. C w nocy.

  21. Czy należy coś zabrać ze sobą do zajęć jogi w czasie imprezy?

    Osoby zainteresowane zajęciami jogi, proszone są o zabranie ze sobą cienkiej i lekkiej maty do ćwiczeń, paska do jogi oraz stosownego stroju.

    Uwaga: nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu na miejscu.

  22. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

    Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków. Bardzo dużo miejsc, które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Najlepiej przywieźć ze sobą dużą chustę lub zaopatrzyć się w sarong / pareo już na miejscu (dotyczy to też mężczyzn). Ramiona można przykryć szalem lub drugą chustą.

    Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

    Nie powinno bardzo padać, wrzesień na Bali to pora sucha z małymi opadami, ale parasol dobrze jest mieć, chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem.

    Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne.

    Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic. Ponieważ przed wejściem do świątyń najczęściej ściągamy buty, zwróćmy uwagę czy te, w których mamy zamiar podróżować łatwo schodzą z nogi.

    Osobom, które zamierzają korzystać z kąpieli morskich polecamy zabrać obuwie do wody, które ochroni nogę w wypadku zetknięcia z odłamkami rafy koralowej.

  23. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

    Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

    • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
    • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
  24. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

    Oficjalnie, do przekroczenia granicy Inodonezji nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które są trudnodostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie opon mózgu.

    W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B) . Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

    Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki.

    Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

    Potencjalnym zagrożeniem mogą być ukąszenia jadowitych czy wściekłych zwierząt. Od niedawna, na polskim rynku dostępne są szczepionki przeciwko wściekliźnie.

    Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to wg WHO na Bali ryzyko jest bardzo małe. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

    W 2016 roku na Bali zanotowano wzrost zachorowań na dengę - infekcyjną chorobą wywoływaną przez wirusa dengi, które to przenosi kilka gatunków komarów. Leczy się objawy choroby, a zapobiega się jej stosując repelenty. Komary przenoszące wirus dengi są aktywne zwłaszcza wczesnym rankiem i wieczorem, ale należy zwracać na nie uwagę przez cały dzień.

    W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp. Jeśli ktoś zażywa stale leki, powinien mieć przygotowany zapas na całą drogę.

    Apteki i drogerie są dostane w miejscach, w których będziemy przebywać ale w naszej ocenie są one średnio wyposażone.



Cena

4 900 PLN   + 1 400 US$
cena w poprzedniej edycji: 4 100 PLN + 1 700 US$ za 13 dni !

oraz dodatkowo

50 US$ - obowiązkowe napiwki dla balijskich pilotów i kierowców


Termin następnej wycieczki do Bali
lato 2024


Cena zawiera:
  • Przelot na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, z przesiadką + opłaty lotniskowe,
  • Wszelki transport na terenie Bali opisany w programie, realizowany prywatnym pojazdem,
  • Bilety wstępu do wszystkich opisanych w programie obiektów i imprez,
  • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o standardzie odpowiadającym 3* i 4*, z bogatym wyposażeniem, prywatnymi łazienkami i klimatyzacją,
  • Wyżywienie według planu w programie (12 śniadań, 7 lub 8 obiadów, 7 kolacji),
  • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
  • Dodatkową opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika,
  • Zajęcia jogi, prowadzone przez polskiego instruktora,
  • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW),
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
  • Obowiązkowych napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców: 50 US$ /os.,
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego dla uczestnika chcącego dysponować pokojem samodzielnie: US$ 445,
  • Napojów gazowanych i alkoholowych do posiłków,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
  • Elementów nieopisanych w powyższym programie,
  • Wszelkich wydatków natury prywatnej
Opcjonalne, dodatkowo płatne atrakcje:
  • Sambangan: 30 US$ od osoby, przy minimum 3 uczestnikach,
  • Air Panas (w Banjar) i Brama Vihara Arama: 15 US$ od osoby, przy minimum 3 uczestnikach

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Indii.




masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.



Inne wycieczki do Azji

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
16-31 sierpnia 2024 zapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
14-28 listopada1 wolne miejsce

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

Wycieczka na Bali: 15 dni, z kursem gotowania, uprawy ryżu, praktyką jogi i wypoczynkiem, 15 dni | transAzja

Wycieczka objazdowa na Bali w 15 dni

Wakacje na Bali, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu

Bali - wycieczka objazdowa z kursem gotowania, uprawy ryżu i praktyką jogi

Wycieczka objazdowa po Bali: praktyka jogi, dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją


TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl