Wycieczka do Birmy: 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | z transAzja.pl

kraj Birma (Mjanma) z praktyką jogi
zobacz też oferty: wycieczka do Chin, Nepalu, Birmy, Sri Lanki
długość wyjazdu 16 dni, łącznie z przelotami
trasa Rangun (Yangon), Bago, Kyaiktiyo (Złota Skała), Mandalaj, Mingun, Amarapura, Monywa, Bagan, Jezioro Inle, Plaża Ngapali, Rangun
rodzaj wyjazdu Wycieczka do Birmy: łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, ze stacjonarnym pobytem przy plaży na końcu imprezy.

wyjazd z zajęciami jogi

termin 2 - 17 listopada 2019
dopuszczamy możliwość przesunięcia daty wylotu o maksymalnie -1 / +2 dni

nie pasuje termin? Mamy jeszcze drugi:
15-30 listopada 2019 - bez zajęć jogi.

dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Wcześniejsza praktyka jogi nie jest warunkiem wzięcia udziału w wyjeździe.
liczba uczestników minimum 12 osób - maksimum 16 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w hotelach standardu 4*, 3*
Planujemy zatrzymać się w:
Rangun: 4* Grand United Ahlone
Kinpun: 3* Thuwunna Bumi Mountain Resort
Mandalaj: 3* Hotel Magic Mandalay
Bagan: 4* Bagan Umbra Hotel
Inle: 3* Nyaung Shwe City Hotel
Ngapali: 4* Jade Marina Resort
wyżywienie 13 śniadań, 9 obiadów i 10 kolacji
kod wyjazdu MM-19-04
wyjazd we współpracy z Joga Sztuka Życia

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Od szczerozłotych pagód po najpiękniejsze plaże w Azji - wsiądź do wehikułu czasu !

Dlaczego Birma?

Mjanma (dawna Birma) to pewnego rodzaju wehikuł czasu. Wsiadając do niego człowiek przenosi się o przynajmniej 50 lat wstecz, do kraju zupełnie wyjątkowego pod każdym w zasadzie względem. To istna kraina mnichów i złotych pagód, gdzie nauki Buddy są żywe i stanowią oś, wokół której toczą się wszystkie sfery codziennego życia mieszkańców.

Myli się ten, kto sądzi, że zwiedzanie Birmy polega tylko na codziennym oglądaniu świątyń. Istotnie, są one obecne każdego dnia, ale stanowią jednocześnie i cel sam w sobie i tło do zrozumienia kraju. To właśnie w bezpośredniej bliskości świątyń i kolejnych posągów Buddy toczy się codzienne życie miast, wsi i ulic. To tam ludzie zmagają się z problemami dnia, celebrują swoje małe sukcesy, prowadzą interesy i wychowują dzieci. Jeśli ktoś kocha podpatrywać życie, to Birma jest idealnym wyborem!


w programie: 3 dni wypoczynku w Ngapali - plaży idealnej!


Rodzaj wyjazdu

Nasza wycieczka do Birmy to łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, połączony z praktyką jogi, dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

Czas pobytu w Birmie jest wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w bardzo komfortowych hotelach, obfite wyżywienie oraz łatwość przemieszczania się. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży, natomiast dwa dłuższe przejazdy między miastami odbywać się będą kursowymi autobusami w klasie VIP.

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M515713.


Zgłoszenia

liczba zgłoszeń na termin 2 - 17 listopada 2019: 4
ilu osób brakuje: 8
   - miejsce zajęte
   - wstępne zgłoszenie, niepotwierdzone
   - miejsce wolne

wyślij wstępne zgłoszenie
skontaktujemy się
masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • Dwa dni pośród fascynujących świątyń Bagan,
 • Wypoczynek w Ngapali - plaży idealnej,
 • Pagoda Szwedagon w Rangun,
 • Cały dzień na Jeziorze Inle,
 • Złota Skała w Kyaiktiyo,
 • Istny "rollercoaster" samochodem ciężarowym w drodze na szczy Góry Kyaiktiyo,
 • Rejs prywatnym statkiem po rzece Irawadi,
 • Niezwykła Pagoda Thanboddhay w Monywa,
 • Zachód słońca na Moście U Bein w Amarapurze,
 • Tętniące życiem Mandalaj,
 • Tajemnicze ruiny w Indein,
 • Monumentalne zabytki Bago
 • Praktyka jogi prowadzona przez Justynę Wojciechowską z Joga Sztuka Życia

Prowadzenie

Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

Justyna Wojciechowska - pomysłodawca i założyciel Joga Sztuka Życia, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, fizjoterapeutka. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Na co dzień uczy jogi w Warszawie, w szkole Joga Sztuka Życia, prowadzi zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych oraz zajęcia profilaktyczne JOGI DLA KRĘGOSŁUPA. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. W swojej pracy łączy wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii, jogi i pilatesa, a program zajęć stara się dobrać do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi, w pięknych zakątkach Polski, a od 2010 roku również wyjazdy zagraniczne do Azji, łączące praktykę jogi i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Indiach, Nepalu i Chinach.

Nie pasuje termin? Mamy jeszcze drugi na tej samej trasie, bez zajęć jogi: 15-30 listopada 2019
Inne wycieczki

Wycieczka do Birmy: mapa wyjazdu Birma - kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni | wyjazd z transAzja.pl Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wycieczki do Birmy

      posiłki
Dzień 1   Wylot z Polski

Wylot z Warszawy, przelot do Rangunu (aktualnie Yangon) z przesiadką na Bliski lub Dalekim Wschodzie. Najbardziej prawdopodobna będzie przesiadka w Amsterdamie i chińskim Kantonie.

-
Dzień 2   Przylot do Rangunu / wieczorem zwiedzanie Pagody Szwedagon

Pagoda Szwedagon, RangunDo Rangunu przylecimy przed południem. Z lotniska transfer do hotelu i odpoczynek po podróży, obiad. Wieczorem wizyta w jednym z najświętszych miejsc całej Birmy, architektonicznym symbolu miasta (jeśli nie nawet całego kraju) - Szwedagonie. Po zakończeniu zwiedzania, kolacja i powrót do hotelu.

Szwedagon - potężna, majestatyczna świątynia buddyjska, uważana powszechnie za jedno z najświętszych miejsc w kraju. Stanowi architektoniczny symbol miasta lub nawet całego kraju. Wierzy się, że została wybudowana ponad 2500 lat temu i zawiera w swoim wnętrzu relikwie włosów Buddy. Przechowywane są one razem z niezliczoną ilością skarbów: złota i kosztowności. Całkowita waga zebranego tutaj złota może dzisiaj dochodzić do 9 ton. Budowla ma niemal 100 metrów wysokości.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Rangun przesycony wilgocią

o, k
Dzień 3   Przejazd do Bago, zwiedzanie zabytków miasta / po południu przejazd do Kinpun

1 sesja jogi

Kyaikpun Pagoda, BagoPo śniadaniu, wyjedziemy autobusem z Rangunu do Bago (Pegu). Przejazd zajmie około 2 godzin. Po przyjeździe na miejsce odwiedzimy najbardziej okazałe zabytki dawnej stolicy królestwa Hanthawaddy. W czasie swojej świetności zbudowano tam wiele pięknych świątyń oraz pałaców. Szereg z nich nadal zachwyca wdziękiem oraz rozmachem budowy. Zobaczymy m.in.: złotą pagodę, drugi największy na świecie posąg leżącego Buddy, zrekonstruowany pałac królewski i kilka innych miejsc związanych z buddyzmem. Następnie, po obiedzie, opuścimy autobusem Bago i udamy się do miasteczka Kinpun - bazy wypadowej dla Złotej Skały. Przejazd zajmie około 3 godzin. Kolacja i nocleg w Kinpun.

Pagoda Shwemawdaw - majestatyczna, złocona, najwyższa świątynia w całej Birmy, przewyższającą o 16 m Szwedagon,

Shwe Thal Yaung Buddha - drugi największy na świecie pomnik leżącego Buddy. Ma on 55 metrów długości i 16 metrów wysokości. Według legendy miał zostać zbudowany w roku 994.

ś, o, k
Dzień 4   Wjazd na szczyt Góry Kyaiktiyo, zwiedzanie Złotej Skały / nocny przejazd do Mandalaj

1 sesja jogi

Złota Skała w KyaiktiyoPo śniadaniu, wsiądziemy na pokład specjalnie przystosowanej do przewozu pielgrzymów ciężarówki, która zawiezie nas na szczyt Góry Kyaiktiyo. Już przejazd sam w sobie jest warty wizyty w tym miejscu. Na szczycie, idąc w istnym morzu pielgrzymów dotrzemy do jednego z trzech najświętszych przybytków kraju - Złotej Skały. Po powrocie do Kinpun, pojedziemy autobusem ponownie do Bago, skąd - po kolacji - wsiądziemy do nocnego autobusu o podwyższonym standardzie (klasa VIP) do Mandalaj. Podróż zajmie około 12 godzin.

Góra Kyaiktiyo - to jedno z najświętszych miejsc w całej Birmie. Na jej szczycie, znajduje się Złota Skała - cel milionów rodzimych pielgrzymów. Na balansującym na krawędzi klifu głazie, zbudowano siedmiometrową stupę. Głaz niemal w całości pokryty jest złotem. Według legendy, głaz utrzymuje równowagę tylko dzięki precyzyjnie umieszczonemu pod nim włosowi Buddy.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Duchowy lunapark

ś, o, k
Dzień 5   Zwiedzanie Mandalaj

Kuthodaw Pagoda czyli 'Księga w Kamieniu', MandalajDo Mandalaj dotrzemy wczesnym rankiem. Po śniadaniu i odświeżeniu się w hotelu udamy się na całodniowe zwiedzanie miasta. Odwiedzimy najważniejszą świątynię miasta: Mahamuni Paya, kamienną księgę w Kuthodaw Pagoda i Pagodę Kyauk Taw Gyi. Na koniec dnia, wjedziemy na szczyt Mandalaj Hill, aby podziwiać wspaniałą panoramę okolicy o zachodzie słońca. Nocleg w Mandalaj.

Mandalaj - to drugie co do wielkości miasto Birmy i ostatnia stolica birmańskiego królestwa. Jest centrum religijnym i kulturalnym kraju.

Mahamuni Paya - świątynia w której znajduje się wykonany z brązu, a obecnie pokryty ogromną ilością złota i kamieni szlachetnych wizerunek Buddy, uważany za najważniejszy w kraju. Znaczenie wizerunku wynika z wiary, iż jest to jedyna istniejąca dokładna podobizna Buddy.

Kuthodaw Pagoda - wybudowana w 1857 roku świątynia, nazywana "Księgą w Kamieniu". Na jej terenie znajduje się złocona stupa oraz 729 małych, białych stup, wewnątrz których znajdują się kamienne tablice. Na obu stronach tych tablic wypisane są słowa Tipitaki, czyli zbioru nauk buddyjskich.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Migawki z Mandalaj

ś, o, k
Dzień 6   Rejs po rzece Irawadi do Mingun / zachód słońca w Amarapurze

1 sesja jogi

Most U Bein w AmarapurzeDzień zaczniemy od spaceru po tętniącym życiem bazarze Zegyo. Następnie czeka nas relaksujący rejs statkiem po największej rzece Birmy - Irawadi. Po niecałej godzinie, dopłyniemy do Mingun - niewielkiej osady, słynącej z kilku, monumentalnych budowli. Zobaczymy tam m.in. Mingun Pahtotawgyi Paya - niedoszłą największą pagodę na świecie, Wielki Dzwon Mingun oraz Świątynię Hsinbyume. Do Mandalaj wrócimy ponownie rzeką. Dzień zakończymy klasycznym "widoczkiem" z Birmy - zachodem słońca na najdłuższym na świecie, tekowym moście w Amarapurze. Kolacja i nocleg w Mandalaj.

Most U Bein w Amarapurze - to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Birmie, jedna z ikon architektonicznych kraju. Najdłuższy na świecie most tekowy, mający długość ponad 1200 metrów.

Mingun Pagoda - w zamierzeniu jej pomysłodawcy miała być największą pagodą na świecie, mierząc około 170 metrów wysokości. Budowana w latach 1791-1812, nie została ukończona.

ś, o, k
Dzień 7   Przejazd do Bagan / po drodze zwiedzanie świątyń w Monywa oraz widok na Sagaing

1 sesja jogi

Thanboddhay Pagoda w MonywaTego dnia opuścimy gościnne Mandalaj i pojedziemy autobusem do Bagan - prawdopodobnie najbardziej rozpoznawanej na świecie atrakcji Birmy. Przy wyjeździe z Mandalaj zatrzymamy się na moment w punkcie widokowym, z którego rozpościera się piękna panorama na Rzekę Irawadi oraz Wzgórze Sagaing, usiane licznymi, połyskującymi złotem świątyniami. Do Bagan pojedziemy nieco okrężną drogą, bo zatrzymamy się jeszcze na przedmieściach Monywa. Tam odwiedzimy dwie niezwykłe budowle: jedną z najpiękniejszych i zarazem najbardziej niezwykłych świątyń Birmy - Thanboddhay Pagoda oraz wybudowany współcześnie, gigantyczny posąg stojącego Buddy - Bodhi Tataung. Obydwa te miejsca - zupełnie niesłusznie naszym zdaniem - pomijane przez zwiedzających - są w naszej ocenie warte nadłożenia drogi. Kolacja i nocleg w Bagan (Nyaung-U).

Bodhi Tataung - to przedziwna budowla przedstawiająca stojącego Buddę. Została ukończona w 2008 roku i osiągając wysokość niemal 130 metrów zdobyła tytuł drugiej największej budowli tego typu na świecie. Jednak to co czyni ją niezwykłą to fakt, że pokonując 31 pomieszczeń znajdujących się na 31 piętrach w środku posągu, pielgrzymi mogą doświadczyć formy podróży po 31 buddyjskich płaszczyznach istnienia.

Thanboddhay Pagoda - prawdopodobnie najbardziej oryginalna i kandydująca do miana najpiękniejszej w całej Birmie świątynia buddyjska. Mówi się, że na swoim terenie ma 500 000 wizerunków Buddy i w tym przypadku wartość ta może być bardzo bliska prawdy.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Inny punkt widzenia

ś, o, k
Dzień 8   Całodniowa eksploracja Bagan

1 sesja jogi

Bagan o wschodzie słońcaCały dzień poświęcimy na eksplorację najbardziej rozpoznawalnej atrakcji turystycznej Birmy - Bagan. Przed wieczorem dostaniemy się na jeden z punktów widokowych, aby móc podziwiać zachodzące słońce nad równiną Baganu. Kolacja i nocleg w Bagan (Nyaung-U).

Bagan - stanowi jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji, porównywalnych jedynie z Angkor Wat w Kambodży. To starożytne miasto i księstwo w Birmie, na ternie którego naukowcy naliczyli: 524 buddyjskich pagód, 911 świątyń, 415 klasztorów i 380 innych obiektów. Położone nad rzeką Irawadi, w latach 1044-1287 było stolicą Pierwszego Imperium Birmańskiego (Królestwa Paganu). Obecnie pozostałości miasta tworzą rozległą strefę archeologiczną, z doskonale zachowanymi zabytkami rozsianymi na obszarze o długości 13 km i szerokości 8 km.

Lot balonem nad Bagan (impreza fakultatywna) - to jedna ze sztandarowych atrakcji Birmy. Loty balonami odbywają się wyłącznie o wschodzie słońca. Przelot odbywa się bezpośrednio ponad setkami, kamiennych pagód dawnej stolicy I Imperium Birmańskiego. Lot zależnie od warunków atmosferycznych trwa od 30 do 50 minut. W cenę wliczony jest poczęstunek przed lotem, lampka szampana po lądowaniu oraz certyfikat odbytego lotu balonem wraz z okolicznościowym upominkiem. Lot balonem nad Bagan to faktycznie zapadająca w pamięć przygoda. Cena: około 350 US$ /os.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Bagan - kraina tysięcy pagód

ś, o, k
Dzień 9   Dalsze zwiedzanie Bagan / nocny przejazd nad Jezioro Inle

1 sesja jogi

Pagody BaganJeden dzień na obejrzenie Pagody Bagan to zdecydowanie za mało. Z tego powodu również i ten dzień poświęcimy na fascynujące poszukiwania "najpiękniejszej pagody" oraz "najlepszego punktu widokowego", z którego rozpościera się najpełniejsza panorama okolicy. Późnym wieczorem opuścimy Bagan i nocnym autobusem o podwyższonym standardzie (w klasie VIP) pojedziemy nad Jezioro Inle. Czas przejazdu to około 8-10 godzin.

ś, o, k
Dzień 10   Całodniowe zwiedzanie okolic Jeziora Inle z pokładu łodzi, wizyta w ruinach Indein

Jezioro InleBardzo wcześnie rano dotrzemy do miasteczka Nyaung Shwe, będącego bazą wypadową do jednej z trzech największych atrakcji Birmy - Jeziora Inle. Po śniadaniu i odświeżeniu się w hotelu wsiądziemy do szybkich łodzi, które staną się naszym środkiem transportu na cały dzień. Odwiedzimy między innymi pływające na jeziorze plantacje warzyw, wioski w których kanały zastąpiły ulice, a samochody ustąpiły miejsca łodziom. Zajrzymy do monumentalnej Świątyni Phaung Daw Oo Paya, stanowiącej filar religii dla mieszkańców jeziora. Obejrzymy również kilka lokalnych manufaktur, zajmujących się tkactwem, jubilerstwem czy wyrobem tradycyjnych ozdób. Z pewnością będziemy mieli też możliwość podejrzenia pracy rybaków z Inle. Wczesnym popołudniem popłyniemy jeszcze do niezwykle tajemniczych i majestatycznych ruin świątynnych w Indein. Do hotelu wrócimy po zachodzie słońca. Kolacja i nocleg w Nyaung Shwe.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Wszystko na wodzie...

ś, o, k
Dzień 11   Poranny przelot samolotem z okolic Jeziora Inle na Plażę Ngapali

1 sesja jogi

Plaża NgapaliPo śniadaniu opuścimy hotel w Nyaung Shwe i przejedziemy na nieodległe lotnisko w Heho. Stamtąd polecimy samolotem na lotnisko w Thandwe, skąd będzie już tylko 20 minut jazdy autobusem do Ngapali - najpiękniejszej plaży w całej Birmie. Po zakwaterowaniu, czas wolny. Obiad i kolacja we własnym zakresie na terenie hotelu lub w jednej z licznych restauracji w okolicy.

Plaża Ngapali - to nie tylko najpiękniejsza plaża w całej Birmie, ale również w pewien sposób najbardziej ekskluzywna. O ile Birma jest krajem z długą linią brzegową, o tyle z powodów niedawnych uwarunkowań politycznych, dostęp do większości plaż był ograniczony dla obcokrajowców. Z tego powodu, nie wykształciła się w Birmie infrastruktura hotelowa na wybrzeżu. Wyjątek stanowiła Plaża Ngapali, do której to - z powodu izolacji - docierali tylko zamożni turyści. Nawet dziś, Plaża Ngapali nie straciła miana "ekskluzywności". Znajdują się na niej niemal wyłącznie obiekty 4* i 5*, a 9 na 10 turystów dolatuje tam samolotem. W naszej ocenie to najpiękniejsza plaża w Azji na której byliśmy. Długa, czysta, piaszczysta plaża oraz piękne, stylowe i zadbane hotele zlokalizowane bezpośrednio na linii brzegowej sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek - plaża niemal ze snów.

Chcesz poczuć klimat miejsca? Przeczytaj wpis z naszego dziennika podróży:
Ngapali, plaża doskonała

ś
Dzień 12   Plaża Ngapali: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

2 sesje jogi

Plaża NgapaliPełny dzień wypoczynku na rajskiej plaży.

Rezerwat słoni nieopodal Thandwe (impreza fakultatywna) - w ramach pobytu na plaży Ngapali będzie można odbyć wycieczkę do rezerwatu słoni nieopodal Thandwe. To rządowy ośrodek, w którym słonie mają zapewnione godne warunki życia. Impreza składa się najpierw z transportu samochodem do Thandwe. Następnych 45 minut spędza się w szybkiej łodzi na Rzece Thandwe, którą dopływa się do ośrodka. Na miejscu można pomóc w codziennej kąpieli słoni w rzece, przejechać na nich do ośrodka, by na miejscu pomóc w ich karmieniu. W cenę imprezy wliczony jest pełny obiad. Cena: około 70 US$ /os.

Rejs łodzią po morzu (impreza fakultatywna) - dla chętnych będzie istniała możliwość zorganizowania 4-godzinnego rejsu łodzią rybacką po morzu. To niezwykle relaksująca impreza, w trakcie której uczestnicy będą mogli łowić ryby, pływać z maską i rurką na rafie, opalać się oraz wyjść na bezludną wyspę. Koszt to około 10-15 US$ od osoby.

ś
Dzień 13   Plaża Ngapali: plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek

2 sesje jogi

Pełny dzień wypoczynku na rajskiej plaży.

ś
Dzień 14   Poranny przelot samolotem do Rangunu / ostatnie zwiedzanie

1 sesja jogi

Pagoda Ngar Htat Gyi, RangunPo śniadaniu, przejedziemy na lotnisko w Thandwe (20 minut jazdy), skąd odlecimy samolotem do Rangun. Lot zajmie niewiele ponad 1 godzinę. Po przylocie dokończymy zwiedzanie dawnego Rangunu. Odwiedzimy Pagodę Chauk Htat Gyi, która kryje w sobie potężny posąg leżącego Buddy oraz sąsiadującą z nią Pagodę Ngar Htat Gyi. Kolacja i nocleg w Rangun.

ś, k
Dzień 15   Rangun - spacer pośród kolonialnej zabudowy / wylot do Polski

Ostatnim akcentem wyjazdu będzie spacer pośród kolonialnej zabudowy Rangunu. Obiad we własnym zakresie. Po południu wylot z Rangunu do Polski.

ś
Dzień 16   Przylot do Polski

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wycieczki "Dzień po dniu"

Co odróżnia nasz program od innych ofert?

Przygotowujemy trasę wyjazdu - Bagan, Birma
 

Fotografie z wycieczki do Birmy

Inne wycieczki

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
16-30 września 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal z medytacją, 16 dni
2-17 października 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal Trekking, 16 dni
15-30 października 2019zapisy

Birma z jogą: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma z jogą, 16 dni
2-17 listopada 2019zapisy

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
15-30 listopada 2019zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka z jogą, 14 dni
3-16 grudnia 2019zapisy

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 16 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Nie trzeba wcześniej ćwiczyć jogi. Zajęcia jogi są prowadzone tak, żeby mógł ćwiczyć każdy, bez względu na poziom zaawansowania.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M515713.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M515713,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Wyjazd organizują i poprowadzą:

  Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie prawie 4 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Birmy. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. W 2013 roku współorganizowała "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, brała udział w wyprawie, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu.

  Justyna Wojciechowska - pomysłodawca i założyciel Joga Sztuka Życia, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, fizjoterapeutka. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Na co dzień uczy jogi w Warszawie, w szkole Joga Sztuka Życia, prowadzi zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych oraz zajęcia profilaktyczne JOGI DLA KRĘGOSŁUPA. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. W swojej pracy łączy wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii, jogi i pilatesa, a program zajęć stara się dobrać do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi, w pięknych zakątkach Polski, a od 2010 roku również wyjazdy zagraniczne do Azji, łączące praktykę jogi i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Indiach, Nepalu i Chinach.

  Pomoc organizacyjna:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. Ten ostatni traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - Wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 roku, zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Zachodniego Nepalu do Tybetu. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach, a w 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazały się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Najcudowniejszy - jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

 3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Nasza wycieczka do Birmy to łatwy, jednak dość intensywny wyjazd o charakterze objazdowym, połączony z praktyką jogi, ze stacjonarnym pobytem przy plaży, na końcu imprezy. Wyjazd dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

  Czas pobytu w Birmie jest wypełniony różnymi atrakcjami, bo chcemy naszym uczestnikom pokazać jak najwięcej. Dużą zaletą jest zakwaterowanie w komfortowych hotelach i obfite wyżywienie. Wszelki transport w miastach odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od punktu do punktu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży, natomiast dłuższe przejazdy między miastami odbywać się będą pociągiem w klasie sypialnej oraz kursowymi autobusami w klasie VIP.

 4. Czy do Birmy potrzebna jest wiza?

  Zdecydowana większość obcokrajowców (w tym Polacy) są objęci wymogiem posiadania wizy wjazdowej do Myanmaru (Birmy). Władze kraju wprowadziły elektroniczny system wizowy "Myanmar eVisa", pozwalający samodzielnie aplikować online.

  Koszt wizy w systemie "Myanmar eVisa" to aktualnie 50 US$. Aby aplikować o taką wizę należy wypełnić prosty formularz (w języku angielskim) dostępny na stronie https://evisa.moip.gov.mm, uiścić opłatę wizową za pomocą karty kredytowej lub karty debetowej umożliwiającej płatności przez internet, a po kilku godzinach otrzymamy zwrotną wiadomość z numerem wizy. Dokument taki należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

  Uwaga: cena wyjazdu nie zawiera opłaty wizowej.

  Co jest niezbędne aby aplikować o Myanmar eVisa?

  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Birmy,
  • Skan 1 kolorowej fotografii paszportowej,
  • Karta umożliwiająca dokonania płatności przez internet (kredytowa lub wypukła debetowa)

  Uwaga: jeżeli uczestnik z jakiś powodów nie będzie miał możliwości samodzielnego aplikowania o wizę - pomożemy w tym lub wręcz aplikujemy w jego imieniu.

 5. Jakie są wymogi paszportowe?
  • paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Birmy
  • 1 wolna strona w paszporcie

  Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

 6. Jak realizowany będzie przelot do Birmy?

  Niestety Birma nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Europą. Z punktu widzenia podróży lotniczych jest to nadal bardzo odległy kraj, do którego dość trudno dolecieć, a podróż w każdą stronę jest długa.

  Najwygodniejsze i najszybsze połączenie lotnicze jest obecnie realizowane liniami Qatar Airways lub chińskimi liniami China Southern, z przesiadkami w Paryżu i chińskim Kantonie. Od niedawna, połączenia mają linie z Półwyspu Arabskiego, z przesiadką w Dubaju. Dopuszczamy też możliwość przelotu przez Bangkok, Hong Kong lub Singapur. Generalnie uczestnicy muszą się liczyć z dwoma przesiadkami w drodze "do" i "z" Birmy.

  Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do linii lotniczych o oferty przelotu. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu, przewoźnik oraz trasa i godziny przelotu.

 7. Jak realizowany będzie transport na terenie Birmy?

  Transport na terenie Birmy odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu (bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży), od punktu do punktu oraz - na terenie miast - od obiektu do obiektu. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 14-osobowy minivan, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

  Nocne przejazdy pomiędzy Bago i Mandalaj oraz Bagan i Jeziorem Inle będą realizowane kursowymi autobusami o podwyższonym komforcie, w klasie VIP. Autobusy takie mają bardzo rozkładane siedzenia, dużo przestrzeni na nogi, a każdy pasażer otrzymuje do dyspozycji koc, poduszkę, wodę oraz drobną przekąskę.

  Jakość dróg w Birmie jest bardzo zła, przez co przejazdy pomiędzy miejscami mogą być uciążliwe. W czasie przejazdów przez góry (w drodze z Bagan nad Jezioro Inle), za sprawą licznych zakrętów, osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą czuć pewnego rodzaju dyskomfort.

  Pomiędzy Heho (okolice Jeziora Inle) oraz Thandwe (okolicy Plaży Ngapali) oraz pomiędzy Thandwe i Rangunem transfer będzie realizowany krajowym, rejsowym samolotem, odbywającym rozkładowe, regularne połączenia na tej trasie.

 8. Dlaczego zrezygnowaliśmy z przelotów pomiędzy miastami na trasie?

  Istotnie, zrezygnowaliśmy z kilku przelotów wewnętrznych na terenie Birmy na rzecz transportu lądowego. Birma to rozległy kraj, gdzie miejsca warte odwiedzenia rozrzucone są po różnych jego regionach. Większość zorganizowanych grup realizuje transfery pomiędzy miastami transportem lotniczym. Ma to na celu oszczędzenie czasu i zwiększenie komfortu.

  Uważamy, że przy odpowiednim planowaniu oraz doborze trasy, możliwe jest i wręcz wskazane przemieszczanie się bez korzystania z samolotów. Taka forma podróżowania pozwala lepiej poznać kraj, podpatrywać mieszkańców, wyrobić sobie zdanie na temat dostępnych środków transportu czy wreszcie nieco zaoszczędzić pieniędzy (podróże lotnicze w Birmie do tanich nie należą).

  Autobusy klasy VIP w Birmie są niezwykle komfortowe, przez co nocny przejazd wcale nie musi oznaczać znaczącego dyskomfortu lub straty czasu.

 9. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. Pragniemy bowiem, aby także i miejsca noclegowe stały się spójną częścią wypoczynku i pobytu w Birmie.

  Dużą zaletą wyjazdu jest zakwaterowanie w komfortowych hotelach, na ogół umiejscowionych w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie. W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 3*+ oraz 4*. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, telewizorem i łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia. Doskonale nadają się do wypoczynku lub relaksu po całym dniu zwiedzania.

  Planujemy pobyt w poniższych hotelach *

  * w przypadku braku możliwości zakwaterowania w wyżej wymienionych obiektach, zostaną one zastąpione innymi, o podobnym standardzie oraz lokalizacji.

  Na potrzeby wypoczynkowej części wyjazdu, wybraliśmy hotel, który znajduje się bezpośrednio przy Plaży Ngapali. Plaża Ngapali - to nie tylko najpiękniejsza plaża w całej Birmie, ale również w pewien sposób najbardziej ekskluzywna. O ile Birma jest krajem z długą linią brzegową, o tyle z powodów niedawnych uwarunkowań politycznych, dostęp do większości plaż był ograniczony dla obcokrajowców. Z tego powodu na wybrzeżu, nie wykształciła się w infrastruktura hotelowa. Wyjątek stanowiła Plaża Ngapali, do której to - z powodu izolacji - docierali tylko zamożni turyści. Nawet dziś, Plaża Ngapali nie straciła miana "ekskluzywności". Znajdują się na niej niemal wyłącznie obiekty 4* i 5*, a 9 na 10 turystów dolatuje tam samolotem. W naszej ocenie to najpiękniejsza plaża w Azji, na której byliśmy. Długa, czysta, piaszczysta plaża oraz piękne, stylowe i zadbane hotele zlokalizowane bezpośrednio na linii brzegowej sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek - plaża niemal ze snów.

 10. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 611 US$

 11. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

  Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

  Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

 12. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 13 śniadań, 9 obiadów i 10 kolacji. Pozostałe posiłki - 3 obiadów i 3 kolacje - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane min. 60 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje. Obiady i kolacje na ogół będą serwowane w restauracjach, rzadziej w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni birmańskiej, chińskiej, rzadziej europejskiej czy tajskiej. Często będą to dania wegetariańskie.

  Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone w czasie obiadów i kolacji napoje.

 13. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 3 obiadów i 3 kolacji.

  Kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to pobytu na plaży.

  Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 60 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-12 US$.

 14. Jakie są dodatkowe koszty?

  Podana cena wyjazdu jest praktycznie ceną całkowitą. Jedynymi dodatkowymi opłatami są:

  • Wiza turystyczna do Birmy: równowartość 50 US$ płatna w PLN przed wylotem,
  • Zwyczajowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców w kwocie 50 US$ od uczestnika, - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przylocie do Rangunu,
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 3 obiadów i 3 kolacji,
  • Opłat za napoje w czasie obiadów i kolacji,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 15. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 150 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie kilku brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

  Warto dodać, że praktycznie wszędzie na trasie naszego wyjazdu będą dostępne bankomaty lub punkty wymiany pieniędzy umożliwiające pozyskanie brakujących birmańskich kyatów.

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 500 MMK (1,35zł)
  • Coca Cola 0,5l: 1000 MMR (2,70zł)
  • Coca Cola 1,5l: 3000 MMR (8zł)
  • Piwo 0,6l: 1200 - 1500 MMK (3,2 - 4,2zł)
  • Gorący posiłek: 4000 - 16000 MMR
 16. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

  Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 10-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Birmy.

  Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej nie tylko znacząco obniża koszt opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  Lokalną kartę SIM można nabyć już w hali terminalu przylotów lotniska w Rangun. Jej koszt to około 8-10 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

  Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

 17. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych w Birmie?

  Duża część miejsc, które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

  • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów (skarpetki również nie są dozwolone),
  • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni lub zabiera ze sobą,
  • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym. Na ten cel warto zabrać ze sobą pareo, długą chustę lub sarong - dotyczy to również mężczyzn,
  • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
  • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
 18. Jaką walutą płaci się w Birmie?

  Walutą Birmy jest kyat (czyt. cziat). Jego kod to MMK. Od niedawna zupełnie bez problem i legalnie można je nabyć w kantorach wymiany walut lub bankach. Są one szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: birmańskie kyaty poza krajem są bezwartościowe i nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Na kyaty można wymienić amerykańskie dolary oraz euro, przy czym te pierwsze są zdecydowanie bardziej preferowane. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  UWAGA - BARDZO WAŻNA INFORMACJA!

  Banknoty dolarów lub euro muszą być z bardzo nieodległych lat oraz w idealnym stanie. Każde zagięcie, rozdarcie, zanieczyszczenie lub dodatkowy napis czy znaczek niemal zawsze spowodują odrzucenie banknotu w czasie wymiany. Nawet złożenie banknotu na pół powodujące trwały ślad po linii zgięcia będzie również skutkowało niezbywalnością banknotu w Birmie. Jest to szalenie ważna sprawa i duży problem w czasie podróżowania po kraju.

  Dolary i euro w wysokich nominałach (100 i 50) będą wymieniane po wyższym kursie niż banknoty z niskimi nominałami.

  Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe w niektórych sklepach z droższymi artykułami.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany kyatów na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany oraz koniecznością pokazania dowodu pierwotnej wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD = ok. 1380 MMK
  1 EUR = ok. 1595 MMK
  1000 MMK = 2,65 PLN

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1l: 500 MMK (1,35zł)
  • Coca Cola 0,5l: 1000 MMR (2,70zł)
  • Coca Cola 1,5l: 3000 MMR (8zł)
  • Piwo 0,6l: 1200 - 1500 MMK (3,2 - 4,2zł)
  • Gorący posiłek: 4000 - 16000 MMR
 19. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  Lot balonem nad Bagan
  To jedna ze sztandarowych atrakcji Birmy. Loty balonami odbywają się wyłącznie o wschodzie słońca. Przelot odbywa się bezpośrednio ponad setkami, kamiennych pagód dawnej stolicy I Imperium Birmańskiego. Lot zależnie od warunków atmosferycznych trwa od 30 do 50 minut. W cenę wliczony jest poczęstunek przed lotem, lampka szampana po lądowaniu oraz certyfikat odbytego lotu balonem wraz z okolicznościowym upominkiem. Lot balonem nad Bagan to faktycznie zapadająca w pamięć przygoda.
  Cena: około 350 US$ /os.

  Rezerwat słoni nieopodal Thandwe
  W ramach pobytu na plaży Ngapali będzie można odbyć wycieczkę do rezerwatu słoni nieopodal Thandwe. To rządowy ośrodek, w którym słonie mają zapewnione godne warunki życia. Impreza składa się najpierw z transportu samochodem do Thandwe. Następnych 45 minut spędza się w szybkiej łodzi na Rzece Thandwe, którą dopływa się do ośrodka. Na miejscu można pomóc w codziennej kąpieli słoni w rzece, przejechać na nich do ośrodka, by na miejscu pomóc w ich karmieniu. W cenę imprezy wliczony jest pełny obiad.
  Cena: około 70 US$ /os.

  Rejs łodzią rybacką po morzu
  W czasie pobytu na Plaży Ngapali, będzie istniała możliwość zorganizowania 4-godzinnego rejsu łodzią rybacką po morzu. To niezwykle relaksująca impreza, w trakcie której uczestnicy będą mogli łowić ryby, pływać z maską i rurką na rafie, opalać się oraz wyjść na bezludną wyspę.
  Cena: 5 US$/ os.

 20. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Birma to rozległy i zróżnicowany kraj. Na jej pogodę bezpośrednio wpływa wysokość terenu oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W dużym uproszczeniu wyróżnia się trzy pory roku: suchą chłodną, suchą gorącą oraz mokrą. Temperatury powietrza są wysokie lub bardzo wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca często jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Jednakże z uwagi na duże zróżnicowanie wysokości terenu i bardzo wyodrębnione, różniące się między sobą regiony geograficzne, klimat - a co za tym idzie - warunki pogodowe mogą znacząco różnić się od siebie.

  Okres od listopada do lutego to w Birmie chłodna pora sucha i na ten okres przypada również sezon turystyczny w tym kraju.

  W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 30-32 st. C w dzień i nie mniej niż 20-25 st. C w nocy. Odczucie gorąca będzie potęgowane przez wysoką wilgotność powietrza, a przy bezchmurnym niebie może sięgnąć nawet wartości powyżej 35 st. C.

  Opady deszczu są mało prawdopodobne, jednak sporadycznie możliwe. W czasie wyjazdu należy być przygotowanym na ich występowanie.

 21. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

  Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków.

  Bardzo dużo miejsc, które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Najlepiej przywieźć ze sobą dużą chustę lub zaopatrzyć się w sarong / pareo już na miejscu (dotyczy to też mężczyzn) i każdorazowo przed wejściem zakładać.

  Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

  Nie powinno bardzo padać, listopad/grudzień to już pora sucha, ale parasol dobrze jest mieć, chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem. Nienajlepszym rozwiązaniem są peleryny przeciwdeszczowe. Są mało poręczne i trudno je wysuszyć, a mokre są z kolei uciążliwe w przechowywaniu.

  Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne. Warto rozważyć zabranie apaszki lub uniwersalnej chusty, która może posłużyć jako tymczasowe nakrycie głowy, ręcznik, chusta od kurzu czy mokry ręcznik.

  Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic. Ponieważ przed wejściem do świątyń najczęściej ściągamy buty, zwróćmy uwagę czy te, w których mamy zamiar podróżować łatwo schodzą z nogi.

 22. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
 23. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Birmy nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B). Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

  Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki. Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Potencjalnym zagrożeniem mogą być ukąszenia jadowitych czy wściekłych zwierząt. Od niedawna, na polskim rynku dostępne są szczepionki przeciwko wściekliźnie.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to w miejscach, które będziemy odwiedzać ryzyko jest małe lub nie występuje. Mandalay, Rangun i Bagan są wolne od malarii. Tak samo w stanie Shan - obszar na którym znajduje się Jezioro Inle - malaria nie jest problemem. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi. Środki te muszą być przepisane przez lekarza, nie musi być to specjalista medycyny tropikalnej. Można także wziąć je ze sobą "na wszelki wypadek". Bez konsultacji z miejscowym lekarzem na terenie Birmy antymalaryki bardzo trudno zakupić. Komary są, choć w porze suchej jest ich dużo mniej. Polski MSZ w dziale dotyczącym zdrowia na terenie Birmy nie wspomina nic na temat malarii.

  Co roku odnotowywane są za to przypadki dengi - infekcyjnej choroby wywoływanej przez wirusa dengi, które to przenosi kilka gatunków komarów mających charakterystyczne białe pasy na odnóżach. Leczy się objawy choroby, a zapobiega się jej stosując repelenty. Komary przenoszące wirus dengi są aktywne zwłaszcza wczesnym rankiem i wieczorem, ale należy zwracać na nie uwagę przez cały dzień. Zalecamy zabrać z Polski dobre repelenty oraz jasne, przewiewne ubrania. W Birmie również jest duży wybór środków przeciw komarom.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp.Cena

5 300 PLN   + 1700 US$

oraz dodatkowo

50 US$ - obowiązkowe napiwki dla lokalnych pilotów i kierowców
50 US$ - koszt wizy turystycznej

611 US$ - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika

Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa-Rangun-Warszawa z przesiadkami + opłaty lotniskowe,
 • Przelot na trasie Heho-Thandwe oraz Thandwe-Rangun + opłaty lotniskowe,
 • Pokoje 2-osobowe standardu 3*+ oraz 4*. Hotele posiadają przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia,.
 • Posiłki opisane w planie wyjazdu (13 śniadań, 9 obiadów, 10 kolacji),
 • Opiekę polskiego pilota i przewodnika,
 • Równoczesną opiekę lokalnego, anglojęzycznego pilota,
 • Zajęcia jogi, prowadzone przez Justynę Wojciechowską z Joga Sztuka Życia,
 • Dwa nocne przejazdy autobusowe w klasie VIP,
 • Wszystkie pozostałe transfery prywatnym, wygodnym autobusem,
 • Wstępy do wszystkich opisanych w programie obiektów,
 • Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW
 • Obowiązkową składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wizy turystycznej do Birmy: równowartość 50 US$ płatna w PLN przed wylotem,
 • Obowiązkowych napiwków dla lokalnych pilotów i kierowców w kwocie 50 US$/os.,
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 3 obiadów i 3 kolacji,
 • Napojów w czasie obiadów i kolacji,
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego wyłącznie na życzenie uczestnika: US$ 611,
 • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej,

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

Inne wycieczki

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
16-30 września 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal z medytacją, 16 dni
2-17 października 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal Trekking, 16 dni
15-30 października 2019zapisy

Birma z jogą: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma z jogą, 16 dni
2-17 listopada 2019zapisy

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
15-30 listopada 2019zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka z jogą, 14 dni
3-16 grudnia 2019zapisy

Wycieczka do Birmy: 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali