kraj Indonezja / Wyspa Bali
zobacz też oferty: wycieczka do Tybetu, Omanu, Chin
długość wyjazdu 13 dni, łącznie z przelotami
trasa Ubud, Tegalalang, Gunung Kawi, Tirta Empul, Goa Gajah, Pura Besakih, Wyżyna Kintamani, Lovina, Air Panas Banjar, Brama Vihara Arama, Wodospad Gitgit, Pura Ulun Danu Bratan, Jatiluwih, Pura Batukaru, Pura Taman Ayun, Pura Tanah Lot, Sanur
rodzaj wyjazdu Wycieczka na Bali: łatwy, mało intensywny, o charakterze objazdowo-stacjonarnym, z wypoczynkiem na plaży pod koniec pobytu.
termin Następny planowany termin:
wrzesień 2019
dla kogo dostępny dla każdego, bez ograniczeń wiekowych
liczba uczestników minimum 10 osób
zakwaterowanie bogato wyposażone pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami i klimatyzacją, w pięknie usytuowanych hotelach standardu 3*, z ogrodami i basenami.

W czasie poprzedniej edycji wyjazdu mieszkaliśmy w:
Radha Phala Resort&Spa, Ubud
Hotel Melamun, Lovina
Ti Amo, Jatiluwih
Griya Santrian, Sanur
Teraz hotele będą te same lub o podobnym standardzie i lokalizacji.
wyżywienie 10 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji
kod wyjazdu ID-19-01

na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi w sekcji FAQ

Piękna przyroda, egzotyczna kultura, wspaniali ludzie!

Dlaczego Bali?

Bali jest jedną z najpopularniejszych z ponad 17 tysięcy indonezyjskich wysp. Dla wielu jest to prawie bajkowa kraina zatopiona w soczystej zieleni, otoczona plażami. Bali ma jednak wiele twarzy. Od turystycznego tygla w południowych miejscowościach, po tajemnicze, głęboko religijne, skąpane w tropikalnej zieleni wioski, położone w głębi wyspy. Bali to również ludzie, dobrzy i życzliwi, to kuchnia, tak inna od tej którą mamy na co dzień, to niesamowita roślinność, kwitnąca przez cały rok, to zapach plumerii, goździków i wanilii. To kraina balijskich świątyń, wyrastających na każdym kroku, nawet w małych domostwach i balijskich bogów, których obecność czasami jest prawie namacalna. Kraina tańca i muzyki, jakiej w Europie nie usłyszysz.

Budując nasz program wyjazdu postawiliśmy sobie za cel próbę pokazania maksymalnie wielu obliczy wyspy. Planujemy z uczestnikami objechać dużą część Bali, dotrzeć do jej różnych regionów, nie zapominając równocześnie o wypoczynku na plaży pod koniec wyjazdu.

Prowadzenie

Agnieszka Stępień - z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik, współautor serwisu transAzja.pl. Odwiedziła do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 3 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Chin. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna, droga i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z synkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Możliwość pokazania innym choć fragmentów tego wspaniałego kontynentu jest dla niej wielką frajdą. Jest współorganizatorem wyjazdu do Indii, na miejscu będzie pełniła funkcję pilota i przewodnika.

Rodzaj wyjazdu

Wyjazd na Bali ma charakter objazdowo - pobytowy. Trasa jest łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Hotele, 3* usytuowane są w tropikalnych ogrodach. Wszelki transport na terenie Bali odbywać się będzie prywatnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży.

Zgłoszenia

Następna edycja planowana jest na
wrzesień 2019

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu na Bali.masz pytania? napisz!


Główne atrakcje

 • Odwiedź kluczowe świątynie balijskiego hinduizmu: Pura Besakih, Pura Taman Ayun, Pura Luhur Batukaru,
 • Daj się zauroczyć występem transowego tańca Kecak,
 • Wypocznij w wygodnych hotelach, zlokalizowanych w tropikalnych ogrodach,
 • Przespaceruj się po majestatycznych, tarasowych polach ryżowych Tegalalang oraz Jati Luwih,
 • Zobacz największe zabytki związane z balijską historią w Gunung Kawi, Tirta Empul, Goa Gajah,
 • Poznaj kulturę, religię i codzienne życie Balijczyków - ludzi o wielkiej gościnności i życzliwości,
 • Zobacz jak rośnie kawa, goździki i ryż - a wszystko to w naturalnym środowisku,
 • Poznaj wielowiekowe rzemiosło balijskich artystów,
 • Zobacz zachód słońca w Uluwatu - przy świątyni wybudowanej na wysokim klifie,
 • Zakosztuj egzotycznych smaków balijskich potraw, przesyconych mieszaniną aromatycznych przypraw,
 • Zrelaksuj się w najbardziej urokliwych okolicznościach balijskiej przyrody, u stóp potężnych wulkanów,
 • Weź udział w wyprawie na rafę koralową w Parku Narodowym Bali Barat, na Wyspie Menjangan

Pierwszą część pobytu spędzimy w kulturowym sercu stolicy - Ubud, skąd będziemy robić wycieczki do najważniejszych obiektów w okolicy, związanych z religią i kulturą balijską.

Następnie przejedziemy na północne wybrzeże wyspy, do miejscowości Lovina. Tam będziemy mogli zachwycać się bogatą przyrodą okolicy.

Na koniec zatrzymamy się na południu Bali, gdzie głównie odpoczywając spędzimy ostatnich kilka dni.

Organizator

TRANSAZJA Krzysztof Stępień
Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M515713.

Inne propozycje

Plan wycieczki na Bali, 13 dni z transAzja.pl - wycieczka objazdowa z wypoczynkiem na plaży Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Program wyjazdu

Dzień 1   Wylot z Polski

Wylot samolotem do Denpasar na Bali, z przesiadką w jednym z portów lotniczych w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

posiłki
Dzień 2   Przylot na Bali, przejazd do Ubud

UbudPrzylot do Denpasar w godzinach przedpołudniowych lub wieczornych i bezpośredni transfer autobusem do hotelu w Ubud, w samym sercu wyspy. Jeśli przylot będziemy mieli przed południem obiad zjemy po drodze do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu 3*, odpoczynek po podróży, kolacja.

* obiad jest uzależniony od pory przylotu do Denpasar.

o*, k
Dzień 3   Wyjazd na pola ryżowe Tegalalang, zwiedzanie: Tirta Empul, Gunung Kawi, Goa Gajah

Tirta Empul - świątynię hinduską, w której Balijczycy dokonują oczyszczeniaPo śniadaniu pojedziemy na północ od Ubud, do Tegalalang, gdzie zobaczymy zielone tarasy pól ryżowych, które tak bardzo kojarzą nam się z tą wyspą. Zobaczymy też Gunung Kawi - kompleks świątynno-grobowy, wykuty w skałach w X w n.e. Prowadzi do niego prawie 300 kamiennych schodków. Następnie odwiedzimy Tirta Empul - świątynię hinduską, w której Balijczycy dokonują oczyszczenia w świętych wodach, pochodzących z podziemnego źródła. Po drodze do Ubud zobaczymy jeszcze Goa Gajah - Jaskinię Słonia z IX w., funkcjonującą jako sanktuarium. Obiad zjemy po drodze, kolacja i nocleg w hotelu w Ubud.

ś, o, k
Dzień 4   Ubud - zobaczymy Święty Małpi Las, Pałac Królewski oraz czas wolny na bazar i zakupy

Święty Małpi Las w UbudPo śniadaniu w hotelu, przejedziemy do Świętego Małpiego Lasu. W plątaninie ścieżek i zabudowań porośniętych gęstą, tropikalną roślinnością odwiedzimy najważniejszą świątynię Małpiego Lasu – Pura Dalem Agung oraz spróbujemy się zaprzyjaźnić z równie świętymi makakami, zamieszkującymi ten obszar. Następnie zobaczymy Puri Saren - Pałac Królewski, w którym ciągle mieszka lokalna rodzina królewska. Podejdziemy do pobliskiej Pura Taman Saraswati, świątyni poświęconej bogini Saraswati, przed którą znajduje się urokliwy staw z lotosami, jedna z wizytówek Bali. Na końcu odwiedzimy usytuowany w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego bazar, na którym znajdziemy rzemiosło i produkty wykonane przez balijskich artystów i rzemieślników. Obiad zjemy razem, wczesnym popołudniem. Kolacja w Ubud we własnym zakresie. Ubud

Ubud - centrum kultury i sztuki Bali. W mieście i w okolicy znajduje się wiele balijskich świątyń, tarasowe pola ryżowe, muzea, mnóstwo restauracji, sklepów oraz bazarów z lokalnymi produktami.

Święty Małpi Las - rezerwat przyrody, święty dla Balijczyków. W plątaninie kamiennych uliczek, schodów i budowli, porośniętych gęstą tropikalną roślinnością, żyją tysiące małp. Na terenie rezerwatu znajdują się trzy hinduistyczne świątynie. Najważniesze to Pura Dalem Agung, zwana Wielką Światynią Śmierci.

Puri Saren - Pałac Królewski - historyczny kompleks budynków, do dnia dzisiejszego oficjalna rezydencja rodziny królewskiej w Ubud. Pięnie rzeźbione bramy, pawilony i kolorowe ogrody z mnóstwem kwiatów.

ś, o
Dzień 5   Wyżyna Kintamani, wizyta w Pura Besakih, widok na wulkany Agung i Batur, nocleg w Lovina

Pura Ulun Danu Batur nieopodal KintamaniRano, po śniadaniu wyjedziemy w stronę Wyżyny Kintamani. Wstąpimy do najważniejszej balijskiej świątyni Pura Besakih u podnóża wulkanu Agung. Przejedziemy obok Wulkanu Batur oraz jeziora o tej samej nazwie, które wypełnia mniejszą kalderę, powstałą po erupcji wulkanu. Na obiad udamy się do lokalnej restauracji z widokiem na wulkan Batur. Przed dojazdem do Loviny odwiedzimy jeszcze północno - balijską świątynię Beji. Zakwaterowanie w hotelu 3* w Lovinie. Kolacja w hotelu.

Wyżyna Kintamani - malownicza wyżyna Bali, ze wzgórzami pochodzenia wulkanicznego, powstałymi w wyniku erupcji wulkanu Batur. Nazwa pochodzi od jednej z wiosek, która znajduje się na brzegu kaldery. Kawa

Gunung Batur - czynny wulkan, z najwyższym szczytem mierzącym 1717 m. n.p.m. W zewnętrznej, olbrzymiej kalderze znajduje się jezioro Batur.

Pura Besakih - uważana ze najważniejszą, hinduistyczną świątynię na Bali. Zbudowana na zboczach czynnego wulkanu Agung. Cały kompleks to ponad 200 budynków, które są połączone schodami i tarasami.

ś, o, k
Dzień 6   Wypoczynek w Lovinie, dodatkowo wycieczka do Air Panas w Banjar i Brama Vihara Arama

Gorące źródła Air Panas w BanjarTego dnia będziemy się głównie relaksować i odpoczywać. Do dyspozycji będzie basen, ogród. Będzie można wyjść na plażę. Obsługa ośrodka przygotuje dla nas śniadanie i kolację. Obiad we własnym zakresie.

Dodatkowa wycieczka: dla chętnych, po śniadaniu, wyjazd do Air Panas w Banjar, gdzie możemy zanurzyć się w basenach z gorącą wodą, bogatą w związki siarki. Odwiedzimy też największą na Bali, buddyjską świątynię Brama Vihara Arama, położoną w pięknym ogrodzie. Orientacyjny koszt to około 10 US$/ os.

Air Panas (w Banjar) - to miejsce gdzie można zanurzyć się w świętych dla mieszkańców Bali, gorących źródłach, które znajdują się w pięknie zaprojektowanym, tropikalnym ogrodzie. Wody siarczkowe, pochodzenia wulkanicznego mają przyjemną temperaturę 37 st.C i tryskają z rzeźbionych, kamiennych ust mitycznych, podobnych do smoków istot.Brama Vihara Arama - największa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Loviny

Brama Vihara Arama - największa buddyjska świątynia i klasztor niedaleko Loviny. Popularne miejsce spotkań medytacyjnych. W pięknym ogrodzie znajduje się wiele posagów Buddy. Na najwyższym tarasie kompleksu znajduje się stupa, która jest małą wersją świątyni Borobudur na wyspie Jawa.

ś, k
Dzień 7   Wypoczynek w Lovinie / dodatkowa wycieczka na rafę koralową na Wyspę Menjangan

Wycieczka na rafę koralową na Wyspę Menjangan border=Osoby, które nie zdecydują się na wyjazd z Loviny, będą miały czas wolny. Mogą go spędzić w hotelu, ogrodzie, pływając w basenie, medytując. Obsługa ośrodka przygotuje posiłki.

Wycieczka na rafę koralową: dla chętnych, oddzielnie płatna wycieczka do Parku Narodowego Bali Barat, na Wyspę Menjangan, gdzie snurklując w towarzystwie tropikalnych ryb będziemy mogli podziwiać rafę koralową. Orientacyjny koszt to około 100 US$/ os. W cenie transport, sprzęt do snurklowania, obiad, przewodnik i bilet wstępu do parku narodowego.

Wyspa Menjangan - mała wyspa, leżąca 8 km na północny-zachód od wyspy Bali. U jej brzegów znajduje się jedna z najładniejszych i najlepiej zachowanych raf koralowych w okolicy Bali. "Menjangan" - po indonezyjsku znaczy jeleń. Tę nazwę wyspie nadała miejscowa ludność, która obserwowała dzikie stada jeleni, co roku przepływające na wyspę. Wchodzi w skład Parku Narodowego Bali Barat.

ś, k
Dzień 8   Przejazd do pól ryżowych Jatiluwih. Po drodze: wodospad Gitgit i Pura Ulun Danu Bratan

Wodospad Munduk, BaliPo śniadaniu opuścimy hotel i będziemy się przemieszczać na południe wyspy. Najpierw, udamy się do wodospadu Gitgit. Następnie odwiedzimy Pura Ulun Danu Bratan nad jeziorem Bratan, jedną z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych świątyń na Bali. Obiad zjemy w restauracji po drodze. Jadąc w okolice pól ryżowych Jatiluwih wstąpimy jeszcze do "Ogrodu Przypraw Baturiti". Nocleg w hotelu 3* w okolicy Jatiluwih. Kolacja w hotelu.

ś, o, k
Dzień 9   Spacer po polach ryżowych, zwiedzanie: Pura Luhur Batukaru, Tanah Lot. Nocleg w Sanur

Pura Taman AyunPo śniadaniu pójdziemy na dłuższy spacer po polach ryżowych. Następnie udamy się w stronę Pura Luhur Batukaru, która ma chronić wyspę przed złymi duchami. Odwiedzimy Pura Taman Ayun - jedną z najpiękniejszych świątyń na wyspie. Obiad zjemy w lokalnej restauracji, Podjedziemy też do świątyni Tanah Lot, która jest jednym z najważniejszych miejsc widokowych na Bali, będąc także ważną hinduistyczną świątynią. Zameldowanie w hotelu 3* w Sanur. Kolacja we własnym zakresie.

Taman Ayun - niegdyś główna świątynia Królestwa Mengwi. Piękne połączenie balijskiej świątyni z ogrodem i wodą. Budynek głównej świątyni został zbudowany w 1634 r.Pola ryżowe Jati Luwih

Pura Luhur Batukaru - to hinduska świątynia w Tabanan. Znajduje się na południowym stoku góry Batukaru, drugiego najwyższego wulkanu Bali. Pura Batukaru jest jednym z dziewięciu Kayangan - świątyń, które mają chronić Bali od złych duchów.

Jati Luwih - wioska, przy której znajdują się przepiękne tarasy ryżowe. Są one nawadniane przez system nazywany Subak. Okolica znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tanah Lot - Najsławniejsza, najczęściej fotografowana świątynia na Bali. Wybudowano ją w XVI w. Wznosi się na olbrzymiej skale wyrzeźbionej wodami oceanu, niedaleko od brzegu. Jest to jedna z morskich świątyń, oddaje się w niej hołd duchom morza.

ś, o
Dzień 10   Wypoczynek w Sanur / dla chętnych wyjazd do Denpasar i Kuty

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek w komfortowym hotelu, zlokalizowanym przy plaży w Sanur. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Muzeum Prowincji Bali, Denpasar

Dodatkowa wycieczka do Kuty i Denpasar - dla chętnych, istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Kuty - jednego z głównych ośrodków turystycznych w kraju. Piękna plaża, bogate życie nocne, wiele restauracji i klubów. Pojedziemy przez Denpasar, główny ośrodek administracyjny wyspy, gdzie zobaczymy świątynię Jagatnata, Bazar Badung, Museum Bajra Sandi. Orientacyjny koszt to około 10-15 US$/ os.

ś
Dzień 11   Wypoczynek w Sanur / dla chętnych wyjazd na przedstawienie tańca Kecak

Plażowanie, kąpiele w morzu, relaks, odpoczynek, zakupy. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Hipnotyczny taniec Kecak

Dodatkowa wycieczka na przedstawienie Kecek nieopodal Pura Luhur Ulawatu – dla chętnych, po południu, wyjazd na półwysep Bukit, na zachód słońca do świątyni Uluwatu. Po zachodzie słońca, w malowniczo położonym amfiteatrze obejrzymy przedstawienie Kecak – jedno z najciekawszych tego typu na wyspie. Orientacyjny koszt to 15-20 US$/ os.

Taniec Kecak - najbardziej niezwykłe, hipnotyzujące przedstawienie muzyczne na Bali, powstałe w 1930 roku. Opowiada historię z Ramajany, w której to król Rama wyrusza na poszukiwanie porwanej przez demona Rawanę jego żony Sity.

ś
Dzień 12   Wypoczynek w Sanur / wieczorem wylot do Polski

Czas wolny na ostatnie plażowanie i pożegnanie z Bali.

Po południu opuścimy hotel. W drodze na lotnisko wstąpimy na kolację do lokalnej restauracji.

Wylot do Polski z lotniska w Denpasar. Przelot do Polski w godzinach nocnych, z przesiadką w jednym z portów lotniczych w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Sanur - miejscowość, na wschodnim wybrzeżu. Niegdyś wioska rybacka, z odludną plażą i jednym hotelem, dzisiaj popularny wśród turystów kurort, jednak wiele spokojniejszy od pobliskiej Kuty.

ś, k
Dzień 13   Przylot do Polski

Przylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

-
Kliknij, aby przeczytać pełny program wyprawy "Dzień po dniu"

Fotografie z Bali

Inne propozycje

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
16-30 września 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal z medytacją, 16 dni
2-17 października 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal Trekking, 16 dni
15-30 października 2019zapisy

Birma z jogą: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma z jogą, 16 dni
2-17 listopada 2019zapisy

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
15-30 listopada 2019zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka z jogą, 14 dni
3-16 grudnia 2019zapisy

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może wziąć udział w wyjeździe?

  Praktycznie każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany do przeżycia tego typu przygody, posiada 13 dni urlopu lub wolnego czasu i opłaci swój udział. Program wyjazdu został przygotowany w taki sposób, aby był dostępny dla każdej osoby, bez ograniczeń wiekowych.

 2. Kto jest organizatorem?

  Organizatorem wyjazdu jest:

  TRANSAZJA Krzysztof Stępień
  Kubusia Puchatka 8/34, 05-800 Pruszków,
  NIP 534-206-00-25, REGON 366981342,

  Legalnie działająca firma, wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 10621, do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1887 oraz posiadająca Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki o numerze M515713.

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

  pdfCertyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora Turystyki o numerze M515713,
  opiewającej na kwotę 75 000 euro, wydanej przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,


  pdfWpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego
  o numerze 1887


  pdfWpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych
  pod numerem 10621


  Wyjazd organizują i poprowadzą:

  Agnieszka Stępień - współautor serwisu www.transAzja.pl, z wykształcenia geograf regionalny, z zamiłowania podróżnik. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we wschodnim Nepalu. Odwiedziła do tej pory 29 państw w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 3 lata. Regularnie zagląda do Nepalu, Indii i Chin. Azja, do której początkowo podchodziła jak "do jeża", wydawała się być wielka, daleka, niedostępna, droga i nieznana. Możliwość poznawania tego kontynentu, jego kultury, ludzi, geografii, religii całkowicie zmieniła jej życie, światopogląd i jednocześnie uzależniła. Teraz, już jako szczęśliwa mama z maluszkiem i jego tatą, coraz dokładniej stara się poznać obszar świata, który z każdym wyjazdem ma więcej do zaoferowania. Możliwość pokazania innym choć fragmentów tego wspaniałego kontynentu jest dla niej wielką frajdą.

  Pomoc organizacyjna:

  Krzysztof Stępień - Geograf, podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Właściciel biura podróży TRANSAZJA. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 29 krajów w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 4 lata. Bardzo regularnie zagląda do Chin i Nepalu. Podróżował po niemal wszystkich chińskich prowincjach, w sumie spędzając tam ponad rok. Kulturowy obszar Himalajów traktuje jako "swoje miejsce na Ziemi". Ukończył Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterską na temat osadnictwa we Wschodnim Nepalu. W 2013 roku współorganizował i prowadził "karawanę na skraj Tybetu" - wyprawę do nepalskiego Upper Dolpo. W 2017 zorganizował i poprowadził wyprawę, której celem było piesze przejście przez Himalaje z Nepalu do Zachodniego Tybetu. Eksplorował Zachodni Tybet, razem z pielgrzymami obszedł świętą Górę Kailash. W 2018 roku Wydawnictwo Pascal powierzyło mu zadanie aktualizacji przewodnika po Chinach. W 2019 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukażą się dwie - już bardziej autorskie pozycje - mini przewodnik po Pekinie oraz mini przewodnik po Szanghaju. Współtwórca portalu internetowego www.transAzja.pl - promującego indywidualne podróżowanie po Azji. Największy sukces - przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Najnowsze zauroczenie: Afryka.

 3. Jaki jest stopień trudności wyjazdu?

  Wyjazd ma charakter objazdowo - pobytowy, połączony z praktyką jogi. Trasa jest łatwa, mało intensywna, dostępna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Program zwiedzania nie jest bardzo napięty, przez co uczestnicy niemal każdego dnia będą mieli czas wolny na wypoczynek. Hotele, 3* usytuowane są w tropikalnych ogrodach, idealnie nadające się do zajęć jogi i relaksu po dniu zwiedzania. Wszelki transport na terenie Bali odbywać się będzie prywatnym, wygodnym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagażu.

  Pierwszą część pobytu spędzimy w kulturowym sercu stolicy - Ubud, skąd będziemy robić wycieczki do najważniejszych obiektów w okolicy, związanych z religią i kulturą balijską. Następnie przejedziemy na północne wybrzeże wyspy, do miejscowości Lovina. Tam będziemy mogli zachwycać się bogatą przyrodą okolicy. Na koniec zatrzymamy się na południu Bali, gdzie głównie odpoczywając spędzimy ostatnich kilka dni.

 4. Czy na Bali potrzebna jest wiza?

  Od czerwca 2015 polscy turyści mogą wjeżdżać na terytorium Indonezji, w tym na Bali, bez konieczności posiadania wiz wjazdowych, jeśli pobyt nie przekroczy 30 dni. Nie potrzebujemy zatem wizy.

 5. Jakie są wymogi paszportowe?

  Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Nie ma obowiązku wykazania się określoną kwotą pieniędzy bądź deklarowania jej na granicy. Posiadanie w paszporcie dowodów przebywania w Izraelu (lub innym kraju) nie stanowi problemu,

  Jeżeli ktoś posługuje się paszportem innym niż paszport polski i równocześnie nie posiada paszportu RP - prosimy o wcześniejszy kontakt.

 6. Jak realizowany będzie przelot na Bali?

  Bali jest odległą destynacją, co oznacza, że lot z Warszawy na wyspę potrwa co najmniej 17 godzin. Niestety nie ma z Polski bezpośredniego połączenia. Na Bali można się dostać bezpośrednio z jednego z węzłowych portów lotniczych Europy lub z przesiadką gdzieś na Półwyspie Arabskim. Obecnie najwygodniejsze połączenia lotnicze jest przez katarską Dohę lub przez Dubai. Gdy zgromadzi się wystarczająca liczba uczestników aby móc zrealizować wyjazd wystosujemy zapytanie do kilku linii lotniczych o tzw. bilet grupowy. Po wpłaceniu depozytu oraz zarezerwowaniu miejsc zostanie ostatecznie określona data wylotu.

 7. Jak realizowany będzie transport na terenie Bali?

  Na terenie Bali transport odbywać się będzie prywatnym, klimatyzowanym pojazdem od hotelu do hotelu, bez konieczności uciążliwego noszenia bagaży. Dla grupy do 12 osób zapewniony będzie 17-osobowy minibus, natomiast dla bardziej licznej grupy podstawiony będzie autobus.

  Jakość dróg na wyspie jest na ogół bardzo dobra, przez co przejazdy pomiędzy miejscami nie powinny być uciążliwe. Drogi bywają jednak kręte, za sprawą licznych zakrętów, osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą czuć pewnego rodzaju dyskomfort.

  Dodatkowy wyjazd do Air Panas w Banjar i Brama Vihara Arama, a także do Kuty będziemy realizować taksówkami lub wynajętymi samochodami. To samo dotyczy wyjazdu do Uluwatu na przedstawienie Kecak.

 8. Jakie będą warunki zakwaterowania?

  Jakość, lokalizacja oraz wystrój hoteli są dla nas ważne. W doborze hoteli kierujemy się w tym przypadku ich lokalizacją, ale chcemy także by były niebanalne, wygodne i swoim wystrojem i stylistyką uzupełniały wrażenia z pobytu na Bali. Hotele na ogół umiejscowione są w tropikalnych ogrodach, często z basenem na swoim terenie W lokalnej nomenklaturze oznaczone są one jako hotele 3*. Posiadają 2-osobowe, przestronne, dobrze umeblowane pokoje, z klimatyzacją, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia.

  W czasie poprzedniej edycji wyjazdu mieszkaliśmy w:

  Teraz hotele będą te same lub o podobnym standardzie i lokalizacji.

 9. Czy mogę zamieszkać w pokoju 1-osobowym?

  Tak, jednak wiąże się to z dopłatą 435 US$

 10. Jadę sam/sama. Czy muszę dopłacać do pokoju 1-osobowego?

  Nie. Przyjęliśmy zasadę, w której to domyślnie pokój jest dzielony przez 2 uczestników tej samej płci. Jeżeli zachodzi sytuacja, w której to uczestnik lub uczestniczka nie może mieć przydzielonej osoby do pokoju, to w takiej sytuacji dopłatę do pokoju pokrywamy my.

  Wspomnianą wcześniej dopłatę do pokoju 1-osobowego ponosi uczestnik wyłącznie w sytuacji, kiedy to na własne życzenie chce samodzielnie dysponować pokojem hotelowym przez cały okres wyjazdu.

 11. Jakie posiłki są wliczone w cenę?

  W cenę wyjazdu wliczone są posiłki wyszczególnione w programie. Jest to 10 śniadań, 6 obiadów i 7 kolacji. Pozostałe posiłki – 5 obiady, 4 kolacje - we własnym zakresie. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 80 US$.

  Śniadania podawane w hotelu będą na ogół realizowane w formie bufetu. Składają się na nie głównie jajka, tosty, warzywa, masło, dżem, zimne i gorące napoje, ale często też ryż, makaron, curry. Obiady na ogół będą serwowane w restauracjach, natomiast kolacje w hotelach. Podawane dania to przede wszystkim specjały kuchni balijskiej, indyjskiej, europejskiej. Często będą to dania wegetariańskie. Potrawy mogą być dość mocno pikantne.

  Uwaga: w cenę wyjazdu nie są wliczone napoje serwowane do posiłków inne niż woda lub herbata.

 12. Dlaczego organizator nie zapewnia wszystkich posiłków?

  W czasie wyjazdu nie zapewniamy niektórych posiłków. Dotyczy to 5 obiadów, 4 kolacji. Podejmując taką decyzję kierowaliśmy się chęcią pozostawienia czasu wolnego uczestnikom, bez konieczności ich terminowego stawienia się w określonym miejscu na posiłek. Dotyczy to przede wszystkim pobytu w Ubud i Sanur.

  Na brakujące posiłki każdy uczestnik powinien przygotować minimum 80 US$. Koszt jednego gorącego dania bez napojów to wydatek rzędu 3-12 US$.

 13. Jakie są dodatkowe koszty?

  Podana cena wyjazdu jest praktycznie ceną całkowitą. Dodatkowymi opłatami są:

  • Zwyczajowe napiwki dla balijskiej obsługi: 60 US$ /os, - kwota ta zostanie zebrana przez polskiego pilota po przybyciu na Bali,
  • Koszty związane z opłaceniem we własnym zakresie brakujących 5 obiadów, 4 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane minimum 80 US$,

  Do ceny należy ewentualnie doliczyć fakultatywne imprezy:

  • Dodatkową wycieczkę na Wyspę Menjangan, na rafę koralową - około 100 US$,
  • Dodatkową wycieczkę do Air Panas w Banjar i Brama Vihara Arama - około 10 US$
  • Dodatkową wycieczkę do miasta Kuta - około 10-15 US$
  • Dodatkowej wycieczki na zachód słońca i przedstawienie Kecak w Uluwatu – około 15 -20 US$.

  Poza tym, cena imprezy nie obejmuje:

  • Wszelkich wydatków natury prywatnej,
  • Napojów innych niż woda lub herbata w czasie obiadów i kolacji,
  • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
  • Elementów nieopisanych w programie wycieczki
 14. Jakie jest sugerowane minimalne "kieszonkowe"

  W cenę wyjazdu wliczona jest zdecydowana większość świadczeń. Minimalna, sugerowana wartość "kieszonkowego" to równowartość 100 US$. Kwota ta pozwoli na opłacenie brakujących posiłków oraz zakup napojów w czasie pobytu. Równocześnie, z całą pewnością kwota ta będzie niewystarczająca na choćby skromne zakupy.

 15. Jakie będą możliwości kontaktu z Polską w czasie wyjazdu?

  Wszyscy polscy operatorzy sieci komórkowej mają podpisaną umowę roamingową. Telefonia działa w zakresach GSM 900/GSM 1800. Opłaty roamingowe są bardzo wysokie - rzędu 7-16zł za każdą minutę połączenia. Aparaty telefoniczne działające w Polsce będą działały na terenie Bali.

  Warto dodać, że bardzo powszechną praktyką jest zakup lokalnej karty SIM. Procedura taka jest prosta, tania i legalna. Korzystanie z lokalnej karty telefonicznej co prawda nie obniża znacząco opłat za wykonywanie połączeń do Polski, ale umożliwia prowadzenie bardzo tanich rozmów na wyspie, a przede wszystkim zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu.

  Lokalne kart SIM są dostępne w wielu miejscach. Jej koszt to około 5 US$. Warunkiem skorzystania z takiej usługi jest posiadanie aparatu telefonicznego bez blokady SIM-LOCK.

  Praktycznie wszystkie hotele w których się zatrzymamy mają nieodpłatny dostęp do internetu dla swoich gości. Wystarczy zalogować się do sieci hotelowej lub sieci restauracji, w której właśnie siedzimy. Ostrożnie można przyjąć, że przez cały okres wyjazdu będzie możliwy dostęp do internetu.

 16. Jakie są ograniczenia w czasie zwiedzania obiektów religijnych na Bali?

  Duża część miejsc, które odwiedzimy na naszej trasie ma charakter religijny. Warunkiem ich odwiedzenia jest podporządkowanie się wymogom dotyczącym stroju i zachowania.

  • Tereny ogólnie rozumiane jako religijne zwiedza się bez butów,
  • Buty na ogół pozostawia się w oznaczonej przechowalni lub zabiera się ze sobą. Dobrze jest mieć w tym celu przygotowaną torebkę foliową,
  • Nie można wchodzić w krótkich spodniach, krótkich sukienkach, koszulkach na ramiączkach, w odzieży z głębokim dekoltem czy stroju wyzywającym,
  • Nie można robić zdjęć osobie pozującej na tle bóstwa,
  • Powinno unikać się wnoszenia wyraźnie widocznych wyrobów wytworzonych ze skóry
 17. Jaką walutą płaci się na Bali?

  Na Bali płaci się rupią indonezyjską. Zupełnie bez problemu i legalnie można ją nabyć w bardzo licznych kantorach wymiany walut lub bankach. Są one bardzo szeroko dostępne w zasadzie we wszystkich miejscach na naszej trasie. Uwaga: rupie indonezyjskie poza Indonezją są bezwartościowe i praktycznie nie ma możliwości ich sprzedaży lub wymiany.

  Im większy nominał tym przy wymianie ma większą wartość. Ważne, aby to były banknoty niezniszczone i z relatywnie nieodległych dat. Stare banknoty mogą być niezbywalne. W kantorach bez problemu wymienimy też euro oraz funty brytyjskie. Polskie złotówki nie są wymieniane.

  Praktycznie na całej trasie, szeroko dostępne są bankomaty obsługujące polskie karty bankomatowe.

  Płatności kartami kredytowymi są mniej popularne, ale możliwe.

  W drodze powrotnej, istnieje możliwość ponownej zamiany rupii na waluty wymienialne (jednak wiąże się to ze stratą na dość słabym kursie wymiany).

  Kurs wymiany:
  1 USD - 14 044,00 IDR
  1 EUR - 16 250,00 IDR
  1 PLN - 3 365,00 IDR
  10 000 IDR - 2,56 PLN

  Kliknij, aby pobrać i wydrukować podręczną tabelkę przeliczenia walut na portalu www.transAzja.pl http://www.transazja.pl/pl22/kurs_waluty/IDR/rupia_indonezyjska

  Przykładowe ceny:

  • Woda 1,5l: 8000 IDR - 10 000 IDR
  • Coca Cola/Pepsi 0,33l: 8000 IDR
  • Piwo lokalne 0,5l: 25 000 IDR
  • Piwo importowane 0,33l: 45 000 IDR
  • Gorący posiłek: od 25 000 IDR
  • Banany 1 kg - 18 000 IDR
 18. Czy są jakieś imprezy fakultatywne?

  W cenie wycieczki nie są ujęte 2 imprezy.

  • Wycieczka na rafę koralową do Parku Narodowego Bali Barat, na Wyspę Menjangan, gdzie snurklując w towarzystwie tropikalnych ryb będziemy mogli podziwiać rafę koralową. Orientacyjny koszt to około 100 US$/ os. W cenie transport, sprzęt do snurklowania, obiad, przewodnik i bilet wstępu do parku narodowego.
  • Wycieczka: do Air Panas w Banjar, gdzie możemy zanurzyć się w basenach z gorącą wodą, bogatą w związki siarki. Odwiedzimy też największą na Bali, buddyjską świątynię Brama Vihara Arama, położoną w pięknym ogrodzie. Orientacyjny koszt to około 10 US$/ os.
  • Dodatkowa wycieczka do Kuty i Denpasar - dla chętnych, istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Kuty - jednego z głównych ośrodków turystycznych w kraju. Piękna plaża, bogate życie nocne, wiele restauracji i klubów. Pojedziemy przez Denpasar, główny ośrodek administracyjny wyspy, gdzie zobaczymy świątynię Jagatnata, Bazar Badung, Museum Bajra Sandi. Orientacyjny koszt to około 10-15 US$/ os.
  • Dodatkowa wycieczka na przedstawienie Kecek nieopodal Pura Luhur Ulawatu – dla chętnych, po południu, wyjazd na półwysep Bukit, na zachód słońca do świątyni Uluwatu. Po zachodzie słońca, w malowniczo położonym amfiteatrze obejrzymy przedstawienie Kecak – jedno z najciekawszych tego typu na wyspie. Orientacyjny koszt to 15-20 US$/ os.

   Taniec Kecak - najbardziej niezwykłe, hipnotyzujące przedstawienie muzyczne na Bali, powstałe w 1930 roku. Opowiada historię z Ramajany, w której to król Rama wyrusza na poszukiwanie porwanej przez demona Rawanę jego żony Sity.
 19. Jakiej pogody należy się spodziewać na miejscu?

  Na pogodę na Bali bezpośrednio wpływa bliskość równika oraz cykliczne wiatry monsunowe regulujące rytm opadów. W zasadzie temperatury powietrza na wyspie są wysokie przez cały rok. Dodatkowo odczucie gorąca jest potęgowane dużą wilgotnością powietrza. Na terenach wyżynnych, gdzie kilka szczytów przekracza 2 i 3 tys. m n. p. m. jest dużo chłodniej, ale i opad w ciągu całego roku jest większy.

  Najbardziej optymalny termin wyjazdu na Bali, jeśli chodzi o warunki pogodowe przypada od kwietnia do końca października. Najbardziej intensywnie pada w grudniu, styczniu i lutym.

  Wrzesień zatem to dobry czas na wyjazd na Bali, pogoda powinna być stabilna, choć nawet i wtedy może wystąpić deszcz. Nie powinien on być jednak uciążliwy.

  W dużym uproszczeniu należy spodziewać się temperatur powietrza rzędu 21-38 st. C w dzień i nie mniej niż 20 st. C w nocy.

 20. Jakie ubrania ze sobą zabrać?

  Należy zabrać ze sobą ubrania przewiewne, jasne, w miarę możliwości pozbawione sztucznych dodatków. Bardzo dużo miejsc, które będziemy zwiedzać na trasie ma charakter religijny i z tego powodu należy unikać tam krótkich spodni, sukienek, koszulek na ramiączkach czy głębokich dekoltów. Najlepiej przywieźć ze sobą dużą chustę lub zaopatrzyć się w sarong / pareo już na miejscu (dotyczy to też mężczyzn). Ramiona można przykryć szalem lub drugą chustą.

  Poza miejscami szeroko rozumianymi jako "religijne" nie ma restrykcji dotyczących ubioru wykraczających poza ogólnie przyjęte normy. W czasie pobytu na plaży czy przy hotelowym basenie w pełni dozwolone są kostiumy kąpielowe.

  Nie powinno bardzo padać, wrzesień na Bali to pora sucha z małymi opadami, ale parasol dobrze jest mieć, chroni zarówno przed deszczem jak i przed słońcem.

  Bezwzględnie należy zabrać ze sobą polar, sweter lub ciepłą bluzę. Poza tym obowiązkowo należy mieć ze sobą nakrycie głowy czy okulary słoneczne.

  Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju klapki, sandały czy obuwie typu Crocs. Warto też pomyśleć o zabraniu obuwia pod prysznic. Ponieważ przed wejściem do świątyń najczęściej ściągamy buty, zwróćmy uwagę czy te, w których mamy zamiar podróżować łatwo schodzą z nogi.

  Osobom, które zamierzają korzystać z kąpieli morskich polecamy zabrać obuwie do wody, które ochroni nogę w wypadku zetknięcia z odłamkami rafy koralowej.

 21. Co pokrywa ubezpieczenie uczestników?

  Każdy z uczestników jest objęty ubezpieczeniem turystycznym na poniższych warunkach:

  • KL - Koszty leczenia za granicą: 40 000 euro
  • NNW - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków: 5 000 euro
 22. Czy należy przyjąć szczepienia ochronne przed wyjazdem?

  Oficjalnie, do przekroczenia granicy Inodonezji nie potrzeba żadnych zaświadczeń o przyjętych szczepieniach. Nie mniej jednak lista zalecanych szczepień jest dość długa i zawiera nawet kilka pozycji, które są trudnodostępne na polskim rynku. Oficjalnie na liście są: WZW A, B, błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, japońskie zapalenie opon mózgu.

  W naszej ocenie, zdecydowanie najważniejsze są szczepienia przeciwko żółtaczce, zarówno tej pokarmowej jak i wszczepiennej (A+B) . Ze względu na bardzo tropikalny klimat warto rozważyć też ponowienie szczepionki przeciwko tężcowi.

  Jeżeli chodzi o dur brzuszny to jest on również na liście zalecanych szczepień, ale samemu należy rozważyć przyjęcie tej szczepionki.

  Należy tylko pamiętać, że niektóre szczepienia przyjmowane są pojedynczo i - w przypadku WZW - nie zawsze w postaci 1 dawki. Jeżeli ktoś zamierza się zaszczepić musi zabrać się za to odpowiednio wcześnie. O szczegóły należy pytać w lokalnej stacji Sanepidu.

  Potencjalnym zagrożeniem mogą być ukąszenia jadowitych czy wściekłych zwierząt. Od niedawna, na polskim rynku dostępne są szczepionki przeciwko wściekliźnie.

  Jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwko malarii to wg WHO na Bali ryzyko jest bardzo małe. Na malarię nie ma szczepionek, można jedynie przyjmować leki, które zmniejszają ryzyko zachorowania lub łagodzą ewentualne objawy. Z drugiej strony należy wiedzieć, że każdy środek antymalaryczny ma bardzo silne działanie i przyjmowanie niektórych może być obciążone skutkami ubocznymi.

  W 2016 roku na Bali zanotowano wzrost zachorowań na dengę - infekcyjną chorobą wywoływaną przez wirusa dengi, które to przenosi kilka gatunków komarów. Leczy się objawy choroby, a zapobiega się jej stosując repelenty. Komary przenoszące wirus dengi są aktywne zwłaszcza wczesnym rankiem i wieczorem, ale należy zwracać na nie uwagę przez cały dzień.

  W podręcznej apteczce powinno się zgromadzić leki na przeziębienia, biegunki, bóle mięśni, stawów czy głowy. Trzeba mieć ze sobą plastry na skaleczenia czy otarcia, bandaże, gaziki i itp. Jeśli ktoś zażywa stale leki, powinien mieć przygotowany zapas na całą drogę.

  Apteki i drogerie są dostane w miejscach, w których będziemy przebywać ale w naszej ocenie są one średnio wyposażone.Cena

4 400 PLN   + 1 700 US$

oraz dodatkowo

60 US$ - obowiązkowe napiwki dla balijskich pilotów i kierowców.


Następna edycja planowana jest na
wrzesień 2019


Cena zawiera:
 • Przelot na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, z przesiadką + opłaty lotniskowe,
 • Wszelki transport na terenie Bali opisany w powyższym planie, realizowany prywatnym pojazdem,
 • Bilety wstępu do wszystkich opisanych w programie podstawowym obiektów i imprez,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o standardzie odpowiadającym 3*, z bogatym wyposażeniem, prywatnymi łazienkami i klimatyzacją,
 • Wyżywienie według planu w programie (10 śniadań, 6* obiadów, 7 kolacji), obiad uzależniony od godziny przylotu,
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • Dodatkową opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika,
 • Ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW)
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Zwyczajowych napiwków dla balijskiej obsługi: 60 US$ /os,
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w powyższym planie: 5 obiadów, 4 kolacji. Każdy uczestnik powinien mieć na ten cel przygotowane około 80 US$,
 • Napojów innych niż woda lub herbata w czasie obiadów i kolacji,
 • Ewentualnych opłat za filmowanie lub robienie zdjęć,
 • Elementów nie opisanych w powyższym programie,
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej,
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego dla uczestnika chcącego dysponować pokojem samodzielnie: US$ 435,
 • Dodatkowej wycieczki do miasta Kuta - około 10-15 US$
 • Dodatkowej wycieczki na zachód słońca i przedstawienie Kecak w Uluwatu - około 15 - 20 USD.
 • Dodatkowej wycieczki na Wyspę Menjangan, na rafę koralową - około 100 US$,

Odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz w sekcji FAQ.

Kiedy następny wyjazd?

Pozostaw nam swój e-mail. Powiadomimy Cię o terminie następnego wyjazdu do Indii.
masz pytanie? napisz do nas

Formularz wstępnego zgłoszenia na wyjazd

Wypełnij poniższe pola. Poinformujemy o dalszej procedurze rezerwacji miejsca na wyjazd.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wyjazdem.
Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy dalsze informacje dotyczące rezerwacji miejsca.
W przypadku pytań prosimy pisać na adres wyprawy@transazja.pl

 

Inne propozycje

Chiny: od Szanghaju po skraj Tybetu, 16 dni Chiny, 15 dni
16-30 września 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal z medytacją, 16 dni
2-17 października 2019zapisy

Nepal: Muktinath Trekking, 16 dni Nepal Trekking, 16 dni
15-30 października 2019zapisy

Birma z jogą: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma z jogą, 16 dni
2-17 listopada 2019zapisy

Birma: Kraina mnichów i złotych pagód, 16 dni Birma, 16 dni
15-30 listopada 2019zapisy

Sri Lanka: tropikalna Sri Lanka z jogą, 14 dni
3-16 grudnia 2019zapisy