/> Chiny - wycieczka objazdowa w 15 dni. Od Szanghaju po skraj Tybetu | transAzja.pl

Wycieczka objazdowa do Chin. Od Szanghaju po skraj Tybetu w 15 dni

Wakacje w Chinach, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu

Chiny - wycieczka objazdowa. Trasa: Szanghaj, Xi'an, Tybet, Pekin

Wycieczka objazdowa po Chinach: dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją

Wyjazd prowadzi autor przewodników po Pekinie, Szanghaju i Chinach

kraj Chiny 
zobacz też oferty: wycieczka do:
Bali, Sri Lanki, Nepalu, Laosu, Indii
długość wyjazdu 15 dni, łącznie z przelotami
trasa Shanghai, Zhengzhou, Dengfeng, Shaolin, Luoyang, Xi'an, Hua Shan, Lanzhou, Xiahe, Pekin
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Chin: łatwa, jednak dość intensywna, o charakterze objazdowym
termin Następny planowany termin:
lipiec 2025
powiadom mnie!
gdy termin będzie znany.
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych
liczba uczestników minimum 10 osób - maksimum 16 osób
zakwaterowanie pokoje 2-osobowe standardu 3* oraz 3*+,
hotele posiadają przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia.
Planujemy pobyt w poniższych hotelach:
Szanghaj: Holiday Inn Express Zhabei (2 noce)
Dengfeng: Ascent Hotel (1 noc)
Xi'an: Titan Central Park Hotel (2 noce)
Xiahe: Overseas Tibetan Hotel (2 noce)
Pekin: Traveler Inn Hua Qiao (2 lub 3 noce)
W przypadku braku ich dostępności zostaną zastąpione innymi, o podobnym standardzie i lokalizacji.
wyżywienie 11 śniadań, 11 obiadów, 11 kolacji
kod wyjazdu CN-22-01
Zwróć uwagę!
  • Nie jest to formuła trampingowa,
  • Polski przewodnik przez całą podróż,
  • Bogata narracja w języku polskim,
  • W cenie niemal zawsze 3 pełne posiłki dziennie,
  • Noclegi w wysokiej jakości, czystych hotelach,
  • Podana niżej cena jest całkowitą, bez dodatkowych, czy ukrytych opłat,

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Ponad 5000 km niebanalnej trasy po Państwie Środka - od Szanghaju przez skraj Tybetu po Pekin!

Rodzaj wyjazdu

Wycieczka do Chin: łatwa, jednak dość intensywna, o charakterze objazdowym, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Czas pobytu w Chinach jest bardzo wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. W programie uwzględnione są dwa górskie szczyty, jednak dostęp do nich zapewniają kolejki linowe.

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

Zgłoszenia

Niestety, w 2024 roku nie będziemy w stanie przygotować oferty wyjazdu po Chinach. Wiemy, że jest duże zainteresowanie tą trasą, ale nie będziemy w stanie podjąć się jej realizacji. Obiecujemy wrócić do tematu w kolejnym roku.

Termin następnej wycieczki do Chin
lipiec 2025

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Chin.



masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

  • Klasztor Labrang w Tybecie,
  • Taoistyczny szczyt Hua Shan,
  • Krótki kurs kaligrafii,
  • Wizyta w typowej dzielnicy robotniczej, połączona z krótkim kursem gotowania chińskich pierożków,
  • Wielki Chiński Mur w Mutianyu,
  • Zakazane Miasto i Świątynia Nieba w Pekinie,
  • Spacer po prawdziwych pekińskich hutongach,
  • Terakotowa Armia,
  • Malownicze góry Song Shan,
  • Rzeka Żółta,
  • Szanghajska Wieża Perłowa,
  • Klasztor Shaolin i Las Pagód,
  • Jaskinie Smoczych Wrót w Luoyang,
  • Występ Szanghajskich Akrobatów,
  • Srzejazd koleją magnetyczną MagLev,
  • Przedstawienie w pekińskim teatrze

Prowadzenie

Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Birmy, Omanu i Nepalu. Podróżował po niemal wszystkich chińskich prowincjach, w sumie spędzając tam ponad rok. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.



Inne wycieczki do Azji

Wycieczka do Chin: mapa wyjazdu Chiny, od Szanghaju po skraj Tybetu, 15 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki do Chin

      posiłki
Dzień 1   Wylot z Polski -
Dzień 2   Przylot do Szanghaju / wieczorny spacer po oświetlonych Bund i ulicy nankijskiej

Transfer z lotniska Pudong do centrum miasta ultra-szybką koleją MagLev, kolacja, wieczorem spacer po tonącym w światłach, osławionym Bund oraz po najpopularniejszej handlowej ulicy miasta - Nanjing Rd (ulicy nankijskiej)

MagLev - jest to obecnie najszybsza działająca na świecie linia kolejowa w ruchu publicznym, łącząca centrum miasta z lotniskiem Pudong. Długość trasy wynosi około 30 km, pokonywana jest w 7 minut i 20 sekund. Pociąg rozwija maksymalną prędkość 431 km/h (jednak przez większą część dnia nie przekracza 320 km/h).

Bund - najbardziej rozpoznawalna cześć miasta, położona bezpośrednio nad brzegiem Rzeki Huangpu. To tam w latach 20-tych i 30-tych XXw swoje siedziby miały największe banki, kupcy i przemysłowcy epoki. Z nabrzeża rozpościera się cudowna panorama na nową, futurystyczną dzielnicę Pudong

k
Dzień 3   Szanghaj: Muzeum Szanghajskie, Wieża Perłowa, szanghajscy akrobaci

Całodniowe zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od wizyty w bogatym szanghajskim muzeum. Następnie odwiedzimy zakład produkujący jedwab, by dalej pojechać do Szanghaju XXI wieku - dzielnicy Pudong. Wjedziemy na szczyt - Oriental Pearl Tower - architektonicznej wizytówki miasta, skąd popatrzymy na miasto z przeszklonego tarasu widokowego. Wstąpimy jeszcze do Muzeum Historii Szanghaju, które zaskakuje bogatymi i wielkoformatowymi dioramami miasta z dawnych lat. Wieczorem barwny występ szanghajskich akrobatów.

Muzeum Szanghajskie - uznawane za jedno z najciekawszych i najbogatszych muzeów w Chinach. Na uwagę - poza samymi zbiorami - zasługuje świetny sposób ich prezentacji.

Oriental Pearl Tower - 468 metrowa wieża telewizyjna jest architektonicznym symbolem Szanghaju. To 5-ta najwyższa wieża telewizyjna na świecie. W "górnej kuli" znajduje się przeszklony taras widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama miasta.

Występ Szanghajskich Akrobatów - chińska akrobatyka jest jedną z najstarszych sztuk teatralnych, a ta w Szanghaju jest najbardziej ceniona. W akrobatycznym show będzie można podziwiać zapierające dech w piersiach umiejętności adeptów tej sztuki.

ś, o, k
Dzień 4   Szanghaj: "w gościnie u Chińczyków", ogród i bazar Yu / nocny przejazd do Zhengzhou

Dzień zaczniemy od wizyty w robotniczych dzielnicach miasta, gdzie będąc w gościnie u Chińczyków nauczymy się sztuki przygotowywania tradycyjnych pierożków "Jiaozi". Następnie udamy się do Yuyuan, by zwiedzić klasyczny chiński ogród. Później czas wolny na zakupy na bazarze Yuyuan oraz wizyta w centrum słodkowodnych pereł. Po kolacji transfer na stację kolejową, skąd pojedziemy nocnym pociągiem do oddalonego o 1000 km miasta Zhengzhou. Przejazd w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Czas przejazdu około 11 godzin.

Yuyuan - ogród położony w starej części miasta, powstał w 1559 roku w czasie panowania dynastii Ming. Uznawany jest za jeden z najbogatszych, klasycznych chińskich ogrodów na tym regionie. W jego bliskości działa barwny bazar - doskonałe miejsce na ostatnie zakupy przed wyjazdem z Szanghaju.

ś, o, k
Dzień 5   Klasztor Shaolin, Las Pagód, Song Shan, Klasztor Zhongyue / Dengfeng

Po śniadaniu w Zhengzhou, pojedziemy do słynnego Klasztoru Shaolin. Zwiedzimy także nieodległy Las Pagód. Następnie kolejką linową wjedziemy na szczyt górskiego pasma Song Shan. Z Shaolin pojedziemy do miasta Dengfeng, gdzie odwiedzimy taoistyczny klasztor Zhongyue. Kolacja i nocleg w Dengfeng.

Klasztor Shaolin - legendarny, buddyjski klasztor, znany na świecie głównie za sprawą mnichów-wojowników, praktykujących sztuki walki. Po dziś dzień, w okolicach klasztoru mają swoje siedziby liczne prywatne szkoły kung-fu, których to adepci często ćwiczą w okolicznych parkach. W bezpośredniej bliskości klasztoru znajduje się niezwykle fotogeniczny "las" kamiennych pagód. Od 2011 roku całość na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezwykłe wrażenie robi też górski masyw Song Shan, górujący nad okolicą, gdzie wiele krajobrazów przypomina te znane z popularnego filmu "Kung-fu Panda".

Zhongyue - taoistyczny kompleks świątynny w mieście Dengfeng.

Osoby zainteresowane, za dodatkową opłatą, będą mogły po zmroku obejrzeć przedstawienie plenerowe: „Shaolin Zen Music Ritual”. Jest to niezwykle barwne i zrealizowane z ogromnym rozmachem widowisko, w epicki sposób łączące historię sztuk walki i ludowego życia. Na plenerowej scenie o powierzchni 5km2, z majestatycznym górskim masywem w tle, swoje umiejętności prezentuje kilkuset aktorów i statystów, a wszystko to przy wręcz nieprawdopodobnej oprawie świetlnej, składającej się z 2800, sterowanych komputerowo świateł oraz genialnej oprawie dźwiękowej. Zdecydowanie polecamy. Cena biletu waha się od 250 – 350 juanów chińskich, zależnie od rodzaju miejsca na widowni.

ś, o, k
Dzień 6   Luoyang: Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów / przejazd do Xi'an: pokaz fontann

Po śniadaniu, przejedziemy autobusem do Luoyang, aby podziwiać Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów. Następnie pojedziemy na stację kolejową, skąd pociągiem wielkich prędkości (CRH) pojedziemy do Xi'an - jednej z najważniejszych, dawnych stolic cesarstwa. Po kolacji udamy się jeszcze przed Pagodę Wielkiej Gęsi, gdzie zobaczymy zrobiony z ogromnym rozmachem pokaz tańczących fontann.

Jaskinie Smoczych Wrót - jedna z najbardziej okazałych w Chinach świątyń wykutych w wapiennych skałach. Ciągnie się wzdłuż rzeki Yi He. Świątynie poświęcone są Buddzie. Łączną liczbę jego wizerunków na tym obszarze obliczono na 142 289. Od roku 2000 na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolej Wielkich Prędkości (CRH) - Odcinek, który mamy pokonać - z Luoyang do Xi'an - normalne pociągi pokonują w około 5-8 godzin. Pociągi CRH pokonują ten dystans w 1 godzinę i 45 minut, mknąc z prędkością 300 km/h.

ś, k
Dzień 7   Xi'an: Terakotowa Armia, Hua Shan, nocny targ w dzielnicy muzułmańskiej

Po śniadaniu odwiedzimy jeden z największych zabytków Chin - Terakotową Armię, strzegącą grobowca Cesarza Qin Shi Huanga. Po południu, pojedziemy w rejon świętej Góry Hua. Na szczyt wjedziemy kolejką linową, skąd z łatwością zdobędziemy jej północny wierzchołek. Na koniec dnia powrócimy do Xi'an (czyt. Szi'an) aby spędzić wieczór na nocnym targu w dzielnicy muzułmańskiej, nieopodal Wieży Bębna oraz Wieży Dzwonu. Czas wolny, kolacja we własnym zakresie.

Hua Shan - święta góra leżąca ok. 100 km na wschód od miasta Xi'an. Zaliczana jest do pięciu wielkich gór taoizmu i od wieków ma duże znaczenie religijne. Góra ma pięć głównych szczytów, z których największy - Szczyt Południowy - osiąga wysokość 2160 m n.p.m. Ze szczytu rozpościera się piękna, górska panorama.

Terakotowa Armia - armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny). Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi. W trakcie pochówku cesarza w 210 p.n.e. cała armia również została zakopana pod ziemią. Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Od 1987 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ś, o
Dzień 8   Xi'an: mury obronne, kurs języka chińskiego, Wielki Meczet / nocny przejazd do Lanzhou

Zaczniemy od wejścia na miejskie mury obronne by odbyć krótki po nich spacer. Następnie odwiedzimy ekspozycję fenomenalnych wyrobów z chińskiego narodowego kamienia - jadeitu. Po obiedzie zajrzymy jeszcze do Muzeum Prowincji Shaanxi aby odbyć krótki kurs języka chińskiego i kaligrafii. Popołudnie spędzimy w okolicy Wielkiego Meczetu oraz bazarów dzielnicy muzułmańskiej. Po kolacji udamy się na stację, skąd nocnym pociągiem pojedziemy do Lanzhou. Podróżować będziemy w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Odległość 676 km pokonamy w około 8 godzin.

Wielki Meczet - meczet w Xi'an to jeden z czterech największych islamskich meczetów w Chinach mający ponad 1200 lat. Posiada nie tylko tradycyjnie chiński styl, ale również indywidualne cechy islamskich meczetów. Jest ważnym miejscem prowadzącym działalność religijną dla 50 000 muzułmanów w Xi'an (ich obecność wiąże się bezpośrednio z działalnością dawnego "jedwabnego szlaku").

Miejskie mury obronne - reprezentują jedne z najstarszych i zarazem najlepiej zachowanych miejskich murów obronnych w Chinach. Te w obecnym kształcie pochodzą z dynastii Ming i okalają obszar 14 km2. Ich łączna długość to ponad 13km.

ś, o, k
Dzień 9   Lanzhou / przejazd do Xiahe / po południu tybetańska kora

Jedziemy do najprawdziwszego Tybetu! Rano przyjeżdżamy pociągiem do Lanzhou - stolicy prowincji Gansu. Stamtąd, po śniadaniu, udajemy się autobusem do jednego z najważniejszych miast obszaru kulturowego Tybetu - Xiahe (czyt. Siahe). Po dotarciu na miejsce aklimatyzacja lub kora - tradycyjna tybetańska modlitewna pielgrzymka dookoła tybetańskiego miasta klasztornego. Przejazd z Lanzhou do Xiahe zajmie około 5 godzin.

Xiahe - niewielka miejscowość w regionie Amdo (północno-wschodnia część historycznego Tybetu). Położona na wysokości ponad 2900 m n.p.m. Znajduje się w niej buddyjski klasztor Labrang, jeden z najważniejszych klasztorów szkoły Gelug. Xiahe jest zamieszkane przez Tybetańczyków, Chińczyków Han i chińskich muzułmanów Hui. Miejscowość dzieli się na 3 części - nowoczesną dzielnicę chińsko-muzułmańską przechodzącą w tybetańską, klasztor Labrang i tybetańską wioskę znajdującą się za klasztorem. W marcu i kwietniu 2008 Xiahe było jednym z miast, w których doszło do masowych protestów Tybetańczyków.

ś, o, k
Dzień 10   Xiahe: Klasztor Labrang, Złota Pagoda, wyjazd do pastwisk Ganjia i wsi-fortecy Bajiao

Dzień zaczniemy od zwiedzanie Klasztoru Labrang oraz przylegających do niego zabudowań. Później odwiedzimy efektowną Złotą Pagodę. Po południu, o ile pogoda i sytuacja polityczna pozwoli, ruszymy do malowniczych pastwisk Ganjia, oraz o wsi-fortecy Bajiao.

Klasztor Labrang - jeden z sześciu najważniejszych klasztorów szkoły Gelug (żółtych czapek) tybetańskiego buddyzmu. Jako jeden z nielicznych, klasztor uniknął większych zniszczeń w czasie rewolucji kulturalnej. Obecna liczba zamieszkujących go mnichów - około 1200 - stanowi jedynie ułamek ich liczby sprzed rewolucji. Można powiedzieć, że całe miasteczko Xiahe oscyluje wokół klasztoru, czyniąc je w dużej mierze miastem klasztornym. Jest to fenomenalne miejsce do podglądania Tybetańczyków w najprawdziwszym Tybecie!

UWAGA: wyjazd do Ganjia odbędzie się tylko przy dobrej pogodzie i stabilnej sytuacji politycznej w regionie.

ś, o, k
Dzień 11   Powrót do Lanzhou: Rzeka Żółta, Wzgórze Białej Pagody / nocny przejazd do Pekinu

Po śniadaniu wrócimy autobusem do Lanzhou (czyt. Landżou). Udamy się nad koryto majestatycznie płynącej przez miasto Rzeki Żółtej. Następnie przeprawimy się na jej drugi brzeg korzystając z wagoników kolejki linowej. Dowiezie nas ona do Wzgórza Białej Pagody, skąd rozpościera się panoramiczny widok na jedno z największych chińskich miast. Późnym popołudniem udamy się na stację, skąd nocnym pociągiem pojedziemy do Pekinu. Podróżować będziemy ekspresem o podwyższonym standardzie (klasa Z), w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Dystans 1565 km pokonamy w około 17 godzin.

ś, o, k
Dzień 12   Pekin: Świątynia Nieba, pokaz i degustacja herbaty, obiekty olimpijskie

Do Pekinu przyjedziemy w godzinach południowych. Po obiedzie, zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od jej architektonicznego symbolu - Świątyni Nieba. Później udamy się do chińskiej herbaciarni na pokaz i degustację zielonej herbaty. Na koniec dnia, po zmroku odwiedzimy obiekty olimpijskie ze słynnym Ptasim Gniazdem na czele.

Świątynia Nieba (Ołtarz Nieba) - kompleks sakralnych budowli taoistycznych odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

o, k
Dzień 13   Wielki Mur w Mutianyu / Pekin: hutongi

Rozpoczniemy dzień wyjazdem poza Pekin, do oddalonego o 100km na północ Mutianyu. Tam wdrapiemy się na Chiński Mur. Końcówkę dnia spędzimy w okolicach Ulicy Qianmen. W ramach czasu wolnego będzie można udać się na spacer po działających jeszcze, prawdziwych pekińskich hutongach. Kolacja we własnym zakresie.

Wielki Mur Chiński jest najbardziej znanym symbolem Chin i jednym z najbardziej niezwykłych cudów architektonicznych, został on zbudowany ponad 2 000 lat temu i ciągnie się na długości około 6250 kilometrów. W 1987 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Hutongi - kolejna architektoniczna wizytówka Pekinu - tradycyjne, jednopiętrowe, zbudowane z szarej cegły, charakterystyczne budynki. Niegdyś były jedyną formą budownictwa w stolicy, obecnie giną w oczach ustępując pola nowoczesnej zabudowie.

ś, o
Dzień 14   Pekin: Plac Tian'anmen, Zakazane Miasto, Jingshan Park, spektakl w Czerwonym Teatrze

Dzień rozpoczniemy od wizyty na słynny Plac Tian'anmen by następnie wkroczyć do Zakazanego Miasta. Później - aby pojąć rozmiar tego kompleksu budowli - wejdziemy na szczyt Jingshan Park by zobaczyć teren z wyższej perspektywy. Później odwiedzimy jeden z typowych chińskich sklepów towarowych celem zrobienia tanich zakupów tekstylnych. Ostatnim punktem programu będzie fenomenalny spektakl w Czerwonym Teatrze. Wieczorem, około godziny 20:00 transfer na lotnisko Beijing Capital i powrót do Europy.

Plac Tian'anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) - gigantyczny plac w centrum Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Samo Tian'anmen oznacza Bramę Niebiańskiego Spokoju, położoną na północnym krańcu placu, stanowiącą wejście na teren Zakazanego Miasta.

Zakazane Miasto - dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing, znajdujący się w centrum Pekinu. W 1987 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jingshan Park - inaczej zwany też Górą Węglową. Jest to sztuczne wzniesienie usypane z ziemi pochodzącej z wykopania fosy okalającej Zakazane Miasto. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama Pekinu z Zakazanym Miastem na czele.

ś, o, k
Dzień 15   Przylot do Polski -
Kliknij aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Co odróżnia nasz program od innych ofert?

 

Fotografie z wycieczki do Chin

Wszystkie fotografie są naszego autorstwa, przedstawiają opisane w programie miejsca i pochodzą z poprzednich wycieczek do Chin.



Inne wycieczki do Azji

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
16-31 sierpnia 2024 zapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
14-28 listopada2 wolne miejsca

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

    Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 15 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

  2. Kto jest organizatorem?

    Organizatorem wyjazdu jest:

    TRANSAZJA Krzysztof Stępień
    Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
    NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

    Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M526320.

    Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

    pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M526320,
    opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


    pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
    o numerze 1887


    pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
    pod numerem 10621


    Przygotowaniem wyjazdu bezpośrednio zajmują się:

    Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Birmy, Omanu i Nepalu. Podróżował po niemal wszystkich chińskich prowincjach, w sumie spędzając tam ponad rok. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

    Agnieszka Stępień - współautor serwisu transAzja.pl, z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 kraje w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 3 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Chin. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna, droga i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z maluszkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Możliwość pokazania innym choć fragmentów tego wspaniałego kontynentu jest dla niej wielką frajdą. W 2013 roku współorganizowała i współprowadziła I Wyprawę do Upper Dolpo.

  3. Czy jest to pierwsza edycja wyjazdu na tej trasie?

    Nie. Wyjazdy na tej trasie prowadzimy regularnie od 2011 roku.

  4. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

    Nasz wyjazd ma charakter objazdowy, trasa jest łatwa, choć program jest dość intensywny. Nie zmienia to faktu, że wyjazd jest dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Czas pobytu w Chinach jest bardzo wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Pewnego rodzaju trudnością mogą okazać się nocne przejazdy pociągami. W programie uwzględnione są dwa górskie szczyty, jednak dostęp do nich zapewniają kolejki linowe.

  5. Co odróżnia nasz program od innych ofert?
    • Jesteśmy doskonale przygotowani merytorycznie do przybliżenia Chin. Nasze wyjazdy słyną z wysokiej jakości narracji. Doceniło to m.in. Wydawnictwo Pascal powierzając nam napisanie mini-przewodników po Pekinie i Szanghaju oraz aktualizację swojego przewodnika po Chinach.
    • Staramy się nie powielać programów innych operatorów,
    • Każdą trasę budujemy zawsze w oparciu o własne doświadczenia i sprawdzenie jej na miejscu,
    • W powszechnie znanych regionach Chin wyszukujemy unikalne miejsca i atrakcje, aby zapewnić naszym klientom niebanalne wspomnienia,
    • Jako jedyni w Polsce odwiedzamy z naszymi uczestnikami Klasztor Labrang w tybetańskim Xiahe - jeden z sześciu najważniejszych klasztorów buddyjskiej szkoły Żółtych Czapek,
    • W Pekinie nie prowadzimy do "turystycznych" hutongów. Staramy się pokazać te prawdziwe, spędzajęc tam całe popołudnie i wieczór. Pokazujemy również, że Pekin jest tętniącą nocnym życiem metropolią.
    • Jako nieliczni w Polsce pokazujemy naszym uczestnikom majestatyczną, świętą, taoistyczną Górę Hua,
    • Ponadto w programie umieściliśmy krótki kurs chińskiej kaligrafii, wizytę w typowej dzielnicy robotniczej, krótki kurs gotowania pierożków oraz

    Zapraszamy do bliższego zapoznania się z programem wyjazdu: "Chiny - od Szanghaju po skraj Tybetu".

  6. Czy do Chin potrzebna jest wiza?

    Obywatele polscy objęci są wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Chin. W tym konkretnie przypadku nie ma możliwości otrzymania wizy na granicy kraju zatem należy się poddać procedurze wizowania paszportu w ambasadzie Chin w Warszawie. Czas oczekiwania na wizę to 5 dni roboczych. Wiza jest odpłatna i nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Jej aktualny koszt to 445 PLN

    Raczej nie słyszy się o odmowach wydania wizy lub utrudnieniach w jej zdobyciu. Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu.

  7. Jakie są wymogi paszportowe?
    • paszport ważny minimum 7 miesięcy od daty planowanego powrotu z Chin,
    • WAŻNE: paszport musi mieć minimum 3 wolne strony obok siebie,
    • 1 wypełniony wniosek wizowy on-line,
    • 1 kolorowa, biometryczna fotografia paszportowa,

    Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu, Tajwanie (lub innym kraju) nie stanowi problemu. Dokładną procedurę wizową prześlemy uczestnikom po zebraniu się grupy.

  8. Jak realizowany będzie przelot do Chin?

    Zarówno Szanghaj jak i Pekin są dobrze skomunikowane lotniczo z Europą. Bezpośrednie połączenie z Warszawy łączy jedynie Pekin, przez co nie jest możliwe skorzystanie z tego rejsu. Przelot realizowany będzie z przesiadką w którymś z miast Europy lub Półwyspu Arabskiego.

  9. Jak realizowany będzie transport na terenie Chin?

    Na terenie Chin, w każdym mieście w którym będziemy przebywali, przez cały okres pobytu będziemy mieli do naszej wyłącznej dyspozycji autokar turystyczny lub mikrobus.

    Pomiędzy miastami przemieszczać się będziemy:

    • Szanghaj - Zhengzhou, Xi'an - Lanzhou, Lanzhou - Pekin
      nocnymi pociągami, w wagonach sypialnych (6 osób w jednym przedziale), łóżka z pościelą.
    • Luoyang - Xi'an
      dziennym ekspresem kolei wielkich prędkości. Miejsca siedzące, wagony bezprzedziałowe.
    • Zhengzhou - Luoyang, Lanzhou - Xiahe - Lanzhou
      autokar turystyczny do naszej wyłącznej dyspozycji.

    Koleje chińskie zasadniczo nie różnią się od kolei z jakimi możemy obcować w Europie czy Ameryce.

    Zasadnicze uwagi to:

    • Wszystkie zaplanowane przejazdy dotyczą miejsc rezerwowanych. Oznacza to, że łóżko / miejsce jest przypisana do pasażera i czeka na niego.
    • Wagony z miejscami do leżenia nie mają przedziałów, a są jedynie podzielone na sekcje. Przypomina to układ wagonu plackarta w przypadku wagonów Kolei Rosyjskich. W każdej sekcji z miejscami leżącymi podróżuje 6 osób (3 prycze w pionie po każdej stronie sekcji).
    • W wagonach z miejscami do leżenia, w każdej sekcji znajduje się wyraźnie wydzielona przestrzeń na bagaż, jak również bojler z nieodpłatnym wrzątkiem, a porządku pilnuje umundurowany konduktor.
    • W dziennych ekspresach kolei wielkich prędkości wagony nie posiadają przedziałów. Układ siedzeń to na ogół 3x3. Problemem może być ograniczona przestrzeń na bagaż.
  10. Jakie będą warunki zakwaterowania?

    Dużą zaletą wyjazdu jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach. W chińskiej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 3* oraz 3*+, jednak niektóre sprawiają wrażenie, że spełniają wyższe normy niż wynikałoby to z ich klasyfikacji. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem i łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia. Doskonale nadają się do zrelaksowania się po całym dniu zwiedzania.

    Planujemy pobyt w poniższych ośrodkach (w ramach dostępności miejsc*)

    *W przypadku braku możliwości zakwaterowania w wyżej wymienionych obiektach, zostaną one zastąpione innymi, o podobnym standardzie oraz lokalizacji.

  11. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

    Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 460 US$

  12. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

    Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

    Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

  13. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

    W cenie przewidziane są posiłki opisane w planie wyjazdu (11 śniadań, 11 obiadów, 11 kolacji).

    Pozostałe posiłki: 1 śniadanie, 1 obiad i 2 kolacje we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 30 US$.

    Śniadania w formie bufetu realizowane będą w hotelach, obiady i kolacje w restauracjach.

    Rodzaj śniadania jest ściśle uzależniony od miejscowości, w której znajduje się hotel. W przypadku takich miejsc jak Szanghaj, Pekin, Xi'an śniadania będą obfite i wybierać będzie można pomiędzy potrawami chińskimi i europejskimi. W przypadku takich miejsc jak Zhengzhou czy Luoyang, potrawy będą ograniczone wyłączenie do specjałów kuchni chińskiej. W tych miejscach należy liczyć się z brakiem gorących napojów takich jak kawa czy herbata.

    W przypadku obiadów i kolacji w cenę posiłku wliczona jest 1 szklanka napoju lub piwa. Każda kolejna jest płatna oddzielnie.

    Ważna uwaga! Na terenie Chin, może się zdarzyć, że w restauracji będą podawane pałeczki zamiast sztućców. Lokale te, nawet pomimo najszczerszych chęci nie będą czasem w stanie zorganizować wystarczająco dużej liczby widelców czy noży. Zatem jeżeli ktoś wie, że nie będzie umiał / nie będzie chciał "walczyć" z pałeczkami proszony jest o zabrania z Polski jednorazowych sztućców lub kompletu własnych. Posługiwanie się nimi nie będzie nietaktem.

    Ważna uwaga! Z całą pewnością, pośród posiłków jakie będziemy mieli zapewnione w Chinach nie będzie takich egzotycznych specjałów jak dania z psów, węży czy innych - budzących kontrowersje - zwierząt.

  14. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

    W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 1 śniadania, 1 obiadu i 2 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 30 US$,

    Brakujące śniadanie wypada 12 dnia wyjazdu, w czasie nocnego przejazdu pociągiem. Z tego powodu, na czas przejazdu należy zapewnić sobie jedzenie w postaci przekąsek zabranych z Polski lub kupionych na miejscu. W wagonie dostępny jest bojler z bezpłatną, wrzącą wodą umożliwiając zrobienie sobie kawy, herbaty lub przyrządzenie zupki-instant.

    Brakujący obiad przypadają na dzień 6 wyjazdu. Ze względu na dużą odległość którą grupa będzie musiała pokonać w ten dzień, nie ma czasu na dodatkowy posiłek. Uczestnicy muszą zapewnić sobie przekąski, które można zjeść w czasie podróży pociągiem lub autobusem.

    Trzy brakujące kolacje przypadające na dzień 7 i 13. Dwa ostatnie przypadki to świadomy zabieg organizatorów. W te dni, uczestnicy będą mieli czas wolny, w trakcie którego, na nocnych bazarach będzie można samodzielnie skosztować ulicznych specjałów kuchni chińskiej. Uczestnicy będą musieli wcześniej zapewnić sobie jakieś przekąski lub spróbować posilić w którejś z ulicznych jadłodajni (na swój koszt).

  15. Jakie są dodatkowe koszty?

    Do podanej ceny wyjazdu należy doliczyć:

    • 50 US$ - obowiązkowych napiwków dla chińskich pilotów i kierowców. Zostaną one zebrane przez polskiego pilota po przylocie do Szanghaju
    • 200 juanów (około 32 US$) - koszt wyjazdu na pastwiska Ganja i wsi-fortecy Bajiao w regionie tybetańskim. Opłata w chińskiej walucie zostanie pobrana przez polskiego pilota po powrocie do hotelu w Xiahe. W przypadku gdy z przyczyn pogodowych lub politycznych wyjazd do Ganja nie będzie możliwy, żadne dodatkowe koszty tej imprezy nie zostaną pobrane,
    • 460 US$ - ewentualną dopłatę do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika

    Poza tym, cena imprezy nie obejmuje:

    • Napojów gazowanych i alkoholowych do posiłków,
    • Opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
    • Elementów nieopisanych w programie wyjazdu,
    • Wszelkich wydatków natury prywatnej
  16. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

    W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to nie więcej niż równowartość 80 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

    Obserwując zachowania poprzednich uczestników wyjazdu na tej trasie zauważyliśmy, że wymieniali zazwyczaj kwoty w przedziale 200 - 300 US$ i na ogół nie mieli potrzeby wymiany większych kwot.

    Ważna uwaga: Chińczycy są mistrzami handlu i są bardzo przekonujący sprzedając swoje wyroby. Z tego powodu trudno jest jednoznacznie przewidzieć potrzebną wymaganą kwotę pieniędzy przeznaczonych jako "kieszonkowe". Sugerujemy zatem wymienić 3/4 swojej przewidzianej kwoty "kieszonkowego" zaraz po przylocie do Szanghaju, natomiast po ewentualnym wyczerpaniu tych zasobów bazować na kartach bankomatowych.

  17. Jaką walutą płaci się w Chinach?

    Walutą jest Chiński Yuan (Juan) zwany też Renminbi (pieniądz ludowy) lub potocznie kuai. Dzieli się on na 10 jiao, a jeden jiao - na 10 fenów - przy czym te ostanie nie są już spotykane

    Kurs wymiany:
    1 USD = ok. 6,90 CNY
    1 EUR = ok. 7,70 CNY
    10 PLN = ok. 18 CNY

  18. Jak wymienia się pieniądze w Chinach?

    Na terenie Chin (z dosłownie paroma wyjątkami) nie istnieją kantory wymiany walut, a obrót dewizami jest ściśle kontrolowany przez państwo.

    Na lotnisku, w bankach i niektórych hotelach można legalnie wymieniać dolary, euro oraz funty. Nie ma możliwości wymiany polskich złotówek. Kurs wymiany jest na ogół ustandaryzowany w całym kraju i ustalany raz dziennie. Wymieniając pieniądze w bankach wymagane jest okazanie paszportu. Czynność taka może też zająć ponad 1 godzinę dla jednej osoby. Zdecydowanie ją odradzamy i z braku czasu wymianę w bankach będziemy traktować jako skrajną ostateczność w sytuacjach awaryjnych!

    Czasem istnieje możliwość wymiany walut w hotelowej recepcji, ale to zależy zarówno od konkretnego hotelu jak i sytuacji w konkretnym dniu.

    Wyjeżdżając do Chin należy zabrać ze sobą wymienialną gotówkę w dolarach, funtach lub euro (banknoty powinny być w bardzo dobrym stanie, z nieodległych dat, dolary z tzw. "dużymi głowami", czyli dużymi wizerunkami prezydentów) oraz równolegle karty bankomatowe do wypłacania środków z bankomatów.

    Praktycznie nie ma możliwości płacenia w walucie innej niż yuan za produkty spożywcze, transport, usługi czy wstępy. Wyjątek mogą stanowić sytuacje w miejscach wysoce turystycznych, kiedy to sprzedawca zdecyduje się przyjąć jako zapłatę USD lub EUR. W takich sytuacjach powinniśmy mieć przygotowane drobne, niezniszczone nominały.

    W kilku miejscach na naszej trasie odwiedzimy wyspecjalizowane pod kątem obsługi turystów hale pokazowe / sklepy (manufaktura jedwabiu, hala wystawowa wyrobów z jadeitu, pereł). W tych miejscach, za zakupy można płacić walutą chińską, jak również dolarami, euro, funtami brytyjskimi oraz kartami kredytowymi.

  19. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

    Osoby zainteresowane, za dodatkową opłatą, będą mogły po zmroku obejrzeć przedstawienie plenerowe: „Shaolin Zen Music Ritual”. Jest to niezwykle barwne i zrealizowane z ogromnym rozmachem widowisko, w epicki sposób łączące historię sztuk walki i ludowego życia. Na plenerowej scenie o powierzchni 5km2, z majestatycznym górskim masywem w tle, swoje umiejętności prezentuje kilkuset aktorów i statystów, a wszystko to przy wręcz nieprawdopodobnej oprawie świetlnej, składającej się z 2800, sterowanych komputerowo świateł oraz genialnej oprawie dźwiękowej. Zdecydowanie polecamy. Cena biletu waha się od 250 – 350 juanów chińskich (150 - 210 PLN), zależnie od rodzaju miejsca na widowni.

    Poza tym niemal codziennie, po zrealizowaniu programu obowiązkowego, polski przewodnik, osoby chętne zabiera na dodatkowy spacer. Może to być wizyta na nocnym targu lub zobaczenie jakiejś dodatkowej atrakcji. W takiej sytuacji przemieszczamy się korzystając z transportu publicznego, a uczestnicy samodzielnie opłacają bilety.

  20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

    Chiny to ogromny kraj, a trasa naszego przejazdu (licząca ponad 5000 km) zahaczy o kilka diametralnie różniących się między sobą klimatycznie i przyrodniczo prowincji. Oznacza to, że uczestnicy muszą być przygotowaniu na różnorodne warunki pogodowe.

    W dużym uproszczeniu, maj i czerwiec to najbardziej optymalny czas na odwiedzenie tej części Chin.

    Klimat północno-wschodnich Chin jest dość zróżnicowany. Im dalej na północ i wschód, tym klimat staje się bardziej suchy i kontynentalny. Regiony nadbrzeżne z kolei podlegają dużemu wpływowi oceanu. Wszystko to sprawia, że przybywając do Chin w tym czasie należy być przygotowanym na dość różnorodną pogodę, wysokie temperatury powietrza, możliwe obfite (ale przelotne) opady deszczu, wysoką wilgotność powietrza w regionach nadbrzeżnych oraz dość chłodne noce na obszarze pogranicza Tybetu.

    Najbardziej nieprzewidywalnej pogodny spodziewamy się w Szanghaju. Temperatury powietrza za dnia przekroczą prawdopodobnie 26st C, przy bardzo dużej wilgotności powietrza. Możliwe są obfite - ale przelotne - opady deszczu lub zachmurzone niebo. Z tego powodu uczestnicy bezwzględnie muszą mieć przygotowaną odzież zarówno chroniącą przed słońcem jak i deszczem. Do naszej dyspozycji cały czas będzie pozostawał autokar, w środku którego, w czasie dnia zwiedzania będzie można przechować zbędne ubrania.

    W miastach takich jak Pekin, Xi'an, Luoyang, Zhengzhou, Lanzhou należy spodziewać się temperatur wyższych o parę stopni, ale przy znacznie niższej wilgotności powietrza. Mogą zdarzyć się opady deszczu, ale są mniej prawdopodobne niż w przypadku Szanghaju.

    Na obszarze pogranicza Tybetu, w miejscowości Xiahe (2960m. n.p.m.), należy spodziewać się zdecydowanie niższych temperatur w ciągu dnia - rzędu 12-18 st. C - i dużych spadków temperatur wieczorami i nocą - do około +6 - +12 st. C. Bezwzględnie trzeba mieć ze sobą polar, sweter lub kurtkę. Warto dodać, że na początku maja, dość częstym widokiem w tej okolicy jest śnieg.

    Podsumowując: każdy uczestnik musi mieć ze sobą: odzież zabezpieczającą przed deszczem (ewentualnie parasol), ciepły polar, sweter lub lekką kurtkę, ubrania lekkie, przystosowane do wysokich temperatur oraz obowiązkowo nakrycie głowy chroniące przed słońcem, okulary słoneczne, krem z UV.

  21. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

    Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

    • KL - Koszty leczenia za granicą: 50 000 EUR
    • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 15 000 PLN
  22. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

    Oficjalnie, do przekroczenia granicy Chin nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Z uwagi na charakter wyjazdu (zorganizowany) oraz trasę w dużej mierze opartą o wielkie aglomeracje miejskie ryzyko zachorowania na jedną z niżej wymienionych chorób jest bardzo niewielkie. Poniżej lista oficjalnie zalecanych szczepień.

    Zalecane szczepienia ochronne: WZW A, B, tężec

    Wskazane szczepienia ochronne: odra, dur brzuszny, Błonica, poliomielitis

    zagrożenia zdrowotne:

    • Malaria: zagrożenie nie występuje,
    • Biegunka podróżnych: ryzyko umiarkowane,

    Na terenie wszystkich miast Chin powszechne są apteki. Kupić w nich można praktycznie każdy specyfik bez recepty. Są dobrze wyposażone, a pracujący w nich ludzie na ogół kompetentni. Niestety nazewnictwo lekarstw jest zupełnie inne niż w Europie. Z tego powodu bezwzględnie należy posługiwać się łacińskimi nazwami specyfików wyjętymi z ulotek informacyjnych. Dużym problem może też okazać się bariera językowa. Osoby na stałe przyjmujące leki powinny zabrać ich zapas na całą długość wyjazdu.

    W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.



Cena

4 350 PLN   + 1 750 US$
Cena dotyczcy poprzedniej edycji, w 2019 roku. Cena kolejnej edycji może być inna.

oraz dodatkowo

+ 445 PLN - wiza do Chin
+ 50 US$ - obowiązkowe napiwki dla chińskich pilotów i kierowców
+ 32 US$ - koszt wyjazdu na pastwiska Ganja i wsi-fortecy Bajiao w regionie tybetańskim

+ 460 US$ - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika


Termin następnej wycieczki do Chin
lipiec 2025

Cena zawiera:
  • Przelot na trasie Warszawa-Szanghaj i Pekin-Warszawa z przesiadkami + opłaty lotniskowe,
  • Pokoje 2-osobowe standardu 3* oraz 3*+. Hotele posiadają przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia,
  • Posiłki opisane w planie wyjazdu (11 śniadań, 11 obiadów, 11 kolacji),
  • Opiekę polskiego pilota i przewodnika,
  • Równoczesną opiekę chińskiego pilota,
  • Wszystkie nocne przejazdy kolejowe w klasie sypialnej - przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą,
  • Wszystkie dzienne przejazdy kolejami wielkich prędkości (CRH) w ekonomicznej klasie siedzącej,
  • Wszystkie pozostałe transfery prywatnym, wygodnym autobusem lub mikrobusem,
  • Wstępy do wszystkich opisanych w programie obiektów,
  • Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
  • Wizy turystycznej do Chin w kwocie 445zł /os.
  • Obowiązkowych napiwków dla chińskich pilotów i kierowców w kwocie 50 US$ /os.
  • Kosztu wyjazdu na pastwiska Ganja w regionie tybetańskim w kwocie 200 juanów (około 32USD),
  • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 1 śniadania, 1 obiadu i 2 kolacji,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego na życzenie uczestnika: US$ 460,
  • Wszelkich wydatków natury prywatnej

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Chin.




masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

 Wysyłając zgłoszenie, wyrażam zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie TRANSAZJA Krzysztof Stępień, ul. Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków, e-mail: biuro@transazja.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w opublikowanej polityce prywatności.



Inne wycieczki do Azji

Wycieczka na Bali: Wyspa bogów i kwiatów, 16 dni Bali, 16 dni
16-31 sierpnia 2024 zapisy

Nepal: kraina uśmiechniętych ludzi, 13 dni Nepal, 13 dni
8–20 października 2024zapisy

Wycieczka do Laosu, 16 dni Laos, 16 dni
24 października–8 listopadazapisy

Indie, 15 dni Indie, 15 dni
14-28 listopada2 wolne miejsca

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
18-31 stycznia 2025zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka, 14 dni
1-14 lutego 2025zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 15 dni Nepal trekking, 16 dni
wiosna 2025planowany

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
zapytaj o termin.

Oman: wyprawa samochodowa, 17 dni Oman, 16 dni
zapytaj o termin.

Tybet: Odwiedź dwa obszary kulturowego Tybetu w czasie jednej wyprawy: Amdo i Tybetański Region Autonomiczny!, 15 dni Tybet, 15 dni
czerwiec 2025planowany

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
lato 2025planowany

Namibia: wycieczka samochodami, 18 dni Namibia, 18 dni
wrzesień 2025planowany

Wycieczka objazdowa do Chin. Od Szanghaju przez skraj Tybetu po Pekin w 15 dni
Wakacje w Chinach, pełne wyżywienie w cenie wyjazdu
Chiny - wycieczka objazdowa. Trasa: Szanghaj, Xi'an, Tybet, Pekin
Wycieczka objazdowa po Chinach: dobre hotele, pełne wyżywienie, polski przewodnik z pasją
Wyjazd prowadzi autor przewodników po Pekinie, Szanghaju i Chinach

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,
email: biuro@transazja.pl